Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

napewno jest to sprawa indywidualna.ale na mnie 50 nie dziala,a co mi dolega?boli mnie moje ciało i mam z tego depresję.męcze się 4 lata dzień w dzień z tym bólem,mówią że to nerwica ale żadne leki jak do tej pory nie pomogly łącznie z amitryptyliną.jestem zrozpaczona bo boję się że anafranil tez nie da rady :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzam jednak, że mam silną wolę i na razie nie odłożę Anafranilu :pirate: A tak poważnie, to dosyć dobrze działa na moje nerwobóle, z czym same SSRI sobie nie radzą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak Monika badałam się u neurologa i reumatologa nic nie stwierdzili.gdyby to byla depresja to nie sądzisz że ktorys lek by mi pomógl a brałam ich wiele,z depresji wyciągnął mnie fewarin ale ból pozostał,moja lekarka mówi ze to jakies cholerstwo

 

-- 09 sie 2011, 17:12 --

 

Michuj a w jakiej dawce dziala na twoje nerwobóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekarka mówi ze to jakies cholerstwo

Dobra diagnoza to podstawa :mrgreen:

 

-- 09 sie 2011, 16:16 --

 

Adwentystka, im większa dawka tym lepiej przeciwbólowo działa... bynajmniej na mnie. Ale chyba na 150 najlepiej było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuje lek już 11 dzień i jestem na dawce 150 mg i wejdę za niedługo jeszcze wyżej.Lek wydaje się ok ale ma pewne skutki uboczne ,które odczuwam. Najważniejsza jest kwestia zdrowia psychicznego a reszte to da się przeżyć. Śledziłem posty w tym topicu i zaintrygowała mnie Anna R. która jest przykładem na to ,że ten lek działa.Warto kierować się pozytywnymi sugiestiami ,aby nie zwariować. Co do leku efektów psychicznych jako takich nie odczuwam ,ale czekam dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak Monika badałam się u neurologa i reumatologa nic nie stwierdzili.gdyby to byla depresja to nie sądzisz że ktorys lek by mi pomógl a brałam ich wiele,z depresji wyciągnął mnie fewarin ale ból pozostał,moja lekarka mówi ze to jakies cholerstwo

Jaka lekarka? Psychiatra?

Ty masz objawy somatyczne, one są ściśle powiązane ze stanem psychicznym, dlatego bóle odczuwasz w ciele, mówiąc już prostym językiem.

Powinnaś leczyć swoje stany psychoterapią, wtedy ból w ciele zminimalizuje się, zniknie całkowicie. Ale to proces dlugotrwały.

Psychika ma wpływ na samopoczucie w ciele, rozumiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monika rozumiem że cialo i psychika są powiazane :D terapie mam za soba dwie grupowe po 12 tygoni codziennie i poltora roku indywidualna więc wiem co powinnam robic i staram się ale bol się nie zmniejszył ani trochę to zniechęca.nie daje rady isc do pracy bo bol jest niemilosierny,jestem juz bardzo zmęczona walką ze sobą i z mężem bo nie wierzy ze mnie to tak bardzo boli i to od rana do nocy.weszłam dzis na 75 mg anafranilu .czy ktos miał biegunki po anafranilu bo ja od ponad tygodnia mam biegunkę :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anafranil też działa przeciwbólowo na bóle przewlekłe, więc branie to swoją drogą, EWENTUALNIE można dołączyć psychoterapię.

To może trzeba to trochę odkłamać... Nie u każdego działa w 100%. U mnie spowodował CZĘŚCIOWE zniesienie bólu. Ból ciągle jest, ale słabszy. I to dopiero na dawce 150mg SR. Na niskich dawkach efekt był mizerny, także szału nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×