"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez rabbithearted 13 maja 2015, 01:04
Mam brzydki zwyczaj pisania na tym forum tylko wtedy, kiedy jest źle. A przez większość czasu jest przecież dobrze i ogarniam swoje życie...
W każdym razie dzisiaj pomyślałam sobie, że jestem głupia i na pewno nie zdam egzaminu licencjackiego. Co z tego, że coś tam wiem, a reszty się douczę, skoro może mnie zwyczajnie zatkać? Na co mi wysoka średnia i stypendium rektora, skoro jednej wykładowczyni obawiam się tak, że ciężko mi się wypowiedzieć w jej obecności? Ech.

przez kazimierz61 13 maja 2015, 06:02
Już od samego rana czuję mętlik w głowie, trudno mi sklecić jakieś zdania, totalna dezoriętacja i bezradność. Moje myśli są niesamowicie ciężkie lasują, się w głowie niemal jak wapno w skrzyni do gaszenia, czuję ucisk w skroniach, ręce mi opadają i nogi mam jak z waty. Nie mogę o tym nikomu mówić bo uznają mnie za wariata i już nigdy nie będę wiarygodny.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

przez boża krówka 13 maja 2015, 09:02
Nie daję rady... Walczę z myślą, że pora do psychiatry iść... Tyle, że nie stać mnie, żeby pójść prywatnie, a do lekarzy pracujących w poradniach publicznych nie mam zaufania... Nie mam dobrych doświadczeń. W sumie to potrzebuję tylko receptę, więc może jednak... terapii żadnej nie chcę, bo nie uważam, żebym się z niej dowiedziała czegoś, czego sama o sobie nie wiedziałam, przerabiałam to już... A rady co do sposobów okiełznania rzeczywistości, udzielane przez kogoś, kto nie choruje na depresję, są moim zdaniem nierealne... Telepie mnie, zaczyna być naprawdę niefajnie, nie chcę tak... Nie chcę znowu brać leków...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ICD-10 13 maja 2015, 18:31
boża krówka napisał(a):Nie daję rady... Walczę z myślą, że pora do psychiatry iść... Tyle, że nie stać mnie, żeby pójść prywatnie, a do lekarzy pracujących w poradniach publicznych nie mam zaufania... Nie mam dobrych doświadczeń. W sumie to potrzebuję tylko receptę, więc może jednak... terapii żadnej nie chcę, bo nie uważam, żebym się z niej dowiedziała czegoś, czego sama o sobie nie wiedziałam, przerabiałam to już... A rady co do sposobów okiełznania rzeczywistości, udzielane przez kogoś, kto nie choruje na depresję, są moim zdaniem nierealne... Telepie mnie, zaczyna być naprawdę niefajnie, nie chcę tak... Nie chcę znowu brać leków...

Bez przesady z tym brakiem zaufania do lekarzy z poradni NFZ... Większość lekarzy pracuje zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym.

przez cherish 13 maja 2015, 19:26
bylam dzis u lekarza, zmienilam leki nasenne, mam rowniez podniesiona dawke lekow porannych. kazdy dzien jest tak samo przygnebiajacy i beznadziejny jak poprzedni. boje sie tak naprawde kazdego kolejnego. moje zycie, to kompletna klapa.

przez boża krówka 13 maja 2015, 22:55
ICD-10 napisał(a):Bez przesady z tym brakiem zaufania do lekarzy z poradni NFZ... Większość lekarzy pracuje zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym.

Jakoś przez 2 lata korzystania z pomocy na nfz, nic mi nie pomogli, pseudo porady, udzielane w takiej formie, jakby to była łaska, jakby publiczna służba zdrowia nie musiała być profesjonalna i jakby to, że opłacam składki było nic nie znaczącym faktem. Poszłam do prywatnego ośrodka 10 lat temu, miałam wtedy na ten cel pieniądze zebrane, bo bardzo chciałam wyzdrowieć. Postawili mnie na nogi w błyskawicznym tempie. Podejście do pacjenta? Diametralna różnica. Czułam, że jestem pod fachową opieką. I przede wszystkim ludzie, którzy się mną tam zajęli, nieustannie się szkolą, co niewątpliwie świadczy o tym, że zależy im na rzetelnym podchodzeniu do problemów pacjenta, a nie psychologii spychologii pt. jakoś to będzie... Nie przeczę, że w publicznych poradniach zdrowia psychicznego pracują znający się na rzeczy fachowcy, ale ja na takiego nie miałam szczęścia trafić...

przez boża krówka 13 maja 2015, 23:07
PS. Specjaliści w poradni publicznej bagatelizowali mój problem, w prywatnej już pierwszego dnia wytłumaczyli na czym polega depresja i pomogli mi ją odpowiednio dobranymi lekami zwalczyć. Depresja pojawiła się w moim życiu ponownie dopiero po 10 latach. Chętnie wróciłabym do prywatnej kliniki, ale chyba w tym momencie musiałabym się zapożyczyć. A długi do spłacenia raczej nie sprzyjają leczeniu. Pozostaje mi zatem szukać fachowca w poradni publicznej, mam nadzieję, że się uda. Lekarz, który prowadził mój przypadek w prywatnej klinice, nie pracuje w publicznej placówce. Tylu ma pacjentów prywatnie, że nie starczyłoby mu czasu na pracę w państwowej służbie zdrowia ;)

przez boża krówka 13 maja 2015, 23:15
Yaakov 89: cóż radzić... Czasami wystarczy się wyjęczeć ;) Nie wiem. Z czego to wynika, że wspólnik nie traktuje Cię jak wspólnika? A co do Kobiety, zasadnicza kwestia jest taka: kochasz Ją?

przez tristezza 13 maja 2015, 23:52
Dupa dupowato dupa do kwadratu.
tristezza

przez kazimierz61 14 maja 2015, 06:32
Od dłuższego czasu mam kłopoty z pamięcią, bardzo mi ciąży ten problem, nie potrafię się odnaleźć w żeczywistości, uczucie zagubienia w każdym temacie. Najgożej mam z tym co wydażyło się wczoraj i przed chwią, jest to bardzo uciążliwe w życiu, nie wiem czym to jest spowodowane, czyżby mój mózg aż tak się zlasował, że może być już tylko gożej? Gonitwa myśli nie pozwala mi więcej napisać, poprostu brak mi słów.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

przez cherish 14 maja 2015, 16:05
dzis mam straszne nudnosci, weszlam na wieksza dawke Mozarinu, moze to dlatego. chce niby cos napisac, ale chyba nie potrafie. jest zle, jest beznadziejnie.

przez New-Tenuis 14 maja 2015, 16:19
Właśnie schodzę z benzo, które zaczęłam brać trzy tygodnie temu, i jest trochę strasznie. Czuję się cała napięta jak drut...
"I knew a man who lived in fear
It was huge, it was angry,
It was drawing near.
Behind his house a secret place
Was the shadow of the demon
He could never face."

przez kazimierz61 15 maja 2015, 07:13
Dzisiaj czuję się trochę lepiej, wczoraj byłem aż za bardzo aktywny i na wieczór byłem bardzo zmęczony. Nadal zadaję sobie pytanie, czy uda mi się wyjść z tej depresji, jakieś światełko w tunelu widać, ale to nie jest jeszcze to. ZUS wezwał mnie na kontrolę, bo nadal jestem na L-4, wczoraj byłem w przychodni skserować kartotekę, lepiej mieć przy sobie takie dokumenty bo mogą wymagać dowodu, że się nadal leczę u psychiatry, znowu nerwówka, zawsze się denerwuję w ZUSie, taki tam już jest nastrój złowieszczy widać to po wszystkich pacjętach, złe narazie jestem dobrej myśli.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

przez ( Dean )^2 15 maja 2015, 18:23
Pierwszy dzień spadku po tygodniu dobrego samopoczucia.Szkoda.
Najgorszy jest wiatr.

Sortuj wg