Wasze pytania |depresja|, czyli '' CO ZROBIć?''

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez niosaca_radosc 26 wrz 2013, 20:28
powpow, żeby to było takie proste...
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez Rashid 11 paź 2013, 20:02
Kurczę, sam nie wiem czy to jakaś depresja czy nie. Otóż od pół roku, może ponad miałem obniżony nastrój i, często czułem się spięty i zestresowany spowodowane to było jak mniemam problemami rodzinnymi i finansowymi, ale od jakiś 3 miesięcy wszystko się ustabilizowało i problemy się rozwiązały. U mnie mimo to nadal utrzymywały się te objawy. W wakacje poszedłem do roboty, nie było mi tam źle, ale fakt, że czasem się denerwowałem no i przez pracę każdy dzień wydawał się taki sam, mało czasu zostawało na rozrywkę czy jakieś przyjemności. Od września doszły do tego problemy z bezsennością, spadki koncentracji, poczucie zamulenia i rezygnacji. W ogóle nie mam ochoty na jakieś rozrywki typu książka, film, jakaś gra komputerowa, czy jakieś wyjście ze znajomymi. Pod koniec września miałem okres, że odczuwałem jakieś lęki, ale na szczęście przeszło mi to.

Byłem już na 1 wizycie u psychologa, a następną mam w przyszłym tygodniu na której mam niby wykonać jakiś test który "zobrazuje" skale mojego problemu i jeśli trzeba będę miał konsultację z psychiatrą.
Escytalopram 0Mg
Mianseryna 0Mg

przez Cocomo 15 paź 2013, 14:02
Cześć, jak widać jestem nowa tu jak widać.
Nie wiem czy w ogole dobrze, że tu jestem, że tu pisze i jeszcze zaśmiecam dalej internet. Otóż, chciałam się spytać czy ktoś ma podobnie jak ja, przez większość życia mi mówiono, że jestem leniwa i teraz siedzę i nie wiem czy to moja depresja czy lenistwo. Byłam raz u psychiatry - uciekłam, byłam dwa razy u psychologa i pojawiłam się raz i więcej nie wróciłam. Nie mam na tyle motywacji oraz chęci by drugi raz się pojawić tam. Czy ktoś miał tak, że był chory a po prostu myślał, że taki jest czy że jest zwykłym leniem? Bo nie wiem czy mam taki charakter, takie życie czy może powinnam gdzieś się zgłosić.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kotyk 18 paź 2013, 02:46
Cocomo, dlaczego uciekłaś od psychiatry? Ja mam chyba trochę podobnie: do niczego nie mam motywacji i, choć wiele wskazuje na coś depresjopodobnego, czasem myślę, że może to tylko zwykłe lenistwo, a ja próbuję się głupio usprawiedliwiać..
Co powiedział Ci psychiatra lub psycholog?

przez marwil 18 lis 2013, 15:18
Nie mogę dobić się do swojego psychiatry, (wysłałem smsa z pytaniem, bo telefonu nie odbiera)
Chcę zredukować Wellbutrin z 450mg do 300mg.
Powód: brak poprawy nastroju, ból i nabuzowanie głowy, dzwonienie w uszach.
Na 300 było było chyba trochę lepiej, ale chciałem jeszcze lepiej i 3 tygodnie temu sam poprosiłem o 450mg.
W sumie biorę Wellbutrin już 11 tygodni.
Czy zrobić to na własną rękę?
Mój psychiatra stwierdził niedawno, ze tak długo już się leczę, że powinienem sam trochę zarządzać swoimi lekami.
Jestem w takim stanie, że trudno mi podjac decyzję. Być może lekarz będzie chciał mnie obejrzeć?
Podobno psychiatrzy widzą w jakim stanie jest pacjent od razu po wejściu do gabinetu.
Moze jesli wytrzymalem na 450 przez 3 tygodnie powinienem poczekac na opinię lekarza?
Z kolei sam czuję, że wyższa dawka nie pomaga i chciałbym zmiany na lepsze jak najszybciej.
Miotam się, bo nie chcę kolejnego dnia takiego jak dziś. Boje się tez zepsuć leczenie.
Mamejaaaaaaaaa

-- 19 lis 2013, 19:02 --

Po wizycie, ogarnięty i w końcu konkretne wytyczne.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez para 24 lis 2013, 23:09
Zastanawiam się, co z sobą zrobić. Otóż odkąd wyprowadziłam się do innego miasta (3mies temu), zaczełam pracę i zamieszkałam z partnerem ciągle jest coś nie tak. Kłócimy się strasznie, ponieważ ciągle mi coś nie pasuje. Nie wiem, jakie mam do niego uczucia, bowiem na odległość jest wszystko fajnie, a gdy jesteśmy razem po jakimś czasie coś się wyklaruje i kłótnia ogromna. Nie mogę się przyzwyczaić do tego nowego życia. Miało być tak dobrze, a jest beznadziejnie. Nic mnie nie cieszy, o wszystko się martwię. Tęsknię za domem rodzinnym i beztroskim życiem studenckim. Do czerwca przez ok pol roku brałam escitalopram ponieważ mam zaburzenia lękowe uogólnione a lek został włączony gdy byłam również w dołku, to znaczy prawdopodobnie była to depresja. Na leku, jak twierdzi partner byłam spokojna, wyluzowana, nie martwiłam się tak jak wcześniej i było ze mną znośnie. Od powiedzmy 2 miesięcy nawróciły lęki, CIĄGŁE napięcie wewnętrzne i obniżony nastrój i ja nie wiem czy to przez moje problemy w związku, trudności z przystosowaniem się do samodzielnego życia czy to po prostu choroba. Partner chciał mnie już kilka razy zostawić, ale coś go przy mnie trzyma. Nie wiem co, bo ja bym siebie dawno zostawiła. Mam do niego bardzo ambiwalentny stosunek. Nie wiem czy go kocham, bo nienawidzę naszych kłotni, które wpływają na mój nastrój. Z drugiej strony mój nastrój prowokuje kłótnie. Gdy jestem sama jest mi pozornie dobrze, ale chyba tęsknię za nim. A też myślę sobie, że czuję niechęć do czułości. Dodatkowo jestem w żałobie po bliskiej osobie obecnie i to też pogorszyło moje samopoczucie. Nie wiem czy udać się znów do psychiatry. Poszłam raz do psychologa, zaproponował terapię, ale nie wiem jak można mnie ulepszyć. Po prostu nie wyobrażam sobie, że mogłabym wreszcie "zdrowo" myśleć i funkcjonować jak dorosła, odpowiedzialna osoba. Nie znoszę siebie i zazdroszczę wszystkim "ustabilizowanym psychicznie".

przez Steviear 24 lis 2013, 23:17
para, Mało jest ludzi ''ustablilizowanych psychicznie''..
Porozmawiaj z nim na ten temat. Sama zastanów się co dokładnie do niego czujesz.
Jeśli to miłość to powinna zwyciężyć przeciwności ( pod warunkiem że zaczniesz leczyć swoje dolegliwości - bo i Ciebie one wykańczają i Twojego patrnera też pewnie )
A jeśli to tylko przywiązanie ,to nie ma co się męczyć ..
Bo co to za związek jak oboje nie czerpiecie z niego żadnych korzyści.
Trzymaj się :)
Steviear

przez para 24 lis 2013, 23:27
On o moich myślach wie wszystko. Ale nie potrafimy mi pomóc. Widzę, że mnie kocha, jestem tego pewna. A sama nie umiem absolutnie odpowiedzieć sobie na to pytanie...Nie umiem, a zastanawiam się już dłuższy czas. Jak jest dobrze, to jest dobrze. Jak źle, to źle. I taka parabola.

przez Steviear 24 lis 2013, 23:33
para, Skoro uważasz ,że Cię kocha to bardzo dobrze.
Pozostaje tylko ogarnąć własne myśli itp(psychoterapia?) i będzie od razu lepiej ;)
Steviear

przez para 24 lis 2013, 23:34
Tak, już jutro mam spotkanie z psychologiem. Zobaczymy, jak będzie mnie prowadzić..Dzięki

przez marwil 25 lis 2013, 12:48
Jeśli to depresja, to może się przyczyniać do burzenia wszelkich związków. Zabija uczucia, z miłością włącznie, nawet wobec najbliżych, partnerów, własnych dzieci (tu najmniej), rodziców, rodzeństwa.
Człowiek przestaje być sobą. Jak może być mu dobrze z innymi skoro sam źle się czuje we własnej skórze?
Bliscy w odczuciu chorego męczą, irytują, nie rozumieją, nawet jeśli chcą pomóc. Na nich tez odbija się ta beznadzieja chorego. Na pocieszenie: gdy wraca się do zdrowia, życie znowu staje się piękne.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez ewela_6 26 lis 2013, 10:31
No właśnie Marwil ja tak się czuję... Totalna pustka i czuję jakbym była inną osobą, to nie ja, ja się tak nie zachowywałam:( A teraz do niczego się nie nadaję... Ehhh 6 tygodni wyjętych z życiorysu. I co robić? Jak sobie pomóc? Biorę leki, chodzę na psychoterapię i ŻADNEJ poprawy...

przez MalaMi1001 26 lis 2013, 10:43
:cry:

przez marwil 26 lis 2013, 11:05
ewela_6, Cierpliwości, na efekty leczenia trzeba czasami długo czekać. To nie katar. Czasem trwa to miesiącami, czasami pierwszy lek, czy nawet kolejne nie dają rezultatu.Ta pora roku, pogoda tez nie wpływa dobrze na psychikę. Miałem kilka ciężkich epizodów depresji, teraz tez mam od maja ale wiem, ze wcześniej, czy pózniej będzie lepiej.

Sortuj wg