Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Inga_beta

Użytkownik
 • Zawartość

  2615
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Inga_beta

  Co na dzisiaj,czyli "dziennik"psychoterapii

  Myszak Jeżeli ktoś pirdoli to tylko ty. I prosze mnie więcej nie obrażać bo robisz to juz drugi raz. I nie pisac do mnie bo ja do ciebie nie pisze i nie mam takiego zamiaru. jeżeli nie zaprzestaniesz mnie atakowac to cię zgłosze do moderatorów.
 2. Inga_beta

  Co na dzisiaj,czyli "dziennik"psychoterapii

  Rób co chcesz. Po prostu chciałam zwrócić twoją uwagę na coś co pomogłoby ci w terapi, ale jeżeli ci to nie odpowiada to nie będę naciskac.
 3. Inga_beta

  Co na dzisiaj,czyli "dziennik"psychoterapii

  Widzę że pokładasz ogromną nadzieję w lekach i bardzo w nie wierzysz. Tu jest artykuł ktory bardzo rozjaśnia i wyjaśnia sprawę leków. W jednym zdaniu mozna to ująć- najpierw wynaleziono leki, potem dopasowano do nich choroby a na końcu wymyslono teorię o tym w jaki sposób działają. http://nowadebata.pl/2011/09/08/narod-na-prochach-cz-1 Żeby miec efekty w terapii to lepiej takie ogromne nadzieje lokowac w niej a nie w lekach.
 4. Inga_beta

  Co na dzisiaj,czyli "dziennik"psychoterapii

  Mam w lodówce pyszne ciasto na które mam ochotę. Ale jestem leniwa i nie chce mi się iśc do lodówki więc siedzę przy stole o marzę o tym cieście. No więc wymyśliłam że muszę sobie wyrobic nawyk aby zawsze gdy będe miała ochotę na ciasto to wtedy wstanę, wezmę talerzyk i pójde do lodówki. I najlepiej gdy będę wymuszać to na sobie siłą. A może zapiszę to w tabeli?
 5. Inga_beta

  Co na dzisiaj,czyli "dziennik"psychoterapii

  SzaroBura Ja mogę się oprzeć tylko na własnym przykładzie „Coraz mniej mi się chce to robić (mimo, że dalej jak już pójdę to czuję się ok). Zaczynają się myśli: a po co mi to właściwie, nie chce mi się, dziś nie czuję się dobrze żeby tam iść, nawet jak pójdę to nie dam rady tam nic zrobić, bo nie mam siły...itp. Nie idę...i kolejne pójście również odwlekam w czasie...aż w końcu do momentu porzucenia tego całkowicie” Takie myśli to mogą być wymówki aby nie czuć tego co naprawdę się dzieje wewnątrz bo to co tam się dzieje jest za trudne aby na to popatrzeć. Cała akcja zniechęcania siebie do robienia tego co się lubi i po czym ma się dobre samopoczucie może być prowadzona przez dziecko wewnętrzne dla którego najważniejsza jest miłość matki i które bardzo się boi odrzucenia przez matkę. I tu przydałaby się pamięć czego matka zakazywała np. samodzielności czy zabawy no i całe grzebanie we wczesnym dzieciństwie w celu wydobycia lęków przed utratą matki. lub ojca Przy kolejnym razie dobrze byłoby sobie zadawać pytania nakierowujące np. czego się boję gdy tam pójdę, co mogę stracić, dlaczego lepiej abym siedziała w domu, co jest moim najważniejszym celem? . Można też robić rysunki rysując emocje i potem patrzeć na to z czym się kojarzą.
 6. Inga_beta

  Co na dzisiaj,czyli "dziennik"psychoterapii

  SzaroBura To może być autosabotaż z powodu lęku że przez to co robisz dla siebie dobrego i sprawiającego przyjemność stracisz coś o wiele ważniejszego. Dobrze by było w takich chwilach gdy już czujesz przymus aby przestać jeździć na zajęcia, zacząć siebie mocno obserwować. To znaczy jakie myśli i jakie uczucia się pojawiają, i wtedy bardziej wchodzić w te uczucia i je przeżywać. Ja podejrzewam że to sabotaż dziecka wewnętrznego. Ale dobrze by było uchwycić jego głos, - myśli które same się pojawiają.
 7. Inga_beta

  Psychoterapia mi nie pomoże?

  W terapii psychodynamicznej pacjent mówi o czym chce a terapeuta za nim podąża. może nawet niczego nie mówić. Nie ma tu sugerowania że przyczyna leży w przeszłośći i że trzeba mówić o przeszłości.
 8. Inga_beta

  Co na dzisiaj,czyli "dziennik"psychoterapii

  Ja w takich przypadkach zaczynałam mówić tak- po ostatniej terapii czuję się dużo gorzej i jest to wina pana. I on wtedy się pytał co się takiego stało?
 9. Inga_beta

  Co na dzisiaj,czyli "dziennik"psychoterapii

  el33 Ważne jest abyś jutro powiedziała o wszystkich swoich odczuciach. T chyba popełniła jakiś błąd czego nawet nie zauwazyła. Najalepiej spisuj na bieżaco wszystko co ci przychodzi do głowy, to wszystko co teraz czujesz i jak to odbierasz. potem to przeczytaj. Mnie takie czytanie dużo dawało bo inaczej o wielu rzeczach bym nie powiedziała. Bo jak zechcesz tam mówić to wiele rzeczy z nerwów ci wypadnie z głowy. Wazne jest aby powiedzieć wszystko i ze wszystkiego się oczyścić i niczego nie stłumić. Miałam takie poważne kryzysy utraty zaufania i potem po długich rozmowach udawało się z tego wychodzić.
 10. Inga_beta

  Psychoterapia mi nie pomoże?

  Jak to było z tym rozmawianiem o przeszłości? To ty chciałęś na ten temat rozmawiać czy terapeuci cię do tego nakłaniali? Oczywiście że samo wałkowanie przeszłośći niczego nie zmieni. Do przeszłośći wraca się po to aby ją przepracować czyli wtedy gdy sam czujesz taką potrzebę lub same wspomnienia ci się cisną. A przepracowywanie polega na powtórnym przezywaniu bolesnych doświadczeń, ale teraz świadomie, i na wyciąganiu z tego nowych wniosków czyli na zrozumieniu tego co kiedyś się wydarzyło. Jeżeli nie ma tych elementów to rozmawianie o przeszłośći niczego nie daje bo nie zachodzi wtedy jej uzdrowienie. Tobie radzę najpierw zapoznanie się z tym na czym polega terapia, jak wygląda praca nad sobą i w jaki sposób uzyskuje się zmiany. I musisz wiedzieć że na terapię chodzi się po to aby siebie zmienić. I to ty sam masz siebie zmienić a terapeuta tylko ci w tym pomaga. Tak że prawie całą pracę wykonujesz ty sam. I na taką ciężka pracę na d sobą trzeba się nastawić jeżeli się decydujesz na psychoterapię. Następnym krokiem jest znalezienie dobrego terapeuty. Tak że na poczatek zacznij czytać o terapii wszystko co tylko znajdziesz po to aby ukierunkować włąściwie podświadomość i śwaidomośc i aby wiedzieć na co się decydujesz.
 11. Inga_beta

  Co na dzisiaj,czyli "dziennik"psychoterapii

  Ręka w górę kto chciałby dostawać taką pomoc jak Pretoria. Bo ja nie.
 12. Inga_beta

  Dziwna psychoterapeutka

  jeżeli terapeuta nie jest w stanie unieść na pierwszej terapii nadziei pacjenta że będzie on osobą idealną, to jaka jest szansa że później uniesie on o wiele gorsze rzeczy, stany czy oczekiwania, np dewaluację czy chęć zakończenia terapii albo groźby samobójstwa? Taki słaby psychicznie terapeuta nie nadaje się do tego zawodu.
 13. Inga_beta

  Dziwna psychoterapeutka

  Nie idź więcej do tej pani. I pamiętaj że masz być traktowany przez terapeutę z szacunkiem, a jeżeli nie to nie ma sensu dalej z taką osobą rozmawiać.
 14. Inga_beta

  Dziwna psychoterapeutka (?)

  I najlepiej, aby ją sprawdzić przygotuj sobie zestaw pytań 1. Niech ci powie w jaki sposób masz sprawdzić czy jesteś gotowy na terapię 2. W jakim celu powiedziała ci że to rodzice są odpowiedzialni za twój stan, co chciała w ten sposób uzyskać, jak to miało cię zmienić lub jak na ciebie w płynąć, co ci miała dać ta informacja w sensie terapeutycznym i na czym się oparła tak twierdząc. 3. Niech opowie na czym polega jej terapia , co jest w niej czynnikiem leczniczym, jak będzie przebiegać, jak będzie wygladać praca z przeszłosćią. Po tych informacjach łątwiej ci będzie zadecydować czy chcesz z nią współpracować.
 15. Inga_beta

  Dziwna psychoterapeutka (?)

  Ja bym powiedziała że nie dziwna tylko niekompetentna. Pytanie się czy jesteś gotowy na terapię nie ma żadnego sensu dlatego że po pierwsze tym że przychodzisz na terapię pokazujesz że jesteś gotowy, a po drugie nie dasz rady odpowiedzieć na to pytanie dobrze, ponieważ nie potrafisz tego zobaczyć czy wewnętrznie jesteś na to gotowy. To rozpoznaje sie dopiero w trakcie terapii. Nie powinna, tym bardziej na samym początku informować cię skąd się wzieło twoje zaburzenie. Po pierwsze dlatego że możesz nie byc gotowy na przyjęcie takiej informacji a po drugie dlatego że cały proces terapeutyczny przebiega w kierunku odkrywania tej przyczyny. To ty podczas terapii sam masz dojśc skąd się wzieło twoje zaburzenie, złe samopoczcie i reszta objawów. Podawanie takiej informacji, zwłąszcza tobie który jak widać nie masz wiedzy na ten temat, może zaszkodzić. Wszysko powinno się pojawiać we właściwym czasie, gdy się jest na to gotowym.
×