Szpital

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: szpitale i oddziały.

przez evelina 24 kwi 2009, 17:46
byłam w Łodzi. na oddziale ZABURZEŃ ODZYWIANIA ( psychiatryczny)
powiedzmy ze polecam
i
oddział DZIENNY Gliwice OŚRODEK NERWIC I ZABURZEN JEDZENIA
zdecydowanie polecam...
evelina

Re: Szpital

przez linka 24 kwi 2009, 18:30
szpital-oddzia-dzienny-t14072.html?hilit= szpitale
Temat o oddziałach dziennych.
czarna-lista-szpitali-i-oddzia-ow-psychiatrycznych-t14111.html?hilit= szpitale
Czarna lista oddziałów.
helvetti88, przeczytaj temat w który wkleiłam twój post.

Korzystanie z wyszukiwarki nie boli ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez ESTER 24 kwi 2009, 20:08
Natis napisał(a):Hej! Ja tu 1 raz i mam pytanko do was - czy mógłby mi ktoś polecić jakiś dobry szpital z oferta psychoterapeutyczna? no i nfz oczywiście... Byłam ostatnio na rozmowie kwalifikacyjnej w komorowie pod warszawa,ale wydaje mi się ze mnie tam nie wezma - chyba jestem za ciezki przypadek jak do tego szpitala- bo psycholog stwierdzil,ze za malo mowie i nie wie czy bylby u mnie sens zastosowac tylko p[sychoterapie grupowa - jak juz to oby 2 ale nie wiadomo jaka grupe teraz tam otworza.. takze czekam do piatku,ale jak mnie tam nie wezma to nie wiem co robic...

---- EDIT ----

No a wiec - nie wzieli mnie tam i teraz jestem w kropce.. mialam nadzieje,ostatnia deske ratunku,a tak do juz mam zaplanowane moje odejscie, no ale moze jeszcze przed tym pojde do am w gdansku-zobaczymy....

Jestem poprostu w szoku....... :shock: Po raz kolejny o czymś takim się dowiaduje :evil: Mam nadzieje , że już niedługo zamkną w pi.....du ten kur.....ski szpital w komorowie :!: :twisted:
No i dobrze , że tam Natis nie trafilaś bo tam cały kur.....a personel potrzebuje pomocy.Moja znajoma odbywała tam staż i nie raz widziała pijanych lekarzy czy psychoterapetów a poza tym prostaki ze wsi poprostu tam pracują, traktują pacjentów jak gówno a sami kur....a to się nawet wypowiedzieć poprawnie nieraz nie potrafią ,blużnierstwa na porządku dziennym a niby tacy wielcy specjaliści a jak weekend przychodzi to na wioche zapier......ją w gównie się babrać.Taka jest kur.......a prawda :twisted:
ESTER

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nelka 26 kwi 2009, 19:30
Może mi ktoś w skróci napisać jak wygląda taka rozmowa kwalifikacyjna? :)
Żyć, nie-umierać!

przez linka 28 kwi 2009, 11:13
aga8420, zadzwoń - będzie szybciej i napewno dokładnie się wszystkiego dowiesz. Czas oczekiwania jest bardzo różny......możesz być przyjęta od zaraz albo czekać nawet kilka tyg. Zależy od tego gdzie wybierasz sie do szpitala ( jakei miasto, jak duży szpital) i na jaki oddział.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez IwciaZeschizowana 18 maja 2009, 13:01
Czy na oddziale zamkniętym można mieć komórkę? Czy rodzina może Cię odwiedzać kiedy chce czy są jakieś ograniczenia? No wiadomo, że w nocy nie może. Mam już takie stany lękowe, że prawie nie wytrzymuje. Moim problemem jest lęk przed schizofrenia, boje się do tego stopnia, że już prawie wierze że mam schizofrenie. I boję się że na prawdę jej dostane. Nie chcę iść do szpitala ale obawiam się, że niebawem się tego doczekam. Ma ktoś jakieś doświadczenia z Katowickimi szpitalami? Pozdrawiam
Twoja myśl kształtuje Twoją rzeczywistość. Uczę się optymizmu :D
Diagnoza: osobowość zależna, nn, dda.

Obrazek

przez linka 18 maja 2009, 13:22
IwciaZeschizowana, z tego co wiem telefon kopmórkowy mieć mozna -ale bez aparatu i ładuje się go w dyżurce - tak, zeby nie mieć na sali żadnych kabli od ładowarki. Co do odwiedzin to chyba też rodzina w wyznaczonych porac nie powinna mieć problemu z odwiedzinami.
Przyjaciel forum

przez verdemia 22 lip 2009, 21:33
tez mam pytanie a propos szpitala...dostalam raz skierowanie, ale nei dane mi bylo pojsc z przyczyn ode mnie niezaleznych. Potem jeszcze raz do kliniki nerwic w wawie, ale zwyczajni stchorzylam i mimo, ze czekalam trzy miesiace to nie poszlam. Czy ktos ma jakies doswidczenia z ta klinika i moze mi powiedziec czy sa jakies szanse ubiegania sie jescze raz o miejsce? jak tam w ogoole jest? wiem,ze trzeba sie odciac od swaita tzn brak koma i laptopa, no i kontrakt dla tych z zab odzywiania, ale tak poza tym...warto??
verdemia

przez hanca84 23 lip 2009, 11:04
Jeśli Ci chodzi o taki turnus dłuższy, 8-10-12 tygodni, to gdzieś na stronie któregoś ośrodka pisze, że w przypadku niezgłoszenia się trzeba odczekać pół roku. Do takiego szpitala/kliniki/centrum to myślę, że warto pójść.
"Pan jest moim Pasterzem, niczego mi nie zabraknie...
Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną..."

przez Lena88 23 lip 2009, 12:09
Ja byłam w dwóch różnych szpitalach i reguły tam panujące były zupełnie inne. W Krakowie w Kobierzynie mogłam mieć telefon (miał aparat), ale ładowało się w dyżurce-żadnych kabli, pasków, ostrych narzędzi -nadzór nad pacjentami był całą dobę. Niedawno byłam w zwykłym szpitalu na oddziale psychiatrycznym i tu nie spodobałam się pielęgniarce to zabrała mi na dobę komórkę, wystarczyła skarga do ordynatora i od razu mi ją oddano. Ładowarkę miałam przy łóżku, niektórzy sobie w świetlicy przechowywali noże, niekórzy mieli paski i różne kable, żyletki ;/ Oczywiście bezpieczniej czułam się w tym pierwszym szpitalu...
Just listen to the music of the traffic in the city
Linger on the sidewalk where the neon signs are pretty
How can you lose?

http://www.youtube.com/watch?v=JyW1smKgJF8

przez verdemia 23 lip 2009, 20:55
pol roku... sporo...chyba naprawde potrzebuje szpitala, bo nie radze sobie...ale jak tu wybrac(skoro tam nie moge isc tak szybko) cos odpowiedniego? skad mam wiedziec czy ten wlasnie bedzie dobry?
poczytam troszke forum moze znajde inspiracje:D
verdemia

przez IwciaZeschizowana 31 paź 2010, 16:48
W OKRĘGU KATOWICKIM polecam wszystkim oddział dzienny w Siemianowicach Śląskich, terapia trwa 12 tygodni wygląda mniej więcej tak: od 8.30 do 14, codziennie jest terapia grupowa a pozostałe zajęcia które odbywają się w różnych dniach tygodnia to :terapia zajęciowa, praca z procesem, afirmacje, muzykoterapia, relaks, życiorys, zajęcia edukacyjne dotyczące wszelakich zaburzeń psychicznych, raz w tygodniu wizyta lekarska, w każdą środę są luźniejsze zajęcia czyli albo jest jakieś wyjście do muzeum czy na kręgle (przeróżne atrakcje) albo zostaje się na oddziale i spędza czas na grach i zabawach. personel bardzo fajny, każdy pacjent ma swojego terapeutę z którym ma raz lub 2 razy w tygodniu zajęcia indywidualne, o 12.30 obiad. Super atmosfera, ja byłam 2 razy i za każdym razem jest poprawa. Na oddziale są 2 grupy: grupa pierwsza lękowo-depresyjna i grupa druga psychotyczna (jest tam przewaga osób ze schizofrenią, ze wszystkimi tymi osobami można normalnie rozmawiać, po niektórych nawet nie widać, że chorują, nie ma tam jakiś mocnych przypadków). uważam, że leczenie jest tam na wysokim poziomie, bardziej stawiają na psychoterapie niż na farmakoterapie, ale ona także jest stosowana. więcej na stronie: www.psychiatriasiemianowice.pl

ja paniczne boje się, że trafię kiedyś na oddział zamknięty, jestem przerażona tym co tam się dzieje z Waszych opowieści. Ja mam nerwicę natręctw (myślowych) oraz osobowość zależną.
Pozdrawiam
Twoja myśl kształtuje Twoją rzeczywistość. Uczę się optymizmu :D
Diagnoza: osobowość zależna, nn, dda.

Obrazek

przez Helvetti 07 gru 2010, 14:46
Ja jestem aktualnie w Zagórzu. Jak pojadę na przepustkę do domu, to może coś na ten temat napiszę
got a date with suicide.

Szpital

przez martadzie 09 mar 2011, 01:35
Witajcie.
Jestem początkującą dziennikarką, ledwo się doczłapałam na II rok. W sumie,to nawet nie wiem jak mam to wszystko ująć w słowa, bo znam świat internetowy i wiem,że zaraz zostanę zbesztana po same czubki palców, zarzucicie mi, że chcę zrobić karierę na czymś nieszczęściu; (chociaż to pojęcie względne), ALE:
chcę napisać reportaż - ŻYCIE PO PSYCHIATRYKU; . Potrzebuję osób, które zechciałby mi przedstawić swoją historię, opowiedzieć jak jest NAPRAWDĘ, co tam się dzieje, jak się traktuje ludzi i czy nastąpiła w Was
jakaś przemiana wewnętrzna. Anonimowość zapewniona, podobnie jak autoryzacja. Niestety jestem studentką, więc nie jestem w stanie Wam dać jakiegokolwiek wynagrodzenia finansowego. Ale może znajdą się i tacy, którzy za zwykłe dziękuję postarają się mi pomóc.
Czy mogę liczyć na pomoc? (fajnie by było chociaż znaleźć jakiś odzew na mój pokręcony jak frytki z Maka post).

pozdrawiam życzliwe człowieki.
marta.

-- 14 mar 2011, 00:02 --

odświeżam wątek :)

Sortuj wg