Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

In_Chains_Of_DD

Użytkownik
 • Zawartość

  536
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Próbowałem fluanxolu i sulpirydu - totalnie nie dla mnie, beznadzieja - nic nie pomagały a same uboki, szkoda organizmu truć :)
 2. Pamiętam u siebie taki okres jak dosyć szybko skakałem po różnych SSRI 1-3 tygodnie i kolejny i nie mogłem nic utrafić - za każdym razem oczywiście czułem się mega do dupy bo początek stosowania taki był a jednocześnie zbyt krótko stosowałem żeby trafić w efekt terapeutyczny. Liczę, że pomoże Ci ta sertralina i jednocześnie ubolewam, że paroksetyna nie zaskoczyła, bo to była pierwsza rzecz jaką bym Ci polecił na lęki.. dla mnie najlepsze SSRI mocno przeciwlękowe... Ja biorę już 2 miesiące i na prawdę jest niebo a ziemia, normalnie pracuje, wychodzę na siłownię, nawet zagaduje czasem do ludzi gdzieś przy okazji. np w aptece do ładnej aptekarki jak kupuję paroksetynę Ale powiem Ci, że sertralina kiedyś mnie wyciągnęła z doła na tyle, że przeszły mi lęki i podjąłem pracę, dojeżdżałem pociągiem do innego miasta kawałek i dawałem radę :)
 3. Fluoksetyna się mega długo rozkręca, chyba najdłużej ze wszystkich SSRI żeby dać jakiś efekt a i chyba bardziej chwali się jej przeciwdepresyjne działanie niż przeciwlękowe. A Ty Sebo w temacie o fluoksetynie nie pisałeś z 2 tygodnie temu że zwiększasz dawkę fluo na 30mg? Bo trochę już nie czaję
 4. Fajna sprawa na fizyczne objawy lęku :) Opipramol też jest ok, chociaż bardziej jak lubisz zamulacze ;d Na początku przeważnie jest jeszcze gorzej.
 5. Próbowałeś propranololu? Mi kiedyś sertralina pomogła, ale za ostatnim razem nie i miałem wręcz odwrotny efekt, ale Ty dopiero bierzesz 2 tyg.
 6. Jak było już dobrze to zrobiłeś błąd, że odstawiłeś... potem się tego gorzko żałuję - wiem z doświadczenia.
 7. na nowej docelowej dawce poczekaj z 2 tygodnie jeszcze :) a na jaki efekt liczysz?
 8. Nie do końca, chyba, że pośrednio - serducho nawala i jesteś poddenerwowany wtedy może zniwelować to i łatwiej zaśniesz, ale sam nie działa nasennie.
 9. A oprócz sertraliny coś masz jeszcze? Ogólnie ja kiedyś stosowałem w monoterapii ale zauważyłem, że po dodaniu np. karbamazepiny, lamotryginy czy innego stabilizatora jest lepszy efekt w tym przeciwlękowy. Próbowałeś propranololu? Nie uzależnia i dobry na lęk doraźnie - uspokaja pracę serca, nie trzęsie Cię tak itp. - w działaniu nie ma może takiej skuteczności jak benzo ale mi bardzo pomaga a i każdy lekarz spokojnie Ci go przepisze, nawet rodzinny
 10. Standardowo ze 4 tygodnie... kiedyś jak medycyna pójdzie do przodu to będą się śmiać, że tym starym SSRI zajmowało aż tyle czasu żeby osiągnąć efekt terapeutyczny Masz bardzo silną motywację i powód do życia, życzę Ci żebyś trafił w końcu z tymi lekami. Mi w końcu paroksetyna pomogła całkiem całkiem, nie żeby było jakoś świetnie, ale jest całkiem ok - i myślę, że w końcu u Ciebie będzie.
 11. Kurde Sebo gdzie Ty byłeś jak Cie nie było zauważyłem, że w temacie paro się nie udzielałeś, myślałem (odpukać) że poszedłeś na dzienny albo coś ;d
 12. Też przechodziłem z sertraliny na paroksetynę i było nie za ciekawie - tak na dobrą sprawę wrzuciłem 20mg po zaledwie 3 dniach bycia na 5mg, przetrwałem i po 3 tygodniach powoli zaczynało coś się zmieniać na plus. Uwierz mi, że też byłem w czarnej dupie. Pamiętaj w tym wszystkim, że to przejściowy stan i na pewno się wyrówna, leki to kwestia loterii no i czasu potrzebnego na ich zadziałanie. Paro jest b. dobre na lęki w tym na myśli lękowe. Pamiętaj, że nie masz żadnego schizo tylko to są "lękowe objawy o schizo". Jak coś możesz pisać na PW do mnie.
×