Skocz do zawartości
Nerwica.com

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, wklejam kopię- ale moje pytanie brzmi, czy to normalne

 

Jakies 1,5 m-ca temu poszlam do psychiatry, z powodu krótkich snów. generalnie czułam sie jakos dziwnie, za szybą (po wydarzeniu), sny mialam bardzo realistyczne, ale zastanwilo mnie to bo spalam coraz krócej. poszlam do lekarza. ta dala mi cital, na tym citalu rpzezylam męki, ataki apaniki, lęki, podwyzszona temp, drgawki, pieczenie skóry. generalni na nim nabawiłams ie bezsennosci. mialam problem z zasnieciem, jakas nerwowa sie zrobilam. poszlam do drugiej ekarki, dostałam trittico, mialam brac po 1/3. poczatkowo sensownie spalam, ale z czasem było coraz gorzej. lek poczatkowo tolerowalam ok, potem zaczely sie otepienia, odloty, flashbacki (?), gorszy sen, suche sluzówki, krótka miesiaczka, włosy zaczely mi wypadac na potege, stalam sie nerwowa no i jakby mi zaczely zanikac miesnie :/. Pojawily sie piski w uszach i mroczki przed oczami. co sie dzieje? nastój niby ok, ale te objawy sa straszne. najgorsza jest ta bezsennosc. ja WOGÓLE NIE CZUJE sie zmeczona (w przed lekami a i owszem). zmeczenie rozpoznaje po bólu głowy i oczu :), tak jakby powietrze ktoś z głowy wysysał ;) głupie okreslenie, ale tak sie czuje - niby zawrtoty, niby brak tlenu.

dodam, ze pojawily mis ie problemy z cisnieniem - dzis wstałam i mialam 109/60 tetno 60 . mam skoki cisnienia, wczesniej tak nie mialam, nawt jak czulam sie jak gie, to na cisnienie narzekac nie mogłąm

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co na spuchniete nogi po lekach? moze jakies witaminy?

 

prosze o odpowiedzi co Wam pomoglo ?

 

 

Pomogla mi prawie codzienna jazda na rowerze, generalnie wiecej ruchu. Oprocz brania lekow mam prace biurowa wiec niekiedy szlam do pracy majac chude nozki a wracalam z kluchami. W wolnym czasie nogi do gory. Niestety leki powoduja czesto zatrzymanie wody w organizmie ale da sie to przeskoczyc...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Julia6,

po lekach mozna przytyc z dwóch powodów

po pierwsze wiecej sie je bo wzmagaja apetyt

po drugie wolniej sie spala bo zwalaniaja metabolizm

 

takze niestety mozna przytyc biorąc leki i jedzac tyle samo albo i mniej

 

wlasciwie jest jeszcze i po trzecie

niektóre leki wyciszają do tego stopnia ze nie ma sie na nic siły i chęci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie skutki uboczne leków to pogorszenie wzroku, wypadanie włosów, spadek libido i brak odczuwania przyjemności, przybieranie na wadze, uzależnienie.... jak rano zapomnę wziąć tabletkę to już wieczorem chodzę po ścianach...

 

Ale tabletki zrobiły tez dużo dobrego - wróciłam do życia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebax3, lekarz stwierdził u mnie depresje ale zaznaczył , że nie jest pewny swojej diagnozy. Podejrzewa też u mnie CHAD ale mam zbyt wiele objawów pasujących według niego do różnych chorób i jednoznacznie nie może ani potwierdzić ani wykluczyć CHAD.Boje się brania Nexpramu ze względu na skutki uboczne, lekarz też mi powiedział , że trochę się boi jak ja zareaguje na ten lek i mam się po 2 tygodniach pokazać na kontroli. Efekt tego wszystkiego jest taki, że leku jeszcze nie zaczęłam brać a bardzo chciałabym wrócić do normalnego życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monia85 Jeśli masz taką możliwość rozpocznij brać lek w dniu kiedy nie musisz wykonywać żadnych obowiązków, nic specjalnie nie planuj. Jeśli jest to Twój pierwszy lek tego typu organizm może zareagować różnie. Nexpramu nigdy nie brałam, ale skutki uboczne przy tego typu lekach są bardzo podobne. Ja pierwszego dnia brania pierwszego mojego leku byłam jakaś osłabiona, miałam jakieś napięcie w szczęce, uczucie mrowienia mózgu, okropny jadłowstręt, przeleżałam cały dzień na kanapie. Nie było źle! Każdy inaczej reaguje na leki, zacznij brać lek, to może być Twoja droga powrotu do normalnego życia! Im wcześniej tym lepiej! Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt tego wszystkiego jest taki, że leku jeszcze nie zaczęłam brać a bardzo chciałabym wrócić do normalnego życia.

Monia ,a jakbyś zachorowała na zapalenie płuc też miała byś takie obawy ,czy w ogóle i jaki wziążć antybiotyk? Bo skutki uboczne.Jesteś "świeża " ,więc słuchaj się lekarza , bo nieleczona depresja może ( i nie przesadzam ) zaprowadzić Cię na sznur. Takich spraw się nie bagatelizuje ,nawet pomimo strachu i niepewności. Bierzesz i tyle ,na pewno nie zwariujesz, nie postradasz zmysłów ,nie zatracisz się . Ciekawe co powiesz lekarzowi za dwa tygodnie. Stawiam ,że nie pójdziesz .

A tak poza tym to albo w tę albo wewtę. Albo się leczysz i masz nadzieję na poprawę ,albo stękasz i nic nie robisz .

Każdy z nas chciałby wrócić do normalnego życia ,nie jesteś wyjątkiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Lecze sie u psychiatry na nerwice jelit (mialem duzo badan endoskopowych, tomografie itp itd) i nic nie wykryto (mialem bakterie wiec najprawdopodobniej cos poinfekcyjnego lub zostalo mi w glowie), cierpie na przewlekla biegunke (rozwolnienie, duza objetosc stolca). Do tego nadmierne odbijanie i spadek wagii.

Najpierw bralem cital - rzeczywiscie, biegunka znikla, stolec stal sie normalny. Natomiast po wyproznianiu sie raz dziennie przez pare dni przyszedl czas na bardzo brzydkie gazy, ktore robilem caly dzien i uczucie, ze ciagle mi sie chce do toalety bez rezultatu. Odlozylem, biegunki wrocily, gazy zniknely.

Dostalem Parogen, jako, ze Cital mi taki skutek uboczny powodowal. No i prosze, zaczalem znowu wyprozniac sie raz dziennie, stolec ok, po paru dniach znowu pojawily sie gazy - moze nie tak jak w citalu ale tez brzydko pachna, i robie je bardzo czesto. Plus efekt dziwnego uczucia w jelitach. Az sie boje co bedzie sie dziac za pare dni, wydaje mi sie, ze tak jak w przypadku citala, nie bede mogl sie wyproznic i beda co chwile brzydkie gazy oddawac.

Czy ktos sie spotkal z takimi skutkami ubocznymi? o co chodzi? czy to lek tak dziala i powoduje zaparcie i dlatego znikla biegunka, czy naprawde mam nerwice? Co z tymi gazami? czy mam jakies uczulenie? czy moze to minie? cital przyjmowalem jakies 40 dni i nie minelo to. (Podczas przyjmowania citalu mialem rozwolnienie, wszystko wylecialo, potem znowu 6 dni raz dziennie oddawalem stolec i pojawily sie te gazy)

Parogen przyjmuje okolo 2 tygodni.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu "nowa".

Od 5 dni biorę efectin er75, nie czuję żadnej poprawy jeśli chodzi o skutki uboczne przyjmowania leku.

Mam ciągłe zawroty głowy, mdłości, ból mięśni. I przede wszystkim osłabienie.

Bardzo proszę o odpowiedz będę bardzo wdzięczna może to podniesie mnie na duchu, bo wymyślam- w tej chwili- dla siebie mnóstwo innych choróbsk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu "nowa".

Od 5 dni biorę efectin er75, nie czuję żadnej poprawy jeśli chodzi o skutki uboczne przyjmowania leku.

Mam ciągłe zawroty głowy, mdłości, ból mięśni. I przede wszystkim osłabienie.

Bardzo proszę o odpowiedz będę bardzo wdzięczna może to podniesie mnie na duchu, bo wymyślam- w tej chwili- dla siebie mnóstwo innych choróbsk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja także jestem tu nowy. Walczę z nerwicą. 3 dni temu miałem swoją pierwszą wizytę u psychiatry. Przepisał mi Mozarin. Od 2 dni biorę po pół tabletki 10mg. Jeszcze przed tym zanim zacząłem brać Mozarin było znośnie, właściwie nie miałem żadnych złych doświadczeń. Sporo naczytałem się o skutkach ubocznych typu napady lęku itd. I właśnie w tym problem. Biorę ten lek dopiero 2 dni i już dziś przytrafił mi się mój pierwszy od miesiąca atak paniki. Mam pytanie czy te skutki uboczne pojawiają się tak szybko czy to po prostu placebo w wyniku naczytania się o skutkach ubocznych tego leku? I co myślicie. Powinienem przerwać branie czy kontynuować? Wizytę mam dopiero za miesiąc i nie mam gdzie szukać porady. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noxon, ja również biorę escitaloparm i na początku również przytrafił mi się okropny atak paniki :roll: nie przerywaj tylko bierz dalej, takie leki bardzo często na samym początku pogarszają Twój stan, u mnie uspokoiło się po około tygodniu, a po dwóch skutki uboczne zupełnie znikły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że jeżeli biorę Paxtin 20mg na nerwicę lękową, a nigdy wczesniej nie miałem depresji czy poczucia bezsensu, to ma ona prawo pojawić się na początku stosowania leku? Biorę ten lek juz 2 i pół tygodnia, lęki w większośći ustąpiły, ataków paniki nie miałem większych jako tako, poza hipochondrycznymi zwiazanymi ze skutkami ubocznymi brania leku. Wczesniej brałem Solpiryd w dawce 100mg ale pojawiły się skutki uboczne. Zabawne bo mam poczucie że coś powinno mnie cieszyć, mam świadomość tego szczęścia, ale wogóle go nie czuje. Cos jakby spłycenie emocji.

 

Drugie pytanie, czy leki z grupy typu SSRI powodują jakies zmiany nieodwracalne w biochemi mózgu, czy może spowodować że pojawi się takie poczucie bezsensu i depresyjny nastrój w przyszłosci? Wogole czy moga jakies trwałe skutki uboczne wyniknac,zmiany, ktore spowoduja ze bede musiał juz do konca zycia leciec na lekach?

 

Boje się ze moja nerwica została zbyt "powaznie" potraktowana, choruję od pol roku, krocej lecze sie lekami i psychoterapia, na poczatku był to tylko strach wynikajacy z niewiedzy, a problem jest stosunkowo płytki i mam tego swiadomosc. Czy jesli stosuje leki z grupy SSRI a nie ma takiej potrzeby to moze mi to zaszkodzic?

 

Bardzo prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×