Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Stracona100 30 mar 2016, 08:26
Ja mam męża i dorosłego syna i też czuję się samotna, ale już przyzwyczaiłam się do tego i sama czuję się najlepiej.
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

Samotność

przez Lucid Dream 30 mar 2016, 08:42
Też tak macie, że czasem rozmawiacie sobie z samym sobą? :P
F34.1 | F60.6
Wellbutrin XR 150 mg od 05.11.2016

Ólafur Arnalds - Hægt, kemur ljósið
http://www.youtube.com/watch?v=QY4NZuOFebU

Samotność

przez Arhol 30 mar 2016, 09:06
Lucid Dream napisał(a):Też tak macie, że czasem rozmawiacie sobie z samym sobą? :P

Monology to klasyka gatunku.
Aczkolwiek sam bardziej preferuje cowieczorne mitingi i dialogi przy hoojbatce z gigantycznym żelkiem haribo o imieniu Bob.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Shikamaru 30 mar 2016, 14:19
Ja stworzyłem pałac mojego umysłu, w którym oprócz komnat moich wspomnień, marzeń i uczuć mieszkają takie osobowości jak dr House, dr Lecter i Will Graham, Joker czy Itachi

Samotność

przez Zmierzchun 30 mar 2016, 14:47
Lucid Dream napisał(a):Też tak macie, że czasem rozmawiacie sobie z samym sobą? :P

Tak, rozmawiam. Z innymi osobami z mojego życia też
I really tried. I did my time

Samotność

przez Eteryczna 30 mar 2016, 14:59
Jasne wtedy czuje sie rozumiana :P
''Odwaga to nie brak strachu, lecz świadomość, że coś jest ważniejsze niż strach. Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale.
Spiewaj jakby nikt nie słuchał..
Tańcz jakby nikt nie patrzył..
Kochaj jakby nikt Cię nigdy nie zranił..
Żyj jakby niebo było tu na ziemi..

Samotność

przez Druid 30 mar 2016, 15:44

Przed pierwszym pobytem na dziennym zdarzało mi się często. Czasem odpowiedź udzielona na zadane sobie na głos pytanie mnie zaskakiwała :twisted:
Mózgunio pływał jak ten waleń
edycja: w oceanie niewypłakanych łez
Druid

Samotność

przez Neekeetaa 30 mar 2016, 19:50
Ciągle uparcie twierdzę, że dobrze mi w samotności, lubię być sama, mieć czas dla siebie, decydować o wszystkim sama. Natomiast wszyscy moi dotychczasowi terapeuci uparcie twierdzą, że potrzebuję faceta :/ A faceci mnie tak strasznie denerwują :/ Na samą myśl, że miałabym cokolwiek w moim życiu uzależniać od "Mr. Wszystko Musimy Robić Razem/o Wszystkim Decydujemy Wspólnie" dostaję nerwów :/ Czy to w ogóle możliwe że homo sapiens lubi samotność czy może ja coś sobie na siłę wmawiam? :/

Samotność

przez Stracona100 30 mar 2016, 20:03
Neekeetaa napisał(a):Ciągle uparcie twierdzę, że dobrze mi w samotności, lubię być sama, mieć czas dla siebie, decydować o wszystkim sama. Natomiast wszyscy moi dotychczasowi terapeuci uparcie twierdzą, że potrzebuję faceta :/ A faceci mnie tak strasznie denerwują :/ Na samą myśl, że miałabym cokolwiek w moim życiu uzależniać od "Mr. Wszystko Musimy Robić Razem/o Wszystkim Decydujemy Wspólnie" dostaję nerwów :/ Czy to w ogóle możliwe że homo sapiens lubi samotność czy może ja coś sobie na siłę wmawiam? :/

Typowy homo sapiens jest zwierzęciem stadnym, ale moim zdaniem zdarzają się wyjątki od reguły. Czyli egzemplarze lubiące samotność (np. pustelnicy :mrgreen: ).
Poza tym chęć decydowania o sobie i swoim życiu nie zawsze musi oznaczać życie samotne. Łatwe to nie jest, ale chyba możliwe.

Samotność

przez Druid 30 mar 2016, 22:26
Neekeetaa, kobiety też Cię tak denerwują? ;)
Druid

Samotność

przez Neekeetaa 30 mar 2016, 22:35
Druid, z kobietą nigdy nie byłam, nie mieszkałam, żadna nigdy nie wymagała ode mnie podporządkowania, więc nie - kobiety mnie tak nie denerwują :) Chociaż...raz mi się zdarzyło, że byłam prostacko "rwana" przez lesbijkę i denerwowała mnie ona równie mocno jak faceci.

Samotność

przez Lukasz32 30 mar 2016, 22:45
Neekeetaa napisał(a):Ciągle uparcie twierdzę, że dobrze mi w samotności, lubię być sama, mieć czas dla siebie, decydować o wszystkim sama. Natomiast wszyscy moi dotychczasowi terapeuci uparcie twierdzą, że potrzebuję faceta :/ A faceci mnie tak strasznie denerwują :/ Na samą myśl, że miałabym cokolwiek w moim życiu uzależniać od "Mr. Wszystko Musimy Robić Razem/o Wszystkim Decydujemy Wspólnie" dostaję nerwów :/ Czy to w ogóle możliwe że homo sapiens lubi samotność czy może ja coś sobie na siłę wmawiam? :/

Myślimy podobnie.
Najlepiej mi w towarzystwie samego siebie - przynajmniej ktoś się z moich specyficznych dowcipów śmieje :)
Z tym, że mnie tej postawy nauczyło doświadczenie, mianowicie wyrwane 5 lat z życia zainwestowane w zaufanie i altruizm skoncentrowany na jednej osobie.
Reakcja psychiki jednoznaczna - trust no one + trwające 9 miesięcy usiłowanie wprowadzenia się w autyzm emocjonalny.

Mam nadzieję, że z czasem poczujesz potrzebę zaufania innej osobie.
Łatwiej się żyje wiedząc, że to właśnie te ramiona, które doskonale znasz czekają na Ciebie, zwłaszcza po niewiadomo jak ciężkim dniu. Ja za tym mimo wszystko tęsknie. To mimo wszystko ma bardzo dużą wartość.

Samotność

przez NN4V 31 mar 2016, 08:13
Neekeetaa napisał(a):Druid, z kobietą nigdy nie byłam, nie mieszkałam, żadna nigdy nie wymagała ode mnie podporządkowania,....

Faceci wymagali? Może zadałaś się wyłącznie z cebulakami.
Nie rozumiem znaczenia zdania: "wymagali podporządkowania".
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Samotność

przez Peter88 03 kwi 2016, 22:47

a czemuż by nie

Sortuj wg