moja depresja/historia/objawy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez bezmuzg 24 sty 2008, 14:12
anand22 napisał(a):
człowiek nerwica napisał(a):
"Sorry ale nie moge byc z kims takim jak ty".

Ja pier.... jak tak mozna komuś powiedzieć w ogóle???????????,co za idiotka.<sory ze tak o niej pisze ale wkurzyl mnie ten tekst,zreszta boje sie ze ja tez taki uslysze kiedyś>

A co w tym złego, że dziewczyna jest szczera? Szczere dziewczyny w dzisiejszych czasach to skarb. Lepsza szczera odpowiedź, niż ściemnianie typu "jesteś super, ale nie zasługuję na Ciebie i nie chcę Cię skrzywdzić" albo dawanie nadziei w stylu "muszę się zastanowić" jeśli wie, że odpowie na 100% "nie". To jest dopiero szczyt chamstwa. Takie jasne odpowiedzi nie pozostawiają żadnych błędnych złudzeń.
Anand22, Ty chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. Szczerość to jedno: powiedzieć komuś, że sie nic do niego nie czuje i że nic z tego nie będzie to jedno. Ale jak można komuś powiedzieć: "nie będę z kimś takim jak ty". To jest moim zdaniem chamstwo do kwadratu
God knows you lonely souls

przez Tromgenn 24 sty 2008, 14:41
To nie jest chamstwo. Lepsze to niż ściema. To powinno mobilizować do zmiany...

przez Fiolka 24 sty 2008, 15:19
To jest coś więcej niż chamstwo to jest wręcz wskazywanie na to że dana osoba jest "frajerem". Fakt lepsze to niż ściema, ale można użyć o wiele delikatniejszych słów a przekazać tą samą treść i to właśnie te delikatniejsze słowa skłaniają do zmian. IMHO

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cauliflower 24 sty 2008, 18:16
Fiolka napisał(a):To jest coś więcej niż chamstwo to jest wręcz wskazywanie na to że dana osoba jest "frajerem". Fakt lepsze to niż ściema, ale można użyć o wiele delikatniejszych słów a przekazać tą samą treść i to właśnie te delikatniejsze słowa skłaniają do zmian. IMHO

Zgadzam się. Moim zdaniem, takimi słowami można zranić nawet osobę bardzo szczęśliwą i całkiem zdrową...

przez Pstryk 24 sty 2008, 18:36
Faktem jest, że takie słowa z ust osoby, którą się kocha potrafią zniszczyć. Dobrze jednak podejść do nich tak jak pisze anand22, bo co dobrego może wyjść ze związku z osobą, która jest tak pusta i bezmyślna, jak ta dziewczyna?
Pstryk

przez cauliflower 24 sty 2008, 18:48
Ja bym go nie nazwała ani nieudacznikiem, ani beznadziejnym facetem :?
Every time I try to grasp for air
I am smothered in despair
It's never over, over
It seems I'll never wake from this nightmare
I let out a silent pray
Let it be over, over

przez Pstryk 24 sty 2008, 18:48
Oj, anand22, nie kompromituj się :?
A co Ty wiesz o Patheticu, że tak go oceniasz :?: Wkur.. mnie, gdy oceniasz ludzi po pozorach :evil: tym bardziej wiedząc, że cierpią na depresję. Ani razu nie wziąłeś tego pod uwagę, że osoby w depresji zaniżają maxymalnie swoją wartość. Wolałabym być z Patheticu niż z takim egoistom jak Ty. Kto Ci daje prawo oceniać innych :!: :!: :!:
Pstryk

przez cauliflower 24 sty 2008, 19:06
Ale może tylko on tak siebie odbiera? Może ma po prostu za niską samoocenę, a w rzeczywistości nie jest tak źle? ;)
Every time I try to grasp for air
I am smothered in despair
It's never over, over
It seems I'll never wake from this nightmare
I let out a silent pray
Let it be over, over

Re: I'm a loser baby so why don't you kill me

przez Amy Lee 24 sty 2008, 19:19
bethi napisał(a):tym bardziej wiedząc, że cierpią na depresję.

No nie, bethi? To nie jest forum pt. "Jak stać się atrakcyjnym mężczyzną?" tylko o jakiejś depresji :shock:

Pathetic napisał(a):Dotarlo do mnie ze nie wylecze sie z depresji dopoki moje zycie bedzie wygladalo tak samo.

Rzeczywiście ciężko się leczyć z depresji, kiedy nie ma się wiary w to, że można coś w życiu osiągnąć. Zwłaszcza kiedy się stawia samemu sobie i innym bardzo wysokie wymagania: szczęście staje się zbyt wyimaginowane, nierealne, nieosiągalne (udany związek, szczęśliwa rodzina, zadowoleni ludzie, dobra praca, wygodne życie, wszystko to na raz, bez cienia i zmarszczki) a wtedy człowiek czuje się mały i słaby.
Trzeba się nauczyć wytyczać sobie mniejsze cele i dążyć do nich krok po kroku, odnajdywać odrobinki szczęścia w sprawach bardziej zwyczajnych.
Amy Lee

przez luthien 24 sty 2008, 19:43
anand22 napisał(a): Jak ktoś mówi o sobie, że jest brzydki, to zapewne taki jest, bo kompleksy znikąd się nie biorą.

Jeśli ktoś mówi o sobie, że jest brzydki, to ma niską samoocenę, która niekoniecznie może wynikać z jego "brzydoty". Czesem z tego, że całe życie miał powtarzane, że jest nikim, że jest do niczego, brzydki i w ogóle. Znam ludzi, którzy nie są piękni, a nie mają kompleksów, bo są pewni swojej wartości.
dziś mogę wreszcie to powiedzieć: patrzę z nadzieją w przyszłość...

przez Pstryk 24 sty 2008, 19:46
Sprawa urody to rzecz względna, to rzecz gustu więc to, co Pathetic pisze o sobie wynika z jego stanu i złego doświadczenia życiowego, a także wrażliwości duchowej.
Pstryk

Sortuj wg