Co Wam daje to forum..?

Informacje o forum, ogłoszenia, pytania do Administratorów, Moderatorów. itp.

Re: Co Wam daje to forum..?

przez norbi 20 cze 2010, 18:04
Mi to forum dało świadomość choroby, im więcej się o niej dowiaduje tym więcej jest we mnie nadziei. Do tej pory żyłem w przeświadczeniu, że jestem gorszy od innych, ułomny, zły dla innych - tak po prostu, taki jestem i już, pogodziłem się z tym, swoją izolacje usprawiedliwiałem tym, że nie chcę ranić innych, co oczywiście gest g. prawdą. Od prawie 2 lat nie przeczytałem żadnego artykułu w gazecie od początku do końca, nie rozumiałem, czytałem tak mechanicznie, sylaby, słowa, zdania, z których nic nie wynikało. Dochodziłem do wniosku, że jestem "półgłówkiem", niedorozwinięty, beznadziejny i do niczego się nie nadaję. Teraz wiem że to nie tak, że to jest choroba, którą da się wytłumaczyć, tak klinicznie, bo coś tam z chemią mózgu, synapsy, jakieś neuroprzekaźniki, szyszynki i duzo, dużo innych (właśnie kończę czytać książkę, pierwsza od nie pamiętam kiedy i nie mam problemu żeby ją zreferować). Tak jak z cukrzykiem, który przyjmuje insulinę, ja biorę escitalopram - no szit happens, ba może ja nie będę musiał brać leku do końca życia. Mam jakieś tam problemy, bo ciężkie dzieciństwo, bo rozwód, bo byli inni, którzy mną pomiatali, bo przez ta moją chorobę zaniedbałem dziecko, co jeszcze bardziej mnie pogrążało, ba też zły ze mnie ojciec, ale mam nadzieje, że na terapii z dobrym psychologiem będę sobie z tą przeszłością radził. Na razie walczę z teraźniejszością i jest coraz lepiej. Wiem, że przez kilka lat drzemał we mnie potencjał, który zostanie uwolniony, a jak już tak się stanie to będzie się działo, taka erupcja wulkaniczna.
Kiedy wsiadam do pociągu przedział natychmiast pustoszeje, ale zawsze zostaje ktoś kto się mnie nie boi

przez Natascha 30 lip 2010, 21:14
Kontakt z fajnymi ludźmi i możliwość swobodnej rozmowy na każdy temat. Generalnie ma same zalety...prócz jednej wady...cholernie uzależnia :roll:
Natascha

przez Sorrow 31 lip 2010, 00:25
Można porozmawiać z ludźmi i zawsze jest tu ruch.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Misiek_NL 11 wrz 2010, 13:31
Dean, Mam podobne odczucia...
Misiek_NL

przez Milutki 11 wrz 2010, 13:57
Dla mnie - oprócz poczucia, że nie jestem sam z problemami nerwicy - jest jedna istotna sprawa.
Przeglądając historie innych, a także samemu pisząc, dzieląc się uwagami, w efekcie - mnie samego bardziej to zachęca i motywuje do działania, do zajmowania się swoją nerwicą. Przypomina mi, że MOŻNA i TRZEBA coś z tym robić, próbować bezustannie, bo szkoda naszego życia na takie pierdoły, jak nerwica... :evil:

Kiedy przez długi czas nie byłem na forum, to zauważyłem, że strasznie się opuściłem w moich staraniach, w zmaganiach z nerwicą natręctw, tak jakbym po prostu "zapomniał" o tym, że trzeba coś robić, zapomniałem JAK trzeba się tym zajmować, kompletnie zgubiłem gdzieś motywację.
Myślę, że nie tylko dla mnie jest potrzebne takie "przypominanie" i motywowanie, przynajmniej od czasu do czasu ;)

Tak ogólnie, najkrócej mówiąc, forum służy jako WSPARCIE - w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu (choć na pewno nie stricte terapeutycznym).
Moja NN >>> post230132.html#p230132

Co było, to było
Co może być - jest
A będzie to, co będzie...
:bezradny:

przez Milutki 11 wrz 2010, 14:23
Krwiopij, czy mogłabyś nieco rozwinąć swoją myśl ?

wybaczcie, ale przeglądając wpisy co niektórych mam wrażenie, że jestem na czacie, a nie na forum... :blabla:
Moja NN >>> post230132.html#p230132

Co było, to było
Co może być - jest
A będzie to, co będzie...
:bezradny:

przez piscis 13 wrz 2010, 14:35
Mi dało poczucie, że nie jestem sama na świecie z problemami i są tacy jak ja...
i co więcej potrafią sobie z tym radzić...
ja nawet posłuchałam kilku rad...
na chwile...
i na chwile pomogło...
Milutki co do czatu masz rację...dlatego nie zawsze mi tu dobrze i coraz rzadziej tu zaglądam...
i w efekcie i tak każdy z nas jest ze wszystkim sam i tak...
KL - jesteś Promykiem w moim szarym świecie

przez ALEKS*OLO 13 wrz 2010, 19:35
Krwiopij napisał(a):dalo mi Kasię,Asię,Basię,Anię,Madzię i Monikę.
sporo :D

Dzięki Haniu, dzieki :( <chlip chlip>
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez ALEKS*OLO 14 wrz 2010, 10:09
Haniuś kochanie :* napisałam to troszke z żartem, wiem, że nie idzie wszystkich spamiętać. I broń Boże nie karaj sie bo wtedy ja bede musiala siebie ukarać i tak sie bedziemy karać az nam krwi zabraknie :P

A to że ktoś pisze ze robimy z forum czata to ...olej. Nikomu sie nie dogodzi. Jedni piszą ze za bardzo smutno tu jest, drudzy ze za mało rozrywkowo a inni ze zbyt rozrywkowo ;)
Nie ma co sie przejmować :*:*
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez piscis 14 wrz 2010, 11:15
taa...olać ich... :mrgreen:

:blabla:
KL - jesteś Promykiem w moim szarym świecie

przez brokenwing 14 wrz 2010, 11:58
Krwiopij, Co sie przejmujesz miedzy wierszami widziałem mój nick :)

To forum ,pozwala mi rozmawiać z ludziami bez konieczności bycia wśród nich
brokenwing

przez Balbina^^ 14 wrz 2010, 12:50
Dzięki Haneczko, też jestem szczęśliwa że te forum dało mi Ciebie. Jak widać można w wirtualnym świecie spotkać nie tylko nienawiść i głupotę, lecz także przyjażń i miłość.
Balbina^^

przez kala 29 wrz 2010, 11:47
Zdecydowałam się no forum ponieważ chce porozmawiać z osobami obcymi o problemach. Wiem że osoba bliska nie pomoże we wszystkim i nie musi wiedzieć o wszystkim. Szukam pomocy osoby która trzeżwo będzie potrafiła spojrzeć na moje problemy z innej perspektywy. Poradzi mi coś co spowoduje inne moje myślenie.

przez paradoksy 09 paź 2010, 21:55
ALEKS*OLO napisał(a):
Krwiopij napisał(a):dalo mi Kasię,Asię,Basię,Anię,Madzię i Monikę.
sporo :D

Dzięki Haniu, dzieki :( <chlip chlip>

o ja cie, własnie to przeczytałam i się aż wzruszyłam
:oops: :cry:
paradoksy

Sortuj wg