CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez Wujek_Dobra_Rada 30 wrz 2010, 09:30
rober6666, Jak się sprawował u Ciebie Wellbutrin? Masz też skoki nastorju w ciągu dnia?
Wujek_Dobra_Rada

przez rober6666 30 wrz 2010, 09:52
Vova
Myślisz że tego nie wiem? Lecz teraz , jako całkowicie wypalony, wyjący i nie nadający sie do NICZEGO emocjonalny wrak, z wykastrowanymi chorobą uczuciami wyższymi jestem tak samo nieprzydatny jaki moge byc 6 stóp pod ziemią :D
Wujek
Bralem wellbutrin kilka dni-nasilil derealizacje jak cholera.Masakra.Nie mam wahań nastroju.jest tak samo cięzko ch.u.jowo non stop.Hipomania przydazyła sie kilka razy w ciągu 3 lat i trwała niestety krótko-2 tyg-sama ustępując

Zrobiłem sobie ten test SCL-90 z posta
test-scl-90-t23621.html
Masakra.Dlaczego ja jeszcze zyję? :D Jakis zorro ze mnie chyba , że to wytrzymuję.
Wyniki
Somatyzacje
Twój wynik - 2. Jest to wynik bardzo wysoki.

Natręctwa
Twój wynik - 2.9. Jest to wynik bardzo wysoki.

Nadwrażliwość interpersonalna
Twój wynik - 1.1. Jest to wynik przeciętny.

Depresja
Twój wynik - 2.6. Jest to wynik bardzo wysoki.

Lęk
Twój wynik - 3.1. Jest to wynik bardzo wysoki.

Wrogość
Twój wynik - 3. Jest to wynik bardzo wysoki.

Fobie
Twój wynik - 1.6. Jest to wynik bardzo wysoki.

Myślenie paranoidalne
Twój wynik - 1.7. Jest to wynik wysoki.

Psychotyczność
Twój wynik - 0.9. Jest to wynik przeciętny.

Niezły debil ze mnie sie zrobił...
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez Wujek_Dobra_Rada 30 wrz 2010, 09:57
Szkoda. CHAD da się wyleczyć lekami?
Wujek_Dobra_Rada

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 30 wrz 2010, 10:13
rober6666,

Do jakiego Instytutu ?

przez rober6666 30 wrz 2010, 16:38
...może transplantologii, niech mi przeszczepią du.pę zamiast głowy. Będę debilem nie większym niz teraz, a jedynym problemem będzie zatwardzenie,heheheheheh a nie taka świadoma masakra jak teraz..
NON SERVIAM

obserwowany

przez rober6666 30 wrz 2010, 16:50
Tak jest. Odroczyłem na razie czas mojej nadmorskiej wizyty do 11.10. Jak wytrzymam. Postaram się.
Pewne względy zmuszaja mnie do niedotrzymania terminu 1.10 . Jest mi troche głupio przed Wami , bo ja rzadko rzucam słowa na wiatr....a tu proszę-frajer pierwszoligowy,hehe. A tak się odgrażałem.
Lecz w tym przypadku-co sie odwlecze - to nie uciecze....tylko dłużej pocierpie najwyżej
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez specjal 30 wrz 2010, 17:57
Siema
Lubie to forum,te poczucie humoru mimo beznadziejności,Robert nie byłeś kiedyś w kabarecie?

[Dodane po edycji:]

Trzymaj się,ja sam nie wiem jakim cudem już wytrwałem tyle czasu i na dodatek jeszcze nie pije .
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez Rambo123 30 wrz 2010, 18:18
Witam towarzyszy niedoli. Dzisiaj wyszedłem z szpitala na własną prośbę. Będąc tam myślałem co z Tobą Rober6666. Ja postanowiłem,że trzeciego pobytu nie będzie. Niestety złamałem dane sobie samemu słowo.Nie chcę robić wstydu dzieciom. Walczę z chorobą chyba najdłużej z Was. Kiedyś robiłem to bez lekarstw. Lekarstwem była wódka. Teraz bez lekarstw nie potrafię. Chyba pozostanę w fazie depresji do końca. Najgorsze jest to, że organizm mam zdrowy. :why:
Ech życie.

przez RafQ 30 wrz 2010, 19:25
A ja dla odmiany dodam coś pozytywnego.Po fatalnym poranku i stanie agonalnym niespodziewanie przyszla piękna hipomania :D .I w pracy oczywiscie szalenstwo+zarty z mojej strony ktorymi zamęczałem kolegów przez cały czas.Poza tym w pracy dzień zajebisty - jeździłem na wózku słuchając mp3 czyli to,co w mojej pracy lubie najbardziej :D .
Tak więc jednak może coś ruszyć i nie warto podejmować pochopnych decyzji.

...może transplantologii, niech mi przeszczepią du.pę zamiast głowy. Będę debilem nie większym niz teraz, a jedynym problemem będzie zatwardzenie,heheheheheh a nie taka świadoma masakra jak teraz..

To jest tekst miesiąca jak dla mnie :mrgreen: .Jak złapiesz hipomanię,to może być z Ciebie niezły materiał na komika wykonującego show typu stand-up comedy.Tego chyba jeszcze w życiu nie robiłeś? ;)
A tak na poważnie,to z tym przeszczepem bym się tymczasowo wstrzymał ;) .

Niech mi ktoś zagwarantuje 1 dzień hipomanii w tygodniu a 6 depresji - to biore taki układ bez negocjacji i odraczam plany mojej autodestrukcji.
RafQ

przez RafQ 30 wrz 2010, 20:47
Kojarzycie może gościa o nazwisku Joey Diaz?To jest mój idol jeżeli chodzi o występy stand-up comedy.Często towarzyszył przy występach innego genialnego kolesia - Joe Rogana (prowadzącego w przeszłości m.in show Nieustraszeni czy coś w tym stylu).

W poniższym klipie zapowiada jedną z gal UFC w USA.Zapewniam,że jeżeli nawet ktoś nie siedzi w temacie,to obejrzy z zainteresowaniem.Humor gościa specyficzny - jedni go uwielbiają,inni nienawidzą.Ale każdemu nie można dogodzić ;) .

RafQ

przez rober6666 30 wrz 2010, 22:41
cześć
Witaj Rambo123
Czytałem teraz twoje wczesniejsze posty i nadzieją napawa mnie fakt, że Twoje dzieci tego gó.wna nie odziedziczyły...Ja juz momentami nadinterpretuje czasami "dziwne " zachowania mojego Synka, bo strasznie sie boję, że to ku.restwo Go dotknie...
Pozdrawiam
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez RafQ 01 paź 2010, 00:54
Rambo123 napisał(a):Witam towarzyszy niedoli. Dzisiaj wyszedłem z szpitala na własną prośbę. Będąc tam myślałem co z Tobą Rober6666. Ja postanowiłem,że trzeciego pobytu nie będzie. Niestety złamałem dane sobie samemu słowo.Nie chcę robić wstydu dzieciom. Walczę z chorobą chyba najdłużej z Was. Kiedyś robiłem to bez lekarstw. Lekarstwem była wódka. Teraz bez lekarstw nie potrafię. Chyba pozostanę w fazie depresji do końca. Najgorsze jest to, że organizm mam zdrowy. :why:

A na jakich lekach w tej chwili jesteś i co wcześniej zażywałeś?
Można spytać co lekarze Ci powiedzieli w szpitalu?(jakie są perspektywy,możliwości i leki do wyprobowania)

Pozdr.

[Dodane po edycji:]

Tak sobie porozmyślałem o różnych rzeczach dzisiaj...Dziwne jak ludzie zdrowi/chorzy różnie postrzegają upływ czasu.Kiedyś odwiedziłem jednego znajomego,którego kiedyś znałem ale nie widziałem sie z nim przez 6 lat.Dla niego to był szmat czasu,a ja pamiętam ostatnie spotkanie z nim jakby to było wczoraj.
Takie uczucie,że dla mnie czas się zatrzymał w 2004 roku i od tej pory zegar stoi w miejscu.Inni przez ten czas przeżyli tak dużo,a ja ostatnich 6-ciu lat praktycznie nie pamiętam.To tak jakby ktoś całkowicie wymazał mi ten okres z życiorysu.Sam nie wiem czy jeszcze żyje czy już nie,bo dla mnie nic się nie zmienia oprócz cyferek w kalendarzu.
A może faktycznie umarłem,tylko nie jestem tego świadomy :?:
RafQ

przez Rambo123 01 paź 2010, 11:40
Teraz wychodzę z żoną i wnuczkiem na spacer. Wieczorem opiszę mój przypadek. Praktycznie 3,5 roku byłem w hipomani z małymi przerwami na równowagę i króciutki epizod depresji..Podziwiam Was.
Ech życie.

przez specjal 01 paź 2010, 15:18
Robert dzięki za posta tego testu.Oto moje wyniki:
Somatyzacje
Skala ta mierzy poczucie dyskomfortu spowodowane dolegliwościami cielesnymi, charakterystycznymi dla nerwic. Pytania obejmują objawy związane z mięśniem sercowym, żołądkiem, układem oddechowym oraz innymi narządami i układami. Uwzględnione zostały także bóle pleców, głowy i mięśni, jak również somatyczne objawy lęku.

Twój wynik - 2.8. Jest to wynik bardzo wysoki.
Natręctwa
Skala ta mierzy myśli i zachowania charakterystyczne dla zespołu obsesyjno-kompulsywnego (czyli natręctwa i czynności przymusowe). Skala ta koncentruje się więc na myślach, impulsach i działaniach, których osoba badana doświadcza jako nie do powstrzymania i nieodpartych, choć niechcianych i nie swoich. W skali tej mieszczą się także ogólniejsze zaburzenia poznawcze (np. pustka w głowie, wspomnienia problemów, kłopotów).

Twój wynik - 2.9. Jest to wynik bardzo wysoki.
Nadwrażliwość interpersonalna
Skala ta mierzy poczucie nieadekwatności interpersonalnej, niższości, szczególnie w porównaniu z innymi osobami. Osoby uzyskujące wysoki wynik w tej skali mają skłonność do autodeprecjacji, niskiego poczucia własnej warto�ci, niepokoju i dyskomfortu w kontaktach z ludźmi. Charakteryzuje je także poczucie wyczulonej samoświadomości i negatywne oczekiwania odnoszące się do komunikacji interpersonalnej.

Twój wynik - 3.2. Jest to wynik bardzo wysoki.
Depresja
Skala ta uwzględnia szeroką grupę objawów wchodzących w skład zespółu depresyjnego. Reprezentowane są objawy dysforii, obniżonego nastroju, jak również utraty zainteresowania jakąkolwiek aktywnością, brak motywacji, brak energii życiowej. Skala ta odzwierciedla także uczucie beznadziejności i bezradności, poznawcze oraz somatyczne objawy depresji. Dwie pozycje odnoszą się do myśli samobójczych.

Twój wynik - 3.1. Jest to wynik bardzo wysoki.
Lęk
Skala ta zawiera objawy i zachowania wiążące się z wysokim poziomem lęku. Zostały w niej uwzględnione ogólne wskaźniki, takie jak niepokój, nerwowość, napięcie, a także somatyczne objawy lęku, jak kołatanie lub przyśpieszone bicie serca. Poszczególne punkty odnoszą się do uogólnionego lęku, ataków paniki oraz jeden dotyczy uczucia dysocjacji.

Twój wynik - 2.3. Jest to wynik bardzo wysoki.
Wrogość
Skala mierząca poziom wrogości jest skonstruowana w oparciu o trzy kategorie: myśli, uczucia i zachowania. Punkty tej skali odnoszą się do uczuć rozdrażnienia, irytacji, impulsywnego niszczenia przedmiotów oraz częstych i niekontrolowanych wybuchów złości.

Twój wynik - 1.7. Jest to wynik wysoki.
Fobie
Skala ta obejmuje epizody ostrych stanów lękowych lub agorafobii. W punktach tej skali są reprezentowane lęki związane z podróżowaniem, otwartymi przestrzeniami, tłumem czy miejscami publicznymi i pojazdami. Dodatkowo dołączono kilka punktów przedstawiających zachowania związane z fobiami społecznymi.

Twój wynik - 1.1. Jest to wynik wysoki.
Myślenie paranoidalne
Skala ta mierzy objawy myślenia paranoidalnego. Punkty tej skali odnoszą się do myślenia projekcyjnego, wrogości, podejrzliwości, egocentryzmu, iluzji, braku autonomii i urojeń wielkościowych.

Twój wynik - 3.2. Jest to wynik bardzo wysoki.
Psychotyczność
Skala obejmuje zarówno zachowania typowo psychotyczne, jak i charakterystyczne dla rzekomego procesu psychotycznego. Cztery pozycje zawierają osiowe objawy schizofrenii wymieniane przez Schneidera: omamy słuchowe, transmitowanie myśli, kontrolowanie myśli z zewnątrz i nasyłanie myśli, jak również mniej znaczące psychotyczne zachowania, będące wskaźnikami schizoidalnego stylu życia .

Twój wynik - 3. Jest to wynik bardzo wysoki.
Zrobiłem ten test na podstawie jak się czuje prze 4 tygodnie
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

Sortuj wg