Skocz do zawartości
Nerwica.com

Samotność


ixi

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, ale ludzie nawalają 

Może być tak że jedna osoba jest dojrzała do budowania związku, a druga nie wie czego chce od życia 

To też się nie zbuduje związku 

Muszą być dwie osoby dojrzałe do związku 

Inaczej nic z tego nie będzie 

Często jest tak że osoba dojrzała wiąże się z niedojrzałą, to wtedy też nic z tego nie będzie 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Zaklęta

Samotność jest dobra kiedy polubisz własne towarzystwo. Czasami gdy zauważysz ile można czerpać z samotności może stać się tak, że już nie będziesz chciał być blisko ludzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2022 o 10:46, Fujikuro napisał:

Lepiej nikogo nie znać niż dać się wykorzystywać innym.

 

No jest w tym jakaś racja... 

 

Ja byłem długi czas z ludźmi, którzy mnie wykorzystywali i później skutkiem tego była długa samotność spowodowana lękiem przed takim wykorzystaniem i ośmieszeniem. Szkoda tylko, że to potem siedzi tak głęboko, że zostaje jakby na całe życie taki przestrach... 

 

Dlatego nie jestem samotny z wyboru, tylko raczej zmuszony przez sytuację... Ale ostatnio jest spora poprawa, choć najgorsze są momenty, kiedy urazy nagle wracają i odbierają całą radość z życia... Przeszłość wtedy taka żywa, nieznośna, okrutna bywa... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2022 o 19:03, MarekWawka01 napisał:

 

No jest w tym jakaś racja... 

 

Ja byłem długi czas z ludźmi, którzy mnie wykorzystywali i później skutkiem tego była długa samotność spowodowana lękiem przed takim wykorzystaniem i ośmieszeniem. Szkoda tylko, że to potem siedzi tak głęboko, że zostaje jakby na całe życie taki przestrach... 

 

Dlatego nie jestem samotny z wyboru, tylko raczej zmuszony przez sytuację... Ale ostatnio jest spora poprawa, choć najgorsze są momenty, kiedy urazy nagle wracają i odbierają całą radość z życia... Przeszłość wtedy taka żywa, nieznośna, okrutna bywa... 

tez tak mam z powracaniem do przeszlosci ktora wydaje sie jak by byla niedawno. to sa tzw ruminacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek paradoks ze mnie. 

 

Siedze w mieszkaniu czuję się w sumie samotnie bo nie ma do kogo buzi otworzyć.

(nie, nie mam kota, psa by gadać do niego a ile można prowodzić monolog). 

Mówię wyjdę zrobić zakupy - w sklepach full ludzi, tłok a w myśli: bierz co pod ręką, do kasy i uciekaj do domu.

 

Jak żyć? 😂 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Sayurii napisał:

Jak żyć? 😂 

 

No właśnie 😂 oczywiście mam tak samo ;) pomaga znalezienie tych kilku osób. Gorzej jak nie mają czasu albo jak te relacje się z biegiem czasu psują.... Przeciętny człowiek pewnie przechodzi nad tym do porządku dziennego i szuka nowych znajomości. :///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj u mnie jak powyżej, wcześniej napisałam "byli jak mieli korzyści". Z czasem człowiek mądrzeje i zrywa takie relacje.

A szukać na siłę i zapoznawać nie ma sensu, to tylko epizod w naszym życiu, Ci co mieli zostać to zostaną. 🙂

 

Ale szczerze miło by było z kimś wyjść, spędzić czas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej właśnie jak samotność przestaje przeszkadzać, a jest wręcz pożądana. Kiedy tylko w samotności czujemy się wystarczająco bezpiecznie i swobodnie. To uzależnia. Albo takie przeświadczenie, że tylko w samotności możemy sobie poradzić z pewnymi problemami (zanim zaczniemy się uspołeczniać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Zaklęta
14 godzin temu, kia_ sportage napisał:

Mnie samotność boli. Niby nie mieszkam sama niby otaczają mnie ludzie a jestem samotna w sród ludzi.

Znane mi uczucie i bardzo bliskie choć już chyba nie dotyczy tak bardzo jak kiedyś. Uczę się nie oczekiwać zbyt wiele od innych a wszelkie rozczarowania odkładam na bok. Nie liczę na pełne rozumienie mnie bo ja też wielu osób nie potrafię do końca mimo, że próbuje. 

Lubie siebie i lubię ludzi a to, że spotkałam tych niedobrych i nadal spotykam przyjmuje, że taki jest świat 😉

Wszystkiego dobrego... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Zaklęta
37 minut temu, kia_ sportage napisał:

@Zaklęta dziękuję. Ja już chyba tez na nic nie liczę. Chciala bym tylko mieć 2 połówkę.  Bo mam 40 lat i od 5 jestem sama. Wychowuje 13 latke. Z autyzmem atypowym.  Szukam wciaz pracy, ale co znajdę to pracodawcy nie pasuje.

Szukam powodu na terapii. Podobno mam osobowosc unikajaca. Ktora wykształciła się we mnie na skutek odtrącenia ktyryki. Nie wiem ile w tym mnie.  Ale wiem, że coś sprawia że mam zawodowo finansowo ciagle zle.

Cierpliwości..oczywiscie musisz w sobie odnaleźć ten klucz który popcha naprzód. Nie wiem jak to się robi, nie wiem kiedy różne zamknięte drogi stają przejezdne. Mam wrażenie, że to dzieje się poza kontrola...potrafimy przecież być w teorii specjalistami ale w praktyce to nie wychodzi. Znam to bardzo dobrze. Z pewnością dbanie o teraźniejszość dużo daje...wychodzenie poza schematy pomału, krok po kroku. W końcu trafisz w miejsce w którym rozwitniesz..wierze w to bo gdyby nie wierzyła to bym sama tego nie zrobiła 🙂 Powodzenia...

Edytowane przez Zaklęta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2022 o 08:33, zielona-welonka napisał:

Ja już sama nie wiem czy samotność to dobra czy zla rzecz u mnie.

Tyle, że ja jskos boje się isc do ludzi, teraz jeszcze jsk mnie zawiedli w pracy, boje się wyjść, by nie byc oceniana.


Myślę że trzeba po prostu żyć z byciem ocenianą. Ludzi nie zmienisz. Ale możesz swoje podejście lub otoczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2023 o 21:16, alone05 napisał:

Samotność mi w sumie nie przeszkadza, jedynie brakuje mi drugiej połówki, naprawdę nie mam dużych oczekiwań wobec ludzi, wystarczyłaby mi jedna osoba, żeby była ze mną.

Masz jakies preferencje odnosnie swojego wymarzonego partnera? Warto moze by zaczac szukac w jakis sposob kogos kto spelnialby Twoje oczekiwania ;) Ja tam na razie mam przestoj ale tak to nie stronie od portali spolecznosciowych itp. zazwyczaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2023 o 14:39, kia_ sportage napisał(a):

Podpisuje się mam tak samo 

I racja to zdanie które kia masz w kazdym wpisie. Żyjesz wśród osób ale one mają cię gdzieś my sami nie umiemy stworzyc relacji z róznychw zględów choc bardzo sie staramy, chcemy, ale nie wychodzi. Samych siebie trudno czasem znieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kabe1789 napisał(a):

I racja to zdanie które kia masz w kazdym wpisie. Żyjesz wśród osób ale one mają cię gdzieś my sami nie umiemy stworzyc relacji z róznychw zględów choc bardzo sie staramy, chcemy, ale nie wychodzi. Samych siebie trudno czasem znieść.

Nie każdy ma nas gdzieś, wiem, że samotność boli i aż chce się wykrzyczeć wtedy, że każdy ma nas w d*pie, nikomu na nas nie zależy, ale to zwykle nie jest prawdą i warto mieć na względzie taki fakt, że jeśli powie się tak komuś komu zależy na nas, to go po prostu zranimy wsadzając do jednego worka z wszystkimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kia_ sportage napisał(a):

Ja zyję dla córki.  Muszę. A mogla bym esej napisać o tym jak bardzo nie mam sily do takiego zycia.

Sama wychowujesz jak dobrze rozumiem? często masz depresyjne dni że masz dośc, że sobie nie dasz rady itd? Jeśli mogę spytać kim jesteś z zawodu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×