Psychiczne znęcanie się?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Psychiczne znęcanie się?

przez Candy14 24 lis 2013, 20:41
trzeba zmienic nastawienie ;)

Obrazek
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Psychiczne znęcanie się?

przez Paletka 24 lis 2013, 20:47
Candy14 napisał(a):trzeba zmienic nastawienie ;)

Obrazek

oj tak nawet ze wzgledu na dziecko ,ktore nie dosc że z ojcem terrorystą to jeszcze ze znerwicowana przestraszona matka bedzie sie wychowywac. Niedlugo na bank stanie sie jednym z forumowiczow jak cos sie nie zmieni.moze nawet najmlodszym. i w polowie watkow bedzie mogl sie wypowiadac "z doswiadczenia"...

za dziecmi nie przepadam,ale szkoda mi takich co musza sie rozwijac w takiej "sielankowej" atmosferze w domu.

Filigranowa weź ROZWOD!!!

Psychiczne znęcanie się?

przez Kokojoko 24 lis 2013, 20:47
Candy14 napisał(a):trzeba zmienic nastawienie ;)

Obrazek

:yeah:

Dodałabym jeszcze to ;)

Obrazek
Kokojoko

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Psychiczne znęcanie się?

przez Po prostu maciek 24 lis 2013, 20:49
Paletka trochę to nie na wyrost, że my forumowicze jesteśmy z takich toksycznych rodzin?
Chociaż z 2 strony może cos w tym jest.....
Rok 2015 będzie niewątpliwie inny.
Wraz ze zniknięciem Jej z mojego życia umarła połowa mnie. Natomiast druga połowa, która pozostała nienawidzi mnie jeszcze bardziej niż Ona.

Psychiczne znęcanie się?

przez tahela 24 lis 2013, 20:51
Filigranowa to taki typ, który zawsze dowali bo sam jest słaby, jakbys pracowała to pewnie by ci powiedział,ze mało zarabiasz i twoja praca jest bez sensu weź sie zwolnij, jakbys zarabiała wiecej to pewnie by powiedział,ze jestes zimna suka , która nie potrafi kochac, dawać ciepła tylko patrzy na kariere zamiast sprzatac i gotowac. Znam wiele zwiazków dokoła mnie i szacunek nie ma duzo wspólnego z tym czy kobieta pracuje czy nie sa kobiety niepracuajce mające cudownych partnerów i pracujace zaradne siedziace z takimi beznadziejami meskimi. Najwazniejszy jest własny szacunek do siebie samej powiedz mu ze k..wa zajmujesz sie domem ,ze dzieki temu ma czysto i obiad i ze domagasz sie traktowania z godnoscia i jesli to sie nie zmieni to zaczniesz szukac pracy i go zostawisz ja bym tak zrobilą na twoim miejscu, popatrzyłabym czy pan sie zmieni jak by sie nie zmienił to bym zajęła się własnymi problemami i własnym zyciem a jego bym zlała ,szanse miał.Jesli idzie o obowiązki domowe to wiadomo, ze jak jedna strona nie pracuje to robi w domu wszystko wtedy jest sprawiedliwie, ale jeśli obie strony pracuja to sie kończy i obowiazki na pól logiczne , nie rozumiem facetów, którzy wymagaja tego zeby w domu miec wszystko porobione i zeby kobieta pracowała wtedy to jest niesprawiedliwe, nawet jak kobieta mniej zarabia to nie znaczy ze mniej pracuje zwykle tez 8 godzin albo wiecej wiec obowiazki po połowie wtedy nikt się nie czuje wykorzystywany, ale jak ktos nie pracuje to powinien robic w domu wszystko zeby strona pracujaca miała wolna głowe od tego juz i spokoj, ale szacunek sie nalezy w kazdej sytuacji kazdemu a w zwiazku w ogóle bo inaczej to bez sensu jak ktos obraza kogos nie ma bliskosci bo jak moze byc bliskosc , miłosc jak ktos komus mowi ze jest powiedzmy głupi raczej jedno z drugim sie wyklucza.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Psychiczne znęcanie się?

przez Paletka 24 lis 2013, 20:59
Po prostu maciek napisał(a):Paletka trochę to nie na wyrost, że my forumowicze jesteśmy z takich toksycznych rodzin?
Chociaż z 2 strony może cos w tym jest.....

nie uważam ,że WSZYSCY na forum są z toksycznych rodzin ,ale uwazam że Ci z toksycznych rodzin tu się nadają ponieważ na bank dzieciństwo odbija się im czkawką.
Nerwicy albo depresji na pewno można się i nabawić dopiero w dorosłym życiu...

Ale jak juz ktos sie nabawił w dzieciństwie to pewnie do nas trafi ;)

Psychiczne znęcanie się?

przez Po prostu maciek 24 lis 2013, 21:04
Paletka napisał(a):nie uważam ,że WSZYSCY na forum są z toksycznych rodzin ,ale uwazam że Ci z toksycznych rodzin tu się nadają ponieważ na bank dzieciństwo odbija się im czkawką.

Fakt zgodze sie, że nerwica jest najczęściej od dzieciństwa. Mam jednak nadzieję, że wśród forumowiczów są jednak jakieś jednostki, które posiadają w miarę normalne życie i zdrowie psychofizycznomentalne :D
Wraz ze zniknięciem Jej z mojego życia umarła połowa mnie. Natomiast druga połowa, która pozostała nienawidzi mnie jeszcze bardziej niż Ona.

Psychiczne znęcanie się?

przez Paletka 24 lis 2013, 21:11
Po prostu maciek napisał(a):
Paletka napisał(a):nie uważam ,że WSZYSCY na forum są z toksycznych rodzin ,ale uwazam że Ci z toksycznych rodzin tu się nadają ponieważ na bank dzieciństwo odbija się im czkawką.

Fakt zgodze sie, że nerwica jest najczęściej od dzieciństwa. Mam jednak nadzieję, że wśród forumowiczów są jednak jakieś jednostki, które posiadają w miarę normalne życie i zdrowie psychofizycznomentalne :D

Maciek możemy założyc wątek "kto jest zdrowy psychofizycznomentalnie niech sie wpisuje" albo ankiete :idea:
a drugi to "kto ma normalne zycie niech sie wpisuje" :lol:

Psychiczne znęcanie się?

przez Po prostu maciek 24 lis 2013, 21:12
Paletka, hehehe, a to dobre. Zobaczymy ile jest czubów ile normalnych. Załoze ze bedzie 90 do 10 dla czubków oczywiście. :D

Psychiczne znęcanie się?

przez Filigranowa 26 lis 2013, 22:04
Kochani, serdecznie dziękuję za tak liczne wsparcie jak i cenne wskazówki. :great:

Postanowiłam jednak olać sprawę.. ponieważ wiem że to w sądzie ciągałoby się latami, szkoda zdrowia.. :silence:

Znalazłam pracę, obecnie szukam mieszkania, mężulkowi zrobię suprajsa :evil: , po prostu któregoś dnia wyjdę z synem i nie wrócę, a papierek do jego mieszkania przyjdzie :yeah:

Pozdrawiam

Psychiczne znęcanie się?

przez zima 26 lis 2013, 22:19
Filigranowa, jaki papierek? jesli nie masz zniesionej wspolnoty majatkowej to jego dlugi sa Twoimi dlugami!
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Psychiczne znęcanie się?

przez Artemizja 27 lis 2013, 11:21
O ile dobrze zrozumiałam, to chodziło o papiery rozwodowe, które przyjdą po odejściu autorki wątku...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Psychiczne znęcanie się?

przez Loony78 27 lis 2013, 12:40
Filigranowa, dobrze to przemyśl i skonsultuj z kimś kto się na tym zna. Wyjście pewnego dnia z synem i pozbawienie ojca kontaktu z dzieckiem może obrócić się przeciwko Tobie!
Super, że znalazłaś pracę. Gratuluję!
Ale to nie wszystko. Tak jak tu piszą - jeśli macie wspólnotę majątkową długi męża są Twoimi długami!
Możesz sama wystąpić o rozdzielność majątkową - nawet zanim złożysz papiery rozwodowe.
Ale chyba nie do końca ogarniasz sytuację (nic dziwnego: wszystkich emocji doświadczasz na własnej skórze) więc naprawdę zwróć się o pomoc do kogoś, kto spojrzy na sprawę z boku. Nie mówię tu o szukaniu rad na forum takim jak to, ale u specjalistów: prawników i psychologów.
Tym bardziej, że jak piszesz mąż jest inteligentny, a jednocześnie nie panuje nad swoimi emocjami - inteligencja + konflikty wewnętrzne to mieszanka wybuchowa, która może obrócić się przeciwko Tobie!!!

Psychiczne znęcanie się?

przez zima 27 lis 2013, 13:19
Loony78,
nie panuje nad swoimi emocjami

ona tez nie panuje.
rozdzielnosc majatkowa trzeba przeprowadzic we wlasciwym czasie. nie jestem prawnikiem wiec nie wiem czy jeszcze w trakcie trwania malzenstwa czy tuz po rozwodzie.trzeba by sie poradzic specjalisty.
czy autorka ma jakiekolwiek dowody swiadczace na niekorzysc męża. Czy tylko dziecko bedzie jej karta przetargową? czy posiada jakies nagrania? zeznania sasiadów, obdukcje lekarskie?
ja bym probowala sie dogadac- przeciez on rowniez nie chce z Toba byc, więc powinien byc zadowolony. dogadac po mesku a nie wylewac swoje zale jak katarynka, bo emocjonalne podejscie do tematu jest nic nie warte. naczelnym argumentem winno byc -przeciez sam tego chciales- nie wdawanie sie w dyskusje i nie utraudnianie dziecku kontaktu z ojcem ( sankcjonowane potem prawnie rzecz jasna).

no i cos mi tu nie pasuje. autorka najpierw robi z siebie ofiare wciagajac w to dziecko, a potem nagle rodzi sie msciwy wojownik:
mężulkowi zrobię suprajsa
.
A na koniec pewnie i takdo niego wroci podpierajac sie argumentami na rzecz dziecka. Moze niech ono sie wypowie? i mąz zresztą tez.

-- 27 lis 2013, 12:20 --

wiedziala za kogo wychodzi za mąż, nie wierzę w to, że nie.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Sortuj wg