Skocz do zawartości
Nerwica.com

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma się z czego śmiać. Bardzo dobrze czułem się na kwetiapinie, ale zawsze po jej wzięciu blokował mi się nos na godzinę. Na te blokady pomagał steryd do nosowy od alergologa. Oprócz tego, na tym leku miałem mocną egzemę na twarzy oraz uczulałem się na różne rzeczy.

 

Teraz przez 5 dni brałem risperidon na którym również czułem się dobrze i niestety - po trzech dniach zaczął pojawiać się rumień na twarzy oraz kichanie i nagłe pokrzywki.

 

Może to wina tego, że te leki mają wpływ na histaminę? Kwetiapina akurat najmocniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam na myśli alprazolam. Nie wiem co mi się działo, wykręcało mnie do rana, bałam się panicznie sama nie wiem czego, nie mogłam ogarnąć myśli, zwidy(pewnie ze zmęczenia), zimne poty itd. , ale tej nocy było ok.

 

-- 09 sty 2015, 01:35 --

 

Czy ktoś po przyjmowaniu leków (w moim przypadku takie jak w opisie) odczuwał ból w okolicy zatok, płata czołowego( tam gdzie zaczynają się brwi po środkowej części twarzy)? Coś okropnego, nie dość że ciągle czuje tępy ból, jakby gniecenie, uwieranie to do tego dzieje mi się coś ze wzrokiem, widzę rozmazany obraz (mniej więcej jak po spożyciu znacznej ilości alkoholu) patrzenie sprawia mi ból . Miał ktoś podobnie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatnio wziąłem dużą ilość leków na raz 2 opakowania sertagenu 100mg, opakowanie tritico, opakowanie gripexu, polopiryny, 10 saszetek jakiegos leku przeciwbolowego, opakowanie relanium, z 6 ketonali, i jeszcze jakies opakowanie leku przeciwbolowego. Po kilku dniach na ciele wysypka jakas sie pojawila moze ktos mial cos takiego ? I podpowie jak to leczyc co to moze byc. Na calym ciele wystepuje strasznie duzo takich kropek rozowych. Mysle ze to przez te leki wszystkie. Mam jakies kremy w tubkach itp. Allertec na alergie biore te leki od kilku dni. Chce po prostu zapytać czy ktoś coś takiego miał po przedawkowaniu lekow, lub jako skutek uboczny przyjmowania leku-ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moja żona od dłuższego czasu walczy z lękiem. Od paru miesięcy bierze sulpiryd(dawka 300) oraz trittico(dawka 150). Po tych lekach czuła się w miarę OK, żadnych komplikacji. Ale od tygodnia zaczęły się mdłości, które towarzyszą jej przez cały dzień, a rano jak wstaje to wymiotuje. Strasznie się ona tym denerwuje. Czy może to być spowodowane nietolerancją organizmu na któryś z tych leków?.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem kobietą,a to ma tu znaczenie:) i brałam oba te leki

 

Trittico jest lekiem wyciszającym, nasennym, lekko antydepresyjnym, ale raczej nie wywołuje takich skutków ubocznych.

 

Myślę, że winowajcą jest Sulpiryd. Sulpiryd jest lekiem przeciwpsychotycznym ( do leczenia schizofrenii) i w dawce do 300 mg wykazuje także działanie antydepresyjne. Jednakże jest to lek neuroleptyczny starej generacji wywołujący sporo skutków ubocznych.

 

Najważniejszym jakby skutkiem ubocznym dla kobiet jest wysoki wzrost prolaktyny (na ulotce hiperprolaktynemia) , a poziom prolaktyny wzrasta w trakcie ciąży i karmienia piersią. Poziom prolaktyny można zbadać w labolatorium analitycznym, a takim domowym testem jest ściśnięcie sutka jak poleci mleczko to pewnie poziom prolaktyny jest wysoki. Kolejnym objawem jest też zanik miesiączki. Można wyedukować, że Twoja żona wymiotuje, gdyż jej organizm zachowuje się tak jakby była w ciąży. Sulpiryd to ciężki kaliber, nie znam historii leczenia Twojej żony, ale może warto byłoby spróbować czegoś łagodniejszego np. spamilan (substancja czynna: buspiron). To typowy lek przeciwlękowy. Zapytajacie lekarza, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź, Z wypowiedzi Pani zrozumiałam,że oba te leki były stosowane przez Panią. Muszę porozmawiać z lekarzem, czy powinnam mieć zmienione leki na coś innego. Stosuję sulpiryd od pół roku i wcześniej nie dawał objawów wymiotnych, choć uczucie mdłości było cały czas.Natomiast trittico przepisane mam na problemy ze spaniem. i się sprawdza (od tygodnia mam zwiększoną dawkę na 250 , podzieloną) Co Pani myśli o zmianie sylpirydu na coś, co będzie dobrym antydepresantem? Jakie leki by Pani poleciła przy depresji???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatnio wziąłem dużą ilość leków na raz 2 opakowania sertagenu 100mg, opakowanie tritico, opakowanie gripexu, polopiryny, 10 saszetek jakiegos leku przeciwbolowego, opakowanie relanium, z 6 ketonali, i jeszcze jakies opakowanie leku przeciwbolowego. Po kilku dniach na ciele wysypka jakas sie pojawila moze ktos mial cos takiego ? I podpowie jak to leczyc co to moze byc. Na calym ciele wystepuje strasznie duzo takich kropek rozowych. Mysle ze to przez te leki wszystkie. Mam jakies kremy w tubkach itp. Allertec na alergie biore te leki od kilku dni. Chce po prostu zapytać czy ktoś coś takiego miał po przedawkowaniu lekow, lub jako skutek uboczny przyjmowania leku-ów.

A to tak na poważnie, czy może jakaś prowokacja :shock: ? Chyba, że naraz jest u Ciebie pojęciem względnym, znaczy się rozciągniętym w czasie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio biorę 10 mg Parogenu na dobę (mniej, niż wskazuje psychiatra). Mimo niewielkiej dawki wpływ leku zdaje się być nie taki mały. Przedwczoraj położyłem się ok. 20 (nie usnąłem od razu, tylko leżałem przez może ok. 2 godziny (i to z przerwami)), wstałem na dobre chyba ok. 9.25. Czyli ok. 13 godzin przeleżałem. Wczoraj położyłem się po 20, a dziś wstałem chyba ok. 8.20. Przez Paroksetynę jestem pewnie bardziej senny. Nie powiedziałbym, że w takim stanie wolno mi prowadzić samochód (nawet nie próbowałem robić prawa jazdy). Mimo tego uważam, że po leku jestem spokojniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio biorę 10 mg Parogenu na dobę (mniej, niż wskazuje psychiatra). Mimo niewielkiej dawki wpływ leku zdaje się być nie taki mały. Przedwczoraj położyłem się ok. 20 (nie usnąłem od razu, tylko leżałem przez może ok. 2 godziny (i to z przerwami)), wstałem na dobre chyba ok. 9.25. Czyli ok. 13 godzin przeleżałem. Wczoraj położyłem się po 20, a dziś wstałem chyba ok. 8.20. Przez Paroksetynę jestem pewnie bardziej senny. Nie powiedziałbym, że w takim stanie wolno mi prowadzić samochód (nawet nie próbowałem robić prawa jazdy). Mimo tego uważam, że po leku jestem spokojniejszy.

 

 

dlatego ja paro biorę na noc... w dzień po dawce 40 mg zasypiałam przy biurku :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W "Domowym Poradniku Medycznym" z 1984 r. znalazłem następujący fragment odnośnie leków neuroleptycznych (drugi "akapit" (nie widzę wcięcia na początku linijki (przynajmniej w wydaniu, które mam w domu)) pod tytułem "Leki neuroleptyczne" na stronie 368):

 

"Związki powyższe hamują swoiste czynności życiowe komórek, zwłaszcza ośrodkowego układu nerwowego, obniżając ich przemianę oddechową. Działanie ich jest jednak dość złożone. W dawkach leczniczych działają silnie uspokajająco, obniżając aktywność umysłową i ruchową oraz reakcje emocjonalne. Usuwają uczucie lęku, agresywności, niepokoju, pobudzenie ruchowe (drgawki). Poprzez ośrodki układu autonomicznego obniżają ciśnienie tętnicze i hamują wymioty. Same nie działają wprawdzie narkotycznie, ale potęgują działanie narkotyków, środków przeciwbólowych, nasennych i alkoholu."

 

U mnie wystarczyło 10 mg paroksetyny, aby mieć obniżenie aktywności umysłowej i ruchowej, reakcji emocjonalnych. Lęku, niepokoju, agresywności też jakoś zbytnio nie czuję. "Obniżenie aktywności umysłowej i ruchowej" może mieć ewidentne złe strony (np. ograniczać wydajność pracy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek Alventa.

Możliwe skutki uboczne:

 

Występowanie wielu działań niepożądanych zależy od dawki. Częste działania niepożądane to zwiększone stężenie cholesterolu w surowicy (szczególnie związane z długotrwałym leczeniem oraz prawdopodobnie podczas stosowania dużych dawek leku, zaleca się więc pomiary stężenia cholesterolu), zmniejszenie masy ciała, bezsenność, senność, nerwowość, nieprawidłowe sny, zaburzenia orgazmu (u mężczyzn), zawroty głowy, ból głowy, zwiększone napięcie mięśni, uspokojenie, drżenia, zaburzenia akomodacji oka, rozszerzenie źrenic, nieprawidłowe widzenie, nadciśnienie (zalecane są pomiary ciśnienia tętniczego), rozszerzenie naczyń (najczęściej uderzenia gorąca), wybroczyny, krwawienie z błon śluzowych, ziewanie, zaburzenia apetytu, zaparcia, nudności, wymioty, anoreksja, suchość błony śluzowej jamy ustnej, pocenie się (w tym poty nocne), zaburzenia oddawania moczu (najczęściej przerywane oddawanie moczu), zaburzenia ejakulacji, zaburzenia wzwodu, zmniejszenie libido, osłabienie/zmęczenie. Lek możne niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×