Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Po pięciu tygodniach zażywania dawki 300mg zaobserwowałem na początku lekką aktywizację i ustąpienie zmęczenia, jednak z upływem czasu jest coraz gorzej pod tym względem.

Bez względu na ilość snu czuję się zmęczony, wyczerpany - nieraz skrajnie.

Moja strategia, to brać Wellbutrin jeszcze miesiąc. Przy braku poprawy była propozycja ze strony psych. moklobemidu (skrzywiłem się - kiedyś brałem bez fajerwerków) i zaakceptowana moja opcja - agomelatyny, z którą to, przy braku efektu na Wellbutrinie, za miesiąc rozpocznę pierwszą w życiu przygodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marwil,

miałem to samo po tym leku i mam ciagle to samo po kazdym leku aktywizujacym nie wiem dlaczego, początkowo dobre działanie pobudzające a za jakiś czas straszne wyczerpanie fizyczne, poniewaz dochodzą do tego napady paniki wydaje mi sie ze moze byc tak ze długotrwałe dzialanie pobudzające powoduje stopniowe nasilanie stanów lękowych ktore z kolei objawiają się uczuciem wyczerpania fizycznego, wczesniej to samo było tez po moklobemidzie a teraz po amisulpirydzie

 

-- 10 cze 2014, 11:46 --

 

z tym ze na moklobemidzie okres dobrego dzialania był zdecydowanie dluższy niz po wellbutrinie czy ami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że być może dzięki lamotryginie jestem mniej nadwrażliwy na bodźce (np. hałas).

Brak cierpliwości, nerwowość i drażliwość może powodować uczucie wyczerpania, gdyż objawa się to głównie podczas konieczności najmniejszego wysiłku umysłowego, lub podjęcia działania dyktowanego przez otoczenie. Dzisiaj np. po 8 godzinach głębokiego snu, znowu oczy na zapałki. Nie jest to senność, tylko wyprucie z sił, kompletny brak rześkości ciała i umysłu.

 

-- 11 cze 2014, 07:03 --

 

nieco się zmartwiłem, że nie można porcjować tych tabletek i zacząć od najniższej dawki, a rozkruszenie tabletki i połknięcie grozi przedawkowaniem .

 

Nie ma sensu zaczynać od mikro dawek. Ostatnio, gdy zaczynałem - 2 dni brałem po 150mg i od razu wskoczyłem na 300mg. Rozkruszenie tabletki nie grozi przedawkowaniem, gdyż w innych krajach bierze się większe dawki w postaci natychmiastowego uwalniania.

 

-- 11 cze 2014, 10:52 --

 

W desperacji doszukuję się przyczyn:

 

# zmęczenia zaraz po obudzeniu, mimo wielogodzinnego snu;

# nagłych skurczów mięśni;

 

To są m.in. objawy niedoboru magnezu, nasilone od dwóch tygodni, kiedy to zaprzestałem suplementacji.

Od dziś biorę znowu duże dawki. Zobaczymy, czy będzie efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się pojawiać senność, jak i skrajne pobudzenie. Mnie przez pierwsze 2 tygodnie bardzo mocno pobudzał, potem przez miesiąc-dwa usypiał... A pełne działanie poczułem tak naprawdę po 3-4 miesiącach. Po ponad 6-7 miesiącach czułem same uboki - odstawiłem, zmieniłem na reboksetyne ale efekt anty-lękowy bupropionu pozostał. Więc no... pełne rozkręcenie następuje bardzo późno, trzeba się przemęczyć. Ale na depresje z lękami bardzo dobry lek. O ile uda się wytrzymać te parę miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie jest ten +, że ogolnie staje sie po nim bardzo spokojny, koncentracja na +, dobry humor ,ale bez manii, lece w staku z esci byc moze to esci odpowiedzialne jest za lekka zamułkę

 

Jaką dawkę brałes? i czy laczyles z czyms?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na depresje z lękami bardzo dobry lek.

chyba sobie zartujesz, jak coś moze byc dobrego na lęki skoro samo je wywołuje, nasila stany lękowe jak nie wiem co a nie zeby je leczył

Może to zależy od cech osobniczych. Jak ktoś po wellu czuje dopaminową "pewność siebie" to powinno pomagać w lękach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic mi z tej pewności jak mnie bedą męczyć napady paniki, długo ten lek brałem i z czasem napady lekowe były coraz większe

 

-- 17 cze 2014, 10:57 --

 

w koncu tak mnie te stany lękowe wyczerpały z czasem ze czułem jedno wielkie wyczerpanie fizyczne zamiast działania pobudzajacego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×