Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy jest tu osoba z niepełnosprawnością ?


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

 

czy jest tu osoba z niepełnosprawnością? Posiadam stopień lekki i potrzebuje ogarnąć dofinansowanie do sprzętu elektronicznego do pracy, jest to dla mnie bardzo ważne gdyż potrzebuje się usamodzielnić, w tym momencie nie mam pracy, mam za to duże wahania nastroju. dzwoniłam do pfronu, mopsu, mopru i niestety mój stopień nie jest wystarczający. Nie wiem gdzie jeszcze mogę szukać pomocy. Ktoś coś ? Gdzie jeszcze mogłabym się zwrócić ? Coś jeszcze mogłabym zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Dobrydusz napisał(a):

Nie wiem gdzie jeszcze mogę szukać pomocy. Ktoś coś ? Gdzie jeszcze mogłabym się zwrócić ? Coś jeszcze mogłabym zrobić ?

Przy lekkim stopniu dofinansowanie nie przysługuje. Nie słyszałam przynajmniej o żadnej instytucji dającej dofinansowanie na sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam lekki stopień i tak jak wyżej praktycznie nic ci nam nie przysługuje jedynie pomaga w znalezieniu odpowiedniej pracy. No i czaaasem jak trafisz na odpowiedniego lekarza to ci ułatwi dobieranie leków ale nie napisałeś jaki masz kod tej niepełnosprawności.

Edytowane przez Kraszu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kod to 02-p, szkoda, że tak trudno to wszystko ogarnąć. Staram się robić rzeczy ale idzie to wolno. Mam wrażenie, że stopień lekki przyznawany jest od/cenzura/. Moim głównym problemem jest poważny wypadek neurologiczny, którego konsekwencja jest pogorszenie mojego stanu psychicznego, a komisja (jedna wredna baba) w ogóle nie wzięła tego pod uwagę 😕 będę składać jeszcze raz o umiarkowany 

15 godzin temu, Kraszu napisał(a):

Sam mam lekki stopień i tak jak wyżej praktycznie nic ci nam nie przysługuje jedynie pomaga w znalezieniu odpowiedniej pracy. No i czaaasem jak trafisz na odpowiedniego lekarza to ci ułatwi dobieranie leków ale nie napisałeś jaki masz kod tej niepełnosprawności.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Dobrydusz napisał(a):

 będę składać jeszcze raz o umiarkowany 

No jak masz jeszcze ważne orzeczenie to możesz składać jedynie zaświadczenie o pogorszeniu stanu zdrowia, ale jak lekarz Ci wpisze to samo co wcześniej w zaświadczeniu to tego nie zmienią i tak.  Trzeba się było odwoływać od razu po otrzymaniu, wojewódzkie komisje czasem zmieniają stopień.

Zresztą ja bym się celowo w umiarkowany nie pchała, bo to pozornie wcale w pracy może nie pomóc. Chyba, że ktoś chce na ochronie czy coś, ale umiarkowany już komplikuje sprawy, bo jak pracodawca potrzebuje fizycznie pracownika na 8h, to osoba z umiarkowanym już jest dla niego nieprzydatna, bo może pracować tylko 7h. Idzie to obejść, ale jest trudne i nie ma gwarancji, że się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mienta napisał(a):

Na schizofrenię przyznają stopień umiarkowany. A Ty co masz?

 

 

borderline

jeszcze coś tam histronicznosc,psychiatra mi wypisał ostatnio atypowa depresja, ptsd 
moj Znajomy dostał umiarkowana do końca życia,a ma osobowość unikającą, a Znajoma ma border i dostała na 6 lat. Myślę, że to przede wszystkim zależy od komisji 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dobrydusz napisał(a):

borderline

jeszcze coś tam histronicznosc,psychiatra mi wypisał ostatnio atypowa depresja, ptsd 
moj Znajomy dostał umiarkowana do końca życia,a ma osobowość unikającą, a Znajoma ma border i dostała na 6 lat. Myślę, że to przede wszystkim zależy od komisji 

 

No to mi na C-PTSD, zab. osobowości, zab. dysocjacyjne i depresyjne nawracające dali lekki, ale stwierdzili, że niepełnosprawność istnieje od 15 r.ż. mimo że orzeczenie dostałam będąc po 30. i dokumentację mieli z 2 lat wstecz. To zależy dużo od tego jak masz udokumentowane to wszystko, jak funkcjonujesz na co dzień itp.
Mi nawet moja lekarka która mnie leczy od 7 lat przy wypisywaniu wniosku powiedziała, że na więcej niż lekki nie mam co liczyć. Zresztą ja nie chciałam więcej, bo by mi to sprawę z pracą skomplikowało za mocno.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, acherontia styx napisał(a):

No to mi na C-PTSD, zab. osobowości, zab. dysocjacyjne i depresyjne nawracające dali lekki, ale stwierdzili, że niepełnosprawność istnieje od 15 r.ż. mimo że orzeczenie dostałam będąc po 30. i dokumentację mieli z 2 lat wstecz. To zależy dużo od tego jak masz udokumentowane to wszystko, jak funkcjonujesz na co dzień itp.
Mi nawet moja lekarka która mnie leczy od 7 lat przy wypisywaniu wniosku powiedziała, że na więcej niż lekki nie mam co liczyć. Zresztą ja nie chciałam więcej, bo by mi to sprawę z pracą skomplikowało za mocno.

Rozumiem, ze mną jest tak, że nie mam opcji pracować na pełen etat wiesz, mój stan na to nie pozwala. Jestem także po poważnym wypadku neurologicznym, który nie został wzięty pod uwagę. W sensie wyglądam okej, na pierwszy rzut nie widać, że prawie umarłam, no ale blizna na mózgu jest i daje o sobie znać. Zobaczymy, zobaczymy jak to dalej się potoczy. Teraz jestem na Górce więc mam więcej chęci do działania, trzeba robić rzeczy jak najwięcej póki trwa xdd. Dziękuję za wszystkie informacje! 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dobrydusz napisał(a):

Jestem także po poważnym wypadku neurologicznym, który nie został wzięty pod uwagę.

A skąd wiesz, że nie został wzięty pod uwagę? To, że lekarz Cię o niego nie zapytał to nie znaczy,  że nie wzięli pod uwagę. Mi lekarz zadał tylko jedno pytanie, o to czy została wykluczona jedna z chorób, potwierdziłam, że została i koniec, w gabinecie byłam 3 minuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, acherontia styx napisał(a):

A skąd wiesz, że nie został wzięty pod uwagę? To, że lekarz Cię o niego nie zapytał to nie znaczy,  że nie wzięli pod uwagę. Mi lekarz zadał tylko jedno pytanie, o to czy została wykluczona jedna z chorób, potwierdziłam, że została i koniec, w gabinecie byłam 3 minuty.

No bo nie miałam symbolu związanego z udarem dlatego tak wywnioskowałam.

nom, u mnie wyglądało to podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę myślę, że to zależy na jaką komisje trafisz. Znajomi, którzy wyszli ze szpitala ze mną, mają niepełnosprawność umiarkowaną, mają tylko psychiczne zaburzenia, ja mam zaburzenia + udar i dostałam lekką, po prostu niefortunnie trafiłam i tyle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Darek_xd5932 napisał(a):

Stopień lekki z MOPS daje człowiekowi jedynie prawo do pracy w warunkach chronionych; de facto chodzi tu o pracę w ochronie albo firmie sprzątającej. Świadczenia pieniężne zaczynają się od stopnia umiarkowanego.

W teorii. Ja mam np. lekki a kasę mam z tego ;) ale to tu jest dobra wola konkretnych osób, a nie jakichś instytucji ;) a akurat wpisują różnie w punkcie stricte odnośnie pracy, bo ja mam np. że praca lekka no i co że mam jak nie ma definicji pracy lekkiej?! I serio nie ma bo mój pracodawca się konsultował w tej sprawie i z PZOONem i z lekarzem medycyny pracy i nawet wysłał mnie na badania ponowne po uzyskaniu orzeczenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2024 o 17:46, Lusesita Dolores napisał(a):

Mam stopień umiarkowany i pracuje jako pracownik administracyjno-biurowy po 7 godzin.

stopień dostałam na 3 lata

Mój mąż ma stopień umiarkowany i dostał na 5 lat

Wszystko zależy od składu komisji

To super, że masz pracę biurową po 7 h! Pewnie mieszkasz w dużym mieście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×