Skocz do zawartości
Nerwica.com

Osobowość chwiejna emocjonalnie (typ BORDERLINE)


atrucha

Rekomendowane odpowiedzi

na terapii grupowej miałam znajomą zdiagnozowaną z BPD przez paru lekarzy, diagnostów, po odbytych 3ch terapiach.

 

po roku czasu napisała mi maila, że nie ma BPD a... padaczkę z napadami częściowymi. była w szpitalu.

dostała lek na padaczkę, przestała się ciąć i przejawiać jakiekolwiek objawy BPD...mówi, że teraz nawet nie wie dlaczego to robiła...

 

 

mega dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmacoma, zastanawiam sie jak to w ogole jest na tym 7 f, bo wiekszosc osob z diagnoza bpd, ktora wypisuje sie przed czasem lub ew. wylatuje, dostaje narcyza. ;-)

 

problem w tym, że na 7F trafiają w większości ludzie którzy mają zdiagnozowane BPD przez jakichś psychiatrów którzy się na tym nie znają, a diagnozę BPD najłatwiej jest wystawić bo BPD jest najpopularniejszym zab. osob. Znam psychiatrów którzy nie wiedzą co to jest BPD o narcyzie nie wspominając.

 

2 lata temu właśnie sami mnie wypisali za brak motywacji po 3 miesiącach i dali borderline. Teraz wypisałam się po miesiącu i mam narcyza O.o WTF

 

-- 18 sty 2012, 22:23 --

 

na terapii grupowej miałam znajomą zdiagnozowaną z BPD przez paru lekarzy, diagnostów, po odbytych 3ch terapiach.

 

po roku czasu napisała mi maila, że nie ma BPD a... padaczkę z napadami częściowymi. była w szpitalu.

dostała lek na padaczkę, przestała się ciąć i przejawiać jakiekolwiek objawy BPD...mówi, że teraz nawet nie wie dlaczego to robiła...

 

 

mega dziwne...

 

 

Mega dziwne i w dodatku dające do myślenia...czy aby istnieje w ogóle coś takiego jak trafna diagnoza zaburzeń osobowości

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale kiedyś gdzieś wyczytałam, że zaleczone borderline może przejść w dość łagodną formę narcyzmu stosunkowo łatwą do wyleczenia.

 

Możliwe, że osoby z borderline wykazują pewne cechy narcystyczne, jednak przy złożoności borderline nie są te akurat cechy najważniesze w fazie początkowej leczenia zaburzeń. Kiedy typowe objawy borderline ustępują, dana osoba staje się zwględnie stabilna wówczas możliwe, że cechy narcystyczne uwidaczniają się bardziej, wyplywaj a na plan pierwszy. Kolejnym krokiem w leczeniu jest praca nad cechami narcystycznymi.

To taka moja teoria. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale kiedyś gdzieś wyczytałam, że zaleczone borderline może przejść w dość łagodną formę narcyzmu stosunkowo łatwą do wyleczenia.

 

Możliwe, że osoby z borderline wykazują pewne cechy narcystyczne, jednak przy złożoności borderline nie są te akurat cechy najważniesze w fazie początkowej leczenia zaburzeń. Kiedy typowe objawy borderline ustępują, dana osoba staje się zwględnie stabilna wówczas możliwe, że cechy narcystyczne uwidaczniają się bardziej, wyplywaj a na plan pierwszy. Kolejnym krokiem w leczeniu jest praca nad cechami narcystycznymi.

To taka moja teoria. ;)

 

Myślimy zatem bardzo podobnie :) Na poparcie tej tezy powiem, że kiedy miałam zdiagnozowane na 7F BPD, byłam w o wiele gorszym stanie niż obecnie.W tej chwili nie piję, nie tnę się, nie mam urojeń i nie wchodzę w intensywne, destrukcyjne relacje :)

 

-- 19 sty 2012, 00:02 --

 

tylko śmieszne jest to że u mnie w takim wypadku BPD cofnęło się do NPD samoistnie i bez żadnej terapii :shock:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korba, ?

 

-- 19 sty 2012, 19:37 --

 

no dla mnie to jest jasne. tu nawet nie chodzi o bpd.

tylko o to, że tych postów nie da się normalnie przeczytać. czcionka jest na tyle jasna, trzeba sobie zaznaczyć tekst. czyli poświęcić jej postom więcej uwagi. wg mnie cel jest taki, żeby jej posty były właśnie w centrum uwagi.

diagnoza os. narcystycznej z oddziału o której pisała kite wydaje mi się tu odgrywać sporą rolę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do Was. 2 lata temu byłam na oddziale zaburzeń osobowości w Krk(kobierzyn) na 7F Zdiagnozowali mi wtedy osobowość chwiejną emocjonalnie, borderline. Teraz znowu tam pojechałam po 2 latach i wyszłam z osobowością narcystyczną Tym razem byłam tylko miesiąc i sama się wypisałam.Wie ktoś z Was może jak to jest z tymi diagnozami? mieliście podobnie? bo z tego co wiem to ciężko wyjść z borderline a ja przez te 2 lata nie miałam żadnej terapii tylko ciągłe pobyty na oddziałach zamkniętych W ogóle jaka jest różnica między borderem a narcyzem?Z góry dzięki za odp :uklon::angel:

W zaburzeniach emocjonalnych leczeniem podstawowym powinna być przede wszystkim psychoterapia. Nikt ze specjalistów nie poinformował Cię o tym?

 

Co do diagnozy...

 

Chodzi o to, że każde z zaburzeń ma charakterystyczne spectrum zachowań. Przewaga któregokolwiek określa to zaburzenie, stąd podział. Dodam, że zaburzenia osobowości współistnieją często z innymi zaburzeniami np. Lękowymi, depresyjnymi.

Mogło być tak, że po dwóch latach podczas diagnozy zauważono jeszcze cechy narcystyczne u Ciebie, co może oznaczać, że mogą współistnieć razem z borderline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam kolory, nie znoszę szarości i smutku, więc piszę sobie na kolorowo. Na co dzień również jestem zawsze ubrana w kolory tęczy, darujcie sobie żałosne teorie z du*y. Jeśli zapragnę analizy mojego upodobania do kolorów to pójdę do p-analityka a nie do Was, sfrustrowane dziewczynki(vel Kobiety)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Och, naprawdę p-terapia leczy Z.O ? :shock: dzięki, że mnie uświadomiliście, nigdy bym sama na to nie wpadła. Poza tym, wypowiedź Moniki świadczy o tym, że nie ogarnia mojego posta hahaha

Tak czy siak, buziaki ślę, nie wymagam od ludzi doskonałości...już nie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Twoje wypowiedzi świadczą o tym,że nie masz zielonego pojęcia o co chodzi i co się do Ciebie pisze.

jesteś taka wspaniała, że zapytałaś się jaka jest różnica między borderem a narcyzem, a wystarczyło DOSKONALE użyć google.

 

jest tu sporo osób z bpd i nie zachowują się jak rozpieszczone bachory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmacoma, Nie muszę ogarniać Twoich postów.

Poza tym jesteś bezczelna i niegrzeczna. Mówił to już Tobie ktoś?

Myślę, że nie możesz wymagać doskonałości od nikogo bo sama doskonała nie jesteś.

 

Jeśli Twoja obecność na forum ma cel, aby wprowadzać niemiłą atmosferę, czepiać się innych, to najprawdopodobniej pomyliłaś fora.

Musisz wziąć pod uwagę, że skoro piszesz posty to każdy ma prawo na nie odpowiadać, a Ty możesz się z nimi zgadzać bądź nie. Ale swój sarkazm, cynizm i brak taktu sobie daruj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwowałam to z boku....

 

Prawdę mówiąc teraz ja się narażę, ale Karmacoma pisała o swoich wątpliwościach, miała swoje pytania. To Wy dziewczyny ją zjechałyście za używanie kolorów, a mianowicie od razu uznałyście to za przejaw narcyzmu i próby zwrócenia na siebie uwagi. W jednym zdaniu zrobiłyście z niej zdesprowaną dziewczynkę, która się według Was "wywyższa", czy coś w tym stylu!!!

Oceniłyście ją, przypisując jakieś bzdury wyssane z palca!!!

 

Dziewczyna się zirytowała i miała rację, w dalszy przebieg dyskusji nie wnikam!!! W każdym razie trochę ją zaatakowałyście, a że tu się znacie powstało kółko wzajemnej adoracji i jedna broniąca się osóbka.

 

Sama ostatnio mialam ochotę zainteresować sie kolorami, gdybym się za to zabrała pewnie też przetestowałabym różne odcienie. Takie zachowanie nie musi skrywać jakiegos drugiego dna :|

 

I też bym się wkurzyła gdyby ktoś przypisywał mi od razu niewiadomo co tylko dlatego, że uzyłam koloru!

 

Może same chciecie zwrócić na siebie uwagę stąd taki pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×