Skocz do zawartości
Nerwica.com

Niekonwencjonalne metody leczenia nerwicy lękowej


drań

Rekomendowane odpowiedzi

normalnie, mówisz jaki masz problem i potem nad nim pracujesz. Nie wiem czy ktos wogole jest w stanie opisac jak sie pracuje na terpii, schemat jest ten sam ale treść się zmienia w zależności od tego z czym chcesz pracować. generalnie pracujesz z emocjami, które opadają, czaasem wychodza rózne wspomniania, mysli a czasem w mózgu przeleci Ci film z połowy twojego życia, rózne sceny, sytuacje, osoby i za chwile wszystko odchodzi i narasta spokój. Tego się po prostu nie da opisać, ale po prostu czujesz siebie i co sie z toba dzieje, jak sie uspokajasz, uśmiechasz i generalnie idziesz w strone światła:)

a tak wogole to jak komus to pomogło, to nie znikajcie tylko podzielcie sie z innymi "swoją historią" bo pomożecie innym sobie pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to wszystko bardzo zachęcająco. Właśnie, podzielcie się. I jak myślicie (którzy odbywaliście sesje indywidualnie), czy terapia przez telefon może odnieść pożądane skutki, czy raczej ważne jest dla Was, że kontaktujecie się bezpośrednio, wzrokowo itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

terpia przez telefon lub bezpośrednia to nie ma znaczenia, wazne zeby sie slyszeć. Bo bez słyszenia to chyba byłoby gorzej. Ale jak masz watpliwosci to jedź do wawy, na dwie sesje pod rzad i jak juz bedziesz bardzo dokładnie wiedzial o co chodzi to i przez telefon bedzie ci łatwiej.

a wzrokowo to mozna sie skontaktowac przez kamerke internetową:)

ale efekt jesst ten sam, tylko trzeba troche pokombinować ze słuchawką przy uchu, bo może wypadac jak bedziesz pracował i to chyba jedyny minus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mieszkam w Warszawie, szukalam w internecie ulicy na ktorej sie znajduje instytut i nie moge znalesc? jesli ktos wie gdzie to sie znajduje w Wawie moze mi napisac????????

 

tyle sie o tym naczytalam ze .. poprostu napalilam sie na to strasznie! wkoncu bede zyla bez lęków!!!!!!!! :D:D:D:D:D ( mam nadzieje :P) :P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś te formy - listowna, telefoniczna czy przez net - nie wzbudzają zaufania we mnie. Wiele już słyszałam i czytałam n/t tej metody ale ciągle mam jakieś wątpliwości. Podobno są organizowane warsztaty w różnych miejscowościach. Wie ktoś coś o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem na sesjach indywidualnych w Warszawie i jestem zadowolona:) duzo ćwicze sama a na sesji pracuje nad powazneijszymi rzeczami, bo jednak terapeuta ma inne spojrzenie. Metoda jest "technicznie" banalna, ale ta cześć psychologiczna jest nieco bardziej skomplikowana it u trzeba sie pouczyc i nabrać wprawy, ale warto:) Nawet jak czuje, ze zaraz zacznie się napiecie, czy lek, to ide do toalety na krótkie ćwiczenie i jest po sprawie. Troche w to trudno uwierzyć, ale działa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może terapia nie wzbudzała by wśród Nas tyle wątpliwości, gdyby była bardziej dostępna. Niestety, jestem z drugiego końca Polski, do tego muszę być "na miejscu" z uwagi na charakter mojej pracy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio uslyszalam, ze dobrze jest zahartowac cialo, ze to pomaga... ale jakos nie mam mocy wylewac na siebie z samego rana kilku wiader zimnej wody... ...sama zreszta nie wiem... na pewno nie podzialala na mnie homeopatia, chociaz uwaznie dobrana przez specjaliste, krople walerianowe tez nie, przy medytacji Zen boje sie bardziej niz przed i po razem wziete... esh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mam pytanie

 

a wlasciwie kilka... na pewno sprobuje tej terapii ale chcialabym najpierw Was o cos spytac...

 

czy to jest cos w rodzaju treningu uwalniania tlumionych emocji?

 

czy to bardziej przypomina terpie np. psychodynamiczna lub psychoanalityczna, czy raczej behawioralna? (jesli ktos z was ma takie porownanie)?

 

i czy ktos z was faktycznie robil to przez telefon? ja tak tylko bede mogla to zrobic... boje sie z jednej strony ze tak to moze byc mniej skuteczne, a z drugiej, obawiam sie, ze wylezie cos traumatycznego na tej terapii i zostane z tym sama...

 

poniewaz jestem na etapie wchodzenia we wszystko co daje nadzieje, wejde w to na bank i bede Wam pisac co i jak, sprobuje nieco bardziej konkretnie niz poprzednicy :?

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że pewne niekonwencjonalne metody mogą przynieść ulgę, ale zazwyczaj z problemów mało skomplikowanych

najlepiej poradzić się kogoś dośw. który z niejednej nerwicy uleczył np. psycholog kliniczny Wierzcie oni znają różne metody niekonwencjonalne. Znają tez wielu oszustów naciągaczy nie mających wiedzy o ludzkiej psychice tacy np bioenergo obiecują złote góry i pewnie czasem jak się im uwierzy to zmiana nastąpi, albo tak to będziemy widzieć, ale problem pozostanie i wróci

Myślałem, że terapia behawioralne pomorze, ale jak problem jest skomplikowany to ona może usunąć skutki, ale przyczyny i tak w nas zostaną i jakaś trauma i już jesteśmy w matni

Najlepiej połączyć wszystko i działać na wiele frontów

to co mi przynosi ulgę (oprócz psychoanalizy i pomocy duchowej) to góry, basen, relaksacja - trening autogeniczny i wizualizacja, ale na te dwie ostatnie to i tak trochę za wcześnie

CIERPLIWOŚĆ

potrzebna najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delvin, bywa, że nerwica lub depresja zaburza sprawność psycho-fizyczną do wykonywania tego typu relaksacji ;) Ale jeśli Ci służy to tylko pozazdrościć :lol:

 

Mam w biblioteczce masę literatury od "Potęgi podświadomości" po akupunkturę itp. Podziwiam ludków, którzy mają siłę i motywację, aby to stosować. Zazdroszczę :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem sceptyczny co do bioenergoterapeutów. Ogólnie jak czegoś nie mogę zrozumieć to wolę się trzymać z daleka (dotyczy też religii) :)

 

A do tematu... Chyba jedyną metodą jest głęboki, miarowy oddech... Byle nie doszło do hiperwentylacji... No i czasem, kiedy jest naprawdę źle, myśli samobójcze, ale to norma chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosowałam chyba wszystkie metody niekonwencjonalne (hipnoza u Kaczorowskiego, metoda BSM, metoda BRT, wizyty u bioenergoterapeutów)

Dużo pieniędzy poszło w diabły. Jednak cały czas wierzę, że a nóż widelec znajdą cudne lekarstwo tzw. "złoty środek" na nerwicę i bez względu na to czy to byłby konwencjonalny czy niekonwencjonalny lek , to i tak bym spróbowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje, że żadne metody nie są w stanie wyleczyć nas z nerwicy jeśli my sami nie bedziemy nad tym pracowac.one moga ewentualnie pomóc poradzić sobie ze sobą, ale to trzeba zmienić całkiem sposób myślenia.a to wymaga bardzo dużo cierpliwości i siły i to jest własnie najtrudniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie problemem jest konsekwentne wykonywanie np. jakiś ćwiczeń, ot prostych jak np. oddychanie. Gdy byłam w szpitalu psychiatrycznym stosowano tam na nas wiele niekonwencjonalnych metod, które po dwóch miesiącach bardzo odmieniły moje życie. Wówczas również miałam problem z systematycznym ich wykonywaniem, jednak będąc na oddziale nie miałam w sumie nic innego do roboty do tego musiałam się podporządkować. Dwa miesiące po wyjściu już zapomniałam jak się co robi i tak cała praca poszła na marne. Żal mi tego. Naprawdę świetnie się czułam po niektórych ćwiczeniach relaksacyjnych itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisuje tutaj te dwie modlitwy,którymi ja się modlę i które bardzo mi pomogły,odeszły mi ataki paniki,natretne myśli,lęki.

1. Modlitwa do św Judy Tadeusza

 

Ta nowennwa musi być odmawiana jako modlitwa 6 razy dziennie na dzień konsekwentnie przez 9 dni. 9 egzemplarzy tej nowenny musi każdego dnia zostać wyłożonych w jakims kościele. Sprawa,w intencji której jest nowenna zostanie wysłuchana najpózniej w 9-tym dniu nowenny.

 

-Aby Najświętsze Serce jezusa było czczone modlitwą i miłością w każdym Tarernakulum aż do końca czasów, Amen.

-Aby Najswiętsze Serce Jezusa było otoczone chwałą i wspaniałościa teraz i zawsze, Amen.

- Swięty Judo Tadeuszu proś za nami i wysłuchaj nasze prośby,Amen.

-Niech będzie błogosławione Najświętsze Serce Jezusa.

-Niech będzie błogosławione Niepokalane Serce Maryji.

-Niech będzie błogosławiony Święty Juda Tadeusz na całym świecie i w wieczności.

Ojcze nasz...Zdrowaś maryjo...Chwała ojcu....

 

2 Modlitwa w chorobie

Matko Boska nieustającej pomocy,cierpię wiele i cierpie juz długo.Wraz z ciałem słabnie też siła ducha mego,juz modlić się nie mogę.Nic mi ulgi nie przynosi.Nawet rozmowa z krewnymi i przyjaciółmi mnie zasmuca.Powoli zanika w mym sercu odwaga i nadzieja a ich miejsce zajmuje zgryzota,ból i smutek. W Tobie o Maryjo pokładam całą swoją nadzieje.Ty nie zapominasz o cierpiących dzieciach Swoich.Wspomóż mnie Matko Nieustającej pomocy,daj siłę bym z reki Jezusa cierpliwie przyjął każdą dolegliwośc a raczej o ile to nie zaszkodzi sprawie mego zbawienia,przywróc mi zdrowie,bym z radością mógł Cię wychwalać za zycia i po smierci.Amen.

 

Mozna jeszcze modlic sie psalmem 103,podobno bardzo skuteczny w modlitwach o zdrowie.

Mozna jeszcze prosic o modlitwę wstawieniczą i wtedy inni będą się modlic za Was o wasze uzdrowienie.Mama moja dostała taka ulotkę w kościele na siekierkach w Warszawie o treści:

-Jeżeli chcecie poprosic o modlitwę w konkretnej intencji,zawsze możecie to uczynić pisząc na adres:

Nazaretańskie Centrum rozwoju Misji

ul.Czerniakowska 137

00-720 Warszawa

e-mail misja.nazaret@wp.pl

 

Od dnia otrzymania Waszego listu,zostaniecie na stałe włączeni do codziennej naszej modlitwy za wstawiennictwem bł.Franciszki Siedliskiej,bł Sióstr Męczenniczek i Służebnicy Bożejs s.Małgorzaty Banaś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×