Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

agnitum, Czytałam ,że ludzie zmniejszają powolutku licząc granulki:)

 

 

ale ja nie mam granulek, mam pastylki, mogę je jedynie ciąć na pół.

Wiesz, jak brałem na początku, to był power, co życia, do chodzenia na siłownię, teraz to spadło, robię tylko co muszę, z kolei jak nie brałem wczoraj / a przedwczoraj tylko jedną /, to dziś gdy wziąłem jedną to się znów narodziłem do życia, ja już nie wiem, jak mam to dawkować. Nie chcę spać, 4 takie tabsy dziennie, to dla mnie za dużo, może będę brał jedną, zobaczę co będzie, jak coś się popieprzy, to lekarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiola173 no dobra, liczyć granulki, ale jak to się będzie miało do drugiego leku? Lekarka kazała mi brac jednoczesnie oba przez tydzień, później zupełnie odstawić wenle i zacząć brac po całej tabletce depralinu. Boje się że jak przedłuże branie wenlafaksyny coś niedobrego z tego może wyjść... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MalaMi1001, Wydaje mi się ,że jak przechodzisz z jednego na drugi na tak zwaną zakładkę , nie powinno być aż tak źle. Ja np zmieniłam tak z anafranilu na wenlafaksynę i powiem Ci ,że praktycznie przeszłam to "bezboleśnie" chociaż bardzo się bałam, bo wcześniej każde odstawianie było koszmarne.

 

 

 

agnitum, To może poproś o zamiennik w granulkach np efevelon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys pamiętam brakło mi tabletek i przymusowo zjechałam z dawki 150 na 37,5mg i powiem szczerze, że oprócz prądów nic szczególnego się nie działo. No może byłam troche przymulona. Ale nigdy nie było tak, że zupełnie nie wzięłam nic... Jak mi psychiatra powiedziała, że nawet gdybym czuła się bardzo źle w osrodku nie da mi kroplówki az mi się słabo zrobiło. Co to ma znaczyć? Że co się może dziać? Nie dość, że moge zareagować na nowy lek jak na wenlafaksynę (wymioty i drgawki) to jeszcze moga wystąpić jakieś katastrofalne objawy odtsawienne. Mam nadzieję, że przejdę to tak bezboleśnie jak Ty wiola173... Pocieszam się tylko, że z tak dużej dawki zeszłam do 75mg własciewie bez katastrofy i może dalej tez tak będzie. Ehhh i niech mi ktoś tylko powie, że po psychotropach człowiek następnego dnia wstaje jak nowonarodzony (a znam takich, co myślą, że to tak dziala :shock: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agnitum,

dziś po południu wziąłem 1 x 37.5, jak dalej dawkować, żeby dojść do dawki wymaganej przez lekarza, czyli 2 x 75 mg? co ile dni zwiększać dawkowanie?

to ja w takim razie bym pojechał na 1 x 37.5 mg dziennie, ale jak z tego zejść? żeby nie było skutków ubocznych?

Chyba nagle zmieniłeś zdanie. Czyli bierzesz teraz 1 x 37.5?

 

-- 16 gru 2011, 15:19 --

 

Nie wiem, czy jest sens schodzic, skoro mowisz, ze zasypiasz. No ale skoro chcesz.. jesli jestes przy 1 x 37.5 to pozostaje trzymanie sie tej dawki przez conajmniej tydzien, potem 37.5 co drugi dzien, dla wrazliwych nawet przez 2 tyg. Jesli konieczne to potem jeszcze co 3-ci dzien przez kilka dni 37.5.

Ale do tego czasu to juz zdarzysz spotkac sie z lekarzem.

 

2. Natomiast gdybys mial zamienic na inny lek, czyli tzw. zakladka, to wtedy:

- 7 dni - 37.5 rano

- ostatnie 3 dni z tych 7-miu: na rano polowe dawki nowego leku a stary przechodzi na wieczor czyli: 1/2 nowego rano i 37.5 wieczor,

- od kolejnego dnia cala dawka nowego a stary lek odrzucamy calkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lek z dopaminą polecam Ci Aurorix.Biorę go chociaż cały czas czekam na efekty, ale lekarz mówił ,że kilka osób bardzo dobrze reagowało poza tym nie zaburza sprawności seksualnej. Sam brałem Velafax i wspominam kuracje tym specyfikiem miło. Miał trochę skutków ubocznych typu częste oddawanie moczu i bezsenność, ale działał bardzo dobrze na depresje. Dużo osób nie jest świadomych ale lek antydepresyjny zaczyna działać w 8 tygodniu brania pełnej dawki terapeutycznej czyli trzeba go brać ok 10-12 tygodni ,żeby lek uregulował neuroprzekaźniki w mózgu i wszystko wróciło do normy. Poza tym ważna jest dieta, ograniczenie seksu, wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu oraz abstynencja od alkoholu i papierosów unikanie picia mocnych kaw i herbat o energetykach już nie wspominając. Sporo ludzi popełnia ten błąd ,że przedwcześnie zmienia lek zamiast cierpliwie czekać na efekty zniechęcając się skutkami ubocznymi typu niepokój i zawroty głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guzik rób to ostrożnie, ja próbowałem, ale problemy były spore, w końcu dziś zacząłem brać od nowa, z tym, że wszedłem na dawkę terapeutyczną. Problemy są z samą reakcją organizmu na odstawienie leku, jak czujesz się dobrze, nie masz extra dolegliwości, problemów somatycznych, to się odstawia wolno, jest to tutaj opisane, ale sam poczytaj, bo ja nie chcę Cię w błąd wprowadzić. Jedni mówią, że jak masz kapsułki, to możesz sobie odsypywać po iles tam kuleczek dziennie. Inna wersja to przejście na pastylki 37.5 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co na to lekarz, sama nie chcę zmniejszać, lekarza mam dopiero w styczniu (mam większość tabletek w postaci 2Xpastylka 37.5 ale mam też 14 z kuleczkami). Ale tak jestem ciekawa, bo w sumie biorę już ponad rok wenle, i myślę że teraz niewiele mi pomaga,, zostały jakieś dziwota ale na to pomaga fluanxol, więc tak się zastanawiam czy ta wenla nie mogłaby pójść w odstawkę. I ciekawa jestem jakie macie doświadczenia. Chyba trzeci miesiąc biorę 75mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też kiedyś brałem po 300 mg, ale nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale przy tym leku tracę poczucie ciepła, tzn jest mi ciepło, choć temperatura jest niska, no i tak się zaziębiłem, że nawet jakieś wykwity miałem na twarzy, ale nie wiem czy od przeziębienia, czy to był wynik zbyt wysokiej dawki leku. To stało się tuż po tym, gdy zwiększyłem do 300mg dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×