Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Inga_beta

Użytkownik
 • Zawartość

  2585
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Inga_beta

  Szkodliwa psychoterapia

  Agnieszka A ja myślę że jest inaczej. Ona nie chce rozmawiać z tobą na stopie przyjacielskiej i wyjaśniac szczerze to co ona myśli i czuje, bo na dalej podchodzi do ciebie jak do osoby zaburzonej. W dodatku uważa że to ona jest w porządku a te nieporozumienia wynikają z twojej błędnej interpretacji jako osoby zaburzonej. Dlatego ona nie chce dawac ci tej rozmowy za darmo i się na niej tłumaczyć tylko dalej chce cię traktować jako pacjentkę i ta rozmowa nadal ma być terapeutyczna tzn że ty będziesz wyrażać swoje emocje a ona jakoś terapeutycznie będzie to wyjaśniać. Uważam że chociaż za pieniądze to i tak ci się opłąca z nią spotkać i wyrazić co masz do niej. Miałam podobne sytuacje z moim T i potrzebowałam mieć niezbite dowody na to że on nie miał racji i że się mylił. Dopiero wtedy uznał swój błąd. Wcześniej traktował to jako mój problem.
 2. Inga_beta

  Podejście terapeutki do problemu kontaktów z ludźmi

  johnn Ja też mam zaburzenia schizotypowe i właśnie ciebie zdiagnozowałam tak samo. To jest zaburzenie niełątwe do leczenia i dlatego potrzebny jest terapeuta który potrafi to robić. Terapia psychoanalityczna, ewentualnie psychodynamiczna z doświadczonym terapeutą. Co to za T który ci został polecony w innym mieście? Jaki nurt?
 3. Inga_beta

  Podejście terapeutki do problemu kontaktów z ludźmi

  To są słowa terapeuty? Ja kogoś, a zwłaszcza terapeutę który mi daje takie rady od razu skreślam. Jeżeli chodzi o narzędzia to zależy to od nurtu i nie da się tego opisać w kilku zdaniach. Trzeba czytać i wypowiedzi na forum i opisy metod i książki poświęcone terapii jako że temat jest bardzo szeroki i niełatwy.
 4. Inga_beta

  Podejście terapeutki do problemu kontaktów z ludźmi

  To są słowa terapeuty? Ja kogoś, a zwłaszcza terapeutę który mi daje takie rady od razu skreślam. Jeżeli chodzi o narzędzia to zależy to od nurtu i nie da się tego opisać w kilku zdaniach. Trzeba czytać i wypowiedzi na forum i opisy metod i książki poświęcone terapii jako że temat jest bardzo szeroki i niełatwy.
 5. Inga_beta

  Podejście terapeutki do problemu kontaktów z ludźmi

  Nieciekawą masz sytuację. Jak to odmówili? Tak bez powodu? Nie spotkałam się do tej pory z tym że T odmawiają. Dziwnie wygląda to że jednym z warunków u tej kobiety było to że ona nie daje rad, a potem je dawała.
 6. Inga_beta

  Jak pracować w terapii, aby coś zmienić? Co pomaga?

  Ciekawy film. Ja potwierdzam swój pogląd że o psychoterapii powinien się wypowiadać psychoterapeuta bo tylko on wie jakie procesy w niej zachodzą i co się dzieje wtedy w psychice. A że t e procesy nie poddają się badaniom naukowym więc nie da się ich ocenić i opisać tak aby były zrozumiałe dla osób postronnych.
 7. Inga_beta

  Podejście terapeutki do problemu kontaktów z ludźmi

  Niestety ale terapia tak nie wygląda. Trafiłeś na nieprofesjonalną terapeutkę. Takiej rady żebyś poszedł na pół etatu i szukał towarzystwa udzielić ci może każdy i w tym celu nie trzeba chodzić na terapię. Trzeba szukać dalej lepszego terapeuty.
 8. Inga_beta

  Hasiok

  Kto ci naopowiadał takich bzdur? Może Witkowski?
 9. Inga_beta

  Hasiok

  Akurat schizofrenia czy chad to nie są choroby które leczy się za pomocą psychoterpii. W moim przypadku akurat jest szał. Mam zaburzenia schizotypowe należace do grupy najcięższych zaburzeń osobowości. I jest zmiana ogromna. Samo wyliczanie tego w czym mam zamianę zajeło by bardzo dużo miejsca. Więc tylko ogólnie powiem że czuję się o wiele wiele lepiej. Mam już mało lęków, depresja też tylko płytka a samopoczucie niesamowicie mi się poprawiło. I dalej się zmieniam. Jest szansa że za niedługo zaczną mi się pojawiać pierwsze pozytywne odczucia. A nie mam tego od lat kilkudziesięciu, tylko wyłącznie cierpienia i to najgorsze.
 10. Inga_beta

  Forumexpress-informacje z kraju i świata

  Czy wiecie że PIS potajemnie przyjmuje imigrantów przysłanych nam z zachodu? PIS Oszukał Polskę i Polaków. Potajemnie Przyjął Migrantów z Zachodu Europy - Komentator Już 3700 osób. Uzasadnienie jest takie że Polska też potrzebuje różnorodności.
 11. Inga_beta

  Psychoterapia to jest jakaś bzdura

  KotJaroslawa, Gdybyś miał rzeczywiście chory mózg to myślałbyś o tym jak popełnic samobójstwo a nie o tym jak kupić browara.
 12. Inga_beta

  Psychoterapia to jest jakaś bzdura

  szanownapani, Powiedz mi w takim razie po co on to wszystko robi, w jakim celu robi i co takiego dobrego z tej jego działalnośći wynika. Np ten jego film Strzeżcie się psychologów i psychoterapeutów! Dr Tomasz Witkowski jakie dobre skutki przynosi? Ktoś potrzebuje pomocy, jest w złym stanie psychicznym i po przeczytaniu takiej informacji, obejrzeniu takiego filmu, nie pójdzie po pomoc tylko popełni samobójstwo. Ja sama też na terapię trafiłam bardzo późno bo czytałam różne ostrzeżenia przed nią, o tym że nie jest skuteczna, że tarapeuci dążą do skorygowania osobowośći ludzi tak aby potem można było nimi łątwo rządzić.
 13. Inga_beta

  Co na dzisiaj,czyli "dziennik"psychoterapii

  Ja bym sobie całkiem odpuściła tę terapię. Prowokacje, manipulacje, nieszczerość i inne gierki to nie są metody terapeutyczne, choćby były dyktowane dobrymi chęciami. I tak zaprowadzą do braku zaufania i zniechęcenia. Bo poźniej to już nigdy nie będzie wiadomo czy T mówi prawdę czy tylko prowokuje.
 14. Inga_beta

  Psychoterapia to jest jakaś bzdura

  Żeby móc coś krytykować to trzeba mieć najpierw na ten temat wiedzę. Czytałam wiele wypowiedzi pana Witkowskiego i na tej podstawie wiem że jego wiedza na temat psychoterapi jest znikoma i jest podobna na twojej czyli oparta na własnych domysłach. Nie da się zgłębić tego czym jest psychoterapia bez własnego uczestniczenia z sukcesem w niej lub prowadzenia jej jako psychoterapeuta. Nie da się tego nauczyć z książek ani z opisów innych. Więc jeżeli ktoś nie przeszedł własnej udanej psychoterapii tak, jak pan Witkowski czy ty, to nie ma możliwości jej oceny. Bo to tak jakby ktoś kto nie jadł jabłka chciał ocenić jego smak, nie da się zrobić tego bez własnego doświadczenia. Tak samo jak nie da się ocenić tego co czuje ptak podczas lotu jeżeli nie jest się latającym ptakiem. Klex Myślisz że każdy z nas stosujących psychoterapię jest aż tak głupi że nie wie że to mu nie pomaga? Tylko ty jeden zauważyłeś że to pic na wodę i jako jeden ten mądry zrozumiałeś że to tylko placebo? A cała reszta płaci grube pieniądze za wmawianie sobie na terapii że dzięki niej czuje sie lepiej?
×