Skocz do zawartości
Nerwica.com

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuję porady w sprawie rozwiązania zagadki mojego ataku padaczkowego, półtora miesiąca temu miałam pierwszy w życiu napad padaczkowy połączony z utratą świadomości. do tej pory zastanawia mnie który lek mógł przyczynić się do wywołania ataku? brałam przez kilka miesięcy relanium i xanax, w różnych ilościach, później tramal, a od listopada przyjmowałam fluo 20 mg (andepin przez dwa tygodnie), schodziłam też wtedy z benzo (2,5 diazepamu na dobę), dwa dni przed końcem "kuracji" odstawiłam leki samowolnie, cztery dni później miałam napad. który z leków- ssri, benzo czy może tramal mógł mieć największy wpływ na wystąpienie ataku? czy może wszystkie te leki i objawy abstynencyjne po nich wywołały go?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Inga_beta, ciekawy artykuł.

 

To tylko potwierdza moje przypuszczenia - że najpierw trzeba wyjść z tego syfu, a dopiero potem zabierać się za rodzenie dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Anafranil może powodować zmianę koloru moczu na ciemniejszą? W ulotce nie ma nic na ten temat. Jest tylko, ze może wywoływać zaburzenia w oddawaniu moczu (częstotliwości) a nie w barwie.

Czy Anafranil jest "wydalany" z potem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zgłosiłam sie do psychologa z zawrotami głowy i ogólnym osłabieniem - wszystkie inne badania w normie 24 maja kładę sie do szpitala na latyngologie. Moje zawroty opisuje jako bujanie, wbijanie w podłogę, siła odśrodkowa która mną buja a 2 razy nie mogłam zawiesić wzroku na jednym punkcie. Stany lekowe bardzo rzadko sie zdarzały i nie był to dla mnie problem tylko te zawroty . Lekarz przepisał mi Paroxinor 20 mg 6 dni pół tabletki pózniej cała rano. Jutro mam juz wziąć cała ale sie boje ze za mocno na mnie zadziała. Mam straszne uboczne skutki min

Ból głowy dzisiaj straszny zazwyczaj na prawa stronę sie przenosi

Szumy w uszach

W 3 dniu straszne stany lekowe

Szczególnie na wieczór i w nocy jak sie przebudze do dziecka

Rozdrażnienie i niepokój

Nie wiem czy mam dalej przyjmować ten lek? Czytałam ze takie są skutki uboczne. Ile one bedą trwały ? Cały okres leczenia czy tylko te pierwsze dni ? Dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mozesz przyjmowac nerwosol do paroxinoru. Jezeli bardzo odczuwasz skutki uboczne, to nie wchodz poki co na wyzsza dawke, niech Twoj organizm najpierw sie troche przyzwyczai do substancji. Skutki uboczne moga (ale nie musza) trwac nawet az do czasu, kiedy lek sie rozkreci (czyli az do 2ch miesiecy, ale zazwyczaj jest to 4-6 tygodni), aczkolwiek czesc powinna troche zelzec po pewnym czasie, kiedy Twoj organizm po prostu sie przyzwyczai. Kiedy skutki uboczne beda 'znosliwe', to wtedy warto podniesc dawke jak zalecil lekarz, nie ma sensu sie dodatkowo meczyc z wiekszymi skutkami ubocznymi. Powiedz oczywiscie lekarzowi, ze mialas straszne skutki uboczne i wolisz wolniej wchodzic na ten lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kilka lat temu leczyłem depresję Rispoletpem 2x po 4 mg oraz Depakiną 900 mg na dobę. Brałem to przez 10 miesięcy. Po tych lekach do dziś mam poważne problemy z odczuwaniem przyjemności, motywacją, mam bardzo niskie libido, podczas seksu nie czuję przyjemności i bardzo ciężko osiągnąć mi orgazm. Mam też problemy ze snem, nie mogę wpaść w głęboki sen, wstaje zmęczony. Wiem, że to efekty brania tych leków. Czytałem, że Rispolept silnie blokuje receptory dopaminy oraz serotoniny. Minęło już 5 lat od odstawienia tych leków, a te negatywne skutki pozostały.

 

Czy wie ktoś jak to naprawić? Przywrócić receptory do normalnej pracy? Czy stosowanie L-Dopa + 5-HTP załatwi sprawę?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowa. Pare dni temu wykryto u mnie depresje oraz nerwice. Przepisano mi rożne lekarstwa w tym pregabalin, po którym czuje sie dosyć dziwnie. Wczoraj wieczorem, jakis czas po ostatniej dawce miałam omamy... Czy to normalne na początku stosowania tego leku? Bo mocno mnie to zaniepokoiło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie wiem czy to skutki uboczne leków w moim przypadku brałem neuroleptyki perazynę (ją brałem najdłużej)Dzieję mi się takie coś budzę się w środku nocy(czasami po kilka razy)a i sen też jest bardzo niskiej jakości i mam takie coś,że pod oczami mam jakieś doły tak jakby w organizmie brakowało mi wody chce mi się pić mam sucho w ustach ale to i tak nie pomaga w dzień to jakoś mija i nie mam w dzień żadnych oznak pod oczami jest dobrze ale czuje,że coś się ze mną dzieje.Podejrzewam,że może jest to związane z tym,że neuroleptyki zatrzymują wodę w organizmie ale ja już nie biorę ich rok ps. dlatego podejrzewam neuroleptyki bo ich sposób działania i skutki uboczne są dziwne.Może to jakaś psychoza po lekach bo wcześniej tak nie miałem. W połowie leczenia trochę mi odwalało sprawy osobiste itd. leki brałem nieregularnie a podobno to bardzo zle,aż miałem takie coś w nocy właśnie po przebudzeniu że serce zaczeło mi walić,że ja pierd....e działo się tak parę nocy coraz słabiej w końcu przeszło ale nie do końca teraz też czasami mam tak ale dużo bardzie mniej i właśnie od tego mometu tak się zaczeło z tymi oczami dziać i tym sercem.Co mi może być?Mam już tak około 7 miesięcy.Pozdrawiam i dziękuje za wszystkie odpowiedzi :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore od kilku miesiecy Convulex. Dostalam go na dolki, aby byly mniejsze. Ale od jakiegos czasu dluzszego juz ich nie miewam, a lekarz kazal brac go dalej. Ostatnio od trzech dni mam dosc zmienny nastroj, dwa dni temu duzy dol, wczoraj bardzo dobry humor, a dzis znowu dol. I zastanawiam sie, czy to nie jest przez Convulex, moze ja go w ogole nie powinnam brac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ;)

 

Od 10 dni zażywam asertin w dawce 50mg. Lek został mi przypisany na nerwicę lękową wraz z napadami paniki. Większość skutków ubocznych już ustąpiła, jednak od początku brania leku bardzo głośno burczy mi w brzuchu i jelitach. Dzięki są tak głośne, że budzą mnie w nocy. Dodatkowo pojawiła się bardzo duża potliwość całego ciała. Czy to normalne? Prosiłabym o odpowiedź.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Biore od roku sertagen i pregabailne wczesniej inne z serotonina zwiazane nie pamietam juz nazw czy moge tak dlugo jechac na jednym i tym samym mam jakies nowe objawy innych chorob zawroty glowy napady goraca glodu a jak nie zjem to sie trzese moga to byc skutki uboczne za dlugo przyjmowanych lekow pomozcie jakos

Spokojnych radosnych ZDROWYCH Swiat Wam zycze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 6 miesiecy brałem pregabaline i citaxin. Objawy nerwicy ustąpiły, ale od samego początku brania leków czułem ucisk z tylu głowy i szczękościsk. Myślałem ze to minie po odstawieniu leków lecz drugi miesiąc i to nie mija. Na początku tak się zaczynało jak zaczynałem brać te leki tzn budziłem się było ok wziąłem leki ucisk z tylu głowy i szczekoscisk. Lubiło jak straciłem wraz z braniem leku do tej pory nie mogę odzyskać. Czy powinnienem wziąć jakieś inne leki na odblokowanie czy coś nie wiem o co chodzi. Budzę się rano i czuje jakbym nadal brał te leki ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam!
Mam problem z zawrotami głowy(tak to odbieram chyba że to co innego jest) które są dość ciężkie do przewidzenia czym bardziej utrudniają funkcjonowanie ,lato się zbliża chętnie bym pojeździł na rowerze a tu mam problem że mam te zawroty głowy,a tym bardziej uniemożliwia to zrobienie prawa jazdy które z tego powodu zaniechałem , a i w ogólnym funkcjonowaniu to utrudnia prace .
Przyznam że przed zmianą leków w konfiguracji (12,5mg klozapiny i 100mg sertraliny po południu i 100 mg klozapiny na wieczór , a obecnie zazywam 50mg sertraliny klozapina bez zmian) było to dużo bardziej przewidywalne i w zasadzie w tej konfiguracji z tego co pamiętam nie występowały te objawy/albo w minimalnym i bardziej przewidywalnym(zapomnienie zazycia sertraliny,zazycie 25mg klozapiny itp,czy wcześniej braz zazywania klozapiny w dzien a zazywanie tylko na noc - też to było testowane aby wyeliminować senność). a od końca września jestem na obecnej konfiguracji i są te zawroty główy w dość randomowych momentach .

Jakie kroki trzeba podjąć aby wyeliminować ten objaw żeby móc chociaż na rowerze jeździć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej 

Rozmawiałeś o tym z lekarzem? Ogólnie po źle dobranych lekach są takie jazdy, bądź na początku leczenia. U mnie jeszcze była taka sytuacja że lekarz wysłał mnie do okulisty, miałam robione badanie dna oka oraz wady. Okazało się że mam astygmatyzm plus coś tam jeszcze🤪 gdy zaczęłam nosić okulary zawroty głowy trochę minęły. Do tego warto też zobaczyć jak jest z ciśnieniem. Ja choruje na nadciśnienie i przez to też były zawroty głowy. Więc może warto i to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×