Derealizacja. Depersonalizacja.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Amanda3 01 paź 2014, 00:51
Ja byłam na tym forum , no chłopaki rzeczywiście odwalają kawał dobrej roboty , bo to co jest w gabinetach tempych psychiatrów to się w głowach nie mieści naprawde sama wiem z doświadczenia i widzę że wiele osob tak ma i miało . Chociaż nie zgodziłabym się w odburzaniu że wyspanie się czy najedzenia zmniejsza DD u mnie jest na odwrót kiedy się wyśpię długo to jest koszmar budze sie nie wiem kim jestem gdzie mam rece nogi czym jestem pustka w glowie luki w pamieci nic nie działa zimne wargi nogi jak po jakiejs narkozie i tak przez parę gdzin musze dochodzićdo siebie czasami nawet z 8h potem zaczynam jakby trochę "trzezwieć" jak się najem z zwłaszcza cukru też się robi masakrycznie źle , lęk się zwiększa mozg szaleje depersonalizacja sięga zenitu . jak dłuzej nie spie i niejem zaczyna trochę przechodzić wraz z mnostwem innych dolegliwosci ... pozatym wcale nie jest tak że depersonalizacja nic nie zaszkodzi i jest tylko stanem swiadomosci u mnie powoduje silne odretwienie konczyn jakby martwą skórę lodowate usta dłonie potem wszędzie pęka skóra ,dłonie mam niekiedy aż niebieskie jak trup i paznokcie , nie idzie chodzic zawsze mniej czuję lewą nogę która już mi chudnie i jest chudsza od prawej itd...............

-- 30 wrz 2014, 23:56 --

ponoć za wszystko jest odpowiedzialne to wstrętne ciało migdałowate..........

przez Psychomantis 02 paź 2014, 00:15
Dostałem Fluxemed i Ranofren, oczywiście psyciatra nawet nie zagłębił się w temat a psychoterapeutka za bardzo nie ogarniała mojej fazy depresyjno derealizacyjnej... Fluxemed chyba wezme, Ranofrenu zaś się boję.... Co myślicie ?

przez Amanda3 16 paź 2014, 18:59
na nikogo nie mozna liczyc w dzisiejszych czasach lepiej umrzec

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 17 paź 2014, 11:57
Psychomantis, udaj sie z tym dom lekarza, bo sie zameczysz i ze soba i w tej pracy :(

-- 17 paź 2014, 11:46 --

Psychomantis, udaj sie z tym dom lekarza, bo sie zameczysz i ze soba i w tej pracy :(
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Dawka88 09 lis 2014, 04:23
Witam mija już 2 rok jak mam deralizację chociaż kiedyś sądziłem że nie wytrzymam z nią miesiąca.Od 3 tyg zażywam sulpiryd w dawkach na początku 50 mg rano 50 po południu a teraz 100mg rano 100mg po południu.Czytałem że dużo ludzi wyszło z dd dzięki tym tabsom mam nadzieję że mi sie tez uda.Co 2 tg będę zwiększał dawkę w maksie chcę dojść do 500-600mg na dzień.Proszę o opinie w czy ktoś używał ten specyfik i czy przeszło i jakie dawki.Pozdrawiam moje motto to Je... D/d hehe :) :D

przez Kimek 12 lis 2014, 20:36
Ja z głęboką DD męczę się już piąty misiąc, chwilowe przebłyski, zmiany leków itd.I dalej totalna lipa.Dziś to już jest tak fatalnie, że czuje jakbym dostal gumowuym młotkime, nic nie odczuwał i był jak roślina.Wiem, że powinno się zaakceptowac ten stan , ostatnio tak robułem neoc pomagało i próbowałem nadl ale jakieś silniejsze czynniki pociągnęły mnie tka w dół, że po prostu czuje jakbym był jakimś drzewkiem nieomal.

przez azor 12 lis 2014, 21:57
Witam Was nerwuski :yeah: i powiem Wam że te nerwy Wami rządzą bo sami tego chcecie :yeah: nie żartuje bo mnie to dziadostwo też przeczołgało i nawet tej nerwicy dziękuję że mnie wytrzepała :yeah: bo trochę sobie pozwalałem z alko i miałem się poprawić ale mi to nie wychodziło :uklon: ale jak mnie wytelepało to mi się odechciało i nawet się boję nachlać :roll: mało tego nawet palić przestałem a paliłem nie mało posłuchałem nagrania Alana Cara i rzuciłem w cholere to śmierdziele :yeah:

a teraz Wam podam przykład jak działają lęki , z racji tego że jestem rolnikiem :yeah: to Wam dam przykład ze końmi :yeah: kilkadziesiąt lat temu konie pracowały na wsi tak jak teraz ciągniki
konie które ciągną np. wóz są połączone z wozem orczykiem a jak są w parze to wagą żeby było jaśniej to za tylnymi nogami maja takie patyki zresztą poszukajcie w necie :yeah: otóż kiedy te zwierzęta się spłoszą i zaczną uciekać to tymi patykami strasznie sobie nogi tylnie potłuką , a spłoszyć się mogą byle czego na przykład jakiś pies czy zając wyleci z rowu :yeah: i zgadnijcie kiedy następnym razem znów uciekają ???????? prawie w 100 % kiedy się zbliżą w to miejsce albo jak je te patyki przypadkiem trącą w nogę żeby było śmieszniej to nieraz tego psa ciągną na wożie albo leci obok nich ten piesek i się go nie boją ale jak wyskoczył nagle to się spłoszyły :yeah: :yeah:

Nerwusy robicie podobnie jak te konie :yeah: :yeah: :yeah: one tego nie rozumieją że wystarczy się zatrzymać albo zwolnić żeby im po nogach nie rąbało :yeah: :yeah: ale Wy rozumiecie ale robicie podobnie :angel: wydaje się to takie proste , bo to jest takie proste ale trochę trudniej to wcielić w życie :yeah: lęk jest darem BOŻYM który zeście dostali żeby życia nie zmarnować , a Wy go wykorzystujecie do tego żeby sobie szkodzić :yeah: :yeah:

od jutra z lęków sobie robić żarty i je oswajać i wykorzystywać do tego co sa potrzebne a nie dręczyć się z nimi
mnie to jeszcze całkiem nie przeszło ale wiem że to nie żadna choroba tylko niepoprawne myślenie i dręczenie się zasranym :yeah: lękiem
zdrowia Wam nie zyczę bo macie skoro tak Wami leki poniewierają i Was jeszcze nie wykończyły :yeah: za to życzę Wam żebyście zaczeli rozumieć że Was tylko taki zasrany :yeah: lęk męczy Was a szukacie lekarstw na niego :yeah: :yeah:
przepraszam za długi wykład i ortografię :yeah: :yeah: od jutra lęki schować do kieszeni i spacerować z podniesiona głową a nie szukać lekarzy :yeah: :yeah: i brac się do roboty , bo za dużo wolnego czasu nie wskazane :yeah: :yeah: Wasz brat rolnik z krwi i kości :uklon: :uklon:

-- 12 lis 2014, 22:32 --

Napisze jeszcze coś o tym koniu :hide:
wyobrażcie sobie co ten koń by zrobił na naszym miejscu jak bym miał bardziej rozbudowany mózg :yeah: on ma lepiej ze jest głupszy :yeah: bo on spiepsza jak uderzy się w nogę albo jest w tym samym miejscu co się spłoszył :yeah: a my lękamy się wtedy co koń , a dlatego że bardziej myślimy to się domyślamy a to może to miejsce pomyliliśmy :uklon: wtedy co się wystraszyliśmy byli podobni ludzie :uklon: była podobna godzina :uklon: podobny zapach :uklon: miejsce w którym nam się to przytrafiło tez miało drzwi i okna itd. jednym słowem mamy bardziej przerąbane niż koń :yeah:

przez girl_anachronism 06 sty 2015, 22:43
O. Cały wątek o derealizacji i to megadługi. To ma nazwę! A ja od zawsze miałam poczucie, że nikt inny tak nie ma. I że nikt by tego nie zrozumiał, nawet lekarz.

przez LIGHTING CRASHES 06 sty 2015, 23:14
to na DD są leki???
i ze niby dzialaja? czuje się iwgl??
Czas robi swoje, a Ty?

przez SzatanskaArcypelina 10 sty 2015, 19:26
Cześć, czy to że patrzę w lustro i widzę siebie jako inną osobę wchodzi w skład depersonalizacji czy jest to po prostu brak akceptacji swojego wyglądu i ogólnie swojej osoby? Gdy patrze na siebie mam wrażenie jak bym patrzyła na obcą osobę, nie wiem kim jestem. Zawsze wtedy odczuwam silny lęk, szybciej bije mi serce, mam wrażenie duszenia się (uczucie obciążenia klatki piersiowej) i płacze.

przez lunatic 05 lut 2015, 20:37
odczuwa ktoś przy tym osłabienie, brak siły, zmęczenie?

przez Rebelia 23 lut 2015, 18:55
A przy przesileniach wiosennych i zmianach pogody, jak teraz np mocna wiosna po mrozie, nie macie nasilonej derealki? U mnie pół roku ciszy i nagle się odzywa.

przez Pinker 24 mar 2015, 10:44
SzatanskaArcypelina napisał(a):Cześć, czy to że patrzę w lustro i widzę siebie jako inną osobę wchodzi w skład depersonalizacji czy jest to po prostu brak akceptacji swojego wyglądu i ogólnie swojej osoby? Gdy patrze na siebie mam wrażenie jak bym patrzyła na obcą osobę, nie wiem kim jestem. Zawsze wtedy odczuwam silny lęk, szybciej bije mi serce, mam wrażenie duszenia się (uczucie obciążenia klatki piersiowej) i płacze.

Według mnie to są normalne myśli z pogranicza duchowości i oświecenia. Wiem, bo sam takie często mam. Zastanawianie się kim jest ten, kto obecnie pisze, kim jest ten, kto myśli, kim jest ten co obecnie musi obgryzać prawy kciuk ze skórki, czy to na pewno jedna i ta sama osoba? Lęk jest nieproporcjonalny do natężenia niebezpieczeństwa, więc moim zdaniem nie ma się czego bać, wszystko jest dla ludzi.
Przez całe życie przyklejamy sobie etykietki i dzięki nim tworzy się nasza tożsamośc. Czym byśmy byli bez nich? Niektórzy są zbyt mocno do nich przyczepieni, by mogli zrozumieć, że to zwykła iluzja. Innymi słowy nasza strefa komfortu to matrix, a często przy nieświadomych wyjściach z niego występuje lęk.

przez WinterTea 25 mar 2015, 15:02
lunatic, tak, ja mam. Czuję się wtedy jakbym była w jakimś letargu, potrzasku i takie zmulenie mnie łapie. :-|
"Szczerość może nie da Ci zbyt wielu przyjaciół, ale na pewno da Ci tych właściwych"
(John Lennon)

Sortuj wg