Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Czarna Ważka

Użytkownik
 • Zawartość

  197
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

336 wyświetleń profilu
 1. A co na to Twój psychiatra? Zwiększył dawki leków, czy coś? Myślę, że zamiast odwiedzać różnych lekarzy i nakręcać się, wybierz się na terapię, porozmawiaj o swoich lękach. Połączenie lęków i terapii jest dość skuteczne przy leczeniu nerwicy lękowej. Pomyśl o tym.
 2. Ja mam plamienie. Czasami pojawia się trzy dni przed a czasami tydzień przed i jeszcze kilka dni po. Nie wiem, czy to po weneli, pewnie tak. Wybieram się do ginekologa na kontrolę i chcę z nim o tym pogadać. Porozmawiaj ze swoim psychiatrą o skutkach ubocznych, może uda się znaleźć jakieś rozwiązanie.
 3. Muszę z lekarzem pogadać, bo chwilami jest ciężko. Wiem, że sport pomaga, ale niestety najciężej jest zacząć :/
 4. Nadmierna senność po wenlafaksynie, ktoś coś? Biorę od grudnia + pregabalin i od kilku tygodni jestem nadmiernie senna.. Chyba znów dawka do zmiany lub lek do zmiany :/
 5. Nigdy nie uważałam się za hipochondryczkę, ale ostatnie wariacje serca skłaniają mnie do przemyśleń, że coś jest nie teges. Tak bardzo typowe: w domu umieram. U lekarza ekg wychodzi ok. Ahhhh ta nerwica...
 6. Sorry, ale nie wierzę w "leczenie" LSD, grzybów, ectasy, alko i innego ćpania. To nie jest żadne leczenie tylko chwilowe pozbycie się lub zakamuflowanie objawów. Tak jak antydepresanty całkowicie nie leczą (po odstawieniu objawy nerwicy, depresji itp mogą wrócić), tak samo "ćpanie". Tylko, że antydepresanty są przebadane klinicznie, wiadomo jak reagują na mózg, z innymi lekami, substancjami i jaka jest możliwość uzależnienia się. Tymczasem LSD i inne nie są badane pod tym kątem. Może być tak, że po tym "leczeniu" będzie jeszcze gorzej niż przed+ będzie potrzebny odwyk. Dziwne, że jeszcze żaden admin, czy mod się nie odezwał. Jak chcecie to sobie ćpajcie, ale nie nazywajcie tego leczeniem, nie mówcie, że się wyleczyliście, bo tak na prawdę pakujecie się z jednego g** w inne g**.
 7. Czarna Ważka

  Nerwica serca

  Miałam podobnie w ostatnią niedzielę. Byłam w domu, nagle tętno bez powodu skoczyło do ok 100 i utrzymywało się przez ponad godzinę. To był atak inny niż takie, które miałam do tej pory. Nie mogłam uspokoić serca. Po ponad godzinie zadzwoniłam po karetkę. Przyjechali, zbadali, tętno miałam 120. Poza tym wszystko ok. Dostałam zastrzyk z relanium w pośladek i to mi pomogło. Później zdarzały mi się jeszcze ostre bóle w klatce, ale były krótkotrwałe i związane ze stresem.
 8. A nie możesz iść po prostu.. trzeźwy? Jeśli masz jakiś problem z wychodzeniem z domu, to niektórzy terapeuci oferują rozmowę przez skype.
 9. Jeśli terapeutka zorientuje się, że jesteś pod wpływem czegoś (lub jeśli sam się przyznasz), wylecisz z tej terapii szybciej niż zajmie Ci dojazd na nią. Nie mówiąc już o tym, że babka może zgłosić na policję, że jesteś pod wpływem czegoś. I dlaczego miałaby wierzyć, że to legalny środek? Już przychodząc pod wpływem na terapię tracisz swoją wiarygodność. I nie jest ważne, czy zażywałeś alko, trawkę, czy lsd. Poza tym od strony terapeuty praca z takim 'pacjentem' byłaby też chyba czymś nieetycznym. Jeżeli jesteś pod wpływem jakichś środków odurzających, to nie da się (bez badań typowo psychiatrycznych) ocenić Twojej świadomości. A terapia nie może być prowadzona na siłę, ani wbrew Tobie. Jak jednak traktować zgodę człowieka, który jest świadomy/nieświadomy w nieznanym stopniu?
 10. Nerwica serca nie istnieje jako osobna choroba, ale jako część nerwicy lękowej. Tak przynajmniej czytałam. Rozumiem. Może jednak udało by się znaleźć innego terapeutę? Takiego z dobrymi opiniami. Zawsze jest to jakaś szansa na wyjście z tego koszmaru.
 11. Nerwica serca? Tak to wygląda z opisu. Dostałaś jakieś leki na uspokojenie? Pomyśl o terapii, bo być może leki nie rozwiązują Twojego problemu.
 12. A dlaczego miałby być problem w związku z mówieniem lekarzowi o lekach? Po 1. lekarz powinien wiedzieć o lekach, które już przyjmowałeś i jak się po nich czułeś, po 2. to chyba jest też w Twoim interesie. Lekarz nie dobierze leku dobrze, jeśli nie będziesz mu mówił o tym, jak on na Ciebie działa. I pierwsza wizyta jest tutaj szczególnie ważna, bo po tym co powiesz będzie widać zainteresowanie lekarza tematem. Jeśli chodzi o to, że chcesz zaproponować lekarzowi jakiś lek.. Jeśli wyczujesz, że jest ogarnięty i Cię słucha, to ja jednak zdałabym się na intuicję i wiedzę lekarza, bo w końcu jest.. lekarzem. Powiedz, że czytałeś o takich lekach i wydają Ci się bardziej odpowiednie, ale bądź też otwarty na jego sugestie, może zdecydujecie coś razem. Wcześniej nie zaczynałeś SSRI od najniższej dawki, nie wiadomo, czy Twoja reakcja nie byłaby inna, gdyby lekarz zasugerował Ci przyjmowanie leków "tak jak trzeba". Nie idź z nastawieniem, że psychiatra jest zły, jeśli nie przepisze Ci tego, co sobie życzysz. Wcale nie jest tak łatwo od razu trafić z lekami i z odpowiednią dawką. Zapytaj o badania dodatkowe- krwi. Może się okazać, że niedobór lub nadmiar czegoś (np.: magnezu, podwyższony "zły" cholesterol) mogą mieć wpływ na Twoje samopoczucie (i lęki!). Jak długo chodziłeś na terapię? Piszesz, że w ciągu 4 lat przerobiłeś kilku psychologów. Psychologów, czy psychoterapeutów? To różnica. Jeśli chodziłeś do "tylko" psychologów, to pomyśl o profesjonalnej psychoterapii u psychoterapeuty z odpowiednim certyfikatem. Połączenie 'dobry lekarz' + 'dobry terapeuta' zazwyczaj przynosi najlepsze rezultaty.
 13. Wczoraj miałam atak inny niż wszystkie do tej pory. Aż wzywałam karetkę, bo nie wiedziałam co się dzieje. Zero stresu, ostry ból w klatce piersiowej, który pojawił się znikąd. Tętno wg moich pomiarów 100, wg pomiaru ratowników 120. Nie mogłam sama uspokoić serca, nie pomoglo wolne oddychanie. To zupełnie inaczej niż zwykle. EKG oczywiście niczego nie wykazało. Dostałam zastrzyk z relanium w posladek, serce uspokoiło się niemal natychmiast, potem spałam 3 godziny.. Dziś też boli mnie serducho, ale lekarz poz stwierdził, że to od przeziębienia.
×