Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUWOKSAMINA (Fevarin)


Lu_80

Czy fluwoksamina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

59 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluwoksamina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      41
    • Nie
      10
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Elfrid, myślałem o tym, nie chcę głębiej wchodzic w Mirtę, gdyz chcialbym byc na 1 leku. Najlepiej cos pomiedzy Citalem i Mirta. Zeby działał dobrze antydepresyjnie i przeciwlekowo. Na Mircie jestem jednak trochę zamulony, czasem spie po 12-13h. Nie pracuje wiec mega problemu nie ma, ale nie chce przespac zycia. Poza tym, nie wiem co w Mircie ma dobre dzialanie na mnie, a chcialbym wiedziec w ktora strone isc: serotonina, noradrenalina czy histamina (na ktora w koncu wyjdzie tolerancja)? Zastanawiam sie jaka jest roznica miedzy Lerivonem a Mirtą? Czy Lerivon dziala tylko na noradrenaline, bo czytalem ze takze na serotonine i troszkę na dopaminę, etc. Lerivon jakos byl mi bliższy, mimo że słabszy ponoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mianseryna(Lerivon) i Mirtazapina należą do tzw. grupy NaSSa's (Noradrenergiczne i specyficzne serotoninergiczne antydepresanty).

 

Mianseryna jest antagonistą/odwrotnym agonistą obwodowych jak i ośrodkowych receptorów H1, 5-HT1D, 5-HT2A oraz 5-HT2C (zwiększenie apetytu, obniżenie ciepłoty ciała, działanie przeciwlękowe), 5-HT2B, 5-HT3 (działanie przeciwwymiotne- słabsze niż mirtazapina), 5-HT6, 5-HT7 oraz presynaptycznych receptorów adrenergicznych alpha-1 i alpha-2. Powoduje zwiększone wydzielanie noradrenaliny, dopaminy, serotoniny i acetylocholiny (działanie nootropowe). Blokada alpha-1 i H1 skutkuje działaniem sedatywnym i anksjolitycznym.

 

Mirtazapina jest antagonistą/odwrotnym agonistą następujących receptorów:

 

5-HT1A receptor (Ki=18nM; IC50=1,000nM)

5-HT2A receptor (Ki = 69 nM)

5-HT2B receptor (Ki = ? (~20-fold lower than for 5-HT2A/2C))

5-HT2C receptor (Ki = 39 nM)

5-HT3 receptor (Ki = ? (similar to 5-HT2A/2C (mouse neuroblastoma cell)))

5-HT7 receptor (Ki = 265 nM)

α1-adrenergic receptor (Ki = 608 nM (rat))

α2A-adrenergic receptor (Ki = 20 nM)

α2B-adrenergic receptor (Ki = ? nM (likely similar to α2A/α2B-adrenergic))

α2C-adrenergic receptor (Ki = 18 nM)

H1 receptor (Ki = 5.1 nM)

mACh receptors (Ki = 794 nM (rat))

Dopamine D1 receptor (Ki=4,167nM)

Dopamine D2 receptor (Ki=1,460nM)

Dopamine D3 receptor (Ki=5,723nM)

Dopamine D4 receptor (Ki=25nM)

 

Wpływa też na transportery noradrenaliny (NET), serotoniny (SERT) i dopaminy (DAT):

 

Norepinephrine transporter (IC50=260nM)

Serotonin transporter (IC50=100nM)

Dopamine transporter (IC50=1,000nM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, dlaczego tak mało osób wypowiada się na temat tego leku :? Wygląda to trochę tak, jakby mało ludzi go stosowało w porównaniu z innymi SSRI. Ciekawe czym jest to spowodowane? Dodam, że brak działania na napęd czyni go dla mnie przez to interesującym i myślę, czy by go nie wyprobowac. Jutro skonsultuję się z moim lekarzem w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielonawitolda, to nie cena. Watek o escitalopramie, ktory ma podobna cenę, ma 193 strony, mimo, że jest całkiem nowym lekiem, a Fevarin to staruszek wsrod SSRI a ma tylko 15 stron. Tu chodzi o cos innego, lekarze widac rzadko go przepisują tylko dlaczego? Jest jeszcze inna opcja: tak swietnie dziala, ze ludzie nie potrzebuja zagladac na forum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mad_Scientist, niedawno byłem u lekarza, który przepisał mi fluo, choc powiedziałem mu wprost, ze wolałbym chyba fluwo spróbowac. Powiedział, że wśród jego pacjentów fluwo dawała więcej "uboków", ale nie powiedział dokładnie o jakie chodziło. Z kolei mam znajomą, która przeszła z fluo na fluwo i dopiero teraz "wróciła do siebie" a cierpi na silną nerwicę natręctw.

A jak u Ciebie działała, jeśli brałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem wstępnie 50mg, potem 100mg- i też na nerwicę natręctw. Z początku miałem mega speeda, a później literalnie to był ból, płacz i rozpacz. Chyba mój najgorzej tolerowany lek obok perazyny, i paroksetyny- tzn. paroksetyna działała dobrze, ale zawsze mam po niej b. slne migreny dlatego musiałem ją odstawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpływa też na transportery noradrenaliny (NET), serotoniny (SERT) i dopaminy (DAT):

 

Norepinephrine transporter (IC50=260nM)

Serotonin transporter (IC50=100nM)

Dopamine transporter (IC50=1,000nM)

OK, no i co to znaczy. ?

Jaka różnica była by dla mnie pomiędzy np.

Dopamine transporter (IC50=1,000nM)

a

Dopamine transporter (IC50=1,2760nM)

 

??????

 

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na forum ktoś, kto raczy się tym pysznym specyfikiem?

Wiem, że jest to rzadki lek (ze względu na cenę i monopol wytwórcy), ale, o dziwo, czuję po nim niewielką ulgę w objawach i wyciszenie *czego o sertralinie i escito* nie mogłam powiedzieć.

 

Czekam na jakieś info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na forum ktoś, kto raczy się tym pysznym specyfikiem?

Wiem, że jest to rzadki lek (ze względu na cenę i monopol wytwórcy),

 

ale czemu ma monopol jak patent dawno wygasł? Nie rozumiem czemu firmy nie chce robic genereków luvoxu, przeciez to najlepszy ssri na leki lacznie z paro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na forum ktoś, kto raczy się tym pysznym specyfikiem?

Wiem, że jest to rzadki lek (ze względu na cenę i monopol wytwórcy),

 

ale czemu ma monopol jak patent dawno wygasł? Nie rozumiem czemu firmy nie chce robic genereków luvoxu, przeciez to najlepszy ssri na leki lacznie z paro?

 

Z powodu pewnego incydentu w USA z 1999: http://en.wikipedia.org/wiki/Columbine_High_School_massacre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeci dzien na fev erinie 100 narazie odczuwam pozytywne pobudzenie i zajebisty nastroj lekie mdlosci rankiem mniejszy apetyt pobudzeni wieksze niz na fluo ze spanie w nocy byl leki problem wiec biore trritico libido ok narazie mam urlop w pracy czyli spoko zobacze jakie bendom efekty z tej terapi pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeci dzien na fev erinie 100 narazie odczuwam pozytywne pobudzenie i zajebisty nastroj lekie mdlosci rankiem mniejszy apetyt pobudzeni wieksze niz na fluo ze spanie w nocy byl leki problem wiec biore trritico libido ok narazie mam urlop w pracy czyli spoko zobacze jakie bendom efekty z tej terapi pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami, Dzieki nie wykluczam brania jescze mitrazapiny na sen razem z fluwoksaminom wiele osob sie skarzy na senosc na feverinie ja mam odwrotnie zobacze jak lek zadziala w pelni na razie jest spoko leciutkie uboki typowe dla ssri.

 

-- 20 mar 2013, 09:08 --

 

No jak na razie jest bardzo dobze nastroj naprawde super :yeah: uboki przeszly, dawne zainteresowania zyciem powrocily o ktorych juz zapomnialem ale leki jescze sa choc mniejsze biore razem z pramolanem, czekam nadal na lepsze efekty przeciw lekowe. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami, Dzieki nie wykluczam brania jescze mitrazapiny na sen razem z fluwoksaminom wiele osob sie skarzy na senosc na feverinie ja mam odwrotnie zobacze jak lek zadziala w pelni na razie jest spoko leciutkie uboki typowe dla ssri.

 

-- 20 mar 2013, 09:08 --

 

No jak na razie jest bardzo dobze nastroj naprawde super :yeah: uboki przeszly, dawne zainteresowania zyciem powrocily o ktorych juz zapomnialem ale leki jescze sa choc mniejsze biore razem z pramolanem, czekam nadal na lepsze efekty przeciw lekowe. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×