Napoje typu cola

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Napoje typu cola

przez realmadryt 03 mar 2013, 17:20
Bez przesady jedzenie słodyczy nie wywołuje cukrzycy. To pewne predyspozycje naszego organizmu sprawiają, że albo będziemy na nią cierpieć albo nie. Inni potrafią objadać się słodyczami w dużych ilościach i ani nie mają nadwagi ani cukrzycy. Fakt że cukier uzależnia ale chyba łatwiej się od niego odzwyczaić niż od nikotyny czy alkoholu.

Napoje typu cola

przez Lord Kapucyn 03 mar 2013, 17:22
Do 1903 r. przeciętna szklanka Coca-Coli zawierała 9mg kokainy. Wtedy to dopiero było uzależnienie i faza.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Napoje typu cola

przez wuroc 24 mar 2013, 16:20
Swojego czasu wypijałem 3litry coli, pepsi itp dziennie, pózniej nie spałem ,w finalnej fazie spałem po 5 godzin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Napoje typu cola

przez mark123 19 kwi 2013, 06:42
Mam wrażenie, że coraz częściej energetyki na mnie w ogóle nie działają.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Napoje typu cola

przez albenka 09 maja 2013, 16:00
Cola się najlepiej nadaje do zardzewiałych części stalowych. Mozna wtedy łatwo np coś łatwo odkręcić .

Napoje typu cola

przez mark123 09 maja 2013, 16:09
Ogólnie to nie wiem, czy mam zespół uzależnienia od kofeiny, czy nie mam, ale chyba wszystko możliwe w moim przypadku.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Napoje typu cola

przez winner4 23 wrz 2013, 11:22
Mi cola przeszkadzała tylko w tym, że sporo po niej przytyłam. Szczególnie dlatego, że piłam jej sporo przed snem. Schudnąć pomogły mi tabletki xxxxxx, które o dziwo dodatkowo zablokowały mój apetyt na colę. Teraz pijam ją tylko okazjonalnie.
Ostatnio edytowano 26 wrz 2013, 22:21 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto reklamę

Napoje typu cola

przez libertynka 23 wrz 2013, 15:29
ja byłam uzależniona od coli, nie piłam dużo ale regularnie na poprawę humoru, później byłam na diecie oczyszczającej i już ze 3 miesiące nie piję coli w ogóle, mogę powiedzieć jedno: cola uzależnia psychicznie, czasem mnie ciągnie żeby się napić 'na pocieszenie' czy rozładowanie stresu, lęku. jakby to miało na coś pomóc.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

Napoje typu cola

przez Kalebx3 23 wrz 2013, 15:40
Dla mnie Cola od czasu do czasu ( raz , dwa na tydzień po 0, 5 litra ) to żadne przegięcie , szczególnie po cięzkostrawnym posiłku.
Jednak jak widzę tych małolatów dla których istnieje tylko Cola, to jest mi ich żal i wtedy się juz nie dziwię , skąd ta otyłośc wśród małoletniej mlodzieży.
Widziałem kiedyś na Discowery program , w którym między innymi był facet , który pił dużo Coli( praktycznie do wszystkiego Colę , fante itp.) i tego typu resztę słodkich napojów . Był gruby jak beczka. Pokazywał swoje zdjęcia z tamtego okresu . Powiedział ,że TYLKO zrobił jedną RZECZ ,aby powrócić do wagowej normy , w której miałby się czuć dobrze . Odstawił tylko całe do świństwo ( Cola , Pepsi , Fanty ,etc. i NIC WIĘCEJ! OD RAZU ZACZĄŁ CHUDNĄĆ , i teraz wygląda na normalnie w miarę szczupłego czlowieka ,,,bez żadnych diet,wymyślnych kulinarii , kombinacji dietetycznych i całych dziwactw z tym związanych. Wystarczyło TYLKO odstawić COLĘ !!! Ten film dał mi bardzo dużo do myślenia i otworzył na pewne rzeczy oczy.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Napoje typu cola

przez mark123 23 wrz 2013, 16:53
veganka napisał(a):ja byłam uzależniona od coli, nie piłam dużo ale regularnie na poprawę humoru, później byłam na diecie oczyszczającej i już ze 3 miesiące nie piję coli w ogóle, mogę powiedzieć jedno: cola uzależnia psychicznie, czasem mnie ciągnie żeby się napić 'na pocieszenie' czy rozładowanie stresu, lęku. jakby to miało na coś pomóc.

Ja też często piję colę w celu poprawienia swojego stanu emocjonalnego.

Kalebx3 napisał(a):Dla mnie Cola od czasu do czasu ( raz , dwa na tydzień po 0, 5 litra ) to żadne przegięcie , szczególnie po cięzkostrawnym posiłku.
Jednak jak widzę tych małolatów dla których istnieje tylko Cola, to jest mi ich żal i wtedy się juz nie dziwię , skąd ta otyłośc wśród małoletniej mlodzieży.
Widziałem kiedyś na Discowery program , w którym między innymi był facet , który pił dużo Coli( praktycznie do wszystkiego Colę , fante itp.) i tego typu resztę słodkich napojów . Był gruby jak beczka. Pokazywał swoje zdjęcia z tamtego okresu . Powiedział ,że TYLKO zrobił jedną RZECZ ,aby powrócić do wagowej normy , w której miałby się czuć dobrze . Odstawił tylko całe do świństwo ( Cola , Pepsi , Fanty ,etc. i NIC WIĘCEJ! OD RAZU ZACZĄŁ CHUDNĄĆ , i teraz wygląda na normalnie w miarę szczupłego czlowieka ,,,bez żadnych diet,wymyślnych kulinarii , kombinacji dietetycznych i całych dziwactw z tym związanych. Wystarczyło TYLKO odstawić COLĘ !!! Ten film dał mi bardzo dużo do myślenia i otworzył na pewne rzeczy oczy.

Ja nie tyję od coli, wypijam 1,5-2 litry dziennie, poza tym dużo jem i mam bardzo mało ruchu, a i tak mam niedowagę.

Napoje typu cola

przez khaleesi 23 wrz 2013, 16:57
Nie piję bo jest niedobra i mi nie smakuje
Mistrz Avatara

Napoje typu cola

przez Sassic 05 paź 2013, 12:24
ja Colę teraz odstawiam i nie mogę jej pić.. jak wypiję 2,5l na raz to rano męczy mnie kac.. suchość w ustach, ospałość, ból głowy.. czuję się jakbym zamiast Coli wypił 2litry wódki. Jak na ironie alkoholu praktycznie nie tykam.. sporadycznie 2 razy do roku piwko i to wszystko.

Napoje typu cola

przez Ferdynand k 05 paź 2013, 12:39
realmadryt napisał(a):Bez przesady jedzenie słodyczy nie wywołuje cukrzycy. To pewne predyspozycje naszego organizmu sprawiają, że albo będziemy na nią cierpieć albo nie. Inni potrafią objadać się słodyczami w dużych ilościach i ani nie mają nadwagi ani cukrzycy. Fakt że cukier uzależnia ale chyba łatwiej się od niego odzwyczaić niż od nikotyny czy alkoholu.

fakt mam tak jestem szczupły

-- 05 paź 2013, 12:42 --

Kalebx3 napisał(a):Dla mnie Cola od czasu do czasu ( raz , dwa na tydzień po 0, 5 litra ) to żadne przegięcie , szczególnie po cięzkostrawnym posiłku.

też fakt cukry proste w coli są szybko wyłapywane do wątroby jako glikogen
jak nie ma miejsca to do tkanki tłuszczowej
niby dają kopa a potem szybko insulina obniża poziom cukru we krwi i jest zamułka

-- 05 paź 2013, 12:43 --

a zamułka=brak aktywności fizycznej i spalania kalorii
Naczelny Użyszkodnik

Napoje typu cola

przez true 06 paź 2013, 21:16
cola tylko wtedy jak mam wirusa zoladkowego ;) ( nawet lekarz poleca) i jak mi lancuch w rowerze zardzewieje :p =D :D

gdzies slyszalam , ze uzaleznieni od coli nawet umierali , dziecko karmione (gdzies tam) chipsami i pijace cole mialo w wieku 8 lat sitko z zoladka , ktorego sie nie dalo zalatac :/

Sortuj wg