Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Biorę ten lek 5 tydzień.Jestem na dawce 175 mg/doba.Lek rzeczywiście trochę zaczął działać.Niepokój i depresja zniwelowały się a natrętne myśli minęły całkowicie.Problemem tego leku są skutki uboczne. Pierwsze 3 tygodnie to jest koszmar.Nasilenie depresji i niepokoju, odrealnienie.Teraz jest już trochę lepiej. Mam tylko kłopoty z odrealnieniem.Problemy z koncentracją i pamięć jakby trochę słabszą.Lekarz kazał lek brać dalej.Mam nadzieje ,że najgorsze już za mną i ,że teraz będzie już tylko lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę anafranil od prawie 3 lat, na początku mi pomagał, a teraz przestał działać. Na samy początku brałam jedna tabletkę (75mg), a potem jak zaczął przestawać działać to lekarz mi zwiększył dawkę(2 tabletki wieczorem) nie pomagało, to zwiększył do 3 tabletek wieczorem, brałam przez jakiś czas do półki nie miałam problemów z żołądkiem. To też nie pomagało, teraz biorę jedną tabletkę na wieczór 75mg razem z wellbutrinem 150mg (jedną tabletkę rano) i nic mi nie pomaga . Leczę się już prawie 10 lat( to długa historia). A tak w ogóle uważam, że to trochę nie normalne brać 3 tabletki naraz.. Co o tym sądzicie? Jak ktoś z was miał podobnie to niech do mnie napiszę na e-maila kamyla8787@wp.pl .

PS. Jak są jakieś błędy w tym tekście to nie wnikajcie, mam słaby wzrok, ale to już też inna historia i długa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zażywam ten lek już 7 tygodni na dawce 150mg/doba.Jeżeli chodzi o jego działanie to rzeczywiście trochę mi pomógł. Psychicznie czuję się nieco lepiej. Depresja jest mniejsza a niepokój zanikł całkowicie.Gorszym problemem są skutki uboczne.Lek bardzo zaburza mi pamięć, koncentracje i logiczne myślenie. Mam dziury w głowie i bystrość umysłu jest bardzo zaburzona.Ciężko mi funkcjonować przy takich skutkach ubocznych.W czwartek wizyta u psychiatry i gdyby nie te działania niepożądane to zostałbym przy tym leku a tak niestety będę prosił lekarza o zmianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Jack_, u mnie było troszkę podobnie na takiej dawce, ale może nie tak źle jak Ty to opisujesz. Fajnym dodatkiem likwidującym te objawy jest Sulpiryd w niskich dawkach. Po kilku tygodniach brania minimalnej dawki, czuję się silnie umysłowo, jak rzadko kiedyś. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek jest dobry ,ale ma niestety sporo skutków ubocznych. Spróbuje zejść do 100 mg i zobaczę co się będzie działo.Jeżeli to nie pomoże zejdę jeszcze niżej i spróbuje dorzucić inny lek. Może przesadzam trochę z tymi skutkami ,ale rzeczywiście troche jest to dokuczliwe mimo wszystko.Walczymy dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamo_, jest kilka efektów niestety które nie przechodzą. Biorę Anafranil prawie rok. To upośledzenie o czym pisał _Jack_, jest zauważalne, tylko u mnie było w znacznie mniejszym stopniu. Wyeliminował to Sulpiryd. Jestem pod dużym wrażeniem tego leku. Nawet nie spodziewałem się tak spektakularnych efektów. A fluoksetynę to biorę jak ''suplement diety'' hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek jest dobry ,ale ma niestety sporo skutków ubocznych. Spróbuje zejść do 100 mg i zobaczę co się będzie działo.Jeżeli to nie pomoże zejdę jeszcze niżej i spróbuje dorzucić inny lek. Może przesadzam trochę z tymi skutkami ,ale rzeczywiście troche jest to dokuczliwe mimo wszystko.Walczymy dalej.

 

Mozliwe, ze w przeciagu jeszcze kilku tygodni te skutki uboczne oslabna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamo_, jest kilka efektów niestety które nie przechodzą. Biorę Anafranil prawie rok. To upośledzenie o czym pisał _Jack_, jest zauważalne, tylko u mnie było w znacznie mniejszym stopniu. Wyeliminował to Sulpiryd.

Wygląda na to, że nie o efekt antycholinergiczny się w Twoim przypadku rozchodziło, tylko o coś związane z dopaminą/układem dopaminergicznym. Grunt, że działa. Przeczytałem w życiu duża (za dużo) o lekach i to niestety jest czarna magia i na chybił trafił trzeba dobierać... Fakt, niektóre są lepsze/mocniejsze, ale za to okupione silniejszymi skutkami ubocznymi. No i kwestia dawki... Wszystko jest względne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamo_, jest kilka efektów niestety które nie przechodzą. Biorę Anafranil prawie rok. To upośledzenie o czym pisał _Jack_, jest zauważalne, tylko u mnie było w znacznie mniejszym stopniu. Wyeliminował to Sulpiryd. Jestem pod dużym wrażeniem tego leku. Nawet nie spodziewałem się tak spektakularnych efektów. A fluoksetynę to biorę jak ''suplement diety'' hehe.

 

Posłużę się twoim przykładem i pogadam z lekarzem w piątek, aby coś dorzucić. Anafranil zaburza pamięć i koncentrację, ponieważ nie wpływa w ogóle na dopaminę i to jest przyczyna. Lek jest jakiś dziwny biorę już go 2 miechy zszedłem do dawki 100 mg i dalej mam skutki uboczne- bardzo mocne odurzenie i otępienie.Zastanawiam się nad wellbutrinem i Sulpirydem. Na temat Sulpirydu słyszałem różne opinie. Podobno powoduje ginekomastie(o losie za jakie grzechy), ale niestety jak na wyborach do parlamentu trzeba wybrać mniejsze zło. Fajnym lekiem było trittico mało skutków ubocznych i zaczął działać w 4 tygodniu ,ale niestety potem okazało się ,że był za słaby na mnie i tak w kółko albo rybki albo akwarium. Czasem mam wrażenie ,że to wszystko jest jakimś złudzeniem i nadzieją, która nigdy się nie spełni w pełni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×