Myśli samobójcze

Inne zaburzenia.

Mam depresję i myśli samobójcze

przez paradoksy 18 kwi 2011, 08:56
uzytkownik, jesteś lekarzem, żeby komuś mówić, co sprawi że poczuje się jak w niebie?
bo chyba wiesz, że to co na Ciebie zadziałało, wcale nie musi tak działać na kogoś innego.... ?
paradoksy

przez uzytkownik 18 kwi 2011, 09:08
Przecież do cholery w żaden sposób nie powiedziałem co ma brać, że sprawi, że będzie jak w niebie, tylko zasugerowałem, że tego typu leki uspokajają - a niebo w przenośni... (chyba cudzysłów wyraźnie zaznaczony?). I tego mi nie wmawiaj - wiem, że moderatorzy czują swoja władzę, ale bezsensowną krytykę sobie daruj. To nie ja zapisałem ten lek tylko lekarz.

A czy lekarz, który to przepisał także wie, że to pomoże? Skoro zapisał lek, a cook dalej piszę o beznadziei i snuje czarne scenariusze...
Są odgórne założenia, że określone leki z wysokim prawdopodobieństwem pomogą w danej sytuacji i tak też je lekarz zapisał - dlatego pytam czy lek nie pomógł?
uzytkownik

przez paradoksy 18 kwi 2011, 09:12
uzytkownik, taaak czuję swoją władzę :lol: podwiewa mi od stóp ;)
Ty nie zasugerowałeś - Ty napisałeś, że tak jest i kropka.
Zgodzę się - lekarz sam do końca nie zna reakcji pacjenta na leki i nie wiadomo jak na niego zadziałają - ale nawet lekarz nie mówi:
Mówię Ci jak jest. Ten lek na pewno Ci pomoże doraźnie - sam sprawdź.

a już tym bardziej TY nie powinieneś osądzać czegoś, na co w ogóle nie masz wpływu i tak naprawdę również nie wiesz czy zadziała.
Więc albo daruj sobie takie złote rady, albo pisz w innym tonie - "myślę, że lek Ci może pomóc", "mnie pomógł, może i Tobie też pomoże".
paradoksy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cook 18 kwi 2011, 09:33
Witajcie nie kłóćcie się lek pomaga zapomnieć, odpocząć, ale tylko na jakiś czas. Wszystko inne i tak zastaje, dusi się w środku, rozwala mnie od środka. Jak myśli wracają to ze zdwojoną siłą, wtedy mam ochotę na następną tabletkę. Lekarz kazał raz dziennie, a ja mam ochotę 6 razy na dobę nawet częściej i co mam zrobić? jedyny plus że lepiej mi się śpi, że przesypiam nawet 6 godzin. I co dalej? Czytałem dużo o AFOBIANIE, należy ograniczać.... A jak mi się ręce trzęsą to jest nie wiarygodne i jeszcze "choroba sieroca".

przez uzytkownik 18 kwi 2011, 09:37
Ty napisałeś, że tak jest i kropka.

Skoro lekarz mu to zapisał, to podpinam się pod prawdopodobny cel i zalecenia lekarza i chcę mu dać wiarę w leczenie, bo ta bardzo często czyni ogromne rzeczy

Ludzie... trochę samokrytyki przed wciśnięciem entera pod komentarzami.
Myślę, że teraz warto pozostawić bez dalszego biegu te offtopowe dyskusje, a cookowi życzę szybkiego powrotu do stabilizacji emocjonalnej. Wiem co przechodzisz - ten sam syf mnie dotyczył, dlatego Ciebie rozumiem bardzo dobrze.
uzytkownik

przez cook 18 kwi 2011, 09:41
JESTEM JUŻ NA GRANICY SZALEŃSTWA!!!!!!!!!!!!!!!!!

przez uzytkownik 18 kwi 2011, 09:42
Ile dni zostało do wizyty u psychiatry? 7?
uzytkownik

przez linka 18 kwi 2011, 09:44
To zamiast o "Afobianie" ( bo takiego leku nie ma) czytaj o Afobamie/Xanaxie/Alproxie/Zomirenie/Neurolu - to ten sam lek.
Każdy ma ochotę zarzucać sobie tabletkę kiedy chce, zwłaszcza że alprazolam jest taki miły..... no ale niestety, trzeba się ograniczyć, to prosta droga do uzależnienia.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez uzytkownik 18 kwi 2011, 09:47
Tak przy okazji się zapytam - orientuje się ktoś dlaczego lekarz nie zapisał czegoś o dłuższym czasie półtrwania, żeby zminimalizować ryzyko uzależnienia?
Mi zapisali Tranxa, który działa bardzo długo, więc ogranicza się sięganie po kolejne tabletki co kilka(naście) godzin.
uzytkownik

przez linka 18 kwi 2011, 09:51
Nie orientuję się, nie siedzę w głowie każdego lekarza :bezradny:
Alprazolam - szybko działa, szybko schodzi - na ataki w sam raz, na lęk wolnopłynący nie bardzo, mógł dać SR albo coś innego...ale dlaczego tego nie zrobił to już nie wiem.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez cook 18 kwi 2011, 10:18
Wizyta dokładnie 26 kwietnia, wtorek na 14:30 dokładnie AFOBAM.

-- 19 kwi 2011, 09:20 --

Dzisiaj wstałem prawą nogą nawet mam niezły humor. Postanowiłem że dzisiaj z rana nie wezmę tabletki bo muszę jechać w sprawie pracy dostałem dwie oferty jedna jest niebezpieczna bo na wysokościach ale za to duże pieniądze druga to na budowie. Zastanawiam się nad wyborem, uprawienia wysokościowe posiadam, ale z powodu "choroby duszy" nie wiem czy mogę ją podjąć. Macie większe doświadczenie, możecie pomóc mi wybrać?

przez uzytkownik 19 kwi 2011, 12:30
I jak tam się trzymacie Kamila i Cook?
uzytkownik

przez cook 19 kwi 2011, 13:08
Dzięki na razie jest oki. Dostałem dwie oferty pracy jedną 16 maja zaczynam praca jest na wysokościach mam uprawienia, ale też obawy co do mojej psychiki drugą może zacznę od jutra. czekam na telefon od pracodawcy. Zastanawiam się czy praca na wysokościach to dobry pomysł, mam nadzieją że mi się poprawi, niedługo wizyta w poradni zobaczymy.

przez paradoksy 19 kwi 2011, 14:23
cook, dobrze jest mieć jakieś zajęcie (a w tym przypadku jeszcze płatne), które odciągnie Cię trochę od złych myśli.
zobaczysz- jak będziesz czymś zajęty to trochę głowa Ci się "rozchmurzy" ;)
paradoksy

Sortuj wg