Jak opanować nerwice

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez marmarc 02 kwi 2007, 12:45
Spis zachowań bardzo przydatny, ale czy komentarz nie jest trochę dwuznaczny? I pesymistyczny zarazem...
Czy specjaliści nie mówią, że ukrywanie lęków to najgorsza droga do pozbycia się ich?
Wolałbym, żeby mi się po prostu nie chciało przygryzać warg czy unikać kontaktu wzrokowego, albo trząść nogą, albo łapać za nos, pocierać brew itp.
Często - jeśli warunki pozwalają - staram się w towarzystwie opanowywać różne takie nieeleganckie odruchy i zachowania, ale to raczej tylko działanie doraźne, z nerwicy chyba nie leczy.

przez slitzikin 10 kwi 2007, 00:35
Z nerwicy pewnie nie leczy, ale może chyba pomóc. To działa na zasadzie, tak mi się wydaje, skonfrontuj swój strach.

Ja np kiedyś gdy wychodziłem na miasto, np do pubu, co jakiś czas wychodziłem do toalety, mimo, że nie miałem potrzeby. Starałem się to opanować, nie udało się do końca, zależy od dnia, ale na pewno to ograniczyłem do "minimum".

przez depresyjny86 10 kwi 2007, 00:46
Shadow,Martusia dziękuje Wam za ten temat,wasze rady bardzo mi pomagają.
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marmarc 10 kwi 2007, 21:44
To działa na zasadzie, tak mi się wydaje, skonfrontuj swój strach.

jeśli chodzi o ćwiczenie się w patrzeniu rozmówcy w oczy - to może być przełamanie lęku (mnie osobiście pomogła rada usłyszana w telewizji żeby patrzeć w jedno oko).
Ale jeśli mam ciągle się pilnować, żeby nie "trzepotać" nogą, nie pocierać twarzy czy nosa - to ja w tym przełamywania strachu nie widzę, tylko co najwyżej naukę ukrywania lęku i niepewności przed innymi - nie mówię że to coś złego, tyle że nie widzę tu związku z leczeniem nerwicy.

przez Róża 11 kwi 2007, 10:17
A moim zdaniem-związek taki jest.Chcąc wyjść z nerwicy-musimy nauczyć nasz umysł jak reagować w danych sytuacjach.Dlaczego więc nie nauczyć tego ciała?Tym bardziej,że jedno jest ściśle związane z drugim.
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

przez marmarc 15 kwi 2007, 21:22
Pod wpływem autorytetu Ojca Dyrektora Forum i słów Róży podejmuję się hamować wszystkie złe i lękowe odruchy. Za parę miesięcy zdam sprawę, co mi wyszło.

przez mlody10 21 kwi 2007, 13:38
Witam wszystkich jestem tu nowy ale chciałbym napisać coś na temat tej metody ponieważ sam ją stosuję. Jak wiadomo objawy nerwicowe mogą być spowodowane również innymi chorobami np. bakteriami , wirusami. Metoda ta oczyszcza organizm z toksyn które mogą być wydzielane własnie przez te bakterie np. borelioza ( pozycja nr V ) .Tak wiec osoby które pisały że po pewnym czasie stosowanie źle się poczuły (najczęściej dzieje się to cyklicznie co 1-2 tygodnie) niech nie tracą nadziei gdyż spowodowane jest to oczyszczaniem organizmu. Reakcja HERXHEIMERA definicja :
REAKCJA HERXHEIMERA

Jest to krótkotrwałe i nieszkodliwe zatrucie organizmu substancjami toksycznymi powstałe wskutek masowego obumierania szkodliwych mikroorganizmów (dotyczy to zwłaszcza chorobotwórczych grzybów i pasożytów jelitowych).
Typowymi objawami reakcji Herxheimera są: krótkotrwałe zmęczenie, złe samopoczucie, lekka biegunka. W ostrzejszym przebiegu reakcji Herxheimera mogą wystąpić bóle brzucha, zmęczenie mięśniowe, wrażliwość, chwiejnośc emocjonalna, zmiana zabarwienia moczu, nieznaczne podwyższenie temperatury, nasilenie objawów istniejących schorzeń.
W przypadku wystąpienia takich objawów należy zmniejszyć dawki ekstraktu lecz nie należy przerywać jego przyjmowania.
Objawy reakcji Herxheimera powinny minąć po ok. 1-2 dniach,
zaś sama reakcja pomimo nieprzyjemnego przebiegu, jest symptomem
oczyszczenia i zdrowienia organizmu.
Jest to krótkotrwałe i nieszkodliwe zatrucie organizmu substancjami toksycznymi powstałe wskutek masowego obumierania szkodliwych mikroorganizmów (dotyczy to zwłaszcza chorobotwórczych grzybów i pasożytów jelitowych). Typowymi objawami reakcji Herxheimera są: krótkotrwałe zmęczenie, złe samopoczucie, lekka biegunka. W ostrzejszym przebiegu reakcji Herxheimera mogą wystąpić bóle brzucha, zmęczenie mięśniowe, wrażliwość, chwiejnośc emocjonalna, zmiana zabarwienia moczu, nieznaczne podwyższenie temperatury, nasilenie objawów istniejących schorzeń.Sama reakcja pomimo nieprzyjemnego przebiegu, jest symptomem oczyszczenia i zdrowienia organizmu. Reakcja Herxheimer’a pojawia się często wtedy gdy organizm oczyszcza (odtruwa) się szybko i toksyny są wyzwolone szybciej niż organizm może je wydalić. W takim przypadku proponuje pic dużo wody oraz wysiłek fizyczny np. bieganie.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:46 pm ]
sory za zamote z tą definicją ale skopiowałem ja i nie spojżalem jak się wkleiło

przez milka76 07 maja 2007, 11:52
hej i jak wam idzie stosowanie tej metody jakie macie efekty? ja od trzech dni stosuje ja na powazie zobaczymy co z tego wyjdzie. wczesniej zaczynalam ale przerwalam bo nie moglam sie odzwyczaic od kawy a w szczegolnosci od herbaty. terraz pije same soki i herbatki owocowe

Sport jest lekarstwem (O niebo lepiej :D)

przez kaszanka 07 maja 2007, 20:52
Witam.
Od pewnego czasu zaczynam cwiczyc, przysiady,pompki,hantelki, ogolnie trening i sport :D I musze powiedziec ze czuje sie o niebo lepiej,co prawda podwieczor mam male leki,ale zrobie pare pompek,brzuszkow i przechodzi :D Leki rzucilem biore magnez i witaminy,Takze ludzie :D Cwiczyc cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc,Sport jest lekarstwem ;d A nie gnic w budzie bo to jeszcze bardziej sie poglebia ;d

przez MaRiAnEk 07 maja 2007, 21:20
...
Ostatnio edytowano 20 sie 2007, 21:31 przez MaRiAnEk, łącznie edytowano 1 raz
konto zablokowane

przez magda_26 07 maja 2007, 21:30
To prawda. Kiedyś jak chodziłam na aerobik naprawde czułam się swietnie, nie miałam żadnych lęków nie mówiąc o atakach. :D
Teraz niestety nie mam na to czasu :( choć to jest pewnie moja wymówka bo zawsze można poćwiczyć w domu :lol: Jednak ciężko jest mi się samej zmobilizować. :cry:

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:34 pm ]
MaRiAnEk może skorzystam z tych ćwiczeń? :D

przez VTEC 08 maja 2007, 20:43
Sport - powinien byc integralna czescią życia każdego nerwicowca - ja czynnie biegam/siłownia/basen/sw ... i chodz czasem jest cieżko pójść na trening -- wiadomo strach , satysfakcja PO jest niesamowita .
A jak sami wiecie wysportowany człowiek jest zwykle radośniejszy, pewniejszy siebie - w zdrowym ciele zdrowy duch ..
Pedź na spotkanie śmierci , nim zajmą Twoje miejsce ....

przez Kriss 09 maja 2007, 22:06
Zgadzam sie z Tematem w 100% :] Gdy ide na silownie poprostu odbiegam od rzeczywistosci, wyspokajam sie, pogadam troche z ludzmi , pelna koncentracja na treningu i super! pozniej caly dzien spkojnie w domku :D
Ogolnie moim zdaniem daje rower, poniewaz koncentrujesz sie na trasie i w ogole inaczej myslisz, nie ma czasu na myslach o leku itp :P

Dlatego Nerwuski moje kochane Trenujcie! :D

przez VTEC 10 maja 2007, 00:05
co do biegania - wlasnie zrobiłem rundke dookoła Malty - oprocz niesamowitych widoków i pieknego nieba , cisza , spokoj ..idealne warunki . Poznaniacy polecam !!
Pedź na spotkanie śmierci , nim zajmą Twoje miejsce ....

Sortuj wg