Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Przpraszam z góry ze to nie na temat anafranilu ale zrozumcie ze ja juz biore 8 lat ten lek i szukam innego srodka(naturalnego) bo mnie przeraza co bedzie za kilka lat ze mna, z moim zdrowiem bo wiadomo leki antydepresyjne sa bardzo trujace. Polecam branie leków antydepresyjnych ale nie do konca zycia

Co myslicie o tym:

Badania kliniczne dokonane na grupie 37 pacjentów cierpiących na zniedołężnienie i osłabienie oraz towarzyszących im takich symptomów, jak bezsenność, zanik pamięci, wyczerpanie fizyczne oraz palpitacje serca, po 4-6 tygodni kuracji z użyciem wyciągu z Reishi wykazały poprawę o 56,3%. Ponadto, stwierdzono wzrost szybkości transformacji limfoidalnej, jak również poziomu IL-2, składnika dopełniacza C3 oraz immunoglobuliny G. W najnowszych badaniach wykazano, że wyciągi Reishi nie tylko przeciwdziałają demencji, ale też skutecznie zapobiegają starzeniu się organizmu.

 

Wyciągi z grzybów Reishi wpływają na centralny układ nerwowy, wykazując łagodne działanie uspokajające oraz przejawiając aktywność, jako antagonista kofeiny i oddzialywując relaksujące na układ mięśniowy. Korzystny wpływ Reishi wykorzystuje się w terapii neurastenii oraz związanych z nią symptomów, takich jak zmęczenie, osłabienie nerwicowe oraz bezsenność. Po zażywaniu Reishi przez osoby cierpiące na bezsenność na tle nerwicowym po 10 do 15 dniach kuracji nastąpiła znaczna poprawa u 87% - 100% pacjentów. Towarzyszyły temu wzrost apetytu, przyrost wagi ciała oraz ustąpienie bólów i zawrotów głowy. Pozytywne wyniki uzyskano również w przypadku pacjentów cierpiących na choroby umysłowe wywołane stresem psychologicznym oraz chorobę Alzheimera. Szczególnie użyteczne okazuje się zastosowanie terapii z użyciem grzybów Reishi, jako rośliny leczniczej o działaniu uspokajającym w przypadku osób cierpiącym na stany lękowe, zaburzenia snu oraz nerwowość jeśli towarzyszy im osłabienie funkcji nadnerczy lub ogólna neurastenia.

 

W badaniach klinicznych na ludziach stwierdzono, że wyciąg z Reishi dramatycznie zmniejszał ból u osób cierpiących na nerwobóle poopryszczkowe oraz silne bóle związane z półpaścem. Badania krwi u osób cierpiących na przewlekłe zapalenie oskrzeli przeprowadzone po 4 miesiącach kuracji z użyciem Reishi wykazały zmniejszenie pobudzenia przywspółczulnego układu nerwowego u 90% pacjentów.

 

Oto cały link jesli kogos interesuje

http://www.shiitake.pl/reishii.htm

 

-- 18 cze 2011, 09:27 --

 

Znalazłam cos obiecującego dla kobiet które np. po lekach antydepresyjnych maja obniżone libido

1. "Zestra is a topically applied oil that increases female sexual sensation,

arousal and pleasure."

2. "Zestra is effective for most women including those suffering from

sexual symptoms of menopause and sexual side effects from many

commonly used medications such as birth control pills and antidepressants."

3. Zestra is not an "irritant," meaning that it does not increase blood

flow to the genitals simply by mildly irritating the vagina's outer skin

in the way that peppermint does.

4. Zestra is "natural" and not a drug or artificially created chemical.

5. Zestra is "clinically proven solution" to sexual dysfunction problems

in women.

 

Mozna to dostac na ebay za ok. 80zl, 6 opakowan. troche to drogie ale moze warto wypróbowac

 

-- 22 cze 2011, 11:31 --

 

Ja zamowiłam juz olej ze sproszkowanych zarodników Reishi. Podobno jajskuteczniejszy ale i tez najdroższy. Wierze ze przywroci moj organizm do rownowagi. W kazdym badz razie wkrótce przestaje brac anafranil. To juz moja ostatnia nadzieja wiec trzymajcie kciuki :smile: Wiem ze na poczatku nie bedzie latwo. Objawy odstawienne po Anafranilu moge oczuwac nawet do 4 miesiecy, zwlaszcza gdy po tak dlugim braniu. Ten lek niezle namieszal w organizmie i tym razem wierze ze dam rade.

Trzymajcie sie i czasami napisze jak moje postepy w uzdrawianiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

MAM TAKIE PYTANIE ODNOSCIE ANAFRANILU. CZY MOGE SOBIE POZWOLIC NA SPOZYWANIE ALKOHOLU GDY BIORE JUZ TYLKO POLOWE RANO ANAFRANILU??????? WCZESNIEJ SPOZYWALEM ALKOHOL ALE W MALYCH ILOSCIACH. CZY MOZE SIE COS STAC?????? BO WSZYSTKIE OBJAWY JUZ W ZASADZIE MI PRZESZLY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,od wczoraj weszlam na anafranil 25mg.mam silne objawy somatyczne bol plecow karku i takie uczucie jakbym miala za mało skory na szyji,nienawidze tego uczucia.jak do tej pory zadne leki nie pomogly a niektore jak np; welafax czy asertin powodowaly jeszcze większe napięcie mięsni i skóry.masakra,licze ze może ten lek pomoże

 

-- 05 lip 2011, 13:01 --

 

halo.czy ktoś tu jeszcze zagląda?chcialabym pogadac o anafranilu i w ogole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,od wczoraj weszlam na anafranil 25mg.mam silne objawy somatyczne bol plecow karku i takie uczucie jakbym miala za mało skory na szyji,nienawidze tego uczucia.jak do tej pory zadne leki nie pomogly a niektore jak np; welafax czy asertin powodowaly jeszcze większe napięcie mięsni i skóry.masakra,licze ze może ten lek pomoże

 

-- 05 lip 2011, 13:01 --

 

halo.czy ktoś tu jeszcze zagląda?chcialabym pogadac o anafranilu i w ogole

 

Nic nieboj , masz najlepszy lek w histori psychiatri, tyle co on ludzi wyciągnął z depresji , nerwic , lęków itd. od lat 60tych , to wszystkie SSRI z wenlafaksyna dotej pory tego niezrobiły. Pozatym jak dopiero wszedłąś na Anafranil co sugeruje dawka to poczekaj i daj lekowi sznase zadziałać. Na początku brania przygotuj sie na efekty uboczne- całą ich mase , z czasem pojawi sie działanie terapeutyczne , a efekty uboczne znikną jak ręką odjął :P no może zostanie garstka z tym jednym "koronnym" o którym wiadomo że być musi w wypadku klomi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ExxonValdez, koronnym?

 

58582facepalm_jesusfacepalmfac.jpg

 

:P no tak mi sie powiedziało , chodzi o taki który z drugim "koronnym" - tyciem powoduje 90% rezygnacji z danego leku czy leków serotogenicznych wogóle, to największa porażka dzisiajeszej farmakologi i obecnych leków antydepresyjnych :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa kombinacje lekow antydepresyjnych ktore niwelują ten skutek uboczny

 

Tak , tak :yeah: niewiem jakie, mozesz brać bupropion, buspiron, mianseryne, trittico i jeszcze dorzucić moklobemid i tak jak niezrezygnujesz z klomipraminy to po mixie odzyskasz czucie conajwyżej :D Wszystko to jak kadzidło na zmarłego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odzew :D .biore dzis 9 tabletkę po 25 mg.przez te objawy dostalam depresji i dwa razy byłam w psychiatryku,dostałam fluanxol,depakine i fewarin,więc te leki wyciągnęly mnie z depresji ale objawy nerwicy zostaly,męcze się z tym bólem 4 lata,straciłam pracę a renty nie dostałam więc srodków do życia brakuje i to tez mnie doluje.biorę ten anafranil i żadnych skutków ubocznych nie mam nic a nic,więc boje się ze lek nie działa,brałam doxepin i nie dzialal a to ta sama grupa leków,wczoraj moja lekarka mówila ze to dobrze ze nie mam uboków ale sama nie wiem,co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wiola 173 :D .wiesz jak jest w tej chorobie,czlowiek jest niecierpliwy,szukam u siebie najmniejszych oznak poprawy,bralam juz 11 leków i zaden nie pomogł na te objawy,tu czytam ze Izie czy Badziakowi pomogly dopiero duze dawki 150 na ból a moja lekarka mowi ze ból leczy się małymi dawkami,byc tu mądry,no cóż i tak nie mam wyboru muszę czekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adwentystka, 25 mg to nie taka duża dawka i możesz ją znosić dobrze. Nie znaczy to ,że lek nie działa. Spokojnie poczekaj na efekty, anafranil to bardzo skuteczny lek.

 

Dokładnie

 

 

dzięki wiola 173 :D .wiesz jak jest w tej chorobie,czlowiek jest niecierpliwy,szukam u siebie najmniejszych oznak poprawy,bralam juz 11 leków i zaden nie pomogł na te objawy,tu czytam ze Izie czy Badziakowi pomogly dopiero duze dawki 150 na ból a moja lekarka mowi ze ból leczy się małymi dawkami,byc tu mądry,no cóż i tak nie mam wyboru muszę czekac

 

Weź niepatrz na innych, jeden wypije na strzała 200ml wódki naraz i przyleci poniego medikopter :P , a drugi wypije litra i bedzie chciał jeszcze. Każdy organizm jest inny, niepatrz na kolegów i koleżanki, tylko spokojnie poczekaj, widze też że przydała by ci sie terapia i praca nad sobą , bo dosyć niecierpliwa i nerwowa jesteś :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adwentystka, Dokładnie Jak napisał ExxonValdez. Ja też próbowałam kilkunastu leków przed anafranilem i żaden nie pomagał. A anafranil zaskoczył już na malutkiej dawce ,z tego co pamiętam już na 20 mg poczułam znaczną poprawę. Uboków tez nie miałam tak strasznie dokuczliwych jak na innych lekach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ExxonValdez jestem po dwoch terapiach grupowych i ponad dwuletnim leczeniu indywidualnym do tego jestem po rocznej terapi odwykowej jestem 11 lat trzezwą alkocholiczką więc wiem co mam robic :P jednak nerwica jest cholerną chorobą mi nie schodzą objawy somatyczne mimo ciągłej pracy nad sobą pracy nad charakterem ,to może zniechęcic,prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×