Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez err 26 maja 2012, 14:58
Jestem nastawiony pozytywnie i myślę, że mi nic nie będzie. Oprócz bardzo realnych snów, nie zauważyłem żadnych innych skutków ubocznych, aczkolwiek sny nazwałbym efektem pozytywnym ;) Zobaczymy najbliższe dni, jak będą mijać ;)
err

przez Michuj 26 maja 2012, 15:00
no to najważniejsze. jeśli w ciągu najbliższego tygodnia będzie podobnie, to należysz do tego nielicznego grona szczęśliwców, dla których odstawianie benzo to nie problem.
Loża szyderców

przez err 26 maja 2012, 15:09
Myślę, że jestem tym szczęśliwcem :lol:
err

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michuj 26 maja 2012, 15:57
Napisz za tydzień co się dzieje, bo za wcześnie jeszcze się cieszyć.
Loża szyderców

przez Stonka 26 maja 2012, 17:44
JA przedwczoraj wzielam 15 stilnoxow, i 2 mg clonazepamu....a zaczelam brac bzd bo od czasu rispoleptu mialam straszne napiecie i cierpienie (obaiwam sie , ze on wywolal jakies trwale objawy pozapiramidwoe)...cierpienie moje od tych 2,r roku jest tak wielkie ze caly czas mam ochote sie zabic, na pewno czytaliscie to milion razy... i tylko stilnox pomaga mi na normalny nastroj i nie mam napiecia....dzisiaj wzielam 20mg cloranxenu i 8 stilnoxow...i nie mgoe redukowac bo mam tyakie napiecie seksualne i obajwy jak akatyzji - nie moge ustac w miejscu, nie mgoe na chwile nawet posluchac co kto mowi, wyglada to jak wariactwo ale ja przezylam pare rwazy akatyzje i bylo bardzo podobnie lub wrecz tak samo...jak mi sie skoncza stilnoxy to nie wytrzymam chyba naprawde...kto by wytrzymal objawy akatyzji...lekarze zalamuja rece na moj stan....ja nie wiem co robic...zdajac sobie sprawe z mojego przerazliwego stanu jeszcze bardziej sie boje...

przez magic 26 maja 2012, 18:04
stonka szpital?
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

przez bsn 27 maja 2012, 18:23
15 stillnoxów? Ja po połowie tabletki śpię jak zabity.
Stonka, jesteś ciężko uzależniona. Powinnaś natychmiast zgłosić się do szpitala.
F32
bsn

przez err 27 maja 2012, 18:25
Mija czwarty dzień bez benzo - organizm się nie domaga niczego, jednak pierwsze i najgorsze co zaobserwowałem to powrócił objaw somatyczny, który mi najbardziej przeszkadzał przed leczeniem... i mam wahania nastroju (jak dla mnie prawie nie uciążliwe - wróciły uczucia "dobra" i "zła" ;). Jutro czeka mnie ciężki dzień, somatyk będzie przeszkadzał, ale chyba jednak nic z benzo nie wezmę.
err

przez tahela 27 maja 2012, 18:29
Stonka,
Twoj prawdziwy stan na chwile obecna bedzie mozna okreslic jak bedziesz po odwyku i przestaniesz wszamywac benzole jak cukierki czekoladowe, teraz jesteś ostro uzalezniona i trudno mowic cokolwiek to tak samo jak alkoholik w ciągu, na detox musisz isć i terapie odwykową a późnej dopeor se leczyć.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez xanonymous 30 maja 2012, 19:54
Jakby kogoś to interesowało to Melisa jest inhibitorem zwrotnego wychwytu GABA. Stonka, a próbowałaś olanzapine, kwetiapine? Albo poprostu spaceruj dziennie po 2,3 godziny żeby się zmęczyć. A na co brałaś ten rispolept jeśli można wiedzieć?

przez tiska84 30 maja 2012, 20:46
Witajcie!
Kiedyś bywałam na forum tym i jestem na odwyku prawie rok a nie bralam silnych dawek benzodiazepin i powiem tak z kazdym dniem pojawiaja sie nowe dolegliwosci i ja tez na poczatku sie cieszylam,ze pare dni mnie wymeczy i przejdzie a to niestety nie jest tak.Neurony zanim sie na nowo odbuduje zejdzie czasu.Wierze osoboam ktore sa na odwyku pare lat bo uwierzcie mi to nie jest tak,ze sie odstawia i tyle (mowie o uzaleznieniu).Jestem pod scisla kontrola psychologa i lecze sie ale tym razem bez wspomagaczy.

przez tahela 30 maja 2012, 20:50
tiska84,
mam nadzieję,że Ci sie uda tym razem i juz bedzie dobrze, trzymam kciuki

-- 30 maja 2012, 19:54 --

err,
ale uczucia dobra i zła chyba nie śa ąz takim czyms niedobrym , ich brak jest raczej niepokojącym zjawiskiem , co do somatów mozna przezyć chocaż cięzko czasami, szczególnie w stresujących chwilach,ale czasami w chwilach, które nie są stresujace jednak coś się włącza, wiec pewnie sa tylko my sobie ne zdajemy z tego sprawy
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez err 31 maja 2012, 19:07
Uczucia są dobre, jednak nauczyłem się już żyć bez uczuć - wszystko mnie wali co się dzieje. Kiedyś przejmowałem się byle głupstwem zwróconym choćby kupując bilet od strony kierowcy autobusu, a teraz nic, zupełnie nic, jeszcze ja dodam swoje trzy grosze i kulturalnie mówię, co myślę. Można by powiedzieć, że wyleczyłem wrażliwość ;) Wróciłem do benzo, biorę o 50% mniej i jest OK. I tak już chyba musi zostać do końca moich dni. Pani dr wspominała mi o tolerancja odwrotnej na leki (zamiast więcej, więcej - pomagają co raz mniejsze dawki). Jednak chyba w moim przypadku to nie to, może po prostu brałem za dużo benzo a przy 100% a 50% nie zauważam różnicy, objawów wegetatywnych nie mam. Co prawda 4mg benzo jest to dużo, ale dla mnie to jest mało (taki organizm).
err

przez tahela 31 maja 2012, 20:18
err,
uczuca tez maja swój ppozytyw pozwalaja wyczuwać pewne sytuacje i ludzi a bez tego jesteśmy trochę zagubieni w zyciu, oczywiście trzeba siei starac to wypośrodkowac, z alko też tak jest najpierw tolerancja maleje, później rosnie a późneij znów maleje , to zadne nowum tylko mzwyczajny proceś uzaleznosciowy w organiźmie ludzkm ech
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Sortuj wg