Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez mijabi0 27 sty 2013, 19:52
a jak sie leczylas? i jesli cos podobnego to co konkretnie? program kosztuje 400 zl wiec nie moge pisac co w nim jest bo prawa autorskie.
poddac sie w polowie drogi to najgorsze co moglas zrobic. jesli walczysz, walcz do konca. najgorzej bedzie otrzasnac sie gdy upadniesz na samo dno.

przez Mireille 27 sty 2013, 20:22
Kto powiedział, że się poddałam w połowie? :roll:

Nie wiem czy można nazwać to leczeniem. Po prostu w pewnym momencie zauważyłam, że nie muszę bać się jedzenia w restauracji, jazdy samochodem itd. bo nigdy w takich sytuacjach nie wymiotuję. Zaczęłam sobie mówić, że od miesięcy cały czas czuję "coś" w żołądku i jakoś ani razu zwymiotowałam. Kiedy panikowałam zastanawiałam się ile razy czułam dokładnie to samo. Doszłam do wniosku, że skoro ostatnio czułam się tak kilkanaście razy i nic mi się nie stało to czemu tym razem miałoby być inaczej. Po jakimś czasie udawało mi się opanować każdy atak zanim na dobre się rozkręcił. W końcu dały mi spokój i przestałam ciągle myśleć o wymiotowaniu, stwierdziłam, że jeśli się zdarzy to trudno, jakoś to zniosę. Zaczęłam żyć normalnie, chociaż nadal dbałam o to żeby nie jeść przeterminowanych produktów itd. Przez prawie 2 lata nie miałam ani jednego ataku. Czyli nie wyleczyłam fobii tylko nauczyłam się z nią żyć.
F21

przez mijabi0 27 sty 2013, 20:31
a co jest zlego w sprawdzaniu daty waznosci? to normalne, nawet w szkole tego ucza by nie jesc przeterminowanej zywnosci. nie traktuj tego jako objaw. skad wiem czy sie poddalas... nie wiem ale sama piszesz ze juz przestalo Ci pomagac...? a co teraz sie dzieje takiego?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mireille 27 sty 2013, 20:55
Niedokłanie napisałam o co mi chodzi. Mam na myśli, że jakaś obawa pozostała i czułam niepokój jeśli nie miałam pewności co do świeżości czegoś co zjadłam, ale już nie myślałam o tym obsesyjnie i nie utrudniało mi to życia. Traktuję jako objaw ten niepokój, a nie sprawdzanie dat.

Nie poddałam się. W zeszłym roku bardzo dużo się działo, m.in. przeszłam 2 psychozy, byłam załamana po stracie ukochanej babci, do tego miałam bardzo dużo stresu... Myślę, że po tym wszystkim, już nie starczyło mi sił na walkę z fobią kiedy znowu zaczynała się odzywać. Może bez tych wydarzeń zwalczyłabym to zanim na dobre by się rozkręciło i nie miałabym tych ataków :?
F21

przez mijabi0 27 sty 2013, 21:08
to musisz zaczac od nowa. z tym samym nastaweniem co wtedy. zwalczyc wszystko po kolei do konca. mozliwe ze to co sie wydarzylo wplynelo na Twoj stan ale i teraz mozesz walczyc.

przez Zabela 27 sty 2013, 22:25
Kryzys! W piątek było mi tak niedobrze, że z lęku nie wyszłam z domu.
Nikt nie może Cię uratować, tylko ty sam.
A wart jesteś uratowania. Niełatwo będzie zwyciężyć w twojej wojnie
ale jeśli w ogóle coś warto wygrać to właśnie JĄ.

C. Bukowski.

przez Afera 28 sty 2013, 21:03
Zabela napisał(a):Kryzys! W piątek było mi tak niedobrze, że z lęku nie wyszłam z domu.

Zabela, pamiętaj, że każdemu z nas zdarza się gorszy dzień. To o niczym nie świadczy! :)
Kto chce szuka sposóbów, kto nie chce szuka powodów..

przez Mireille 28 sty 2013, 21:12
Mi dzisiaj w szkole było niedobrze. Myślałam, że nie wytrzymam, ale jakoś się udało.
F21

przez Zabela 28 sty 2013, 22:50
Afera, wiem, wiem, że każdy ma słabsze chwile, ale strasznie mnie irytuje, kiedy przez fobię rezygnuję z czegoś na czym mi zależy, bo tego dnia akurat miałam ważne dla mnie warsztaty :(

Mireille, ja dziś to samo przeżyłam w sklepie, ale jakoś dotrwałam i zakupy zrobione :smile:
Nikt nie może Cię uratować, tylko ty sam.
A wart jesteś uratowania. Niełatwo będzie zwyciężyć w twojej wojnie
ale jeśli w ogóle coś warto wygrać to właśnie JĄ.

C. Bukowski.

przez pisanka 28 sty 2013, 23:31
dostałam ataku paniki w poczekalni u lekarza i zrobiło mi się przy tym nie dobrze. a że było to po rentgenie to ubzdurałam sobie, że to przez zbyt dużą ilość napromieniowania i pewnie zaraz umrę. jestem głupia :why:

przez mgielka86 01 lut 2013, 09:57
Nie wiedziałam, ze istnieje lęk przed wymiotowaniem. Tzn wiedziałam, bo sama go mam ale nie sądziłam, że ma swoje fachowe określenie. Boję się jeść niektórych potraw, bo są ciężkostrawne, bo po nich będzie mi napewno niedobrze itp. Ciagle sobie to wmawiam. Boję się jeść poza domem i na samą myśl robi mi się słabo. Czy to da się jakoś leczyć? Aktualnie zmagam się z agorafobią od kilkunastu lat a lęk przed wymiotowaniem przypałętał się niedawno. Co mam robić, bo czuję się już bezradna :roll:
Boże, daj mi siłę abym mogła zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego tylko chcesz...

przez freya 02 lut 2013, 23:22
Znowu od kilku dni męczą mnie ataki mdłości, już nie wiem jak sobie z nimi radzić. :(
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez pisanka 03 lut 2013, 00:16
ja od czwartku mam problemy z żołądkiem, a dzisiaj doszła zgada, przez co cały czas odbija mi się bełtem ;( oczywiście wiadomo jakie reakcje to u mnie wywołuje, a problemy żołądkowe dołączyły stres, że zwymiotuje :/

przez Mireille 03 lut 2013, 04:00
Mnie też ciągle łapią mdłości. W piątek rano wpadłam w taką panikę, że bałam się nawet wstać z kanapy :roll:
F21

Sortuj wg