Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
tekla67

PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

83 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      58
    • Nie
      20
    • Zaszkodziła
      8

Rekomendowane odpowiedzi

Temu nie przeczę. A wręcz potwierdzam. Poznałem ludzi uzależnionych od benzo. Wtedy dla mnie bardzo zachwiane jednostki. Szczególnie kobiety w wieku 30+. I nie mówię tutaj o zachwianiu od benzo. Ale takim życiowym potarganiu. Być może złymi doświadczeniami. Aż koniec końców skazanym na detoks i odstawienie. Mogę powiedzieć, że bardzo inteligentne. Znacznie bardziej niż mężczyźni. Ale też dostawały końskie dawki neuroleptyków. Na przetrzymanie. Nie wiem po co do tej pory. Szukam odpowiedzi. Poznałem taką jedną co opowiadała jak to załatwiała zolpidem na recepty. W trudnym okresie życia potrafiła zjadać 100 (słownie: sto) tabletek dziennie. Ale takich przypadków nie ma dużo. Jest wręcz mało. Tylko nagłośnienie spore. Oczywiście każda skrajność (jeśli dla kogoś jest skrajnością) jest niebezpieczna. I nie mam na myśli osądzania kogokolwiek. Po prostu żyjmy tak byśmy czuli, że żyjemy a nie wegetujemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Po prostu żyjmy tak byśmy czuli, że żyjemy a nie wegetujemy.

Jakie to proste, a zarazem maksymalnie skomplikowane....

To co dziś daje życie jutro wpędza w wegetacje i odwrotnie....

"I tak do zajebaania" jak mawia klasyk....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To może pora by żyć każdym dniem tak jak to jest naprawdę i traktować go jak nowy, przynoszący dla nas nieznane? A nie ciągle konwertować myśli do "swojego" mózgu. Codziennie coś nowego. Brać pierwszy oddech jak ten pierwszy przy narodzinach. Albo wyjść z założenia "nihil novi". I zataczać non stop kręgi. Od tego do tego i tak w kółko.... każdy ma swoją recepte ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wspomagam się Pregabaliną podczas przesiadki z Esci na Wenlę. Dawkowanie różnie, od 300mg do 600mg na dobę, w zależności od potrzeby.

Jedyny skutek uboczny jaki zauważyłem to wspomniane wyżej zatkanie nosa.

Lek w moim przypadku bardzo skutecznie likwiduje lęk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie chce się przerzucić z kombinacji którą stosowałem ponad 2 miesiące z co raz słabszym skutkiem tj. Sertralina (25mg) + lamotrygina (100mg) na Paroksetyna 10mg + pregabalina 2x75mg. Aktualnie redukuje lamo i biorę już 50mg, sertralinę podmieniłem na paro z dnia na dzień (w końcu sertra taka niska dawka). Niedługo włączę pregabę po raz pierwszy, jak coś zdam relację.

U mnie zaburzenia depresyjno-lękowe w tym lęk napadowy, trochę społecznego, do tego troszkę nerwicy natręctw myślowych, problemy z bezsennością, koncentracją, niemoc intelektualna z rana ;)

Jak będę nadal ciulowo spał po tym to chce dorzucić na noc trazodon 25mg.

-- 06 kwi 2017, 21:24 --

Łatwiej powiedzieć jak zrobić ;) Wracam na mój zestaw jednak sertra+lamo z pokorą ;)

-- 06 kwi 2017, 21:25 --

Niemniej, myślę nad dorzuceniem pregaby i tak.... chociaż zastanawiam się czy można połączyć pregabę z lamo w końcu i to i to działa na glutaminian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brał ktoś Pregabalina dłużej niż 3 miesiące ? Na zagranicznych forach jest napisane, że strasznie ryje głowę po dłuższym stosowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Biorę 8 miesięcy w dużych dawkach i nic mi się nie stało...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Brał ktoś Pregabalina dłużej niż 3 miesiące ? Na zagranicznych forach jest napisane, że strasznie ryje głowę po dłuższym stosowaniu.

Brałem jakieś 3 miesiące, w dawkach 150-300 mg przed snem. Jedyny zauważalny skutek uboczny to czasami zatkany nos. Nie zauważyłem pogorszenia funkcji kognitywnych w trakcie i po jej stosowaniu.

Nie mniej jednak pregabalina może (ale nie musi) powodować pogorszenie f. kognitywnych:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20194915

At conventional doses and titration, pregabalin induced mild negative cognitive effects and neurotoxicity complaints in healthy volunteers. These effects are one factor to be considered in the selection and monitoring of chronic AED therapy. Class of Evidence: This study provides Class I evidence that pregabalin 300 mg BID negatively impacts cognition on some tasks in healthy volunteers.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16205916

Pregabalin did not differ on most assessments from placebo, producing only minor, transient impairment on some objective cognitive and psychomotor measures, suggesting a relatively benign CNS side-effect profile.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brałem jakieś 3 miesiące, w dawkach 150-300 mg przed snem. Jedyny zauważalny skutek uboczny to czasami zatkany nos. Nie zauważyłem pogorszenia funkcji kognitywnych w trakcie i po jej stosowaniu.

Nie mniej jednak pregabalina może (ale nie musi) powodować pogorszenie f. kognitywnych:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20194915

At conventional doses and titration, pregabalin induced mild negative cognitive effects and neurotoxicity complaints in healthy volunteers. These effects are one factor to be considered in the selection and monitoring of chronic AED therapy. Class of Evidence: This study provides Class I evidence that pregabalin 300 mg BID negatively impacts cognition on some tasks in healthy volunteers.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16205916

Pregabalin did not differ on most assessments from placebo, producing only minor, transient impairment on some objective cognitive and psychomotor measures, suggesting a relatively benign CNS side-effect profile.

Biorę 8 miesięcy w dużych dawkach i nic mi się nie stało...

OK, dzięki. Ja nie moge sobie pozwolić na zwarzywienie, musze ogarniać codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy pregabalinę można brać doraźnie jak benzo? Np. jednorazowo 150mg zamiast np. 0,5-1mg alpry? Wziąłem dzisiaj 75mg i poczułem lekkie uspokojenie trochę jak bardzo niska dawka cloranxenu np. 5mg. Ma sens brać doraźnie? Np. dwa razy w tygodniu? Lub robić cykle... kilka dni włączyć potem kilka dni wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A czy pregabalinę można brać doraźnie jak benzo? Np. jednorazowo 150mg zamiast np. 0,5-1mg alpry? Wziąłem dzisiaj 75mg i poczułem lekkie uspokojenie trochę jak bardzo niska dawka cloranxenu np. 5mg. Ma sens brać doraźnie? Np. dwa razy w tygodniu? Lub robić cykle... kilka dni włączyć potem kilka dni wyłączyć?

Ja zamierzam brać pregę ze trzy miesiące, a później przerwa. Długość przerwy zależy od tego, co będzie dalej z objawami. Jak tylko powrócą, to zaczynam znowu. Co do łykania pregi jak benzo u mnie średnio się sprawdza. Najlepsze działanie jest po około 2 dniach brania. Ale pewnie każdy inaczej reaguje, więc trudno stwerdzić jednoznacznie. Dodam, że prega eliminuje u mnię lęki o jakieś 50 proc, co pozwala na próby w miarę normalnego życia. Zwiększenie dawki powoduje u mnie zwiększenie depresji i anhedonię. Dawka 2 x 75 mg dla mnie jest optymalna. Większa pociąga mnie mocno w dół.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja myślałem albo właśnie o takim braniu np. kilka dni ON potem kilka dni OFF albo zupełnie doraźnie, muszę przetestować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bierzesz coś oprócz pregi? Widziałem, że lamotryginę. Coś jeszcze?

Czy prega z lamą się nie pokrywają w działaniu? Co prawda mechanizm trochę inny, ale efekty chyba podobne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też o tym myślałem pod tym kątem, to trochę chyba jak branie dwóch różnych SSRI albo SSRI z TCA (chociaż może niekoniecznie to trafne porównanie). Ciężko ogólnie znaleźć osoby co biorą i pregę i lamo z tego powodu, poza opiniami ludzi z neta gdzieś ze Stanów co biorą to na padaczkę. Powiem szczerze, że mimo tego, że oba działają na glutaminian to zupełnie inaczej je "odczuwam". Prega zadziałała na mnie (w pojedynczej dawce 75mg) jak mała dawka łagodnego benzo np. 5mg cloranxenu, trochę jedynie uczucie derealizacji mi się pogłębiło, nie lubię tego, ale poza tym czułem spokój. Lamo "czuję" zupełnie inaczej. Co ciekawe prega na mnie działała bardzo długo.. wzięta o 10 rano trzymała spokojnie aż do wieczora, praktycznie cały dzień czułem to wyluzowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Ja pierdziu! Ale ta pregabalina podrożała. Ostatnio za dwa opakowania 150mg po 56 kaps, płaciłem 80zł, a teraz 117zł !!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Lamo "czuję" zupełnie inaczej.

Możesz opisać jak działa na Ciebie lamo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobię kopiuj wklej z tematu o lamotryginie:

"Mnie lamo trochę pobudza, trochę hamuje natręctwa myślowe, nawet lekko przeciwlękowo działa, teoretycznie ma pomagać w derealizacji i depersonalizacji na którą cierpię od paru lat, ciężko powiedzieć czy widzę różnicę. Jak biorę lamo to jest trochę stabilniej emocjonalnie, spokojniej, czuje się bardziej zrównoważony, ale to działanie jest dosyć subtelne, nie jakieś mocno wyraźne."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja biore prege od 4 dni. Pierwszy dzień przespałem, ale drugi to obudziłem się rano jak nowonarodzony! Lęków brak, wewnętrzny spokój. Samopoczucie na duży plus, brak bólów głowy, itd. Czuję się jak "normalny" JA!

Wcześniej sporo SSRI/SNRI próbowałem, ale jak narazie prega najlepiej działa na nerwicę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaka jest maksymalna dawka pregabaliny. Biorę dwa razy po 150 i mam wrażenie że na lęki działa coraz słabiej. Biorę od początku stycznia razem z dulsevią. Depresja mi minęła ale czuję że mam nawrót lęków. Dulsevię mam 60 mg a prega 300mg . Czy lekarz może mi dać pregę 450?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czuje zamulenie i odrealnienie na predze, mimo wszystko dobrze uspokaja... trochę przypomina mi to wzięcie hydroksyzyny z bardzo małą dawką benzo... szkoda, że tak zmula : / Czy to tylko na początku? Ja biorę tak od czasu do czas np. co 3 dni 1x75mg, gdybym zaczął regularnie to by minęło to zmulenie i problemy z koncentracją? Trochę mi się wręcz język plącze jak to biorę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi