ottt345

Hasiok.

Jak pogłębiacie swoją wiarę, relację z Bogiem?

przez kazimierz61 02 maja 2016, 18:31
carlosbueno napisał(a): A co do walki ze złem, to ja nigdy z nim nie walczyłem i podejrzewam że większość ludzi nie traktuje życia jako walki dobra ze złem bo to mocno teistyczne podejście.
Rozumiem że kiedy ateista zabije człowieka to ani dobro ani zło, poprostu nic się nie stało ups.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

przez Rosa26 02 maja 2016, 18:31
kazimierz61 napisał(a):Ale nie wierzycie również w Boga, a oczerniacie Go.

Oczerniają księży, Kościół... :bezradny:
Nie wiedzieć czemu a to przecież tylko ludzie, jak inni - prawnicy, lekarze itp. Tak samo można wśród nich spotkać pedofili i zboczeńców i nikt nie mówi, ze każdy prawnik to zbok. Ale juz wszyscy ksieża odpowiadają za zaburzenia jednego :bezradny:
Myślę, ze oni sami do konca nie rozumieją swojej nienawiści, ci jest chyba jeszcze bardziej niebezpieczne. :(
Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu
Ernest Hemingway

http://niewygodnieszczere.blogujaca.pl

ObrazekObrazek
https://www.facebook.com/niewygodnieszczere/?ref=hl

przez kazimierz61 02 maja 2016, 18:36
carlosbueno napisał(a):Niewierzący nie mogą oczerniać boga, jak można oczerniać kogoś kto wg nich nie istnieje. To podstawy logiki

To po co ten dialog ateista z wierzącym. Gdzie sens, gdzie logika i tak nic z tego nie wynika.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez carlosbueno 02 maja 2016, 18:41
kazimierz61 napisał(a):
carlosbueno napisał(a): A co do walki ze złem, to ja nigdy z nim nie walczyłem i podejrzewam że większość ludzi nie traktuje życia jako walki dobra ze złem bo to mocno teistyczne podejście.
Rozumiem że kiedy ateista zabije człowieka to ani dobro ani zło, poprostu nic się nie stało ups.
Gdyby wszyscy ateiści mieli zabijać zabrakło by ludzi do zabijania. :mrgreen: Przecież moralność ma niewiele wspólnego z wiarą, w społeczeństwach zateizowanych jest zwykle mniej przestępstw a jeśli je ktoś dokonuje to zwykle głęboko wierzący muzułmanie. :mrgreen:
Największy Forumowy Maruda

przez Rosa26 02 maja 2016, 18:47
kazimierz61 napisał(a):
carlosbueno napisał(a):Niewierzący nie mogą oczerniać boga, jak można oczerniać kogoś kto wg nich nie istnieje. To podstawy logiki

To po co ten dialog ateista z wierzącym. Gdzie sens, gdzie logika i tak nic z tego nie wynika.

Dobre pytanie - to wątek o pogłębianu wiary a skoro nie wierzą, to nie rozumiem po co obecność tutaj? Po co na siłę pokazywać swoje oddalenie od Kościoła tam, gdzie ktoś chce pisać o bliskości z Bogiem i Kościołem?
Gdzioe logika?
Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu
Ernest Hemingway

ObrazekObrazek

przez neon 02 maja 2016, 18:48
kazimierz61 napisał(a):To po co ten dialog ateista z wierzącym. Gdzie sens, gdzie logika i tak nic z tego nie wynika.

własnie! stulić gęby! Obrazek
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

przez carlosbueno 02 maja 2016, 18:49
Nie wiedzieć czemu a to przecież tylko ludzie, jak inni - prawnicy, lekarze itp.

To nie są tacy sami ludzie, jako wybrańcy boga powinni świecić przykładem. Oczywiście daleko mi do uznawania wszystkich księży za pedofilii jak to niektórzy skrajni lewacy uważają ale pedofilia choć zawsze jest zła to ta w wykonaniu kleru kłuje w oczy najbardziej, a zamiatanie tej sprawy pod dywan przez wiele lat bardzo źle świadczy o kościele.
Największy Forumowy Maruda

przez kazimierz61 02 maja 2016, 18:49
Dla mnie ateizm to nieskończona jałowość, pustka, nicość. Wiara w nieskończoność wszechświata, czy to jakaś wartość? w porównaniu z nieskończoną miłością Bożą.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

przez neon 02 maja 2016, 18:56
kazimierz61, nic na tym swiecie nie jest trwałe, nawet boża miłość.
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

przez Rosa26 02 maja 2016, 18:57
carlosbueno napisał(a):
Nie wiedzieć czemu a to przecież tylko ludzie, jak inni - prawnicy, lekarze itp.

To nie są tacy sami ludzie, jako wybrańcy boga powinni świecić przykładem. Oczywiście daleko mi do uznawania wszystkich księży za pedofilii jak to niektórzy skrajni lewacy uważają ale pedofilia choć zawsze jest zła to ta w wykonaniu kleru kłuje w oczy najbardziej, a zamiatanie tej sprawy pod dywan przez wiele lat bardzo źle świadczy o kościele.

To Twoja projekcja, ze nie są tacy sami. Są. Mają większe brzemię na sobie. Odpowiadają za niechęć do nich, ale tylko w jakiejś mierze, bo każdy przytomny człowiek, nawet niekoniecznie wierzący wie, że nie są w niczym lepsi od nas. Nie są "bardziej boscy".
Rzucanie hejtu w nich nic nie przynosi poza nakręcaniem spirali nienawiści. A Bóg ich osądzi, jak nas wszytskich i kto wie, czy nie bardziej, bo w końcu mieli nieść Jego słowo a skrewili... Ale też jak każdy z nas mają określone przyczyny popełniania jakichś grzechów, bo są tylko ludźmi. I to nie oznacza usprawiedliwiania ich czynów, bo są księżmi. Tak jak u nas - może i jest grzech - ale wina za niego może rozkładać się na pokolenia - naszych rodziców, ich grzechy. Bo w końcu za grzechy z powodu swoich zaburzeń nie przyjmujemy winy tylko my. Grzech to jedno a wina za niego to głębsza analiza.
Ernest Hemingway

ObrazekObrazek

przez kazimierz61 02 maja 2016, 19:00
carlosbueno napisał(a):To nie są tacy sami ludzie, jako wybrańcy boga powinni świecić przykładem. Oczywiście daleko mi do uznawania wszystkich księży za pedofilii jak to niektórzy skrajni lewacy uważają ale pedofilia choć zawsze jest zła to ta w wykonaniu kleru kłuje w oczy najbardziej, a zamiatanie tej sprawy pod dywan przez wiele lat bardzo źle świadczy o kościele.

Tak to nie są tacy sami ludzie i tym bardziej są kuszeni przez diabła, a poza tym natura nie wybiera kto ma mieć jakieś zboczenia, poprostu trzeba z tym walczyć, czy to ksiądz czy ateista taka sama kara czy leczenie jeśli się da leczyć.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

przez Reynevan 02 maja 2016, 19:01
refren napisał(a): Nie należy utożsamiać prawdy z każdym swoim wyobrażeniem i poglądem. I myślę osobiście, że kierowanie się nauką Kościoła wymaga więcej samodzielności niż płynięcie z prądem ateistycznej kultury, dopieszczającej człowieka w porzuceniu jakiejkolwiek pracy nad sobą.

Wiele lat temu byłem katolem fundamentalistą i myślałem podobnie do Was. Obecnie jestem racjonalistą i myślę zupełnie inaczej.
Rozumiem, że masz inny punkt widzenia i nawet chyba umiem go empatycznie zrozumieć (a raczej jego mechanizm), jednak przy obecnym stanie samoświadomości i wiedzy nie zgadzam się z nim.
Generalnie myślę, że nie rozumiesz, o czym piszesz, twierdząc że kierowanie się nauką Kościoła wymaga więcej samodzielności niż płynięcie z prądem ateistycznej kultury, dopieszczającej człowieka w porzuceniu jakiejkolwiek pracy nad sobą. To są wyłącznie Twoje wyobrażenia.
Dodam, że mój - jak to niektórzy lubią określać bezrefleksyjnie - ,,wojujący" ateizm nie jest przyczyną, lecz skutkiem nabywania w/w samoświadomości i wiedzy. Obiektywnie, życie i materia są zbyt złożone, by upraszczać je do zasad religijnych, które najzwyczajniej w świecie się zdewaluowały. Poza tym nie da się zaprzeczyć, że Kościół naprawdę wyrządził wiele zła na przestrzeni wieków.
Reynevan

przez kazimierz61 02 maja 2016, 19:07
Reynevan napisał(a):Kościół naprawdę wyrządził wiele zła na przestrzeni wieków.

Papierz JPII już dawno przeprosił za wszystkie krzywdy wyżądzone na tej przestrzeni wieków.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

przez Reynevan 02 maja 2016, 19:07
nvm, pytałem łopatologicznie, czy umiesz myśleć krytycznie. Czy nigdy nie przyszło Ci do głowy, by zweryfikować rewelacje głoszone przez tzw. moralistów?
Reynevan

Sortuj wg