Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Kuki2023 napisał(a):

Witam dostałem paroxinor łykałem trzy dni obniżone mam leukocyty o limfocyty dlaczego teraz mam asertin biorę mam duszności biorę clonazepam co mam zrobić mam ataki paniki codziennie Pregabalin przestała działać 

Witaj, bierzesz Paroxinor czy Asertin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Goya 77 napisał(a):

Witaj, bierzesz Paroxinor czy Asertin?

Odstawiłem asertin źle mi się oddychało na 25 mg asertin łykam clonazepam 4 mg uzalezniłem się od marca jak brałem paroxinor trzy dni leukocyty spadly mi i limfocyty nie wiem dlaczego spróbuję jeszcze raz zaczął paroxinor są inne leki przeciwlękowe proszę o pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kuki2023 napisał(a):

Witam dostałem paroxinor łykałem trzy dni obniżone mam leukocyty o limfocyty dlaczego teraz mam asertin biorę mam duszności biorę clonazepam co mam zrobić mam ataki paniki codziennie Pregabalin przestała działać 

Od clona się uzależnisz i będą jeszcze większe jazdy.

Przy braniu leków ( różnych) często są zaburzone wartości w badaniach krwi. Duszności to chyba jakaś norma, bo ja mega się dusiłam na początku szczególnie.

11 godzin temu, Kuki2023 napisał(a):

co mam zrobić mam ataki paniki codziennie

Też miałam, trzeba przeczekać. Melisę pić i jakiś lek doraźnie, chciał ja unikałam doraźnie brania leku.

2 godziny temu, Kuki2023 napisał(a):

są inne leki przeciwlękowe proszę o pomoc 

Są. Co na to wszystko lekarz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kuki2023 napisał(a):

Odstawiłem asertin źle mi się oddychało na 25 mg asertin łykam clonazepam 4 mg uzalezniłem się od marca jak brałem paroxinor trzy dni leukocyty spadly mi i limfocyty nie wiem dlaczego spróbuję jeszcze raz zaczął paroxinor są inne leki przeciwlękowe proszę o pomoc 

Paroxinor to dobry lek na leki ,ale trzeba czekac az sie rozkreci dobrze.Musisz to przetrzymac tez tak mialam.Clona zmniejszaj stopniowo chociaż o ćwiartkę.Jeszcze jest szansa by sie nie uzaleznic na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kuki2023 napisał(a):

Witam dostałem paroxinor łykałem trzy dni obniżone mam leukocyty o limfocyty dlaczego teraz mam asertin biorę mam duszności biorę clonazepam co mam zrobić mam ataki paniki codziennie Pregabalin przestała działać 

Ile brales mg Pregabaliny..odstawiales stopniowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Goya 77 napisał(a):

Ile brales mg Pregabaliny..odstawiales stopniowo?

Pregabalina biorę 300mg przez dwa lata nie działa już może zwiększyć dawkę na 600mg solo pomagała mi teraz już nie pomaga buspiron może pomoże dziś czułem umieram nogi osłabione karetki często jeżdżą do mnie puls 250 dostałem relanium nie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam biore Paro od 2009 roku , prawie non stop. postanowiłem że poschodzę , niestety tabsy są tylko 20mg więc kroję sobie na 5mg i 2,5mg - maszynką lub nożem - mniej więcej.

powiem wam że miałem jazdy już przy zejściu z 20mg na 17,5 , teraz jestem na 12,5mg i jest straszna lipa , bardziej trzezwy jestem i wyraźniej widzę dosłownie i w przenośni , znika ta bezpieczna bańka , chcę zredukować do 10mg i na tym na razie być . Potem już przyda się waga do odmierzania mg. z Paro się teoretycznie nie da zejść , ze względu na brain zaps i zespół odstawienny . Jak schodziłem kiedyś to wszedłem na fluoksetyne bo ma długi okres półtrwania i bez problemu odstawiłem potem SSRI na rok . ale dostałem PSSD od fluoksetyny które trwało też około roku . Dlatego jedyna opcja dla mnie jest schodzenie z samego paro. Paro nigdy mi nie zaburzało libido zawsze mega , ale teraz jak schodzę to na 12,5mg czuję się jak mega zboczeniec , wyruchałbym wszystko , a nie mam partnerki , masturbacja czesto i gęsto , pała stoi jak sosna.

Pozdrawiam Starych wyjadaczy . niestety benzo non stop obecne w moim życiu mimo wielu razy odstawienia dzięki detoksom i terapii (byłem tam wiele razy). ELO

PS: Kalebx! moze to czytasz pozdro to napisz na pw jestem ciekaw czy zyjesz jeszcze i jak u ciebie z SSRI bo też długo brałeś dłużej o de mnie 

Edytowane przez benzowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2023 o 16:13, benzowiec napisał(a):

Witam biore Paro od 2009 roku , prawie non stop. postanowiłem że poschodzę , niestety tabsy są tylko 20mg więc kroję sobie na 5mg i 2,5mg - maszynką lub nożem - mniej więcej.

powiem wam że miałem jazdy już przy zejściu z 20mg na 17,5 , teraz jestem na 12,5mg i jest straszna lipa , bardziej trzezwy jestem i wyraźniej widzę dosłownie i w przenośni , znika ta bezpieczna bańka , chcę zredukować do 10mg i na tym na razie być . Potem już przyda się waga do odmierzania mg. z Paro się teoretycznie nie da zejść , ze względu na brain zaps i zespół odstawienny . Jak schodziłem kiedyś to wszedłem na fluoksetyne bo ma długi okres półtrwania i bez problemu odstawiłem potem SSRI na rok . ale dostałem PSSD od fluoksetyny które trwało też około roku . Dlatego jedyna opcja dla mnie jest schodzenie z samego paro. Paro nigdy mi nie zaburzało libido zawsze mega , ale teraz jak schodzę to na 12,5mg czuję się jak mega zboczeniec , wyruchałbym wszystko , a nie mam partnerki , masturbacja czesto i gęsto , pała stoi jak sosna.

Pozdrawiam Starych wyjadaczy . niestety benzo non stop obecne w moim życiu mimo wielu razy odstawienia dzięki detoksom i terapii (byłem tam wiele razy). ELO

PS: Kalebx! moze to czytasz pozdro to napisz na pw jestem ciekaw czy zyjesz jeszcze i jak u ciebie z SSRI bo też długo brałeś dłużej o de mnie 

Próbowałeś kiedyś resetować tolerancje benzo memantyną? Ponoć działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2023 o 22:03, melon432 napisał(a):

Czy paroksetyna pogarsza pamięć i koncentracje?

pewnie zależy od konkretnego przypadku, u mnie nie, za to bardzo wyrównywała moje humory. za to teraz jestem 4 tyg bez (odstawiam) i mało mnie nie trafi z wściekłości na wszytko.... jednak było mi  z nia dobrze

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2023 o 14:10, Yemin napisał(a):

pewnie zależy od konkretnego przypadku, u mnie nie, za to bardzo wyrównywała moje humory. za to teraz jestem 4 tyg bez (odstawiam) i mało mnie nie trafi z wściekłości na wszytko.... jednak było mi  z nia dobrze

 

Czemu odstawiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2023 o 20:33, melon432 napisał(a):

Czemu odstawiłeś?

podobno powoduje przybieranie na wadze... poza tym biorę i inne leki (nie tylko psycho) i zawsze to mniej chemii, ale teraz się zastanawiam czy lepiej "mieć wściekliznę" czy chodzić obojętnie jak mumia (no i przytyć! wrrr)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Yemin napisał(a):

podobno powoduje przybieranie na wadze... poza tym biorę i inne leki (nie tylko psycho) i zawsze to mniej chemii, ale teraz się zastanawiam czy lepiej "mieć wściekliznę" czy chodzić obojętnie jak mumia (no i przytyć! wrrr)

Z tym przytyciem to jeden rabin powie tak, drugi powie nie ;) ja brałam paroksetynę 2 lata i nie przytyłam. Nie tyjemy od leków, tylko od żarcia. Jak sposób odżywiania, a przede wszystkim ilość jedzenia się nie zmieni to nie przytyje człowiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, acherontia styx napisał(a):

Z tym przytyciem to jeden rabin powie tak, drugi powie nie ;) ja brałam paroksetynę 2 lata i nie przytyłam. Nie tyjemy od leków, tylko od żarcia. Jak sposób odżywiania, a przede wszystkim ilość jedzenia się nie zmieni to nie przytyje człowiek.

To chyba jednak nie do końca prawda. Ja jem nawet mniej niż przed branie paro, bo na paro może nie istnieć dla mnie jedzenie a waga idzie strasznie w górę 😮‍💨 za każdym razem tak mam na tym leku. 

Jedyne co zauważyłam to to że więcej wody mi się zbiera w organizmie🤨 a ja ogólnie mało płynów pije. No i po paro też za bardzo nic mi się nie chce, więc może to też przez to doopa rośnie😅 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, DEPERS napisał(a):

Nie ma możliwości tyć na deficycie, to jest po prostu nie możliwe. Nic nie robisz i dlatego kaloryczność Ci nie jest potrzebna, a jak jeszcze podjadasz sernik, nic nie robisz, metabolizm stoi no to masz dodatkowe kilogramy:) i utyjesz nawet na tysiącu kalorii

Ja już nie pamiętam kiedy ciasto jadłam 😭 i to nie jest tak że nic nie robię🤪 na spacery chodzę, w domu ogarniam, z dziećmi się bawię. Ale fakt jest taki że jeść mi się nie chce, więc coś jest nie tak😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szczebiotka napisał(a):

Ja już nie pamiętam kiedy ciasto jadłam 😭 i to nie jest tak że nic nie robię🤪 na spacery chodzę, w domu ogarniam, z dziećmi się bawię. Ale fakt jest taki że jeść mi się nie chce, więc coś jest nie tak😏

Można w ogóle nie jeść słodyczy i przytyć. Nie tyjemy od konkretnych produktów, tylko od nadwyżki kalorycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem już wiele leków ssri- sertagen, bioxetin itp. ale zawsze po czasie okazały się mało skuteczne. Zawsze bylem spectycznie nastawiony na Paro, jednak w szpialu dali mi ten lek. Początki były ciężkie, ale teraz moge powiedzieć po 3 miesiącach, ze ten lek jest wybawieniem dla mnie. W wypisie mam stwierdzone zaburzenia lękow z napadami, myśli natrętne i depresja mieszana. Teraz biorę 30 mg- bardzo zmniejszyły mi się somaty, myśli i czynności i myśli natrętne co było moim przekleństwem prawie całkowicie odeszły. Mam energię żeby funkcjonować, wychodzę do ludzi itd. Polecam ten lek, choć początki są straszne. Brałem paro z alproxem i po odstawieniu benzo czuję się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam 5-HTP pomoże przy zejsciu z  paro???

 

Co do tycia od leków , tyjemy od leków , ja mam wiele lat za sobą redukcji masy ciała , treningów i liczenia kalorii . liczyłem kalorie by chudnąć i to na paro normalnie szło waga w dół z tygodnia na tydzień na ujemnym bilansie kalorycznym , nie wiem jak jest bez paro - bo jestem od 2009 . 

ale Lerivon - te same kalorie a waga stoi lub lekko w górę, a powinna spadać , trzeba sporo mniej kalorii zjeść

Pregabalina to samo .

i mówię tutaj o jednodniowych "strzałach" lerivonu na noc, by się wyspać , czy pregabaliny doraźnie , już jest metabolizm zjebany - trwa to 3 dni by zeszły dodatkowe kilogramy same . Po 3 dniach woda chyba - sama schodzi i waga dalej leci w dół jak jesteśmy na redukcji, a jak nie jesteśmy metabolizm wraca do normy.

nie biorę lerivonu czy mirtagenu - (bo to analog - wsumie to samo) cały czas
ani pregabaliny - tylko doraźnie.
Bardzo bym chciał brać lerivon codziennie, dobrze się spi, Kiedys brałem go codziennie latami  , no i  ja z 74kg przytyłem do 115 , zawsze byłem chudy i miałem problem z przytyciem .

do szpitalu jak ide na detoksy, zawsze dostaje lerivon + pregabalina (mix combo SIZE ;)) po 6 tyg około wracam z +6kg - nie wpierdalając jedzenia ,tylko normalnie, lub nawet lekko mniej bo jak jest ciężko to się nie chce jeść.

 

Co do paro koleżanka tyje , ja mogę chudnąc na paro normalnie ale musze robic cardio i trening silowy i kontrolować kalorie. Myslę że napewno spowalnia metabolizm , jak mówię jak zacząłem brać leki byłem chudy , potem grubas

A teraz proszę mi odpowiedzieć czy 5htp pomoże na zejście z SSRI ?? powinno nie ? ktoś brał w tych celach albo wogole?

ps: przepraszam za jakieś interpunkcje czy cos , mam nadzieje że się doczytacie

 

szkoda ze nie mozna edytować . dodam tylko że brałem wszystkie leki chyba antydepresyjne w życiu . nie wiem jakiego nie brałem wszystkie SNRI,wszystkie SSRI oprócz fevarinu - nawet cudowną worioksetyne - boże co za syf 🙂 , TLDP doksepiny,anafranily , troche neuroleptykow . NRI Reboksetyne . DNRI bupropion. mirtageny,lerivony,trittica  wszystko przerobiłem. Szkoda gadać . DO facetów testosteron badajcie - testosteron całkowity i wolny . jak jest nisko depresja murowana. 

Edytowane przez benzowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mija dokładnie rok kiedy tutaj przyszłam. Zapewne część z was pamięta tutaj moje wpisy. Te pierwsze. Sama gdy czasami na nie trafię się śmieje już z nich🙆 ale uwierzcie mi że wtedy do śmiechu mi nie było. Paro mi pomogło, zresztą nie pierwszy raz. Może nie jest idealnie, może mogło by być jeszcze lepiej, ale i tak jestem wdzięczna za to co jest teraz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×