Nerwica Lękowa Co zrobić? Moja historia...część 2

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez ylva 23 kwi 2012, 10:33
dbd na pogotowiu powiedziano mi, że moje bóle i słabość nóg są niepokojące i zasugerowano badanie przewodzenia w mięsniach. tak więc te moje obawy nie są od czapy na poziomie walnięcia meteorytu.... :(
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez paulamarc 23 kwi 2012, 13:13
Witajcie!
U mnie nerwica niestety powróciła :((, kiedys pisałam na tym forum, na początku jego istnienia, po psychoterapii DDA jakos sobie radziłam, przepracowałam moje lęki z dzieciństwa. Parę lat było nawet ok, urodziłam dziecko, jakoś powoli się wszystko kręciło. A od roku nic się nie układa. Jestem po 2 operacjach (naczyniak w glowie) , czeka mnie kolejna, u męża stwierdzono SM, do tego masa innych problemów. No i zaczęło się. Znów pojawiły się ogromne lęki, wychodzenie z domu to koszmar , ale zmuszam sie dla dziecka. Do tego ciągłe zawroty głowy, czuję się jak pijana, boję się być sama w domu, a większość czasu tak spędzam. Jutro zaczynam kolejna terapię. Wszyscy dookoła cieszą się nadchodzącą wiosną itp, a ja czuję się jakby już dla mnie życie się skończyło. Najgorsze jest to, że nie dość , że człowiek nie miał łatwego dzieciństwa, okresu dorastania, to jeszcze teraz musi walczyć z NERWICĄ, ona zawsze jest gdzies w uśpieniu. Już czasami czułam się szczęśliwa i wierzyłam , że wygrałam z nią, że już te lęki nie będą się pojawiać, a tu bach dostaję kolejnego kopa.
Z dnia na dzień jest coraz gorzej , odechciewa mi się wszystkiego.
To taka pokrótce moja historia.

przez dbd11 23 kwi 2012, 13:39
ylva - nie chciałem Cię urazić, za co bardzo przepraszam. Chodziło mi o to że wszystko tak naprawdę może nam zaszkodzić, a sugerowanie badań to norma na pogotowiu. szkoda tylko że nie dają skierowań i samemu trzeba się starać, albo zapłacić.
paulamarc - z tą wiosną coś jest nie tak - jakoś wole jak jest pochmurnie - też tak macie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ylva 23 kwi 2012, 13:47
dbd - nie ma sprawy, nie uraziłeś mnie. ja po prostu nie mogę zrzucić wszystkiego na nerwicę wobec takich objawów nieustępujących ciągłych niepokojących. choć nerwice tak czy siak mam ostrą na pewno. i modlę się, żeby wszystko to była "tylko" nerwica, choć to mało prawdopodobne. dziś czuję się strasznie. koło południa złapały mnie duszności okropne i seria strasznych wymiotów. nogi nie niosą, wszystko słabe. w głowie globus. gardło ściśnięte, pulsuje w środku, dusi. jestem załamana i przerażona.
paulamark - pozostaje wierzyć, że kiedyś będzie lepiej, że nie wszystko stracone...
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez paulamarc 23 kwi 2012, 15:05
dbd - ja na wiosne zawsze gorzej sie czuję, nie wiem, może organizm osłabiony po zimie, albo dobija mnie, że wszyscy tac hapyy tylko nie ja

ylva- nie czytałam Twoich wcześniejszych postów, ale myślę, że jeżeli coś Cię niepokoi, jeżeli chodzi o zdrowie to zawsze warto się przebadać, nie wszystko jest objawem nerwicy, ja np miałam częsty usisk w glowie, kiedyś straciłam przytomność, myślałam, że to nerwy, a niestety okazało się, że to naczyniak, którego mam od urodzenia, teraz właśnie mam go zaklejanego, nie piszę tego żeby Cię wystraszyć, tylko myślę, że warto zawsze odwiedzić lekarza lub zrobić badania, aby rozwiać wszelkie wątpliwości, a dziś podobnie jak Ty gorzerj się czuję, mam ścisk w brzuchu, kręci mi się w głowie i w ogole taka nieswoja jestem, także TRzymaj się! jesteśmy razem!!!

przez ylva 23 kwi 2012, 15:32
paulamarc - jestem po kilku wizytach u neurologa, trzech wizytach na pogotowiu, po konsultacji z internista, w szpitalu również okulistą i laryngologiem, ekg, wielu badaniach krwi, rezonansie magnetycznym mózgu, byłam też u psychiatry...
Na pogotowiu dostałam skierowanie do kardiologa, pracowni elektrofizjologicznej serca, neurologa, reumatologa i poradni chorób zakaźnych (podejrzenie boreliozy). Terminy na nfz za kilka m-cy. Jutro mam neurologa. Zaczęły się duszności i problemy z połykaniem i jestem juz prawie pewna, że to SLA:
"Pierwszymi objawami są zaniki mięśniowe dotyczące mięśni krótkich rąk, spastyczny niedowład kończyn dolnych oraz niekiedy cechy zespołu opuszkowego. W dalszym przebiegu pojawiają się zaniki kolejnych grup mięśniowych z charakterystycznymi drżeniami pęczkowymi oraz progresją objawów spastycznych. U pacjentów w toku rozwoju choroby dochodzi do powolnego, ale systematycznego, pogarszania się sprawności ruchowej, a w późniejszych etapach do całkowitego paraliżu i ostatecznie śmierci poprzez zatrzymanie pracy mięśni oddechowych. Ogólnie przyjmuje się, że ALS prowadzi do śmierci w przeciągu 3-5 lat; najczęściej śmierć z powodu ALS następuje wskutek niewydolności oddechowej (paraliż mięśni oddechowych)."
Ponieważ zaczęły się u mnie problemy z oddychaniem i połykaniem, to mam już wyrok w głowie. Dziś poddusza mnie od rana, ale staram się łudzić że to nerwica i przetrwać, bo nie chcę znowu na pogotowie, tam jest tak potwornie...............
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez dbd11 23 kwi 2012, 20:24
Najgorsze w nerwicy jest to, że wyników jej istnienia nie możemy zbadać w laboratorium. Dopiero eliminowanie potencjalnych innych chorób potwierdza istnienie tego "raka duszy" jak to inni nazywają.
ylva - bądź dobrej myśli! trzymam za Ciebie kciuki na jutrzejszej wizycie.

przez ylva 23 kwi 2012, 21:38
dbd dziękuję!
Wezwałam dziś pogotowie, bo myślałam, że mam zawał i się dusiłam.
Zrobili EKG, osłuchali - nie mam zawału, nie udusiłam się.
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez klaudia24 24 kwi 2012, 10:50
jA TEZ OSTATNIO ZLE SIE CZUJE OD ROKU MNIE MECZA ZAWROTY A TERAZ OD DWÓCH TYGODNI BOLI MNIE GŁOWA I WYMIOTUJE.JUZ SAMA NIE WIEM CZY TO OD TEJ LORDOZY I PRZECIAZONEGO KREGOSŁUPA..3LATA TEMU TEZ BYŁAM W SZPITALU BO STRASZNIE BOLAŁA MNIE GŁOWA MIAŁAM TK GŁOWY I NIC.POWIEDZIELI ZE TO NAPIECIOWE BÓLE GŁOWY OD KREGOW SZYJNYCH.TYLKO ZE WTEDY NIE MIAAM WYMIOTOW

przez dbd11 24 kwi 2012, 12:50
Dziś w pracy dopadło mnie ! nagle zacząłem się pocić bez powodu i denerwować ( 6 tygodni fluoksetyna )
Zawsze się zastanawiam w takim przypadku testować ile wytrzymam i czy przetrzymam, czy wziąć uspokajacza.
Co jest dla nas lepsze?
Czy Wy coś bierzecie na ból głowy, czy nie?

przez ylva 24 kwi 2012, 17:22
Podejrzenie miastenii :cry:
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez dbd11 24 kwi 2012, 17:41
Napisz coś więcej !

Moje objawy, prośba o jakieś słowa wsparcia...

przez lukasz161990 24 kwi 2012, 17:43
Nie miałem poprawy. Moja trwała 6 miesięcy, a w trakcie była tragedia. Zmuszałem się do robienia wszystkiego.

przez ylva 24 kwi 2012, 17:49
Byłam u lekarki pierwszego kontaktu.
Poza skierowaniem do szpitala chorób zakaźnych pod kątem boreliozy, pilną koniecznością wykonania gastroskopii, mam podejrzenie miastenii, bo z moimi mięsniami coś jest nie tak - czuję, że słabną, bolą po małych wysiłkach - jestem bez sił. Jutro idę na RTG płuc pod kątem oceny grasicy - to w kierunku diagnostyki miastenii właśnie. Nie chcę być kaleką :cry: Lekarka powiedziała, że nie jest to normalne, że młodą osobę bolą mięśnie po minimalnym wysiłku i słabną i to już trwa kolejny tydzień. Boję się :(
Asetrin 50 mg 1-0-0

Sortuj wg