Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez Przemek_44 12 lis 2015, 09:51
achino napisał(a):Nie rozumiem pojecia detoks w odniesieniu do benzo. Czy ja jestem zatruty jak lykam codziennie benzo? Nie sadze. Czy benzo to trucizna? Chyba nie.

achino Do końca się z Tobą nie zgodzę, choć rozumiem twój tok myślenia..ale można zadać podobne pytanie, czy alkohol to trucizna?

To zależy (?) jak często, jak długo, jakie ilości zażywasz, pijesz (?) zarówno alkohol jak i benzosy leżą sobie na półkach sklepowych lub aptecznych i jak używamy sporadycznie, od czasu do czasu i nie siadamy po nim za kierownicą (to samo dotyczy benzosów - nie wolno w PL po nich jeździć) to pewnie nic się nie dzieję, ale jak będziesz pił/ zażywał codziennie, to

po 1 będziesz stale na rauszu/haju (benzo obniżają zdolności psychomotoryczne jak również spada iloraz inteligencji, ogólna wydajność myślenia, zdolność koncentracji, jest gorsza koordynacja ruchowa)
po 2 pomimo rzeczywiście mniejszej toksyczności benzodiazepin na organizm w porównaniu z alko, barbituranami, czy narkotykami, to jak będziesz brał je latami i w np w coraz większych dawkach (rozwój tolerancji) to określenie małotoksyczne się zaciera, bo z tego co wiem benzodiazepiny nie są obojętne dla naszego mózgu (np. wcześniejsza demencja), i dla naszych wewnętrznych narządów także, np. jakbyś przez lata brania, tak jak ja, doszedł do dawki 15 tabl. Clonazepamu (2 mg)/ dzień = 30 mg Clona /dzień a to zdaję się = ok 30 mg Alprazolamu/ dzień, bo ponoć mają podobną moc, to by twoje narządy i komórki mózgowe poczuły..Ja po odstawieniu Clona po 9 latach brania jak mi zrobili EEG głowy właśnie w Rydygierze, to wykres ponoć nie wyglądał najlepiej (zaburzone fale mózgowe itd)

Mówiąc, zastanawiając się czy ktoś jest zatruty / czy nie zatruty, pozostaje jeszcze kwestia uzależnienia od bdz i wszystko co z chorobą nałogową się wiąże, negatywna zmiana osobowości, nałogowe mechanizmy, zachowania itd. itd. Uzależnienie od tych środków to udowodniona choroba, która ma numer i symbol..

Oczywiście wiążę się ona ściśle z „problemem pierwotnym”, który zwykle jest w pakiecie jak zabawka z kinderniespodzianką :) bo nikt nie zaczyna brać silnych benzodiazepin, czy leków nasennych bez powodu, a wszystko razem nazywa się ponoć tzw „podwójną diagnozą” i trzeba leczyć te rzeczy równolegle
Artykuł o uzależnieniach od leków BDZ na potralu kobieta.wp.pl Tabletka na życie - A.Wawrzyńczak

Mój blog o lekomanii.

przez Przemek_44 12 lis 2015, 09:59
Co do innych rzeczy to w zupełności się zgadzam i uważam, że wszyscy macie rację co do odstawek benzo, czy to w szpitalach psychiatrycznych, czy detoksach, to zupełnie inna specyfika, ale też problem ten w Polsce jest zupełnie nie ogarnięty i marginalizowany
Artykuł o uzależnieniach od leków BDZ na potralu kobieta.wp.pl Tabletka na życie - A.Wawrzyńczak

Mój blog o lekomanii.

przez Przemek_44 12 lis 2015, 10:01
Paulina86 napisał(a):Mozesz mi powiedziec cos wiecej na temat detoksu w Krakowie? Ile trwał i jak konkretnie przebiegał? Pozdrawiam

Paulina86 odpiszę Ci, ale później, bo teraz muszę lecieć..

Mój blog o lekomanii.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez achino 12 lis 2015, 11:01
Alkohol jest trucizna we wlasciwie kazdej ilosci. Jest neurotoksyna i niszczy prawie wszystkie organy. Jedyny skutek prozdrowotny alkoholu spożytego w minimalnej ilosci to pobudzenie krazenia, jednak praktycznie nikt nie ogranicza sie do takich dawek (musialoby to byc 50 ml wodki i to od czasu do czasu). Zalety zdrowotne wina nie wynikaja z obecnosci alkoholu, ale polifenoli. Sam alkohol jest zatem trucizna.

Benzodiazepiny to nie trucizna. Nie wykazano w badaniach trwalych uszkodzen zadnego narzadu po odstawieniu benzodiazepin, w przeciwienstwie do alkoholu, ktory stale zbiera smiertelne zniwo. Mysle, ze to sa uzaleznienia nieporownywalne.

Jezeli chodzi o prowadzenie auta, to wszyscy moi znajomi z nieistniejacego forum o FS zdawali prawo jazdy na Xanaxie. Bez niego nie daliby rady. Nie wierze, by testy na dragi, jakimi posluguja sie w wyjatkowych przypadkach suki (kiedy widza, ze ktos jest ewidentnie nacpany/pobudzony) weryfikowaly obecnosc benzodiazepin. Problem tych lekow jezeli chodzi o wypadki komunikacyjne jest marginalny, wiec jeslibym mial prawo jazdy, tobym ani chwili sie nie wahal i prowadzil auto po benzo, bo predzej to moja nerwica doprowadzilaby do wypadku niz te leki.

Ale oczywiscie uzaleznienie od benzo to sprawa nieciekawa i trzeba z tym walczyc!

przez andrzej57 12 lis 2015, 18:59
Przemek_44 we wczorajszym emitowanym programie nt. benzo słuchałem Twojej wypowiedzi, aczkolwiek mało powiedziałeś o uzależnieniu i konsekwencjach. Czyżby czasowo Cię ograniczyli? A to dzięki żonie oglądałem, bo ona tą stację często ogląda. Pozdrawiam :uklon:
obserwowany

przez jetodik 12 lis 2015, 19:27
achino, niekoniecznie muszą podmieniać benzo za benzo, są inne rzeczy naltroxen przykładowo, ale nie wiem co tam dają.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Przemek_44 12 lis 2015, 19:28
andrzej57 napisał(a):Przemek_44 we wczorajszym emitowanym programie nt. benzo słuchałem Twojej wypowiedzi, aczkolwiek mało powiedziałeś o uzależnieniu i konsekwencjach. Czyżby czasowo Cię ograniczyli? A to dzięki żonie oglądałem, bo ona tą stację często ogląda. Pozdrawiam :uklon:

andrzej57 Andrzej, a to wczoraj było??! :shock: No kurw_ zabiję tą babę, miała dać mi znać kiedy będzie emisja, umawialiśmy się, umawialiśmy się, że miało być albo wczoraj, albo za tydzień w środę, miała zadzwonić i nie zadzwoniła i w końcu nie oglądałem :cry: Szlag by to!! :evil: Andrzej, ona nagrała 1 godzinną rozmowę ze mną, to co oni w końcu puścili i skąd wiesz, że to bylem ja? Pokazali adres internetowy mojego bloga?? O czym w ogóle gadałem?

Mój blog o lekomanii.

przez andrzej57 12 lis 2015, 19:55
Przemek wczoraj grubo po 22-giej żona mnie zawołała - wymieniono Twoje imię, kilka zdań puścili z taśmy - może z 5 zdań (m.in.o tym,że brałeś 15 szt, 2 próby s.), nic o blogu nie mówiono. Praktycznie te kilka Twoich zdań było wstępem o benzo i potem 2 babki wypowiadały się uzależnieniu (jedna z nich wyszła z uzależnienia, a druga nie wiem, bo wyszedłem z pokoju), gdyż prowadzące same "spłyciły" ten problem, nie były przygotowane merytorycznie. Na pewno będzie powtórka tego programu. Jak będę wiedział, to dam Ci znać na pw, bo moja żona "na tym kanale siedzi wieczorem". :D
obserwowany

przez JERZY62 12 lis 2015, 20:27
andrzej57, jak Twoje 0.5 mg clona się miewa? :D Łykasz dalej... miałeś jakieś próby ponowne odstawiena tego clona?
♪♪♪

przez andrzej57 13 lis 2015, 01:21
JERZY62 raz się "bawiłem" w odstawianie i już nie nawet o tym nie myślę. Dlaczego? Po co? Łykam 0,5, aczkolwiek jak miałem nerwówkę w pracy zażyłem kilka razy 0,75mg i normalnie funkcjonuję, dobrze sypiam i po cóż mam sobie pogarszać na własne życzenie mój stan psychiczny? Bez celu! Wyniki wszystkie robiłem w laboratorium - wyszły jak u niemowlaka (zwłaszcza wątróbka po tylu latach zażywania jest też ok.). Usg jamy brzusznej też robiłem - naprawdę Jurku czuję się świetnie, czego również i Tobie życzę. A Ty na Tranxene bodajże jesteś (z tego co pamiętam?) i jak samopoczucie?. Pozdrawiam serdecznie. Andrzej
obserwowany

przez JERZY62 13 lis 2015, 10:33
andrzej57, ja nie wiem czy mi te 5 mg Tranxeny coś pomaga, po prostu nie wiem :bezradny: Czy tylko tą Tranxene sobie łykam jak bezsmakowego cukierka. Tak że teraz tą Tranxene odstawiam i spróbuje nie zażywać przez co najmniej 3 miesiące i zobatrzę jak się będę czuł. Po co to cholerstwo łykać jak może nic nie daje tylko się truje.
Też kiedyś zażywałem przez trzy cztery może pięć lat 1 mg clona.
Co to jest podniesienie dawki przy stresach o 0.25 mg... czy to się da odczuć fizycznie czy tylko masz świadomość tego że więcej bierzesz i że to niby lepiej działa.
♪♪♪

przez Przemek_44 13 lis 2015, 11:39
JERZY62 napisał(a):andrzej57, ja nie wiem czy mi te 5 mg Tranxeny coś pomaga, po prostu nie wiem :bezradny: Czy tylko tą Tranxene sobie łykam jak bezsmakowego cukierka. Tak że teraz tą Tranxene odstawiam i spróbuje nie zażywać przez co najmniej 3 miesiące i zobatrzę jak się będę czuł. Po co to cholerstwo łykać jak może nic nie daje tylko się truje.
Też kiedyś zażywałem przez trzy cztery może pięć lat 1 mg clona.
Co to jest podniesienie dawki przy stresach o 0.25 mg... czy to się da odczuć fizycznie czy tylko masz świadomość tego że więcej bierzesz i że to niby lepiej działa.

JERZY62 Chyba raczej to drugie ;) tj już dawno "bezsmakowy cukierek", który jest raczej jak balsam dla psychiki, niż cokolwiek działa jeszcze na organizm, a wiesz ile to jest w przeliczeniu na CLona, jeśli czegoś nie pomyliłem, to wg tabelki prof H.Ashton 1 mg Clona = 1 mg Alpra = 30 mg Tranxene (Cloranxen), czyli np bierzesz "okruszek", problem w tym, że nie lekceważyłbym tej siły, bo niestety ta psychiczna (psychologiczna) część jest najgorsza, bo prochy te "wrastają" w głowę jak "bluszcz" (sorry za porównanie)..ale jak baaaaaardzo stopniowo będziesz odstawiał dzieląc na jeszcze mniejsze okruszki, ale starając się nie robić z tego sprawy życia lub śmierci i jeśli coś nie wyjdzie, to nie dołując się i katując, to któregoś dnia może się okazać,że zapomnisz wziąć kolejną dawkę i dasz sobie radę bez niej, co sprawi że kiedyś może olejesz..Czasem też warto skorzystać z jakiś rad psychologa leczenia uzależnień, co nie oznacza, że zaraz musi być jcakaś wielka psychoterapia, ale czasem może doradzićc jak np radzić sobie z uzależnieniem..

Przestrzegam CIę też przed zakusami odstawienia od razu !! pamiętaj o zjawisku kumulacji, że biorąc od lat tą dawkę tak naprawdę możesz mieć sporo tego leku w sobie i wyższe realne stężenie niż 5 mg, to jak odstawisz od razu z dnia na dzień, to możesz mieć konkretne objawy odstawienne i się tylko zrazisz

Mój blog o lekomanii.

przez JERZY62 13 lis 2015, 13:16
Przemek_44, tak wiem w przeliczeniu na Relanium to 3,3 mg
Rzucam to pomału w cholere.
♪♪♪

przez Przemek_44 13 lis 2015, 13:41
JERZY62 a nie czasem 5 mg Tranxene = ok 0.17 mg Clona ?? Czy coś pokręciłem?

Mój blog o lekomanii.

Sortuj wg