Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

 

Czy ktoś z Was miał spuchnięte powieki po paroksetynie?

 

Wczoraj około godz. 17.00 znowu dostałam uczucia puchnięcie gardła, pieczenia ust, powiek i okolic ust. Postanowiłam poczekać i zobaczyć czy objawy ustępują. Ciśnienie było podwyższone - 139/89 przy tętnie 61. Objawy utrzymywały się przez cały czas. Około godz. 22.00 wzięłam połówkę Afobamu i objawy powoli ustępowały. Dzisiaj obudziłam się z bólem uszu, pieczeniem wokół ust, obrzękiem górnych powiek i uczuciem bólu nieżytowego gardła. Cały czas twierdzę, że mam uczulenie na paroksetynę, chociaż moja lekarka twierdzi inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakieś zmiany skórne, wysypka, pokrzywka, swędzenie? objawy wyglądają troche jak reakcja nadwrażliwości, ja kiedys mialem wysypke ktora przeszła po zmniejszeniu dawki

Wszystkie objawy zamykają się w obrębie głowy i szyi. Swędzą mnie powieki, policzki, wargi, skóra wokół warg. Mam szkliste oczy. Nic oprócz tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakieś zmiany skórne, wysypka, pokrzywka, swędzenie? objawy wyglądają troche jak reakcja nadwrażliwości, ja kiedys mialem wysypke ktora przeszła po zmniejszeniu dawki

Wszystkie objawy zamykają się w obrębie głowy i szyi. Swędzą mnie powieki, policzki, wargi, skóra wokół warg. Mam szkliste oczy. Nic oprócz tego.

 

Odstaw, to się przekonasz czy to od tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

 

Kolejny dzień na 20 mg Arketisu. Od dwóch dni około 3 godz. od wzięcia leku pojawia się lekka sztywność mięśni nóg i rąk. Dzisiaj jak ściskam dłonie, to mam uczucie bólu ścięgien aż do barków. Czy ktoś tak miał w trakcie brania paroksetyny? Jestem 19 dzień na dawce 10 mg i 10 dzień na 20 mg.

 

Pozdrawiam

Mermaid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mermaid,

sztywność mięśni po SSRI to u mnie normalka . Ratuję się baclofenem lub Mydocalmem . Obydwa leki dają sobie z tym radę , może nie do końca ,ale na pewno przynoszą ulgę .

Mi pomagają na to ranne ćwiczenia rozciągające , a najbardziej sauna , basen , zimne prysznice po saunie . Jednak po 2 dniach znowu sztywność wraca > jednak wolę byc sztywny i napięty bez lęków i deprechy ,niż luzny ale w trumnie ;) ,,,za życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mermaid,

sztywność mięśni po SSRI to u mnie normalka . Ratuję się baclofenem lub Mydocalmem . Obydwa leki dają sobie z tym radę , może nie do końca ,ale na pewno przynoszą ulgę .

Mi pomagają na to ranne ćwiczenia rozciągające , a najbardziej sauna , basen , zimne prysznice po saunie . Jednak po 2 dniach znowu sztywność wraca > jednak wolę byc sztywny i napięty bez lęków i deprechy ,niż luzny ale w trumnie ;) ,,,za życia

 

zastanawiam sie czy mozna sobie zrobić krzywde przez ta sztywnosc miesni ? bo cwicze dalej na silowni jak zaczalem brac paro i czasami to az mnie bola miesnie jak cwicze tak jakby mialy pęknąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że wenla jest dobra na depresję,na nerwice i fobie lepsza paro

Nieprawda, poniżej dowód:

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16732752

This open trial demonstrated that either venlafaxine XR or paroxetine would be effective and tolerable for the treatment of patients with GAD. Double blind, placebo-controlled head-to-head comparison studies are needed to draw a definite conclusion.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15699296

Venlafaxine ER is effective in the short-term treatment of generalized social anxiety disorder, with efficacy and tolerability comparable to paroxetine.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16894619

No significant differences were observed between active treatment groups. Panic-free rates at end point with active treatment ranged from 54% to 61%, compared with 35% for placebo. Approximately 75% of patients given active treatment were responders, and nearly 45% achieved remission. Venlafaxine ER and paroxetine were effective and well tolerated in the treatment of panic disorder.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17589833

Venlafaxine ER 75 mg/days and 225 mg/days and paroxetine 40 mg/day were both well tolerated and effective for short-term treatment of panic disorder.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14624187

These results show that venlafaxine was equally effective to paroxetine in treating patients with OCD. Venlafaxine may be a useful therapy for obsessive-compulsive patients, but is not superior to SSRIs.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14744166

The results of the current study show that 42% of the nonresponders benefited from a crossover to the other SRI, and that paroxetine was more efficacious than venlafaxine in the treatment of nonresponders to a previous SRI trial. Switching SRIs in case of refractoriness may be considered a useful strategy for patients with OCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeskakiwalem, nic się nie będzie działo.Z tym że wenla jest dobra na depresję,na nerwice i fobie lepsza paro

a w jaki sposób to zrobiłeś bo mi lekarz kazał 1 dzień nie bra wenli a od następnego wskoczyc na 20 paro czy to nie za szybki i za duzo

zrecztą na paro byłem juz 3 razy i dobrze było tylko za pierwszym razem teraz juz nie bralem 3,5 roku i niewiem czy jest sens wchodzic 4 raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak było przez tych kilka miesięcy pod względem fizycznym i psychicznym? Ja po 3 tyg. mam dość. Niby nie jest tragicznie, ale jest ciągły niepokój, który coraz częściej przeradza się w lęk, analizowanie wszystkiego, znużenie, kłucie w sercu, szum w uszach, ucisk w głowie, lekkie zawroty. Czekam sama nie wiem na co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem niezdrowo pobudzony. Efekty uboczne mi przeszkadzały. Z tym, że ja nie mam klasycznej nerwicy czy depresji, raczej chroniczne zmęczenie, więc nie ma się tutaj co sugerować. Jak Ci pomaga, to bierz, choć mam wrażenie, że są lepsze leki od Seroxatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×