Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Szczebiotka napisał(a):

Na początku brania leków jest to normalne. Lęki, panika, strach się nasilają. 

Proponuję kupić sobie melisę i pić. Trochę uspokoi.

Spokojnie, już do zrobiłam

Właśnie tylko ze ja nie jestem na początku brania leków bo zaczęłam brać 17.03 tylko ze w ostatnim czasie w kratke i czuje się teraz tak jak na początku ich brania.. dosłownie tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ju467 napisał(a):

Właśnie tylko ze ja nie jestem na początku brania leków bo zaczęłam brać 17.03 tylko ze w ostatnim czasie w kratke i czuje się teraz tak jak na początku ich brania.. dosłownie tak samo

No masz skutki brania w kratkę 🤪 czyli tak jakbyś wszystko zaczynała od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ju467 napisał(a):

Mam nadzieje ze to prawda a nie jakaś choroba 😞

Słuchaj miałam tak samo jak ty. Długo się męczyłam ze skutkami ubocznymi i wmawiałam sobie choroby różne. Jeśli potrzebujesz porozmawiać możesz napisać na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ju467 napisał(a):

Jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć czemu ssri na początku tak wpływają na brzuch w sensie czemu mam mdłości i ogólnie takie skurcze plus przelewanie w jelitach :(

UN to również układ pokarmowy. A tak się składa, że to serotonina odpowiada za pertrastykę jelit, a więc każda ingerencja w jej poziom zaburza też układ pokarmowy. Czasem przechodzi, a czasami nie do końca. Wenlafaksyna jest w miarę obojętna już jak się zainstaluje. Na sertralinie koleżanka ma cały czas mdłości, a bierze od stycznia 50 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DEPERS napisał(a):

UN to również układ pokarmowy. A tak się składa, że to serotonina odpowiada za pertrastykę jelit, a więc każda ingerencja w jej poziom zaburza też układ pokarmowy. Czasem przechodzi, a czasami nie do końca. Wenlafaksyna jest w miarę obojętna już jak się zainstaluje. Na sertralinie koleżanka ma cały czas mdłości, a bierze od stycznia 50 mg

Jejku od stycznia i wciąż mdłości współczuje :( dziękuje za odpowiedz baaardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2023 o 18:27, Ju467 napisał(a):

I gazy są także miał tak ktoś?

Jak wyżej pisano, SSRI wpływa na układ trawienny i wszelakie efekty od jego strony mogą się pojawiać ... Ja na escitalopramie (też SSRI) miałam mega mdłości rano, musiałam z godzine leżeć w łóżku zanim wstanę, inaczej było ciężko, ustąpiło z końcem brania. 

 

A od dziś witamy sertalinę więc witam Was również współbracze 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech kurcze, przy wchodzeniu na escitalopram te x lat temu miałam same przyjemne skutki uboczne, a przy tej sertalinie wkręciły mi się dziś nagle lęki egzystencjalne, nienawidzę ich, już tyle lat tego nie miałam. Jestem świadoma, że to bzdury generowane przez mózg, po prostu nie znoszę tego uczucia, gdy ot planuje sobie na luzie trasę na rower na jutro, a tu nagle radyjko w głowie zaczyna podpowiadać uczucia, że "szkoda że te wioski po drodze są takie malutkie, ale w sumie jaka to różnica, skoro i tak wszystko się kiedyś rozpadnie, ludzie umrą, wszystko zmieni się w rozpad i zgniliznę, jaki to ma sens". Słowa nie oddają paskudztwa tego stanu. 

Mam nadzieję, że to szybko przejdzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem tu nowa. Przychodzę z pytaniem, czy miał ktoś takie skutki uboczne przy setalofcie jak bardzo obfite poty i ogólne zmęczenie przez prawie cały dzień? Nie mogę normalnie funkcjonować i zajmować się obowiązkami domowymi. Dodam, ze biorę lek 11 dni, przez pierwsze 7 dni dawka 25, później przeszłam na 50, zgodnie z zaleceniem mojej pani psychiatry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko do was od 20.07.2023 przyjmuje zoloft, który przyjmowałam wcześniej i miałam nawrot choroby na nim, później lekarz dał wellbutrin, Lexapro i nie zadziałało na mnie więc wróciłam do starego zoloftu, weszłam na niego w dawce 25mg jeden dzień, następne dwa dni 50 mg, następne dwa 75 mg i kolejne dwa na 100 mg, od wczoraj 125 mg, dostałam na nerwice lękową z depresją spowodowaną lękami, czy ja mam skutki uboczne brać pod uwagę od początku czy dopiero od 125 mg, lęków jakoś na razie za bardzo nie mam były na początku okropne, teraz ręce się trzęsą, ja w sumie cała taka roztrzęsiona, apetyt słaby mdłości, sen taki sobie, powiecie coś na ten temat bo nigdy tak szybko nie zwiększam dawek 😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mufiśka napisał(a):

 

Dzięki za odpowiedź, myślałam że zwariował tak szybko zwiększajac mi dawkę, czyli mam prawo mieć jeszcze uboki? Czy jak ja mam to liczyć ? 😳 

No masz, z każdym zwiększeniem dawki możesz mieć uboki, nawet jak będziesz brała lek już jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli od dwóch dni na dawce 125 mg to na efekt muszę zaczekać teraz tak? Lęków jakoś nie mam taki niepokój czasem, ale to się zmienia w portach dnia raz lepiej raz gorzej zależy, ale chyba za nim zwiększę do 150 mg to pobędę chwile na tej dawce 125 mg bo skąd mam wiedzieć jaka dawka zadziała skoro biorę po 2 dni i zwiększam, nie ogarniam tego ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×