Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Rambo123

Użytkownik
 • Zawartość

  419
 • Rejestracja

 1. Miło Jack że napisałeś. Ja jestem na tym forum od 2010 roku i co kilka miesięcy wpadam aby poczytać. Macie jakieś wiadomości co się dzieje z Intelem?
 2. Też denerwuje mnie to bezmyślne rozdawanie naszych pieniędzy. Zamiast przeznaczyć je na inwestycje to są one przejadane. Niestety wybory wygrała partia populistyczna i nie zastanawia się nad przyszłością Polski. Dla utrzymania władzy będzie dalej rozdawać nasze pieniądze. Niedługo dościgniemy w tym Grecję.
 3. Aby nie wiało w tym temacie pesymizmem to pochwalę się swoimi osiągnięciami pomimo ciężkiego przebiegu mojej choroby. Udało mi się skończyć studia w 1974 roku (wtedy można było policzyć wyższe uczelnie techniczne na palcach jednej ręki) i podjąć pracę w zakładzie z którego przeszedłem przymusowo (Suchocka) na emeryturę. Po przejściu na emeryturę prowadziłem dalej działalność gospodarczą w firmie górniczej przez ok. 16 lat. Teraz już nie pracuję, a emerytura moja z tytułu przedłużonej pracy pod ziemią przekracza 2000 euro netto. Kiedyś nawet proponowałem pracę Intelowi. W tym czasie zaliczyłem 4 pobyty w szpitalu. Pierwszy pobyt był po próbie samobójczej, po której ledwo mnie odratowano. Teraz od kilku lat jestem w remisji i największym problemem dla mnie jest jaką nową roślinę posadzić w ogrodzie lub w domu oraz jakiego karpia Koi kupić do oczka wodnego. Czyli życie na pełnym luzie bez alkoholu i fajek.
 4. Napisałaś to o czym ja wiem już od dawna. Pomimo że uczęszczałem na lekcje religii będąc jeszcze w przedszkolu, a skończyłem wraz z maturą, to stałem się ateistą. Do kościoła chodzę tylko w przypadku wyjątkowych okazji (ślub pogrzeb itp.), lecz traktuję to jako tradycję i folklor. Podania zawarte w PŚ nie wytrzymują konkurencji z nauką i w Polsce stanie się z KK to samo co na zachodzie. Nawet bardzo katolicka Irlandia odchodzi od nauki KK.. Nic nie pomoże wprowadzenie pseudo nauki do szkół.
 5. Ponieważ szybka zmiana fazy np. z depresji na hipomanię powoduje, że równie szybko przejdziemy w drugą stronę czyli z hipo w depresję. Takie częste zmiany są niekorzystne, a ich amplituda może być coraz większa.
 6. Heledore zbyt szybka zmiana faz nie wróży niczego dobrego. Najlepiej gdy postępuje ona wolno, lecz systematycznie. Tak mi mówił ordynator szpitala psychiatrycznego w Katowicach (niestety już nie żyje). Zauważyłem to również u siebie.
 7. W remisji jestem już przeszło cztery lata. Gdyby nie trzymiesięczny okres stanu mieszanego to uzbierało by się tego dużo więcej. W mojej chorobie miałem przewagę ciężkich stanów depresyjnych. Nigdy nie miałem manii, lecz delikatną hipomanię. Była ona na tyle delikatna, że pozwoliła mi na normalną pracę na dosyć eksponowanym stanowisku. Nikt nie zauważył mojej choroby. Depresję łatwiej jest ukryć, nikt nas wtedy nie podejrzewa o chorobę psychiczną. Niestety ja pomagałem sobie alkoholem w przezwyciężeniu depresji.. Dzisiaj jestem całkowitym abstynentem..
 8. Udało mi się przeżyć 67 lat z tą chorobą, jak dla mnie to wielki sukces. Kilka razy otarłem się o śmierć, lecz nadal żyję i życie podoba mi się teraz. Niekiedy tylko tęsknię za hipomanią, a depresji już nie pamiętam. Mogę śmiało powiedzieć, że to końcówka mojego życia usłanego niewyobrażalnymi cierpieniami. Kiedyś marzyłem o śmierci naturalnej, nie przez popełnienie samobójstwa. Teraz chcę, aby to życie które prowadzę obecnie, trwało jak najdłużej. Tego wam wszystkim życzę.
 9. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie to, że takie analizowanie swoich poczynań zaczyna się coraz częściej powtarzać i trwa coraz dłużej. W końcu , przynajmniej ja, wpadałem w depresję, a w niej analizowanie trwało już nieprzerwanie. W depresji wszystko co wcześniej zrobiłem wydawało mi się złe i utrwalało to moją depresję.
 10. Pomimo że jestem w ciągłej remisji, to analizowanie moich postępowań z przeszłości jest moim problemem do teraz. Zdarza mi się to przez ok. 10 minut codziennie rano. Staram się wtedy zająć mój umysł innymi rzeczami i na ogół mi się to udaje.
 11. WolfMan współczuję. Rozwód zajmuje drugie miejsce na liście najbardziej depresjogennych wydarzeń w życiu człowieka. Jak ty to wytrzymałeś. Wydarzenia które opisujesz potwierdzają moją teorię, że nasza choroba nie rzuca się tak w oczy, jeżeli przeważa w niej depresja, a hipomanie są mocno wyciszone. Taki rodzaj tej choroby jest dobry dla otoczenia osoby chorej, lecz nie dla niej samej. Powtarzające się depresje są mordercze i nie do wytrzymania.
 12. Robert po co wyobrażać sobie jakieś inne kobiety, skoro masz piękną żonę. Ja bym ją wykorzystywał częściej.
 13. Robert nie tylko ty miałeś takie dzieciństwo, pocieszę cię że ja również miałem całkowicie podobne. Przypuszczam że ojciec był chory i leczył się wódką. Nienawidziłem jego i alkoholu który pił. W wieku 13 lat postawiłem mu się z nożem w ręku. Od tego czasu nie rozmawialiśmy z sobą. Pogodziliśmy się dopiero 3 lata przed jego śmiercią. Zrobił się z niego dobrotliwy staruszek, którego było mi żal. Był 45 lat starszy niż ja. Co ciekawe ja pomimo że nienawidziłem alkoholu zacząłem go pić. Pierwszy raz na studiach. Długo się zastanawiałem dlaczego to robiłem. Nigdy nie dopuszczałem do siebie myśli, że jestem chory psychicznie. Przypuszczałem że wszyscy ludzie reagują na pewne sytuacje stresowe podobnie jak ja, tylko lepiej to maskują. Ponieważ moja choroba wiązała się z niezauważalnymi stanami hipomanii, lecz z ciężkimi stanami depresji to jakoś udawało mi się przejść przez życie tak, aby nikt nie zauważył że jestem chory. Jeszcze jedna rzecz - niestety wraz z wiekiem objawy choroby stawały się coraz cięższe. włączyły się stany mieszane. Teraz mam kilkuletnią remisję, nie piję alkoholu i jakoś to życie upływa. Robert pamiętam cię sprzed 10-ciu lat. Byłeś pełen wigoru (siłownia, muzyka itp.). Liczyłeś że poradzisz sobie z chorobą. Gdyby udało ci się znaleźć dobrze płatną i interesującą pracę to objawy choroby byłyby płytsze. Tego ci życzę.
×