Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka dawkę bierzesz teksas ? Bo ja biorę 2 tydzień i nie mogę się skupić

 

20 mg. Szału jakiegoś nie ma, ale jest stabilnie i w miarę dobrze. Dwa tygodnie to za mało. U mnie zaczęło działać po siedmiu tygodniach. A przez pierwsze dwa-trzy tygodnie miałem napady lękowe gorsze niż przed rozpoczęciem zażywania. Zresztą piszą w ulotce, że w pierwszym okresie zażywania leku, objawy mogą się nasilić. Potem jednak jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jadąc na 20mg paro, nie będzie żadną brawurą zarzucenie 75mg tramadolu?

75 trama mg to pikuś .

Brałem do paro 20 mg /d. co weekend około 2500-3000 mg tego gówna zasranego w celach rekreacyjnych przez około 1,5 roku . I NIGDY WIĘCEJ TRAMALI ! Tolerka rośnie jak diabli .

Obecnie jestem czysty grubo ponad 2 lata .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jadąc na 20mg paro, nie będzie żadną brawurą zarzucenie 75mg tramadolu?

75 trama mg to pikuś .

Brałem do paro 20 mg /d. co weekend około 2500-3000 mg tego gówna zasranego w celach rekreacyjnych przez około 1,5 roku . I NIGDY WIĘCEJ TRAMALI ! Tolerka rośnie jak diabli .

Obecnie jestem czysty grubo ponad 2 lata .

ŁOJEZU

Obecnie jadę na paro od 1.5 miesiąca. Dawno nie robiłem prób wątrobowych. Wczoraj odebrałem wyniki i mam podwyższone aspat i alat. Czy brać jakiś hepatil czy coś podobnego?

Bierz, bierz. Jakie inne bierzesz leki? Jesz tłusto? Może za dużo popijasz czasami? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie paroxinor 20mg działał w taki sposób, że kilka razy dziennie dopadały mnie ataki euforii i znikały lęki, po prostu się uśmiechałam, wzrastał mi apetyt jadłam nawet o 3/4 w nocy, byłam szczęśliwa jak nigdy, przestawałam się przejmować :D:D Biorę od października 2016 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozstaje się z paro po 4,5 roku

Już miesiąc bez niej i miałam wczoraj pierwsze jazdy. Dzień i noc lękowo- depresyjną

 

Posiliłam się triticco i stan znacznie się polepszył.

Dalej chcę odstawiać, choć zmartwilam się tym wydarzeniem.

 

Co myślicie o stosowaniu triticco na objawy odstawienne doraźnie, bądź na np miesiąc po czym odstawić tritico?

 

Czy ktoś miał takie doświadczenie jak odstawianie paroksetyne przy pomocy triticco?

 

Milego dnia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze mi sie chce czytac 91 stron, w celu znalezienia informacji o tym ? Przeciez gdyby mi sie chcialo,to bym poszukal ,zamiast zadawac pytanie ..nie sądziłeś?

Nie sądziłem, że będziesz taki, delikatnie mówiąc, niezbyt bystry, żeby nie zorientować się, że w podanym przeze mnie w linku, właśnie na 91 stronie tego wątku masz przykłady kilku farmakologicznych interwencji celem poprawy funkcji seksualnych zaburzonych przez SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żarłem johanbine ,

nic specjalnego , miałem po tym tylko nerwowość . Wpływ na libido raczej na zero .

jeden koleś z Forum swego czasu przesadził z johanbiną i tydzien miał bardzo wycięty z życia . Wziął chyba 2 kapsy , popił piwem , a że kapsy były z wysoka dawką , wytrzepało go na amen .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Biorę Arketis na netwicę lękową od zeszłej niedzieli. Do tego Trittico na sen i Afobam w sytuacjach napadu lęku. Bezsenność nadal się utrzymuje. Od trzech dni mam następujące objawy:

- straszne pocenie od około godz. 17.00, które trzyma aż do godzin nocnych

- mrowienia i drętwienia kończyn i twarzy.

Przedwczoraj było to tylko mrowienie kończyn górnych. Wzięłam Afobam jak tylko zaczęło się mrowienie i drętwienie. Objawy dosyć szybko ustąpiły, ale pojawiły się dodatkowe skurcze serca (takie bulgotanie), które przeszły po około 20 minutach. Następnego dnia sytuacja się powtórzyła - parestezje wystąpiły ponownie w obrębie kończyn . górnych. Wzięłam Afobam, jednak nie zadziałał on tak szybko jak dzień wcześniej. Atak ustąpił po około 40 minutach. Wczoraj było okropnie. Położyłam się spać około godz. 22.00. Wcześniej grałam z kolegą w tenisa stołowego w domu jakieś 40 minut, bo na więcej nie miałam siły. Gdy leżałam w łóżku Czułam jak bulgocze mi serce. Pomyślałam, ze to z wysiłku i za jakiś czas przejdzie. Po jakimś czasie serce uspokoiło się. W pewnym momencie chciałam wziąć głębszy oddech i nie mogłam. Serce mi przyśpieszyło na kilka sekund i wróciło do normy. Od tego momentu błyskawicznie zaczęły mi drętwieć ręce (od łokci do dłoni - przy czym mogłam ruszać dłońmi) nogi (od kolan do stóp) i strasznie mrowieć twarz. Wzięłam szybko Afobam. Niestety objawy nie ustępowały tylko nasilały się. Tak przeleżałam dwie godziny. Kiedy ból w dołku pod lewą piersią był tak silny, że nie mogłam oddychać i czułam, że wszystkie wnętrzności mam skręcone wezwałam pogotowie. Panowie byli bardzo przystępni. Zbadali ciśnienie (130/90 tętno w okolicach 100). Zapytali czy leczę sie na nerwicę. Zapoznali się z lekiem, który przyjmuję. Powiedzieli, że najprawdopodobniej lek mi nie służy i trzeba skontaktować się z lekarzem. Dali tabletkę hydroksyzyny 10 mg i powiedzieli, że będzie dobrze. Po tabletce czułam jak się wyciszam. Po godzinie obudziłam się z lekkim kołataniem serca i lekkim mrowieniem kończyn. Jednak zaraz usnęłam i spałam tak nieprzerwanie do godz. 9.30.

Jestem tą całą sytuacją bardzo zestresowana: czy to skutki uboczne przyjmowania nowego leku, czy to pogłębienie nerwicy czy może ataki tężyczki? Taki atak z drętwieniem kończyn górnych miałam również dwa tygodnie temu, gdy odstawiałam Concor Cor na tachykardię.

 

Pozdrawiam

Mermaid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc paro możesz zapomnieć o wrażliwości na bodźce.

 

wszystko zależy od dawki , uśredniając- lipa zaczyna sie przy 20mg / d.

Można zawsze dopomóc sobie innymi specyfikami typu Agoniści dopaminy , triticco , DHEA , mesterolon i dużo innych

 

Biore paro ponad miesiac 20mg i libido mam wręcz wieksze ktos wytlumaczy jak to mozliwe?

 

-- 22 lut 2017, 19:02 --

 

Dzieki za odpowiedz,jednak znalezli sie inteligentni ludzie .Mhmm biore teraz tą 40stke paroksetyny, kiedys 20 dzialala na mnie w ten sposob ze chodzilem radosny usmiechniety,pelen optymizmu ,pewny siebie .Niestety po rocznej przerwie w braniu jej ,i pozniejszym powrocie dziala na mnie w ten sposob,ze jestem stabilnie przygnebiony ,tzn stabilizuje mi emocje,nastroj jest ponizej normy ...Czy to sie jeszcze zmieni ?Biore od jakiegos miesiaca

 

a mam pytanie bierzesz ten sam lek? tzn wiem ze paroksetyne ale czy seroxat czy jakis generyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Biorę Arketis na netwicę lękową od zeszłej niedzieli. Do tego Trittico na sen i Afobam w sytuacjach napadu lęku. Bezsenność nadal się utrzymuje. Od trzech dni mam następujące objawy:

- straszne pocenie od około godz. 17.00, które trzyma aż do godzin nocnych

- mrowienia i drętwienia kończyn i twarzy.

Przedwczoraj było to tylko mrowienie kończyn górnych. Wzięłam Afobam jak tylko zaczęło się mrowienie i drętwienie. Objawy dosyć szybko ustąpiły, ale pojawiły się dodatkowe skurcze serca (takie bulgotanie), które przeszły po około 20 minutach. Następnego dnia sytuacja się powtórzyła - parestezje wystąpiły ponownie w obrębie kończyn . górnych. Wzięłam Afobam, jednak nie zadziałał on tak szybko jak dzień wcześniej. Atak ustąpił po około 40 minutach. Wczoraj było okropnie. Położyłam się spać około godz. 22.00. Wcześniej grałam z kolegą w tenisa stołowego w domu jakieś 40 minut, bo na więcej nie miałam siły. Gdy leżałam w łóżku Czułam jak bulgocze mi serce. Pomyślałam, ze to z wysiłku i za jakiś czas przejdzie. Po jakimś czasie serce uspokoiło się. W pewnym momencie chciałam wziąć głębszy oddech i nie mogłam. Serce mi przyśpieszyło na kilka sekund i wróciło do normy. Od tego momentu błyskawicznie zaczęły mi drętwieć ręce (od łokci do dłoni - przy czym mogłam ruszać dłońmi) nogi (od kolan do stóp) i strasznie mrowieć twarz. Wzięłam szybko Afobam. Niestety objawy nie ustępowały tylko nasilały się. Tak przeleżałam dwie godziny. Kiedy ból w dołku pod lewą piersią był tak silny, że nie mogłam oddychać i czułam, że wszystkie wnętrzności mam skręcone wezwałam pogotowie. Panowie byli bardzo przystępni. Zbadali ciśnienie (130/90 tętno w okolicach 100). Zapytali czy leczę sie na nerwicę. Zapoznali się z lekiem, który przyjmuję. Powiedzieli, że najprawdopodobniej lek mi nie służy i trzeba skontaktować się z lekarzem. Dali tabletkę hydroksyzyny 10 mg i powiedzieli, że będzie dobrze. Po tabletce czułam jak się wyciszam. Po godzinie obudziłam się z lekkim kołataniem serca i lekkim mrowieniem kończyn. Jednak zaraz usnęłam i spałam tak nieprzerwanie do godz. 9.30.

Jestem tą całą sytuacją bardzo zestresowana: czy to skutki uboczne przyjmowania nowego leku, czy to pogłębienie nerwicy czy może ataki tężyczki? Taki atak z drętwieniem kończyn górnych miałam również dwa tygodnie temu, gdy odstawiałam Concor Cor na tachykardię.

 

Pozdrawiam

Mermaid

 

Ja tam znawcą nie jestem, ale napiszę z autopsji: przez pierwsze trzy tygodnie zażywania leku przeszedłem gehennę. Dusznośći, drętwienia różnych części ciała, ataki paniki, kołatania serca, problemy z mową itp. W ulotce leku zresztą pisze, że w początkowym stadium leczenia objawy mogą się pogłębić. Więc skoro bierzesz lek dopiero kilka dni to za wcześnie na myślenie o jego zmianie. U mnie po trzech tygodniach najgorsze jazdy minęły. Ale jakąś zauważalną poprawę da się zauważyć dopiero po jakichś sześciu tygodniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×