Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Tukaszwili 03 cze 2016, 09:46
Gosiiak, już to pisałem ostatnio użytkownikowi CantStopMeNow, ale powtórzę jeszcze Tobie - powiększony węzeł chłonny nie oznacza raka, to może byś wiele przypadłości, bądź po prostu taka natura. Wspominałem tu kilka dnia temu, że na szyi nad grydką mam powiększony węzeł od 12 lat. Po prostu kiedyś mnie przewiało i tak został. Od urodzenia na lewej stronie szyi, już prawie na karku, mam dwa jakieś dziwne guzki. OD URODZENIA! 27 lat! Jakoś z tym żyję. Skoro onkolog Ci mówi, że jesteś zdrowa jak ryba, to obawiam się, że trzeba iść do innego lekarza, tego od głowy ;) mi pomógł to i Tobie pomoże.

przez Gosiiak 03 cze 2016, 09:56
Tukaszwili napisał(a):Gosiiak, już to pisałem ostatnio użytkownikowi CantStopMeNow, ale powtórzę jeszcze Tobie - powiększony węzeł chłonny nie oznacza raka, to może byś wiele przypadłości, bądź po prostu taka natura. Wspominałem tu kilka dnia temu, że na szyi nad grydką mam powiększony węzeł od 12 lat. Po prostu kiedyś mnie przewiało i tak został. Od urodzenia na lewej stronie szyi, już prawie na karku, mam dwa jakieś dziwne guzki. OD URODZENIA! 27 lat! Jakoś z tym żyję. Skoro onkolog Ci mówi, że jesteś zdrowa jak ryba, to obawiam się, że trzeba iść do innego lekarza, tego od głowy ;) mi pomógł to i Tobie pomoże.

Wiem, tylko to silniejsze czasami ode mnie. Ogólnie staram się funkcjonować i mam lepsze dni takie gdzie wcale nie mam myśli o tym że jestem jednak chora a czasami dopada mnie ta myśl że może jednak zachoruje albo co gorsza lekarz się pomylił. Dostałam od lekarza sympramol ale jakoś nie biorę regularnie (czytałam że podobno trzeba) , wziełam pare razy w gorszych chwilach i po jakimś czasie byłam bardzo senna. Pozdrawiam i miłego dnia życzę

przez CantStopMeNow 03 cze 2016, 10:22
Dajcie spokój z tym odruchem Babinskiego wczoraj pół nocy "szorowałem" po stopach i sprawdzałem czy nic się nie dzieje :mrgreen: a dziś od rana zawał mode on. Wstałem coś zakuło z lewej strony myślę "nie , to nie zawał, bo szyja nie boli itp..." i nagle jeb zaczyna kark boleć i lewe ramię ! OMG myślę otwieram drzwi na oścież jakoś wtedy nie wiem czemu bezpieczniej się czuję włączam wszystko radio, tv byle coś grało jakieś tabletki na wzmocnienie i telefon cały czas w ręku żeby w razie W dzwonić po karetkę...jprdl :mrgreen: teraz siedzę piję kawę i się z tego śmieję sam do siebie.
Trzeba uprzytomnić sobie, że Nawet kiedy wszystko straci sens Znajdziesz przestrzeń, gdzie Wielka wiara tłumi lęk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CantStopMeNow 03 cze 2016, 10:27
Co do węzłów chłonnych, to mnie już szyja boli od macania się tam ciągle tak wszystko po naciskałem, po nagniatałem, że o matko z córką.Wszędzie pod pachami w pachwinach już mam siniaki :mrgreen: Co nie zmienia faktu, że cały czas coś tam czuję rok temu lekarka mi powiedziała, że to normalne, ale przecież nie miałem USG węzłów więc co ona może sobie pierd*lić. Wydaje mi się, że ile badań byśmy nie zrobili, to i tak cały czas coś nam będzie nie pasować. Dopóki nie ogarniemy tego problemu przy pomocy psychoterapii czy też leków.
Trzeba uprzytomnić sobie, że Nawet kiedy wszystko straci sens Znajdziesz przestrzeń, gdzie Wielka wiara tłumi lęk

przez lockheed 03 cze 2016, 10:36
CantStopMeNow napisał(a):Co do węzłów chłonnych, to mnie już szyja boli od macania się tam ciągle tak wszystko po naciskałem, po nagniatałem, że o matko z córką.Wszędzie pod pachami w pachwinach już mam siniaki :mrgreen: Co nie zmienia faktu, że cały czas coś tam czuję rok temu lekarka mi powiedziała, że to normalne, ale przecież nie miałem USG węzłów więc co ona może sobie pierd*lić. Wydaje mi się, że ile badań byśmy nie zrobili, to i tak cały czas coś nam będzie nie pasować. Dopóki nie ogarniemy tego problemu przy pomocy psychoterapii czy też leków.

Ja nie mogłem ruszać szyją tak się wymacałem. Oczywiście z lewej strony palec mi wchodził cały, z prawej już się wciskał między żuchwę a szyję. Okazało się, że pewnie mam ziarnicę, ale jednak nie bo to się da wyleczyć w miarę "łatwo" więc chłoniak, najgorszy z najgorszych ostatnie stadium, albo białaczka jeszcze ostrzej. Długo nie myślałem, pobiegłem na krew, następnego dnia już miałem USG powiekszonych węzłów. Pani na USG pośmiała się ze mnie, nic nie było powiększone, zasugerowała przebadać tarczycę, ale że też jest w porządku.

Luty-Marzec miałem robione 5 USG jamy brzusznej i raz też jąder. Ktoś lepszy? W środę odwiedzam neurologa... . Już rozmawiałem z mamą. Chciałem jej przelewać wszystkie pieniądze na jej konto, żebym nie miał na lekarzy. Mam dopiero 24 lata a czuję się jak 90letni dziadek.

przez CantStopMeNow 03 cze 2016, 10:44
u mnie USG jamy brzusznej też nic nie wykazało, RTG klatki piersiowej dobre, morfologia dobra , teraz zapisałem się do urologa, bo coś tam wyczułem na lewym jądrze jakaś taka kropeczka jakby malutka + plecy bolą (to nic, że cały dzień prawie siedzę i obciążam kręgosłup, to nic, że przytyłem 20kg) bolące plecy są objawem raka jądra! o i tak sobie wmówiłem ostatnio :blabla:

przez Psychotropka`89 03 cze 2016, 11:27
agusiaww, dzieki za informacje. A jakie problemy z hormonami masz, jesli moge zapytac?
Twoja odpowiedz slabo mnie nastawila na tabletki ale nic to… w koncu o szczere odpowiedzi mi chodzilo. Sama chcialam. ;)
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Tukaszwili 03 cze 2016, 12:15
USG jąder też miałem w tym roku! :D mam torbiele ma powrózku i żylak, ale niczego leczyć nie trzeba, taki urok mój. USG jamy brzusznej tylko raz, morfologia dwa razy, próby wątrobowe raz, kolonoskopia, rektoskopia, EKG, RTG, w poniedziałek idę na prześwietlenie kręgosłupa, odcinek piersiowy, ale to akurat nie nerwica, kręgosłup mam popsuty już kilka lat - stwierdzone przez lekarzy :P

przez Gosiiak 03 cze 2016, 13:00
Ja mam dokładnie to samo ciągle dusze aż dostaje pierdolca, co lepsze prawą stronę mam tak wymęczoną że jest twardsza niż lewa i teraz się zastanawiam czy aby napewno to od duszenia czy nie. Ja mam na szyi węzły nawet do 28 mm ale w osi długiej a w krótkiej mają jakieś 5-6 mm i oczywiście jak mi to lekarz powiedział to myślałam że spadne z tej pryczy od usg :D pod pachą też coś wynalazłam i odrazu panika , okazalo się że pod pachą moj wezel siega prawie 30mm :o wtedy jeszcze nie wiedziałam, że ważny jest wymiar w osi krótkiej. Ciągle czuje ucisk z boku szyi, oczywiście jak się skupie na jakiejś robocie to nie zwracam na to uwagi i nic nie czuje. Przerobiłam już świąd skóry drapałam się jakbym miała pchły (przeszło po morfologii), nocne poty (ze stresu), bóle w klatce piersiowej (tu byl albo chloniak albo rak pluc)- wszystkie badania ok. ostatnio nawet wymacalam się pod kolanem i jak w pysk strzelił coś znalazłam bardziej z boku. Nawet nie włączam doktora i nie sprawdzam gdzie są węzły pod kolanem bo nie wytrzymałabym tego chyba :hide:
Ostatnio edytowano 03 cze 2016, 13:01 przez Gosiiak, łącznie edytowano 1 raz

przez CantStopMeNow 03 cze 2016, 13:00
Mam nadzieję, że u mnie, to też będzie tylko jakiś żylak lub coś niegroźnego :zonk:

przez Tukaszwili 03 cze 2016, 13:49
U Ciebie to pewnie będzie chora głowa :D ale dobrze, że idziesz do urologa, z jajami nie ma żartów! Gdyby Ci coś poważnego dolegało to miałbyś już pewnie jajo jak arbuz.

przez agusiaww 03 cze 2016, 17:33
Psychotropka`89, tzn tak, rozszerze wypowiedz. Jezeli bierzesz po raz pierwszy anty nalezy zrobic morfologie, badania tarczycy. Nastepnie lekarz dobiera na chybił trafił anty. Anty maja rozne składniki itd. Mogą byc kilkuskładnikowe itd. Natomiast jezeli bierzesz anty i czujesz ze masz skutki uboczne m.in własnie mdłosci itd to nalezy przerwac mimo ze niby pisza w ulotce ze brac dalej bo moze to prowadzic do przykrych konsekwencji zdrowotnych. Ja brałam anty kilka razy w zyciu przez wiele lat tyle, ze rozne. Jedne tolerowałam inne nie. Natomiast po porodzie zadnych moj organizm nie toleruje. U mnie zaburzenia z tarczyca, takze problemy ginekologiczne-hormonalne = brak akceptacji anty, okresy tez miałam zawsze straszne i mam nadal. Byc moze u Ciebie bedzie strzał w 10 a jak tym bardziej ze nie mialas zawirowan hormonalnych wiec powinno byc bez ubokow.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Pholler 03 cze 2016, 20:37
Samomacaczy widzę pokaźna reprezentacja. Może to jakiś autoerotyzm? :D
Miałem kiedyś węzeł powiększony, który mógł być zwiastunem wszystkiego co najgorsze. Macałem namiętnie. A powstał on z powodu poszukiwania innych węzłów - tak tarłem palcami po skórze (często brudnymi w pracy), że doprowadzilem do zakażenia skóry szyi i głowy, wielkie ropnie powstały. Oczywiście nie powiazalem zakażenia z tym węzłem powiększonym, a jak lekarz powiedział, że to od tego, to uznałem go za amatora medycznego - przecież powiekszylyby się inne węzły , a nie ten nad obojczykiem, nawet koło niego nie było tego zakażenia. I tak trwałem w przekonaniu że powiększony węzeł jest jakaś straszna chorobą. :?
Entropia w której brodzę...

przez Gosiiak 03 cze 2016, 21:09
Pholler napisał(a):Samomacaczy widzę pokaźna reprezentacja. Może to jakiś autoerotyzm? :D
Miałem kiedyś węzeł powiększony, który mógł być zwiastunem wszystkiego co najgorsze. Macałem namiętnie. A powstał on z powodu poszukiwania innych węzłów - tak tarłem palcami po skórze (często brudnymi w pracy), że doprowadzilem do zakażenia skóry szyi i głowy, wielkie ropnie powstały. Oczywiście nie powiazalem zakażenia z tym węzłem powiększonym, a jak lekarz powiedział, że to od tego, to uznałem go za amatora medycznego - przecież powiekszylyby się inne węzły , a nie ten nad obojczykiem, nawet koło niego nie było tego zakażenia. I tak trwałem w przekonaniu że powiększony węzeł jest jakaś straszna chorobą. :?

Mnie też robiły się takie wypryski a szyje miałam pokrytą taką jakby gęsią skórką od tej macanki. Dzisiaj cały dzień ucisk w szyi byłam przekonana że gula mi urosła aż brata zapytałam czy nie mam guli to tylko się w łeb popukał i mnie olał :mrgreen: teraz pije winko i oczywiscie relaks nic nie dusi i wszystko cacy. :uklon:

Sortuj wg