Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Nie PSSD tylko coś na wzór PSSD w przypadku SSRI. Producent nadmienia w skutkach ubocznych, że po klomipraminie mogą pojawić się zaburzenia seksualne.

 

Brrr co ty piszesz , zaburzenia seksualne pojawiaja sie w trakcie zażywania klomipraminy i to prawie na 100% , ale po jej odstawieniu wszystlko wraca szybko do normy i u cześci pacjentów pojawia sie nawet nadwrażliwość na bodzce. W przypadku SSRI problemy utrzymuja sie nieraz po zakonczeniu kuracji przez dłuzszy okres . Pierwsze słysze zeby po anafranilu było cos na wzór PSSD. W czasie kuracji to nie zadne PSSD , ani jego wzór :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie pocieszyłeś, bo niedługo przerzucam się na franka. Po SSRI jest masakra w tej sferze. :?

 

 

To sie przygotuj na całkowitą próżnie na anafranilu :P , wiem coś o tym , w sferze seksualności jeszcze troche gorzej niż 4letnie dzecko :P Jednak z chwila odstawienia leku i po wystarczajacej ilości czasu na całkowite jego wydalenie z organizmu wszystko wraca do jak najlepszej normy :P

 

-- 13 sie 2011, 01:02 --

 

Zaczełem kuracje anafranilem bo sądze ze moja lekkawa NN jest jak najbardziej do opanowania , a leczyc sie albo na maxa , albo wcale niezawracać dupy , wiec jak bedzie trzeba podkręce anafranil do 300mg/d nawet jak trzeba bedzie:P narazie biore 60mg/d co 4dni zwiekszam o 10mg niedługo dojde do 75mgSR i już czuje że nic niedarady :D Polecze sie 2 lata , zajme sie życiem , skoncze studia , potem oczywiscie odstawie lek w ślimaczym tempie , tak jak zaczynam go brać :P i albo szafa bedzie grała albo nie , chociaż lepoiej żeby grała :) Troche mnie dobija ten brak jakichkolwiek możliwości seksualnych, ale życie jest sztuką wyboru , nic nieporadzisz bracie. Jak cos bedzie za 22miesiace po skonczonej terapi nie tak w sprawach męskich , to udam sie do doktorki , objaśnie w czym istota problemu , dostane wellbutrin 300mg , dołoże swoje 150mg (nie tu żartuje , nieróbcie tego w domach) i bedzie wszystko w pionie 12h/24h :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Anafranil 13 dzień.Jestem już na dawce 200 mg/doba.Skutki uboczne to odrealnienie,problemy z pamięcią i koncentracją,jadłowstręt oraz zaparcia. Mam pytanie odnośnie odrealnienia i problemów z pamięcią. Czy to wszystko przejdzie po jakimś czasie?Chciałbym poznać opinie osoby która bierze ten lek ponad miesiąc. Boje się ,że to się będzie utrzymywać i nie będe mógł wrócić do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Anafranil 13 dzień.Jestem już na dawce 200 mg/doba.Skutki uboczne to odrealnienie,problemy z pamięcią i koncentracją,jadłowstręt oraz zaparcia. Mam pytanie odnośnie odrealnienia i problemów z pamięcią. Czy to wszystko przejdzie po jakimś czasie?Chciałbym poznać opinie osoby która bierze ten lek ponad miesiąc. Boje się ,że to się będzie utrzymywać i nie będe mógł wrócić do pracy.

 

Nieważne kto ile brał , nikt nieodpowie Ci czy w twoim przypadku bedzie inaczej, każdy jest inny , jak widać nawet po opiniach dla jednych to najlepszy lek jaki znajduje sie w wykazie , a dla drugich najgorszy. Moim zdaniem to zbyt szybko wskoczyłeś na tak dużą dawke i stąd te problemy , nie zniechęć sie przez to , wszystko raaczej napewno minie ale trzeba poczekac do miesiąca czasu , niech orgaznizm sie przyzwyczai. Masz dla porównania , ja w 13stym dniu zaczynałem brac dawke 50mg na dobe, a ty masz 200mg , napewno stąd te problemy, moim zdaniem to stanowczo za szybko , mase podobnych problemów ludzie tu maja z odstawianiem leków, a niektórzy pisza wręcz ze "umieraja" i nieda sie narazie , to tez przez szybkie tempo odstawiania. Poczekaj troche i napewno wszystko bedzie grać , anafranil podaje sie 5 letnim dzieciom, wiec bez obaw :P musisz cierpliwie czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Jack_, Odrealnienie minie, problemy z pamięcią niestety ale raczej nie.

 

Na Jakiej podstawie tak twierdzisz?

 

_Jack_, 13 dzień i 200mg? :shock: Nic dziwnego, że źle to znosisz.

 

Dostaje dawke ambulatoryjną, ponieważ jestem w szpitalu psychiatrycznym.Inne dawki na mnie słabo działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mad_Scientist, Kilka dni bez franka już nie aktualne. W 4 dniu odstawki tak mi zjechał nastrój że musiałem dorzucić do fluoksetyny 37,5 mg... Niestety ale na samych SSRI nie ujadę... Anafranil to praktycznie najlepszy lek na rynku jaki jest dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mad_Scientist, Kilka dni bez franka już nie aktualne. W 4 dniu odstawki tak mi zjechał nastrój że musiałem dorzucić do fluoksetyny 37,5 mg... Niestety ale na samych SSRI nie ujadę... Anafranil to praktycznie najlepszy lek na rynku jaki jest dostępny.

 

Swiete slowa. Ciekawe czemu zawdziecza to swoje dzialanie, bo raczej nie noradrenalinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pokusiłbym się o stwierdzenie, że to ta noradrenalina z serotoniną tyle dają. Po samej serotoninie nastrój jest co prawda lepszy, ale daleko jeszcze do tego jaki jest na mixie klomi+ssri.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, to euforyzujące działanie zolpidemu i zopiclonu utrzymuje się max kilka tygodni. Później potrzeba kilka tygodni na wyzerowanie tolerki i można się euforyzować. Tzn. zażywać nasennie :P

 

-- 18 sie 2011, 19:55 --

 

I przyznam, że jestem trochę zawiedziony SSRI po tym jak mi nastrój i motywacja momentalnie siadła po odstawieniu tak głupiej dawki jak 37,5 Anafranilu, mimo brania 40 fluo. Po zatrybieniu fluo myslałem, że to jakiś lek cudo, niestety okazało się, że tylko w mixie tak działa...

 

-- 18 sie 2011, 19:57 --

 

Anafranil biorę 10 miesięcy w sumie i nawet trochę na mocy nie stracił !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×