Skocz do zawartości
Nerwica.com

Myśli samobójcze


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Lilith napisał:

To dobrze. A jaki zestaw teraz bierzesz?

Ponieważ staramy się z mężem o dziecko, mogę brać tylko jeden lek. Padło na olanzapinę, bo ta działa na mnie najsilniej i najlepiej. Trochę szkoda, że nie mogę brać już arypiprazolu rano, bo trochę mnie aktywizował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że myśli samobójcze potrafią być MEGA natrętne i szczerze powiem z własnego doświadczenia, że nawet psychoterapia na to nieraz nie pomaga. Wg mnie w celu zwalczenia takich chorych myśli wymagane są silne leki... Tak u mnie to wygląda, że tylko leki hamują mi te myśli, ŻADNA rozmowa, pocieszenie, terapia itp na to mi nie pomaga, tylko leki. Ja akurat biorę neuro, antydepa i benzo doraźnie. No benzo też nie zawsze wyciszają mi te myśli, jak już to neuro + antydep stosowane regularnie mnie chyba przed tymi myślami ratują.

 

A wy jacie macie doświadczenia w "leczeniu" myśli "S"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarekWawka01 napisał:

A wy jacie macie doświadczenia w "leczeniu" myśli "S"?

U mnie pomaga ich akceptacja. I traktowanie ich jako myśli i tylko myśli. Z tym, że ja nie miewam raczej natrętnych myśli w tym temacie. Nikt nigdy nie próbował też u mnie wyciszać ich na siłę lekami, bo mam wrażenie, że to i tak chwilowe rozwiązanie. Raz tylko lekarka chciała wzywać pogotowie na wizycie, ale to wtedy nawet nie powiedziałam, że mam myśli "S", sama zauważyła po moim stanie, że jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, el33 napisał:

Neuroleptyki wyciszyły u mnie większość myśli S. Nie zredukowały ich całkowicie, ale różnica jest ogromna. Antydepresany nie pomogły.

Może elektrowstrząsów będziesz wymagał? Wiesz znaczy nie wiem jaki u ciebie jest mechanizm, ale u mnie to tylko farmakologia ewentualnie elektrowstrząsy bo mam mega ciężką depresję... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2021 o 22:37, z o.o. napisał:

Mnie też pomagają tylko neuroleptyki, a najbardziej olanzapina. Uj, że przytyłam po niej 40 kg, ale przynajmniej żyję, a schudnąć zawsze można.

Mnie olanzapina strasznie zamulała, zamiast niej mam kwetiapinę 200mg i faktycznie daje radę z tymi złymi myślami. Narazie biorę 200mg i narazie mi tyle wystarcza, biorę też duloksetynę 60mg która mnie fajnie pobudza i poprawia nastrój 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MarekWawka01 ja kwety nie mogę, mam po niej koszmary i ogólnie źle się czuję (a brałam tylko 50 mg). Wcześniej brałam też arypiprazol aktywizująco, ale teraz nie mogę, bo staram się o dziecko, a w ciąży można brać tylko jeden lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale olanzapine można brać w ciąży tylko jeśli korzyści przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Nie ma tak na prawdę badań czy i jak olanzapina wpływa na płód. Na pewno nie można karmić piersią na olanzapinie. 

Jak dla mnie są inne, o wiele bezpieczniejsze leki do brania w ciąży.

Ogólnie wychodzę z założenia, że jak ktoś planuje/jest w ciąży i leczy się psychiatrycznie to tylko u lekarza, który ma doświadczenie w prowadzeniu leczenia kobiet ciężarnych.

 

A u mnie beznadziejnie w temacie m.s. Muszę się skontaktować ze swoją lekarką w innej sprawie, to może jej wspomnę o tym o ile nie zabraknie mi odwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@acherontia styx na mnie olanzapina po prostu najlepiej działa. Nie mam nawet jak za bardzo porozmawiać z moją psychiatrą, bo wizyty są tylko w formie 5-minutowych teleporad. Byłam u dr, która jest jednocześnie ginekologiem i psychiatrą, myślałam, że to dobry pomysł. Okazało się, że ta pani dr w zasadzie nie prowadzi już praktyki ginekologicznej, bo przerzuciła się na psychiatrię. Uznała, że jestem w dobrym stanie, więc mogę zmniejszyć dawkę olanzapiny z 10 na 5 mg. Przez to znowu o mało nie dostałam psychozy (miałam lekkie urojenia i myśli s.) i musiałam wrócić do dawki 10, a przez miesiąc brałam nawet 15 mg. Dodam, że po mnie "nie widać choroby" i psychiatrzy oraz psycholodzy łatwo dają się oszukać, że niby nic mi nie jest, bo funkcjonuję normalnie. A to jest jedynie zasługa dobrze dobranych leków, wsparcia rodziny i mojej ciężkiej pracy nad sobą.

O tym, że nie wolno karmić piersią na lekach, to akurat wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, z o.o. napisał:

Nie mam nawet jak za bardzo porozmawiać z moją psychiatrą, bo wizyty są tylko w formie 5-minutowych teleporad. Byłam u dr, która jest jednocześnie ginekologiem i psychiatrą, myślałam, że to dobry pomysł. Okazało się, że ta pani dr w zasadzie nie prowadzi już praktyki ginekologicznej, bo przerzuciła się na psychiatrię.

Jak chcesz, chociażby w ramach konsultacji, nie stałej opieki/leczenia, to mogę Ci podać namiary na 2 panie doktor, obie są psychiatrkami. Jedna pracowała kilka lat w szpitalu ginekologiczno-położniczym (o ile nadal nie pracuje, ale tego nie wiem), druga od lat zajmuje się leczeniem pod kątem psychiatrycznym kobiet w ciąży, depresji/psychoz poporodowych i też jest konsultantką w szpitalu ginekologiczno-położniczym, a na co dzień pracuje normalnie w Klinice Psychiatrii i na Uniwersytecie Medycznym. Obie owszem na zasadzie telewizyty obecnie, ale u tej jednej 100% wizyta trwa co najmniej 30 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Heledore napisał:

Mocno trzymam kciuki, żeby jednak nie zabrakło Ci odwagi.

Nie powiedziałam. Stwierdziłam, że to bez sensu, że przez sms to tak nie umiem, a nie chciałam prosić o dodatkową wizytę, bo w sumie co to da 🙄 chociaż chciałam też o innej sprawie pogadać, ale już chrzanić to, nie będę jej głowy zawracać🙁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@acherontia styxja bym poprosiła o namiary na te lekarki.

W dniu 2.01.2021 o 22:31, MarekWawka01 napisał:

Może elektrowstrząsów będziesz wymagał? Wiesz znaczy nie wiem jaki u ciebie jest mechanizm, ale u mnie to tylko farmakologia ewentualnie elektrowstrząsy bo mam mega ciężką depresję.

Moja lekarka robi wszystko bym uniknęła elektrowstrząsów. Obecnie testuje Lamegom, Anafranil, Rispolept , Depakine, Morfeo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, el33 napisał:

Moja lekarka robi wszystko bym uniknęła elektrowstrząsów. Obecnie testuje Lamegom, Anafranil, Rispolept , Depakine, Morfeo.

😳 

dołączam się do pytania powyżej: wszystko naraz bierzesz?

*Morfeo to shit - na mnie nie działało

 

@Heledore w teorii jeszcze mam szansę, bo właśnie pisze z nią sms, to jeszcze mogę poprosić xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Heledore napisał:

Wszystkie na raz? Jak się sprawdzają?

Wszystko na raz. Morfeo fajnie poprawił zasypianie, ale  nie chroni przed wybudzeniem w nocy. Depakine dopiero zaczęłam, na razie łapie muła na niej. Lamegom od 3 miesięcy, poprawy na nim samym nie widziałam, Anafranil od miesiąca i po jej włączeniu coś się zaczęło ruszać. Z Rispoleptu będę prawdop schodzić i zamieniać na jakiś inny neuroleptyk. Próbowałam kwetapiny, fenactilu, chlorprothixen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, el33 napisał:

@acherontia styxja bym poprosiła o namiary na te lekarki.

Moja lekarka robi wszystko bym uniknęła elektrowstrząsów. Obecnie testuje Lamegom, Anafranil, Rispolept , Depakine, Morfeo.

 

Anafranil mocny lek, ale dla mnie za silny bo miałem zaparcia przez niego... nie polecam. Lepsze są klasyczne SSRI/SNRI 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×