Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez benzowiec84 24 maja 2016, 16:00
cozicozicozi napisał(a):Taka ilość działa dość subtelnie. Jednak lepiej chyba wziąć mniej niż żeby się jęyk plątał. Po 1mg odbijam się od ścian z tym, że serio brałem może 5-7 razy w życiu alprę. Ostatnio to jakieś pół roku temu.

takie dawki to dla mrówek . mi benzo zwiększa koncentracje a nie na odwrót.

1mg to nie dawka

przez cozicozicozi 24 maja 2016, 18:16
benzowiec84 napisał(a):
cozicozicozi napisał(a):Taka ilość działa dość subtelnie. Jednak lepiej chyba wziąć mniej niż żeby się jęyk plątał. Po 1mg odbijam się od ścian z tym, że serio brałem może 5-7 razy w życiu alprę. Ostatnio to jakieś pół roku temu.

1mg to nie dawka
zdaję sobie sprawę, że to nie są relatywnie wysokie dawki ale jakbym teraz wziął 1mg alpry to będę lekko bełkotał i miał generalnie zajebisty chillout, a na rozmowie o robotę nie chcę wyglądać jak naćpany. Zobaczę rano jak się będę czuł przed tą rozmową. Pewnie nic nie wezmę, bo benzo traktuję jak ostateczność na sytuacje kryzysowe, poza tym mam tylko alprę, a ta działa krótko. No i jeszcze mam oxazepam ale to już działa na granicy placebo.
Znów cholerne upiory czepiają się mych skrzydeł,
nie chcę groźnych demonów, wolę te dobrotliwe.

przez cozicozicozi 24 maja 2016, 19:23
Z drugiej strony ostatnio się nie /cenzura/ w tańcu i jak mnie ktoś wkurwi to od razu walę prosto z mostu bez owijania w bawełnę, nie wiem czy to przez leki ale generalnie ostatnio mam w dupie czy ktoś coś o mnie pomyśli. Ostatnio prawie doprowadziłem do niezłej awantury z takim jednym, co mnie wkurwił. Z drugiej strony czuję też w /cenzura/ empatii. Jak widzę, że ktoś cierpi to czuję ból w sercu. No nic, mam nadzieję, że jutro mnie nie wkurwią tam - lepiej dla nich żeby nie :) Swoją drogą to normalni ludzie chyba tak nie przeżywają takich sytuacji jak rozmowa o pracę. Ale ja jestem przecież nienormalny więc to by się zgadzało chyba :zonk: :zonk: :zonk:
Znów cholerne upiory czepiają się mych skrzydeł,
nie chcę groźnych demonów, wolę te dobrotliwe.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez benzowiec84 24 maja 2016, 19:34
cozicozicozi napisał(a):
benzowiec84 napisał(a):

1mg to nie dawka
zdaję sobie sprawę, że to nie są relatywnie wysokie dawki ale jakbym teraz wziął 1mg alpry to będę lekko bełkotał i miał generalnie zajebisty chillout, a na rozmowie o robotę nie chcę wyglądać jak naćpany. Zobaczę rano jak się będę czuł przed tą rozmową. Pewnie nic nie wezmę, bo benzo traktuję jak ostateczność na sytuacje kryzysowe, poza tym mam tylko alprę, a ta działa krótko. No i jeszcze mam oxazepam ale to już działa na granicy placebo.

czaje rozumiem , mądrze postępujesz . oxazepam to fakt , to metabolit diazepamu , nie wiem ile trzeba było by tego zjeść , tak samo Klorazepat , nawet bez tolerancji nie działał.

przed sytuacjami stresującymi ja przeważnie brałem sobie benzo , a alpra jest dobra na to . jak masz mniejszą tolerke to tym lepiej jak ci starczy 0,25 - 0.5 .

przez benzowiec84 24 maja 2016, 19:37
cozicozicozi napisał(a):Z drugiej strony ostatnio się nie /cenzura/ w tańcu i jak mnie ktoś wkurwi to od razu walę prosto z mostu bez owijania w bawełnę, nie wiem czy to przez leki ale generalnie ostatnio mam w dupie czy ktoś coś o mnie pomyśli. Ostatnio prawie doprowadziłem do niezłej awantury z takim jednym, co mnie wkurwił. Z drugiej strony czuję też w /cenzura/ empatii. Jak widzę, że ktoś cierpi to czuję ból w sercu. No nic, mam nadzieję, że jutro mnie nie wkurwią tam - lepiej dla nich żeby nie :) Swoją drogą to normalni ludzie chyba tak nie przeżywają takich sytuacji jak rozmowa o pracę. Ale ja jestem przecież nienormalny więc to by się zgadzało chyba :zonk: :zonk: :zonk:

to 1wsze świadczy że jesteś całkiem normalnym człowiekiem , a to drugie że masz dobre serce i jesteś dobrym człowiekiem . także spoko + :)

przez JużTuByłem 25 maja 2016, 13:11

1mg to nie dawka

Jak to jest dla mrówek ,to nie wiem jaka dawka jest normalna.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez Fiorella89 30 maja 2016, 22:53
mam pytanie. od ponad 6 lat zażywam lek xanax. dzienna dawka to 3mg.

czuje sie fatalnie, odrealnienie itd. ten lek juz mi nie pomaga tylko szkodzi, mam teraz oprócz nerwicy lękowej, fobii społecznej depresję i agorafobię.

chcialabym spróbować na oddziale odwykowym.

KTO BYŁ NA ODDZIALE ODWYKOWYM, JAK WYGLĄDAJĄ FORMALNE SPRAWY DO ZAŁATWIENIA PRZEZ TRAFIENIEM TAM??

BARDZO WAS PROSZĘ O ODPOWIEDŹ.
"Poza Mną" Marta Bijan

- ZOMIREN 2 mg dziennie (od kilku lat!!!)

<uzależniona, nerwica lękowa, fobia społeczna, agorafobia?, depresja?>
<pogubiona, benzo mnie uratowało, teraz mnie niszczy>

NIE WIEM CO ROBIĆ... (SILNA NERWICA, UZALEŻNIENIE OD ALPRAZOLAMU-BEZNO)

przez JużTuByłem 31 maja 2016, 08:41
Zadzwoń i się dowiedz.Wszedzie jest podobnie lub inaczej.Ja byłem na dębowej w Gliwicach.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez Przemek_44 04 cze 2016, 23:51
Cześć Ziomki "Benzyniarze" ! :papa:

Dziś na moim blogu, pod ostatnim wpisem, na którym zachęcałem do przeczytania artykułu "Tabletka na życie" - A. Wawrzyńczak, traktującym o uzależnieniu od benzodiazepin pojawił się niepochlebny komentarz lekarza na temat tegoż artykułu, w dodatku ponoć zajmującego się leczeniem uzależnień od benzodiazepin, który uważa, że artykuł nic nie wnosi i w ogóle w większości przypadków za to uzależnienie nie odpowiadają lekarze, tylko sami pacjenci, którzy nie przestrzegają zaleceń i w ogóle nie potrzebnie podkopuję autorytet tychże lekarzy!..

Oczywiście nie zgadzam się tym komentarzem, ale cieszę się że przedstawiciele służby zdrowia zaglądają na tą stronę, zanim też odpiszę na ten komentarz ciekaw jestem Waszych opinii! Napiszcie jak chcecie co uważacie na ten temat pod tymże wpisem (link pod spodem) (?), aby Pan doktor miał jakiś obraz, możecie to zrobić anonimowo pod wymyślonym nickiem, obiecuję też, ze Wasze adresy mailowe nie będą widoczne na mojej stronie! Być może Wam też przyjdzie kiedyś leczyć się z powodu lekomanii, więc poniekąd pośrednio możecie kreować w ten sposób swoją przyszłość, i jak lekarze będą nas postrzegac

http://www.lekomaniablog.pl/artykul-o-uzaleznieniu-od-lekow-benzodiazepin-wp-pl/
Artykuł o uzależnieniach od leków BDZ na potralu kobieta.wp.pl Tabletka na życie - A.Wawrzyńczak

Mój blog o lekomanii.

przez Fiorella89 05 cze 2016, 21:45
Może ktoś mi w końcu łaskawie napisać jak wygląda pobyt na oddziale uzależnień, tzn. odwykowym ?

proszę. jestem uzależniona od xanaxu, biorę go 6 lat. dzienna dawka to prawie 3 mg.
"Poza Mną" Marta Bijan

- ZOMIREN 2 mg dziennie (od kilku lat!!!)

<uzależniona, nerwica lękowa, fobia społeczna, agorafobia?, depresja?>
<pogubiona, benzo mnie uratowało, teraz mnie niszczy>

NIE WIEM CO ROBIĆ... (SILNA NERWICA, UZALEŻNIENIE OD ALPRAZOLAMU-BEZNO)

przez Przemek_44 05 cze 2016, 22:22
Hej Fiorella89 !

Zwlekałem z odpowiedzią, bo sprawa z tym wcale nie jest taka łatwa o czym lakonicznie wspomniał JużTuByłem

Prosta na zasadzie, że mam 8 adresów, podam Ci, a Ty sobie wybierzesz, gdzie masz bliżej, w dodatku wszystkie stricte oferują pomoc lekomanom w komfortowych warunkach :roll: Chciałbym móc tak zrobić i podać Ci ekstra adres, ale nie mam takiej jasności i nie chciałbym Cię "wysłać" byle gdzie! Ja się leczę z uzależnia od benzodiazepin i podobnie jak Ty z fobii społecznej oraz wtórnej od niej agorafobii, zaburzenia osobowosci typu unikającego od 21 lat (od 8 lat nie biorę) i długo szukałem odpowiedniej terapii, zanim znalazłem..

Brałem Clonazepam (9 lat) i tak samo Xanax (ok 1 rok), a możesz napisać skąd mniej więcej jesteś ? mniej więcej..

Byłem na detoksie i terapii odwykowej leczenia uzależnień (to dwie różne rzeczy) a teraz jestem w trakcie leczenia nerwicy wynikającej z zaburzenia osobowości
Artykuł o uzależnieniach od leków BDZ na potralu kobieta.wp.pl Tabletka na życie - A.Wawrzyńczak

Mój blog o lekomanii.

przez Przemek_44 06 cze 2016, 01:36
Odrealnienie - derealizację też miałem i to w okropnym wydaniu !! Wszystko wokół było tak bardzo zniekształcone, dziwaczne, jakieś straszne, że myślałem, że już po mnie To dla mnie najgorszy z możliwych objawów bardzo silnego lęku, z tego co wiem może występować podczas napadu paniki, podczas odstawiania benzo, no i jest często związany z agorafobią, lękiem przed otwartą przestrzenią..

Mój blog o lekomanii.

przez Fiorella89 06 cze 2016, 18:17
Przemek_44 napisał(a):Hej Fiorella89 !

JużTuByłem

Prosta na zasadzie, że mam 8 adresów, podam Ci, a Ty sobie wybierzesz, gdzie masz bliżej, w dodatku wszystkie stricte oferują pomoc lekomanom w komfortowych warunkach :roll:

Brałem Clonazepam (9 lat) i tak samo Xanax (ok 1 rok), a możesz napisać skąd mniej więcej jesteś ? mniej więcej..

Mieszkam w woj.wielkopolskim, nie daleko Poznania.

przez Przemek_44 06 cze 2016, 20:56
Fiorella89 napisał(a): Mieszkam w woj.wielkopolskim, nie daleko Poznania.

Ok, a daleko masz do Śrem-u??..kojarzysz w ogóle takie miasto? Ja jestem z woj.podkarpackiego, to nie wiem, jak tam u Was jest..

Mój blog o lekomanii.

Sortuj wg