Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

192 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      137
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

elfrid pregabalina może zastąpić małe dawki clonazepamu? czytałem na talk hyper super opinie, że euforycznie działa, motywacje podnosi, przejrzyście sie myśli, stabilizuje nastrój, bardzo dobrze na sen działa, lekarz mi zapisał pregabaline sandoz, bo stwierdził że trzeba klonazepam zmniejszac bo może wkoncu przestac dzialac i żeby zmienić właśnie na pregabaline, 150 mg. Narazie jest dobrze od roku paroksetyna 60 mg, clonazepam 0.5 mg, propranolol i w ostatnich dniach duża ilość nikotyny, nie zmieniam nic w tym zestawie bo łączyłem z sertraliną, wenlafaksyną, fluoksetyną oczywiscie niewielkie ilosci i około tygodnia na każdy lek, ale paroksetyna solo 60 mg z klonazepamem i propranololem(doraźnie) działa wyśmienicie, moja teoria sie sprawdza jeśli chodzi o nikotyne, wystarczy przestac palić papierosy a lęk powraca, zrelaksowac sie nie da, napięcie, a czym wiecej mocnych papierosów tym większy spokój odczuwalny, relaks, odprężenie, wszystko jest bardziej ekscytujące...silna i mocno uzależniająca jest nikotyna, i działa też z opóźnieniem, odkąd sprawdziłem na internecie temat złożonego działania papierosów czuje jakbym wiedział że to stanowi podstawe jak już jestem uzależniony, w dymie tytoniowym są inhibitory mao, czytałem że u ludzi palących jest około 25% wolniejszy rozkład serotoniny, dopaminy, noradrenaliny i dodatkowo nikotyna uwalnianie serotoniny, dopaminy, noradrenaliny, warto dodać że między paleniem słabych papierosów a mocnych jest ogromna różnica, pierwsze działają pobudzająco zamiast relaksacyjnie a drugie odprężają, czytałem że prawdopodobnie poprzez blokowanie połączeń między neuronami, to tylko jeden z efektów, gdybym mógł sie cofnąć w czasie nigdy bym nie palił papierosów, ale już nic nie poradze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, na razie nie udało mi się zamienić fluwoksaminy na wenlafaksynę, za duże uboki zaczęły występować.

Stifler19, trudno powiedzieć to, jak zwykle, kwestia indywidualna. Ale nie przesadzał bym z tym euforycznym działaniem pregabaliny. Zwłaszcza przy regularnym braniu i zwłaszcza, gdy pregabalina ma zastąpić benzo. Powinna Ci ułatwić odstawienie, bo po roku stałego brania clona jesteś już uzależniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Bralam juz kiedys pregabaline i odstawilam.wczoraj wieczorem wzielam 75 mg chodze jak nacpana bola mnie miesnie i podstawowe pytanie mieliscie problem z oddychaniem przy niej?bo ja mam wrazenie jakby ktos siadl mi na klatke piersiowa ale ja ogolnie przy moich lekach mam bol w klatce piersiowej. Wiec jak biore tylko raz dziennie jest mozliwe ze rano ten bol powraca a ja mysle ze mam dusznosci?Wacham sie z kolejna dawka w dzien bo jestem w pracy a pregabalina mnie usypia powoduje zawroty glowy i ogolne przymulenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarja przynajmniej ja nie zauważyłem takich efektów ubocznych. Może to być też efekt rozpoczynania leczenia i te bóle i dusznosci sa na tle nerwowym. Nie chce radzić ani odradzać, ale może warto skonsultować się z lekarzem, czy dalej to brać czy też nie.

 

elfrid a jak to w Twoim przypadku jest, łączysz z pełną dawką SSRI czy to jakoś tak połowicznie sie rozkłada? Pytam, bo ostatnio mysle, ze mi pregabalina średnio pomaga i chce ją albo odstawić albo łączyć z SSRI.

 

Btw. jaka jest szansa przy odstawieniu pregabaliny że mogą się uaktywnić nieporządane efekty? Zwłaszcza chodzi mi o padaczkę, bo wolałbym tego uniknąć ;):P Dawka skromna bo 150 mg gdzieś tak od marca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, na razie nie udało mi się zamienić fluwoksaminy na wenlafaksynę, za duże uboki zaczęły występować.

Stifler19, trudno powiedzieć to, jak zwykle, kwestia indywidualna. Ale nie przesadzał bym z tym euforycznym działaniem pregabaliny. Zwłaszcza przy regularnym braniu i zwłaszcza, gdy pregabalina ma zastąpić benzo. Powinna Ci ułatwić odstawienie, bo po roku stałego brania clona jesteś już uzależniony.

Elfrid, jako stały użytkownik, co powiesz na temat tolerancji ? Czy po długim okresie brania działa chociaż na napięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

absolulu, działa. chociaż może się wydawać, że nie działa, to po pominięciu dawki, uświadamiam sobie, że jednak działa.

Dupyé, to zasrany obowiązek każdego lekarza specjalisty psychiatry, znać leki oficjalnie zarejestrowane do leczenia zaburzeń psychicznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.wizyta u lekarza juz za mna dołożył mi jedynie Citalopram niby lepszy rano bo nie zamula miał już ktoś z was taki zestaw?

Co do boleści moich oddechowych zero reakcji... a ja sie dzisiaj mecze zreszta wczoraj też się męczyłam coś czuje że po południu skocze do rodzinnego niech on sprawdzi co się dzieje bo się wykończe.I tak codziennie jest zamiast funkcjonować to sie stresuje...całymi dniami a najfajniesze w tym wszystkim jest to że jak spie lub zaraz po przebudzeniu oddycham normalnie i nic mnie nie boli więc wydaje mi się ze to jednak na tle nerwowym....tylko jak z tym żyć a może to wina papierosów?przez 20 lat sporo paliłam od miesiaca ograniczyłam do 10 dziennie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie biore mam zamiar wziasc od jutra ale sie boję bo po opipramie tez miałam nasilone lęki i nie potrafiłam sobie z nimi poradzić.ja sieczuje jakbym miała obręcz na klatce piersiowej i to nie daje mi żyć dzisiaj jeszcze uczucie goraca wystapiło wiec jest tragedia bo nie miałam takich objawów wiem nakrecam sie sama wsłuchuje sie za bardzo w organizm cos zakłuje coś nie tak zaboli i jest tragedia... :( no i jeszcze dochodza nogi jak z waty i ogolna katastrofa mecze sie z tym krotko bo około miesiaca i nie daje rady....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten lek pomaga przy fobii społecznej ?
raczej solo nie. najlepiej połączyć ja z SSRI/SNRI/moklo. pomoże na napięcie, ale moim zdaniem nie zmieni obrazu świata fobika. oczywiście możesz spróbować i najwyżej później dodać antydepresant.

 

-- 10 maja 2016, 17:04 --

 

witam.wizyta u lekarza juz za mna dołożył mi jedynie Citalopram niby lepszy rano bo nie zamula miał już ktoś z was taki zestaw?

Co do boleści moich oddechowych zero reakcji... a ja sie dzisiaj mecze zreszta wczoraj też się męczyłam coś czuje że po południu skocze do rodzinnego niech on sprawdzi co się dzieje bo się wykończe.I tak codziennie jest zamiast funkcjonować to sie stresuje...całymi dniami a najfajniesze w tym wszystkim jest to że jak spie lub zaraz po przebudzeniu oddycham normalnie i nic mnie nie boli więc wydaje mi się ze to jednak na tle nerwowym....tylko jak z tym żyć a może to wina papierosów?przez 20 lat sporo paliłam od miesiaca ograniczyłam do 10 dziennie....

 

czyli jaki zestaw? jakie leki masz brać? brałaś opipramol czy pregabalinę?

przy wprowadzeniu SSRI powinien dołożyć benzo,. skoro tego nie zrobił, biorąc pod uwagę Twój stan, powinnaś zmienić lekarza.

 

-- 10 maja 2016, 17:06 --

 

fobik123, na lęki społeczne to w pierwszej linii SSRI. Choć w moim przypadku Pregabalina jest dobrym uzupełnieniem.

 

potwierdzam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza tabletka dzis 150 mg zamiast clonazepamu 0.5, czuje sie spowolniony lekko, troche senny i lekko uspokojony, nastrój obniżony troche, nic mi sie nie chce. O co chodzi z tym lekiem? Kiedy to działanie przeciwlękowe będzie? To będzie działać tak jak po pierwszej tabletce czy zmieni sie działanie z czasem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po 9 tygodniach brania pregabaliny 150mg × dziennie rano - odstawiłam tydzień temu, wiekszych skutków odstawienia nie zauważyłam.. powróciły jednak zawroty głowy i delikatne lęki (do wstrzymania). Odstawiłam bo wkurzalo mnie unikanie alkoholu.. I już sama nie wiem co robić.. walczyć z nerwicą lekowa bez leków czy dalej ciągnąć branie pregabaliny.. I tak źle i tak nie dobrze. Przy pregabalinie zniknęły zawroty glowy, leków było mniej ale nadal były..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×