Skocz do zawartości
Nerwica.com

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, p_jarecki00 napisał(a):

Siema ostatnio psychiatra zwiększył mi escitil z 10mg na 15 i czy zwiększenie dawki nasila objawy niepożądane ? Dziś czuje się źle , mdłości ,co chwilę kibel,lęk niepokój i ogólnie czuje się bez sił i chęci do czegokolwiek 😑

Tak, może tak być. Ale powinny szybko minąć. Ja też po zwiększaniu dawki tak miałam, ale przeszło dosyć szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Szczebiotka napisał(a):

Tak, może tak być. Ale powinny szybko minąć. Ja też po zwiększaniu dawki tak miałam, ale przeszło dosyć szybko.

Oki , ja zawsze dobrze tolerowałem takie rzeczy , nowe leki wlatują od miesiąca także też organizm może się przyzwyczajac chociaż nigdy nie byłem zdania że mi pomagają , teraz esci wlatuje niby ma mnie postawić na nogi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, p_jarecki00 napisał(a):

Oki , ja zawsze dobrze tolerowałem takie rzeczy , nowe leki wlatują od miesiąca także też organizm może się przyzwyczajac chociaż nigdy nie byłem zdania że mi pomagają , teraz esci wlatuje niby ma mnie postawić na nogi 

Mi lekarz dodał esci do paro. Jak wchodziłam na esci to lęki mi się nasiliły, głowa bolała, było mi nie dobrze, i spać nie mogłam. Ale wszystko minęło w jakiś tydzień z tego co kojarzę. Jak zwiększalam dawkę paro z 20 na 40 to miałam jazdy przez kilka miesięcy🤪 bo na 30 było najgorzej. Teraz te skutki uboczne minęły w większości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szczebiotka napisał(a):

Mi lekarz dodał esci do paro. Jak wchodziłam na esci to lęki mi się nasiliły, głowa bolała, było mi nie dobrze, i spać nie mogłam. Ale wszystko minęło w jakiś tydzień z tego co kojarzę. Jak zwiększalam dawkę paro z 20 na 40 to miałam jazdy przez kilka miesięcy🤪 bo na 30 było najgorzej. Teraz te skutki uboczne minęły w większości.

Ja już prawie miałem spokój z prochami , w styczniu byłem na dawkach śmiesznych , geneza była taka że pokonałem zaburzenia depresyjne typowo bo przez kilka lat czułem ciągły niepokój i myśli depresyjne a od lutego zaczęły się jazdy z lękiem , głównie myśli natrętne sprzeczne zemną na każdy temat i się załamałem i zmiana psychiatry bo tamten mi ciągle pchał asertin na siłę od 3 lat mimo tego że nie czułem się po nim dobrze , teraz z nowym psychiatra postawiliśmy na escitalopram , mam nadzieję że w dalszej perspektywie leki i praca nad tymi myślami da efekty , jestem dobrej myśli chociaż dziś mam słabszy dzień ;<  myślę że czas zrobi robotę i jeszcze będę się śmiał z tych myśli , gdy przestanę się ich bać to będę w domu 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, p_jarecki00 napisał(a):

pchał asertin na siłę od 3 lat mimo tego że nie czułem się po nim dobrze

🤨 Kurde to tak samo jak ja chodziłam x lat temu do pewnego lekarza i on wszystkich leczył dwoma lekami tylko, setaloft i miansec. Później zmieniłam dwa razy lekarza ale z racji tego że tamten pierwszy nie chciał słuchać o zmianie leków a ja po za nabijaniem sobie wagi w górę nie czułam niczego innego😏,a później jeden przeszedł gdzieś indziej i trafiłam do psychiatry w moim wieku, fajna babka. I to ona zaczęła mnie leczyć paro. Teraz po kilku latach nie brania leków znowu wróciłam do nich. Ale poszłam tym razem prywatnie, i było ciężko. Mimo powrotu do paro musiałam wejść aż na podwójna dawkę tego co brałam kilka lat temu. Z czasem jak to paro zaczęło mnie usypiać ciągle, byłam nie do życia i lekarz dodał esci żeby to zmienić, i powiem ci że jest różnica. Dzięki esci mam więcej motywacji i chęci do czegokolwiek. Szkoda tylko że nadal boje się jechać gdzieś, albo że nie wiadomo skąd łapie mnie lęk 😏 najlepsze było to jak poszłam do tego lekarza i powiedziałam mu mój pierwszy zestaw leków to od razu wymienił nazwisko lekarza 😅 gdy spytałam skąd wie to odp że leczy jego pacjentów bo on nadal wszystkim daje ten sam zestaw leków, bez względu na to jak pacjent się na nich czuję i na co choruje🤪 

Godzinę temu, p_jarecki00 napisał(a):

chociaż dziś mam słabszy dzień

Każdy z nas ma gorsze dni. Ja dzisiaj też się gorzej czuję, głowa mi pęka. Być może przez te zmiany pogody, albo alergię 😏 

1 godzinę temu, p_jarecki00 napisał(a):

będę się śmiał z tych myśli ,

Ja już często się śmieje z tego co np tutaj napisałam na początku 😅 chociaż wtedy do śmiechu mi nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szczebiotka napisał(a):

🤨 Kurde to tak samo jak ja chodziłam x lat temu do pewnego lekarza i on wszystkich leczył dwoma lekami tylko, setaloft i miansec. Później zmieniłam dwa razy lekarza ale z racji tego że tamten pierwszy nie chciał słuchać o zmianie leków a ja po za nabijaniem sobie wagi w górę nie czułam niczego innego😏,a później jeden przeszedł gdzieś indziej i trafiłam do psychiatry w moim wieku, fajna babka. I to ona zaczęła mnie leczyć paro. Teraz po kilku latach nie brania leków znowu wróciłam do nich. Ale poszłam tym razem prywatnie, i było ciężko. Mimo powrotu do paro musiałam wejść aż na podwójna dawkę tego co brałam kilka lat temu. Z czasem jak to paro zaczęło mnie usypiać ciągle, byłam nie do życia i lekarz dodał esci żeby to zmienić, i powiem ci że jest różnica. Dzięki esci mam więcej motywacji i chęci do czegokolwiek. Szkoda tylko że nadal boje się jechać gdzieś, albo że nie wiadomo skąd łapie mnie lęk 😏 najlepsze było to jak poszłam do tego lekarza i powiedziałam mu mój pierwszy zestaw leków to od razu wymienił nazwisko lekarza 😅 gdy spytałam skąd wie to odp że leczy jego pacjentów bo on nadal wszystkim daje ten sam zestaw leków, bez względu na to jak pacjent się na nich czuję i na co choruje🤪 

Każdy z nas ma gorsze dni. Ja dzisiaj też się gorzej czuję, głowa mi pęka. Być może przez te zmiany pogody, albo alergię 😏 

Ja już często się śmieje z tego co np tutaj napisałam na początku 😅 chociaż wtedy do śmiechu mi nie było.

Ja również czuje już esci ,mam chęci więcej i napenwo mniej niepokoju , bo zawsze mi towarzyszył taki niepokój że bałem się następnym godzin że będę cierpiał , za tydzień jak nie będzie szalu to wchodzę na max dawkę esci i do przodu ,bylebym miał chęci do treningów i pracy 😇 a co do lekarzy no to prawda, wiadome że lekarz niby widzi co pomaga teoretycznie swoim pacjentom i wtedy wali te leki , ale są przypadki ktore przewala 5 leków i ten 6 będzie działał jak wybawienie 😇

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki które wywołują te objawy u mnie to clopixol oraz olanzapina niestety odstawienie jest nie możliwe 

Ze względu na 90% możliwość nawrotu objawów psychotycznych więc amantadyna odpada.

 

Obecnie biorę lek o nazwie comtess jego wadą jest że 

Bez lewodopy on nie działa a lekarz kazał mi sam comtess brać i chcieć będę całkowitą zmianę tego leku na inny.

 

Wiem można by spróbować z tymi z 2 generacji problem tylko 

Że musiałyby być to leki silnie sedatywne mianowicie jak jestem wyciszony to wtedy urojeń nie ma problem jest 

Wtedy gdy nie jestem.

 

Proszę mi wybaczyć że tyle piszę ale nie wiem jaki znaleźć punkt zahaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2023 o 20:22, Michu95 napisał(a):

Leki które wywołują te objawy u mnie to clopixol oraz olanzapina niestety odstawienie jest nie możliwe 

Ze względu na 90% możliwość nawrotu objawów psychotycznych więc amantadyna odpada.

 

Obecnie biorę lek o nazwie comtess jego wadą jest że 

Bez lewodopy on nie działa a lekarz kazał mi sam comtess brać i chcieć będę całkowitą zmianę tego leku na inny.

 

Wiem można by spróbować z tymi z 2 generacji problem tylko 

Że musiałyby być to leki silnie sedatywne mianowicie jak jestem wyciszony to wtedy urojeń nie ma problem jest 

Wtedy gdy nie jestem.

 

Proszę mi wybaczyć że tyle piszę ale nie wiem jaki znaleźć punkt zahaczenia.

 

Klozapina nie powinna powodować aż tak silnie wyrażonych objawów sztywności mięśni. Olanzapina prędzej ale jeśli takie objawy są - na tyle duże, że może być potrzebna lewodopa to chyba dobrze byłoby aby skonsultował neurolog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2023 o 15:11, Nerwosol napisał(a):

 

Klozapina nie powinna powodować aż tak silnie wyrażonych objawów sztywności mięśni. Olanzapina prędzej ale jeśli takie objawy są - na tyle duże, że może być potrzebna lewodopa to chyba dobrze byłoby aby skonsultował neurolog.

Tylko że clopixolu brałem 2 tabletki a olanzapiny tylko 1

I tu mowa o różnicy też w dawce pojedynczej 

Bo clopixol chyba 25mg a olanzapina tylko 10mg.

Zresztą mi nie chodzi o sztywność tylko o drgawki

Które mam nawet teraz tylko są mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2023 o 17:40, Michu95 napisał(a):

Tylko że clopixolu brałem 2 tabletki a olanzapiny tylko 1

I tu mowa o różnicy też w dawce pojedynczej 

Bo clopixol chyba 25mg a olanzapina tylko 10mg.

Zresztą mi nie chodzi o sztywność tylko o drgawki

Które mam nawet teraz tylko są mniejsze.

takie objawy jak drgawki (nie wiem, co przez to rozumiesz i jak to wygląda) wymaga weryfikacji lekarza. Czyli nie ma o czym gadać ale iść do psychiatry i poradzić się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wylądowałam na dwa miesiące w szpitalu z powodu skutków ubocznych brania LITU. Wywołał u mnie niekontrolowane oddawanie moczu oraz pochylenie ciała w jedną stronę. Byłam badana przez neurologa, który stwierdził wahania równowagi, ale rezonans nie wykazał zmian w mózgu. Stąd Pani Psychiatra zasugerowała, że to przez lit.

Teraz mi go odsunięto. Zamiast Litu biorę Solian. 

Mój zestaw leków to teraz Solian, Convulex, Abilify, Dulsevia, Anafranil i doraźnie Alprox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×