Skocz do zawartości
Nerwica.com

jak wyglada wizyta u psychologa, psychiatry, psychoterapeuty


Gość kamila

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ja pierwszy raz byłam niecały miesiąc temu. Pani psycholog powiedziała że ta pierwsza wizyta jest przede wszystkim po to żeby sie troche poznać. Potem spytała z jakiego powodu się u niej zjawiłam. Jak zaczęłam opowiadać to oczywiście sobie popłakałam, ale nie zrobiło to na niej wiekszego wrażenia, pewnie nie pierwsza i nie ostatnia sie pobeczałam i nie było to dla niej nic dziwnego. Ptem spytała o dzieciństwo, kontakty z rodzicami, rodzeństwem, mężem, jakieś zdarzenia który mogły mieć wpływ na rozwój nerwicy itp. Na koniec umówiłyśmy sie na 2 testy ( MMPI i CATTEL ). Następną wizyte mam 30 stycznia, wtedy będą już wyniki testów i dokładniej bedzie wiadomo co się ze mną dzieje i jaka terapia będzie dla mnie wskazana. Nic strasznego, warto ruszyć tyłek i wybrać sie do psychologa. POWODZENIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uczęszczam na psychoterapię grupową do DDA. Jest nas łącznie 7 osób. Siedzimy sobie w kółeczku i rozmawiamy na różne tematy, np. w jaki sposób wyrażamy swoje emocje, czego nam brakuje, z czym chcielibyśmy walczyć, jak się czujemy w danym momencie, jak w naszych rodzinach wyglądają święta...

Spotkanie jest raz w tygodniu i trwa półtorej godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzę tam dopiero od miesiąca ale moje odczucia po każdej wizycie są bardzo pozytywne. Osoby są w porządku, jedna z dziewczyn prawie na każdym spotkaniu płacze kiedy opowiada o swojej rodzinie ale nikt się z niej nie śmieje i dziwnie na nią nie patrzy. Każdy to rozumie choć inaczej przeżywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się bałam przed pierwszym spotkaniem i to jak!!! Bałam się nowych ludzi, nowego miejsca, tego że nie będę umiała nic powiedzieć, bałam się wstydu i wielu innych rzeczy. Dzisiaj nie żałuję i naprawdę bardzo się cieszę że rozpoczęłam tą terapię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja mam takie same objawy jak Ty kiedyś! Dodatkowo to boję się tego, że okażę się że to wszystko to tylko moja chora wyobrażnia a nie jakaś nerwica! No i się ośmieszę!

Raczej sie nie osmieszysz:) zanim trafisz na terapie zostanie postawiona Ci diagnoza, a po za tym........zawitac do psychologa mozna rowniez z mniej powaznymi problemami jak nerwica:)

Wiesz ja kiedys poprosiłam swoja psycholozke o spotkanie przy piwie- hehe- sprawa była niecierpiąca złwoki....i cholernie dla mnie wazna, a do niej były miesieczne kolejki- zgodziła sie bez problemu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wcześniej pisałam byłam u psychologa dopiero 1 raz, ale strasznie się dziwię czego wy sie tak ludzie boicie????? Przecież psycholog to też człowiek :D Nic złego się wam tam nie stanie. Wiem że jest mi łatwo mówić bo pierwszą wizytę mam za sobą, ale zwlekałam pół roku zanim zdecydowałam się zadzwonić i umówić. Naprawde nie ma się czego bać!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×