TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez lunatic 14 lut 2015, 22:21
choinka,
bralem 3 tygodnie ale juz nie biore

przez artur1978 14 lut 2015, 23:48
lunatic napisał(a):wszelkie spekulacje czy to minie czy nie minie w ogole nie mają sensu bo nawet nie wiadomo co jest tego powodem, pytałem lekarza ktory jezeli o leki chodzi to jest dobrym specjalistą i było tylko gdybanie co moze byc przyczyną, a normalne to na pewno nie jest i nie ma nic wspolnego z energią

-- 14 lut 2015, 13:28 --

poza tym jezeli ktos nie bierze leku na depresje to z brakiem energii nie ma problemu

Wiekszosc lekow stosowanych przy depresji ma skutki uboczne co do ktorych nie ma pewnosci skad wlasciwie sie biora wiec akurat nie jest to zaden argument.
Co do tego ze jak ktos nie bierze leku na depresje to z brakiem energii nie ma problemu to nie wiem skad czerpiesz swoja wiedze.
Jest masa ludzi ktorzy nie maja depresji ale maja problemy z motywacja i brakiem energii, na tym forum jest takich sporo.

przez wisnia80 15 lut 2015, 10:04
artur1978 napisał(a):
lunatic napisał(a):wszelkie spekulacje czy to minie czy nie minie w ogole nie mają sensu bo nawet nie wiadomo co jest tego powodem, pytałem lekarza ktory jezeli o leki chodzi to jest dobrym specjalistą i było tylko gdybanie co moze byc przyczyną, a normalne to na pewno nie jest i nie ma nic wspolnego z energią

-- 14 lut 2015, 13:28 --

poza tym jezeli ktos nie bierze leku na depresje to z brakiem energii nie ma problemu

Wiekszosc lekow stosowanych przy depresji ma skutki uboczne co do ktorych nie ma pewnosci skad wlasciwie sie biora .

Jest. Najwięcej receptorów serotoninowych jest np. w jelitach czyli SSRI to głownie leki na sranie. :mrgreen:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 15 lut 2015, 15:24
artur1978 napisał(a):Jest masa ludzi ktorzy nie maja depresji ale maja problemy z motywacja i brakiem energii, na tym forum jest takich sporo.

no to jezeli przyczyna jest inna niz depresja to sie na to nie bierze antydepresantów

-- 15 lut 2015, 14:27 --

a co do skutków ubocznych to wiele z nich można okreslić mechanizm bo o tym czytałem,a akurat o mechaniźmie spadku samopoczucia po tianeptynie niczego nie znalazłem

przez Vizir 15 lut 2015, 21:07
lunatic napisał(a):no to jezeli przyczyna jest inna niz depresja to sie na to nie bierze antydepresantów

0 pkt.
lunatic napisał(a):a co do skutków ubocznych to wiele z nich można okreslić mechanizm bo o tym czytałem

Zgadza się tylko to "wiele" zamieniłbym na "bardzo niewiele" i by można już oddawać jako pracę habilitacyjna ;) 0,5pkt
0,5/2pkt - ndst. :P

przez lunatic 15 lut 2015, 21:14
Vizir,
no to poprawka, zaburzenia nerwicowe też mogą dawać problemy z energią i motywacją ale jeżeli ktoś ma fobię społeczną bo do tego się odnosiłem to od leku oczekuje działania w tym kierunku a nie w kierunku wzrostu motywacji czy energii bo moze mu jej wcale nie brakować

przez Patryk29 15 lut 2015, 21:52
Zaburzenia nerwicowe nie daja braku energii i motywacji tylko czlowiek z nerwica ma objawy somatyczne + stany lękowe przez co posrednio wydaje mu sie ze nie ma nic sily poniewaz blokuja go silne stany lękowe, wogóle nerwica powinna byc leczona psychoterapia, fobia spoleczna równiez, glównie psychoterapia ewentualnie farmakologia, ale nie na dlugi czas, bo moze przyniesc wiecej szkody niz pozytku
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez lunatic 15 lut 2015, 22:10
Patryk29 napisał(a):Zaburzenia nerwicowe nie daja braku energii i motywacji

byłem kiedyś u lekarza z objawami ciągłego zmęczenia i braku siły - diagnoza:nerwica neurasteniczna, więc dają

przez Patryk29 15 lut 2015, 22:29
lunatic napisał(a):

byłem kiedyś u lekarza z objawami ciągłego zmęczenia i braku siły - diagnoza:nerwica neurasteniczna, więc dają

Moze i daja w tym wypdku, ale ty chyba tez masz depresje tak ??
wiec nie da sie sprecyzowac która choroba daje objawy w/w

przez wisnia80 16 lut 2015, 15:05
Kilka kolejnych pytań :-)

1. Czy nasilenie wychwytu zwrotnego dotyczy wszystkich receptorów serotoninowych.
2. Czy nasilony wychwyt powoduje też wzmożoną produkcję serotoniny, co by się miało co wchłaniać

:mrgreen:

przez lunatic 16 lut 2015, 20:01
Patryk29 napisał(a):
lunatic napisał(a):

Moze i daja w tym wypdku, ale ty chyba tez masz depresje tak ??
wiec nie da sie sprecyzowac która choroba daje objawy w/w

nie wiem co mam ,ale jak sie sprawdzi i poczyta o objawach nerwicy a szczegolnie tej neurastenicznej to jest napisane ze objawami są zmęczenie i brak energii, także anhedonia moze byc

przez Patryk29 18 lut 2015, 20:29
Bylem dzisiaj u lekarza i przepisal mi tianeptyne, zobacze czy to cos warte :pirate:

przez Dark Knight 18 lut 2015, 22:20
Patryk29, czekam na relacje sam chcialem sprobowac

przez Patryk29 18 lut 2015, 22:37
Dark Knight napisał(a):Patryk29, czekam na relacje sam chcialem sprobowac

Ok mroczny rycerzu :mrgreen:
A jak u ciebie co aktualnie bierzesz??
i jakie plany odnosnie kolejnych leków?

Sortuj wg