Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Alexandra 03 lut 2016, 22:11
Alu, nie wiem czy tabletka jest w stanie usunąć dana myśl, ale Prozac jest na zespół natrectw myślowych między innymi. Ja miałam tak nasilone natrectwa myślowe, że zajmowały mi 90 procent dnia, koszmar i cierpienie psychiczne. Były to myślli różnego typu, przy,us powtarzania jakiegoś zdania np 10 razy, żeby było parzysCię, albo 20, powtarzania w kolko jakiejś czynności. Siła woli nie mogłam sobie z tym poradzić, wręcz wtedy się nasilalo. Odkąd biorę prozac od marca 2015 wszystko zniknęło, a zajmowało mi to całe dnie. Teraz nie mam nic z tych myśli, ale mam za to objawy somatyczne i lęki. Ale Prozac usunął mi wszystko, i wiem że to ten lek. Tez nigdy nie sądziłam, że to jest możliwe.

przez nefretis 03 lut 2016, 22:11
kapi1845 napisał(a):Wybacz,ze zadam pytania moze juz gdzies pisalas,ale nie moge znalezc ile juz lat cierpisz na hipochondrie ? Bo zauwazam,ze jestes bardzo obeznana i umiesz doradzic innym,ale niestety nie umiesz sobie tak przetlumaczyc jak innym :/ a co do morfologi to mialem robiona w poniedzialek i wyszla mi idealnie ksiazkowo

już ponad 10 lat. Zaczęło się gdy byłam bardzo młoda, nigdy ale to nigdy wcześniej nie interesowało mnie moje zdrowie i takie tematy.
Słuszna uwaga, w tym jest cały paradoks, my tu umiemy pocieszyć inną osobę a sami nie widzimy siebie:(
To naprawdę ciekawa kwestia:) - wydaje mi się, ze świetnie wiem co robić, jak doradzać innym, jak tłumaczyć objawy innych ale nie wiem jak to zrobić w stosunku do siebie :szukam: ech..

zakoncz na tej morfologii OK? :o

przez kapi1845 03 lut 2016, 22:28
nefretis napisał(a):
kapi1845 napisał(a):Wybacz,ze zadam pytania moze juz gdzies pisalas,ale nie moge znalezc ile juz lat cierpisz na hipochondrie ? Bo zauwazam,ze jestes bardzo obeznana i umiesz doradzic innym,ale niestety nie umiesz sobie tak przetlumaczyc jak innym :/ a co do morfologi to mialem robiona w poniedzialek i wyszla mi idealnie ksiazkowo

już ponad 10 lat. Zaczęło się gdy byłam bardzo młoda, nigdy ale to nigdy wcześniej nie interesowało mnie moje zdrowie i takie tematy.
Słuszna uwaga, w tym jest cały paradoks, my tu umiemy pocieszyć inną osobę a sami nie widzimy siebie:(
To naprawdę ciekawa kwestia:) - wydaje mi się, ze świetnie wiem co robić, jak doradzać innym, jak tłumaczyć objawy innych ale nie wiem jak to zrobić w stosunku do siebie :szukam: ech..

zakoncz na tej morfologii OK? :o

Szczerze podziwiam,ze tak sobie z tym radzisz ja dopiero mam poczatki,a nie wyobrazam sobie miec tego przez pare lat..Chcialbym na tym zakonczyc,aczkolwiek wmawiam sobie,ze jak mialbym cos z trzustka to nie wyszloby to z badan krwi dlatego domagam sie innych badan,ale bynajmniej nie jestem w tym wszystkim sam :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mili89 03 lut 2016, 22:39
nefretis, dziekuje Kochana! przepraszam, ze teraz tak w kolko tylko marudze, ale znow sie uaktywnila hipo i wszystko co z tym zwiazane :[[[
co do tej zakrzepicy to sie wystraszylam, bo ciagle siedze w miejscu, karmie Malego i pomyslalam, ze moze to brak ruchu...no i papierosy tez popalam :[[
mam nadzieje, ze to nic takiego...
czytalam, ze puls jest wtedy podwyzszony, a mam w normie i noga opuchnieta i sina- a nic takiego nie jest... no, a jak jest bez tych objawow ??

co do asparginu to fakt tabletki sa duze (ja jeszcze rok temu ZADNEJ tabletki nie bylam w stanie polknac- nawet rutinoscorbinu) zawsze rozgryzalam tabletki ( wiem, ze to nie za dobrze)

aspargin to bardzo dobry magnez- nie musza go reklamowac jak teraz tysiaca innych... dobrze sie wchlania, a dodatkowo ma potas- moim zdaniem jest najlepszy do stosowania..

kapi1845, znam to doskonale- zawsze chce mase badan od lekarza, on mowi, ze nie trzeba- a ja zawsze sie doszukuje i albo robie sama jak jestem w pl , albo go mecze az mnie na nie wysle...
dostaje wyniki i mysle gdzie tu moge szukac dalej... a przed sprawdzeniem wynikow pare godzin sie stresuje i wyobrazam najgorsze rzeczy...
zawsze jak jedno badanie wyjdzie dobrze to czlowiek sie uspokaja, ale pozniej znow o tym zapomina i mysli jakie jeszcze badanie moze zrobic... i mysle, ze ile bysmy nie zrobili badan i ilu lekarzy nie odwiedzili to zawsze gdzies z tylu nas bedzie ta mysl, ze moze jeszcze cos ...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Mili89 03 lut 2016, 22:42
Alexandra, ja mialam takie natrectwa, ze musialam zakrecic butelke wiecej niz 5 razy :D but lewy musial stac bardziej wysuniety od prawego... :D teraz to dla mnie mega smieszne, ale wtedy to byla bardzo istotna kwestia :D

ale jakos sama sie od tego uwolnilam ...

przez agusiaww 04 lut 2016, 11:13
kapi1845, przy nerwicy zawsze badania wychodza ksiazkowo, to typowe. A ze bedziesz szukac chorob to normalne wbrew pozorom, bo dla ludzi na poczatku to jest nie do zrozumienia ze to nic "fizycznego" tylko głowa.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez agusiaww 04 lut 2016, 11:14
Mili89, jak tam dzieciaczki?

przez Mili89 04 lut 2016, 15:18
agusiaww, dziekuje dobrze. Tylko Niunio chyba ma kolki. Placze duzo wieczorami i nie chce wtedy jesc, dopiero jak zrobi kupe to sie uspokaja. Dalam mu wczoraj pierwszy raz krople na kolke a dzis zmieniam butelke, bo ta ma zbyt duzy przeplyw i moze przez to lyka powietrze.
Ja ciagle chodze na jak to nazywam "neptyku" malo spie...do tego jestem teraz przeziebiona. Ale jakos trzeba dawac rade...a jak u Ciebie??

przez nefretis 04 lut 2016, 19:43
Słuchajcie, dziś podczas wpisywania moich objawów w google (no niestety robię to o wiele rzadziej ale jednak :( )
wyszukałam guz chromochłonny nadnercza - Boze wszystkie objawy sie zgadzają m.in. lęk, depresja, objawy niestrawnosci, bole brzucha, tachykardia, napady paniki, uczucie omdlewania, wysoki puls, częste uczucie głodu, poty, uderzenia gorąca na twarzy i szyi.
Czytałam że choroba wyst. 1:100 000 osób - często po 30-tce, ale moze byc w róznym wieku i że często ludzie leczeni są u psychiatrów na rózne agorafobie i inne lęki napadowe,
Załamałam się. Miałam USG brzucha i nerek we wrześniu. Nic nie było. Nie wiem czy mam znowu się badać. Weźcie mnie pocieszcie czy ktoś już miał schizy związane z tą chorobą? :( :( :cry: Naprawdę objawy się zgadzają :-|

przez Mili89 04 lut 2016, 19:58
nefretis, Kochana mialas usg i napewno by wykrylo gdyby cos tam bylo ! zobacz ile czasu masz objawy z brzuchem itp a usg nic nie pokazalo, poza tym napewno ob i crp byloby podwyzszone. i pewnie jakies zmiany w moczu... ?

nie nakrecaj sie i przestan juz o tym czytac!! :nono: :nono:

ja wczoraj tak o tej zakrzepicy czytalam i juz mialam ochote jechac na pogotowie ...
dzis tez troche boli lydka, ale to taki bol ze zakluje i przestaje... moze to niedobor magnezu, bo powieka mi tez drga...
lydke mam miekka, nie jest sina ani opuchnieta...

przez nefretis 04 lut 2016, 20:08
Mili nie masz żadnej zakrzepicy, widziałam zakrzepicę na żywo u mojej babci, która umierała :(
Okrutny ból łydki, ale taki że nie dało się dotknąć nogi, sinica, to był straszliwy widok, babcia miała 83 lata... Miała zaplanowaną amputację ale umarła. Piszę to dlatego żeby uzmysłowić Ci powagę tej choroby. Uwierz mi nie byłabyś w stanie chodzić. Noga by zsiniała. Z bólu nie byłabys w stanie nic czytać tylko dawno byłabys w szpitalu
Ja tez karmiłam (2 lata:P) non stop siedziałam na tyłku z dzieckiem przy cycku. Zero ruchu. I nic się nie stało. Nie szukaj sobie tak potwornych chorób.:** będzie dobrze.

Mili nawet nie wiesz co ja przezywam, cholera znowu się naczytałam. jakiś zasrany guz...objawy pasują do niego jak i do silnej nerwicy... do tarczycy i innych. Załamię się. Co za życie :(
Nie jestem w stanie nigdzie wyjść chyba znowu zacznę leżeć.

przez Mili89 04 lut 2016, 20:19
nefretis, kochana dziekuje :*

wlasnie tak myslalam teraz o tych Twoich objawach i pomyslalam, ze przeciez masz hashimoto, a przy tym wszystkie takie objawy moga sie pojawiac!
napewno na usg by zobaczyli, ze cos jest nie tak!!
ja mialam usg nerek i widac bylo kazdy szczegol, nawet jakas kieszonke czy cos mam w nerce, z ktora sie urodzilam, a o ktorej dowiedzialam sie dopiero na usg...
wiec juz o tym nie mysl i nie roztrzasaj !
poza tym w morfologii tez napewno sa wtedy zmiany. moim zdaniem musisz zablokowac google i inne podobne dopoki nie wyrzucisz tego z glowy!

w objawach jest nadcisnienie tetnicze, utrata masy ciała, podwyższony poziom glukozy we krwi, wzrost ilości białych krwinek we krwi i bladość skóry.
a Ty masz wyniki w normie! wiec glowka do gory !

a kiedy kontrolowalas ostatnio tarczyce ??

przez agusiaww 04 lut 2016, 20:29
Mili89, u mnie to samo, tez mało spie bo moja sie non stop budzi do jedzenia :shock: ale przybiera na wadze a to najwazniejsze :)

przez agusiaww 04 lut 2016, 20:31
nefretis napisał(a):Słuchajcie, dziś podczas wpisywania moich objawów w google (no niestety robię to o wiele rzadziej ale jednak :( )
wyszukałam guz chromochłonny nadnercza - Boze wszystkie objawy sie zgadzają m.in. lęk, depresja, objawy niestrawnosci, bole brzucha, tachykardia, napady paniki, uczucie omdlewania, wysoki puls, częste uczucie głodu, poty, uderzenia gorąca na twarzy i szyi.
Czytałam że choroba wyst. 1:100 000 osób - często po 30-tce, ale moze byc w róznym wieku i że często ludzie leczeni są u psychiatrów na rózne agorafobie i inne lęki napadowe,
Załamałam się. Miałam USG brzucha i nerek we wrześniu. Nic nie było. Nie wiem czy mam znowu się badać. Weźcie mnie pocieszcie czy ktoś już miał schizy związane z tą chorobą? :( :( :cry: Naprawdę objawy się zgadzają :-|

na pewno jak usg mialas dobre to zadnego guza nie masz. A objawy z tarczyca tez sie zgadzaja, chyba nie ma chorob gdzie by sie nasze objawy nie zgadzały.

Sortuj wg