SSRI-temat ogólny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

SSRI-temat ogólny

przez Kalebx3 24 sty 2016, 14:58
Dobrze sprawdziła się u Ciebie ?

pregabalina tak sprawdziła się na lęki ( juz Ci przecież pisałem ) ,,, ale ja płaciłem 300 za paczkę ,,, więc za tą cenę nie mogla sie nie sprawdzić ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

SSRI-temat ogólny

przez tomek0700 24 sty 2016, 20:23
a SSRI stosuje sie w leczeniu nerwicy lękowej? np. tylko paro na nerwicę lękową?

SSRI-temat ogólny

przez Ashton 24 sty 2016, 21:29
Ogólnie większość ssri jest na lęki, a paro najsilniejszym z nich.
Wenlafeksyna 75mg
Mirtazapina 30mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

SSRI-temat ogólny

przez johny777 26 sty 2016, 00:14
Witam,
Od jakiegoś czasu mam okresowe objawy somatyczne(mdłości, napiecie emocjonalne, uścisk w gardle). Byłem u dwóch psychiatrów. Jeden zapisał asertin, drugi escitil. I tu mam pytania:
1) Czy asertin i escitil należą do tej samej leków (oprócz tego, ze są SSRI)
2) Psychiatra powiedział, że biorąc asertin mogę pić alkohol. Czy to prawda?
3) W ulotce Asertina wyczytałem, że jednym z skutków ubocznych mogą być myśli samobójcze. W escitilu tego nie było. To znaczy, że pod tym względem escitil jest bezpieczniejszy
4) Psychiatra powiedział, że jak nie znamy powodu/przyczyn objawów somatycznych to terapia nie pomoże. Czy to ma sens?
5) Teraz biorę arktyczny korzeń, hydrokzyzyne i forsen.NIe ma tragedii. Czy jeśli zacznę teraz terapię mam szansę na uniknięcie brania antydepresantów. Bardzo boję się skutków ubocznych. Do tego mam pracę, gdzie każda nieobecność zmniejsza pensję.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

SSRI-temat ogólny

przez spiety99 26 sty 2016, 02:57
johny777 napisał(a):Witam,
Od jakiegoś czasu mam okresowe objawy somatyczne(mdłości, napiecie emocjonalne, uścisk w gardle). Byłem u dwóch psychiatrów. Jeden zapisał asertin, drugi escitil. I tu mam pytania:
2) Psychiatra powiedział, że biorąc asertin mogę pić alkohol. Czy to prawda?
3) W ulotce Asertina wyczytałem, że jednym z skutków ubocznych mogą być myśli samobójcze. W escitilu tego nie było. To znaczy, że pod tym względem escitil jest bezpieczniejszy
4) Psychiatra powiedział, że jak nie znamy powodu/przyczyn objawów somatycznych to terapia nie pomoże. Czy to ma sens?
5) Teraz biorę arktyczny korzeń, hydrokzyzyne i forsen.NIe ma tragedii. Czy jeśli zacznę teraz terapię mam szansę na uniknięcie brania antydepresantów. Bardzo boję się skutków ubocznych. Do tego mam pracę, gdzie każda nieobecność zmniejsza pensję.

psychoterapia to podstawa w leczeniu nerwicy leki to dodatek przeważnie, jeżeli twoje objawy są znośne to powinieneś się głownie skupić na terapii jeżeli, pogadaj z psychiatrą może by ci dał na początek jakieś benzo na 4 tygodnie + od razu terapia

twoje objawy to typowe standardowe na początku nerwicy,wiec myślę że najlepiej benzo + terapia takie mam zdanie no i pamiętaj nic ci nie będzie nie dostaniesz zawału ani się nie udusisz itp im bardziej będziesz się nakręcał i myślał że umrzesz to bardziej objawy będą szaleć zresztą na terapii ci wszytko powiedzą ci psychiatrzy to już tak szaleją z tymi lekami że to godne pożałowania jest czasami kasa kasa kasa

SSRI-temat ogólny

przez tahela 26 sty 2016, 05:14
spiety99,
ta benzo plus terapia hehe,
ja doradzam SSRI
a benzo bierze sie doraźnie w razie W a po ciagłym 4 tygodniowym benzo to mozna juz go nie odstawic
i nie doradzaj komus ćpania benzo na poczatek przez 4 tygodnie
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

SSRI-temat ogólny

przez Ricah 26 sty 2016, 10:47
johny777 napisał(a):Witam,

Tak jakby. Oby dwa sa teoretycznie SSRI, aczkolwiek oby dwa mozna tez przypisac do dwoch innych grup. Sertralina (asertin) do SDRI, a escitalopram (escitil) do ASRI, jednak przecietnemu zjadaczowi chleba nie wiele da ta informacja i mozna zageneralizowac, ze naleza do tej samej grupy lekow, aczkolwiek delikatnie roznia sie dzialaniem.

johny777 napisał(a):2) Psychiatra powiedział, że biorąc asertin mogę pić alkohol. Czy to prawda?

Zmien czym predzej psychiatre, bo jest tumanem do potegi i zamiast pilnie na studiach sie uczyc, wolal pojsc na browara ze znajomymi. Leki SSRI podwyzszaja poziom serotoniny, alkohol go obniza. Nie mowiac juz o pozostalych wlasciwosciach alkoholu (np. niszczenie szarych komorek), ktore zle wplywaja na osoby z depresja.

johny777 napisał(a):3) W ulotce Asertina wyczytałem, że jednym z skutków ubocznych mogą być myśli samobójcze. W escitilu tego nie było. To znaczy, że pod tym względem escitil jest bezpieczniejszy

Teoretycznie moze i tak, aczkolwiek firmy farmaceutyczne zabezpieczaja sie przed wszystkim, stad te ulotki sa az tak bogate w dzialania niepozadane. Brak jakiegos skutku ubocznego moglby doprowadzic do pozwu, a to znow strata mamony. Raczej nie przejmowalbym sie tym az tak.

johny777 napisał(a):4) Psychiatra powiedział, że jak nie znamy powodu/przyczyn objawów somatycznych to terapia nie pomoże. Czy to ma sens?

A co jezeli terapia wyleczymy jakis problem, ktory akurat odpowiadal za objawy somatyczne? Generalnie terapia nie wyleczy sie problemow endogennych (takich, ktore nie maja podloza psychologicznego, a biologiczne), ale we wszystkich pozostalych raczej moze skutecznie podniesc jakosc zycia.

johny777 napisał(a):5) Teraz biorę arktyczny korzeń, hydrokzyzyne i forsen.NIe ma tragedii. Czy jeśli zacznę teraz terapię mam szansę na uniknięcie brania antydepresantów. Bardzo boję się skutków ubocznych. Do tego mam pracę, gdzie każda nieobecność zmniejsza pensję.

Nikt jasnowidzem nie jest i nikt Ci tego nie powie.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

SSRI-temat ogólny

przez spiety99 26 sty 2016, 15:38
tahela napisał(a):spiety99,
ta benzo plus terapia hehe,
ja doradzam SSRI
a benzo bierze sie doraźnie w razie W a po ciagłym 4 tygodniowym benzo to mozna juz go nie odstawic
i nie doradzaj komus ćpania benzo na poczatek przez 4 tygodnie

:shock:

ciekawe jak brałem bezno przez 8 miesięcy i nawet nie poczułem jak go odstawiłem
jesteś lekomanem ?
ma brać ssri po co w jakim celu ?,te ssri go wyleczy tak ?,ktoś tu chyba powinien iść na mały odwyk od leków

SSRI-temat ogólny

przez johny777 26 sty 2016, 19:14
Pierwszy psychiatra przypisał mi jeszcze Alprox o,5mg. To jest ten benzo?. Co to za lek?

SSRI-temat ogólny

przez Ricah 26 sty 2016, 19:33
johny777, substancja czynna alproxu jest alprazolam, silna benzodiazepina. Jak juz chcesz brac, to tylko doraznie, bo mozesz sie uzaleznic.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

SSRI-temat ogólny

przez johny777 26 sty 2016, 20:22
Czy leki benzo pomagają przy lękach czy na mdłości też. Bo mam teraz mdłości. I dodatkowo się zapytam czy nadwaga sprzyja nerwicy, bo od dłuższego czasu przybieram na wadze i teraz mam ponad 130kg.

SSRI-temat ogólny

przez Ricah 26 sty 2016, 20:28
johny777, przy lękach tak, aczkolwiek nie jest to najlepszy pomysl (jak wspominalem, ten lek uzaleznia), co do mdlosci niestety nie wiem. U mnie na mdlosci zawsze swietnie sprawdzal sie imbir (wielkosc polowy kciuka, jezeli korzen lub lyzeczka sproszkowanego). Co do drugiego pytania, dla mnie nerwica jest pojeciem zbyt abstrakcyjnym, zbyt wiele rzeczy mozna pod to podpiac i tak naprawde nie wiadomo o co chodzi, a poszczegolne objawy roznia sie miedzy soba i moga wskazywac na inne rzeczy. Sama nadwaga nie sprzyja na pewno depresjom, moze zwiekszac lęk (czujemy sie gorzej ze soba, mamy mniejsza pewnosc siebie).
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

SSRI-temat ogólny

przez johny777 26 sty 2016, 20:35
Jutro kupię imbir. Wypróbuję. A Hydrokzyzyna uzależnia czy raczej można ją brać spokojnie. Przyznam się, że jak do tej pory to mi pomaga.

SSRI-temat ogólny

przez spiety99 26 sty 2016, 21:05
johny777 nie uzależnisz się w tak krótkim czasie,nie słuchaj tych głupot, logiczne jest jak ktoś bierze benzo musi z nich schodzić bardzo bardzo powoli wolniej niż np przy ssri. Jest masa ludzi którzy biorą tego typu leki i z nich schodzą bez problemu np ja 8 miesięcy rudotelu. Nie dawno się dowiedziałem że moja dawna koleżanka od 5 lat jadła Zomiren . Schodziła z niego jakiś rok mija już 2 lata bez żadnych leków i jakoś funkcjonuje normalnie. Są przypadki gdzie ludzie nawet jedzą te leki po 20 lat ale to już inna bajka w tej sprawie. SSRI też w pewien sposób uzależnia ale tak mentalnie jakby, ma się wrażenie mocnej pewności siebie i ogólnie wszystko jest nawet lepsze lepiej się wszystko jakby czuje (radość) niż będąc zdrowym. Często ludzie zdrowi biorą tego typu leki żeby mieć lepiej w życiu zaczynają ja odstawiać i co się dzieje ? depresja i mówienie w stylu o a na tych lekach to mi było dużo lepiej i znów je biorą.

Sortuj wg