Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez ugh 17 lip 2015, 15:35
W poniedzialek ponownie zrobie badania I zobaczymy co wyjdzie. Wiesz, inna kwedtia jest taka, ze roznie organizmy odczuwaja rozne wartosci. Jeden czlowiek bedzie sie czul ok a inny przy tej samej wartosci bedzie ledwo zyl. Widzisz, ja mialam bardzo niskie zelazo a zaden lekarz nawet nie zasugerowal, zeby zbadac poziom ferrytyny. Genralnie, jak cwiczylam, to w ogole sie nie suplementowalam I to byl blad. Pamietam tez, ze tak na prawde problemy sie zacsely jakos pol roku wczesniej. Systematycznie oddawalam krew I nigdy mi nic nie bylo a dwa ostatnie razy zbieralo mnie pogotowie bo zemdlalam. Dziwilo mnie to bo ani nie zmienialam diety ani stylu zyci I raz to bym jeszcze zrozumiala ale dwa pod rzad. Podobnie mam z pobieraniem krwi do badan. Przychodze do pobrania I jest ok a po ppbraniu jakby polowe zycia ze mnie uszlo I od razu musze polozyc sie spac.
ugh

przez ugh 17 lip 2015, 15:43
A B12 biore 2 x dziennie po 500uq ale dopiero od dwoch tygodni takze pewnie na efekty I tak trzeba bedzie poczeoac tym bardziej, ze znowu cwicze troche codziennie. Wiec sobaczymy co z tego wyniknie a jescze chwila I moze sie okazac, ze odpowiedz byla tak blisko I nie ma sensu doszukiwac sie jakis innych dziwnych przypadlosci.
ugh

przez Mili89 17 lip 2015, 16:59
ja bym na Twoim miejscu brala jedna tabletke, bo można przedobrzyć w druga strone...
jeśli suplementujesz wit b12 to powinnas odczekać tydzień bez jej brania przed badaniem - wtedy pokazaloby to ile jej zostało w organizmie...

to tak jak z żelazem- większość lekarzy odchodzi od badania zelaza, bo wystarczy wziąć tabletke z żelazem czy zjeść cos z jego wysoka zawartoscia dzień wcześniej żeby otrzymać zawyżony wynik... bo to krazy we krwi, a wcale nie oznacza, ze organizm to przyswoi w postaci ferrytyny...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ugh 17 lip 2015, 17:15
Ale to tylko 500uq w jednej tabletce - to nie jest duzo. To zaledwie 500microgramow a przecietny czlowiek dziennie tak z 20mg sobie dostarczac czy ja I tak suplementuje zaledwie polowe tego, co powinnam ale wiadome - w zywnosci tez ta witamina jest. Z zelazem to prawda dlatego przy zelazie powinno sie od razu sprawdzac poziom ferrytyny ale nie nie slyszalam nigdy, ze czlowiek moze miec I blemy z przyswajaniem b12 a jesli czlowiek ma jej niedobor, to bardzo szybko zostanie ona wchlonieta bo gdyby dzialalo to jak nagly zastrzyk witaminowy, to czlowiek od razu poczulby sie lepiej, tak mi sie wydaje.
ugh

przez olga_xxx 17 lip 2015, 18:50
Maleństwo, Evelin, Ardash dzięki za pocieszenie :) Byłam u dermatologa i powiedział, że nie widzi nic złego ALE żebym usunęła dla świętego spokoju " to tylko 15 minut i będzie spokój, a nerwica to poważna choroba i jeszcze się rozchorujesz" :D

przez Mili89 17 lip 2015, 19:53
Olga pewnie że tak:* usuń i będziesz miała spokój. Ją chciałam usunąć dwa znamiona jedno mam duże i ciągle o coś nim zaczepiam a lekarz powiedział że nie trzeba :/ i nie usunął:( a też wolalabym mieć to z głowy
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez scooby 18 lip 2015, 15:51
Dziewczyny! Sluchajcie, od 2 tygodni mam takie objawy: bol w okolicach mostka, nie duzy, ale taki od srodka, powodujacy dusznosci, lekkie mdlosci, uczucie goraca, jakbym miala zaraz zemdlec. Do tego bol podbrzusza z prawej strony, nasila sie przy dotyku, zlokalizowany plytko pod skora, jakny nie wiem, jelita? Tkanka podskorna? Co to moze byc?

przez scooby 18 lip 2015, 19:13
A i do tego brzuch z lewej strony jest twardszy niz z prawej przy dotyku, a dodatkowo tez pobolewa. :/ nie wiem co mi jest, boje sie isc do lekarza, bo za 1.5 mca mam slub i nie chce, zeby mi w tym terminie orzypadla jakas operacja itp... brzuch nie bolal mnie juz 2 tygodnie, w niedziele znow zaczal, potem w tygodniu bol zelzal i dzisiaj znow. Wszystko tlumacze sobie stresem przedsubnym, w pracy itp, no ale wiecie jak jest... w glowie caly czas mysl. Nie sadze, ze to nowotwor, ale jakas choroba jelit, nerek pewnie tak... tylko jaka? Kolonoskopie bym nawet i zrobila, ale to bym musiala odplatnie. Usg jamy brzusznej mialam robione w kwietniu i bylo ok. A bola mnie jakby tkanki, pod skora. Moze mnie bola od jelit? Bo jednak ten bol nie jest umiejsciwiony gleboko. Myslalam jeszcze o bolu zwiazanym z twarda kanapa, ale nie wiem, czy jest sens wiazac jedno z drugim. Bole z lewej stronh mam od marca, z prawej od maja. W maju i czerwcu walczylam z torbiela jaknika i nyslalam, ze to ona powoduje bol. Jednakze wg ostatnich 2 usg torbieli juz nie ma, a bol jest. Ginekolog powiedzial, ze to nie ma podloza ginekologicznego, zasugerwal jelita i ewentualnie wyrostek. Ale z wyroskiem chyba wszystko ok, bo mnie nie boli ten brzuch tak, zebym sie zwijala z bolu, tylko wiem, ze boli lekko, czuje to i sprawia mi to dyskomfort psychiczny, gdyz nie wiem co mi jest.

przez ugh 18 lip 2015, 19:16
Z prawej strony, to ewentualnie wyrostek no albo jelito ale rownie dobrze moga byc to nerwobole. Nie ma sensu dywagowac co to moze byc bo bez badan I tak nie mozna na 100% diagnozy potwierdzic. To moze byc doslownie wszystko albo I nic.

A macie tak, ze tetno macie w normie ale czujecie jakby strasznie mocno pulsowalo? Ja mam caly czas tak,ze cale cialo mi az drga.
Ostatnio edytowano 18 lip 2015, 19:20 przez ugh, łącznie edytowano 1 raz
ugh

przez nerwa 18 lip 2015, 19:19
ugh, ja tak mam. W ogole podobno sa ludzie ktorzy czuja jak im serce bije, a jest sporo osob ktore nie czuje :) ja mysallam, ze kazdy czuje.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez bezsilna_22 18 lip 2015, 19:21
ściskam Was wszystkich i tulę :(
brakuje mi blikości drugiej osoby, wsparcia, zrozumienia, miłości
:(

przez ugh 18 lip 2015, 19:22
Nerwa, a masz jakis sposob, seby z tym walczyc? To mocno denerwujace jest bo zaczynam co chwile sprawdzac puls tym bardziej, ze przez to mocne odczuwanie tetna I bicia serca mam wrazenie, ze bije ono dwa razy szybciej bo odczuwam az drganie ciala od tego.
ugh

przez scooby 18 lip 2015, 19:53
Ugh ja tak mam.
No ale wyrostek to dziwne, bo boli raz, a potem na 2 tyg spokoj i znow bol...

przez ugh 18 lip 2015, 19:58
scooby, dlatego nie szukaj odpowiedzi na to pytanie tutaj na forum bo nikt nie powie Tobie co Ci na 100% dolega. Kwestie jamy brzusznej mozna w 100% zdiagnozowac tylko I wylacznie badaniami.

Czyli rozumiem, ze takie bardzo mocne odczuwanie tetna, to typowo nerwicowy objaw...:/.
ugh

Sortuj wg